Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7906/bmid_rizzoliova-islesova-hrisnice-a36-7906.jpg 4 624 122

Bílé vločky se tiše snášejí do bostonských ulic, je pár dní před Vánoci – a v klášterní kapli leží dvě jeptišky v kalužích krve. Kdo jim tak brutálně ublížil a jaký k tomu mohl mít motiv? Poté co soudní lékařka Maura Islesová zjistí, že jedna z nich nedávno porodila, zaměří detektiv Jane Rizzoliová své pátrání na otce dítěte. A na hledání novorozence... O pár dnů později je na toaletách opuštěné restaurace v chudinské čtvrti objeveno ženské tělo s odříznutým obličejem, dlaněmi a chodidly, zohavené neznámou nemocí a ohlodané krysami. Dva zcela jiné způsoby vraždy, oběti bez jakékoli souvislosti. Anebo přece jen?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Sinner , 2003

TaLu
24.06.2019 4 z 5

Před časem jsem si přečetla knihu Suvenýr a lituji, že se k příběhům série dostávám na přeskáčku, ale někdy to jinak nejde. Čtenáře autorka zavádí do prostředí kláštera, kde bychom nečekali zlo, a přesto si tam našlo cestu. Detektivka je velmi dobře vystavěná, postupně se rozplétají související osudy a hlavní vyšetřovatelka se potýká nejen se záhadami kolem případu, ale i sama se sebou. Zákulisní pohled na atmosféru slavení vánočních svátků v její rodině byl kouzelný. Ráda si přečtu další díly.

miuk
07.06.2019 4 z 5

Série s hrdinkami Maurou a Jane jsem objevila nedávno a docela mě to chytlo. Zrovna tahle kniha je zajímavá prostředím, kde se odehrává. Prý je podle jejich knih i seriál, tak ho asi zkusím...

Heli20
04.05.2019 5 z 5

Moc jsem si oblíbila tuto spisovatelku,bohužel jsem sérii s Maurou a Jane začala číst náhodně bez pořadí,tak se občas vracím v ději.Moc se mi líbí autorčin styl,kdy do napínavého děje vkusně prolíná i soukromé životy obou hlavních hrdinek.Jsem moc zvědavá,jak se nakonec vyvine vztah Maury s knězem Danielem.Tahle konkrétní kniha se mi ale zatím líbila nejvíc.Vzhledem k tomu, že už jsem před tím přečetla Závěje,tak mne trochu překvapil v závěru téměř shodný motiv celé hrůzy, co se stala v indické vesnici s vesnicí v Závějích.Ale jinak super čtení,jdu na další díly:)

Ketrin.TR
07.03.2019 3 z 5

Příjemné a napínavé čtení, od kterého jsem ale čekala trošku víc. Zápletka má opět zajímavé vyústění které nikdo nečeká. Přijde mi ale, že měla moc rychlý spád a rozřešení. Pasáží s partnerskými trablemi hlavních hrdinek bylo na můj vkus až příliš a musím se přiznat, že jsem je pak i přeskakovala. Prostě mě nebavily číst úvahy co by kdyby, a jaké to bylo a bude...poměrně zbytečně to snižovalo napětí. Kniha už byla téměř v samém závěru, čtenář si hryže nehty rozčilením a najednou bum; předlouhá pasáž z vánoční rodinné sešlosti a veškeré napětí je fuč. I tak si ale ráda přečtu nějaké další pokračovaní!

pingu1
02.03.2019 5 z 5

Zase trochu jiné prostředí, vražda v klášteře. Pěkná čtivá detektivka, ve které se kromě řešení vražd i trochu rozjíždí soukromý život hlavní hrdinky :-)

Teresita
03.12.2018 4 z 5

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že se mi opravdu líbila, určitě si přečtu další díly. Čte se to velice dobře, je poznat, že autorka je doktorka, vše je popsáno velice realisticky. Dobrá je i zápletka a části ze soukromého života hlavních hrdinek.

Olous1
27.11.2018 5 z 5

Co napsat:)tato série je moje srdeční záležitost. Když začnu číst Mauru a Jane,tak bych nešla ani do práce a stále bych jen četla. Moc jsem si to užila...za mě skvělý námět a určitě si to přečtěte.

wlado
13.10.2018 3 z 5

Výborný štýl, na ktorý som si pri tejto spisovateľke už zvykol.

ivakola
27.08.2018 5 z 5

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a čtení jsem si užila.Náměty knížek této autorky jsou hodně zajímavé. Jak už ty současné nebo ty popisující minulost na všech je znát, že autorka je lékařka. Paní Gerritsenová se pomalu ale jistě stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

petrzel
25.08.2018 5 z 5

Kniha byla výborná, člověk se začte a nemůže přestat.

DJANKA
01.08.2018 3 z 5

Další super díl. Předchozí díly se mi líbily o malinko více, ale i tak to bylo dobré čtení. Rozhodně budu v této sérii pokračovat.

Evule *
16.04.2018 5 z 5

Opět parádní kousek a vrhám se rovnou na další... :)

moudivlacek
03.04.2018 5 z 5

Další povedený příběh, a tentokrát se řeší nejen vražda jedna, ale o to jsou ty další odpornější. A aby toho nebylo málo, tak je detektivovi Jane každou chvíli zle, i když předtím žádné takové problémy neměla, proč asi? A proč tajila patoložka Maura, že byla vdaná? A proč najednou má její bývalý zájem to zas dát dohromady? A co to je za divnou nemoc, na kterou na oběti nemůže Maura přijít?
A plno dalších otázek a odpovědí dostanete, když si díl přečtete, stojí za to.

SSTknihy
13.03.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, která nezklame ani zápletkou, ani rozuzlením. Postavy detektiva Jane Rizzoliové a patoložky Maury Islesové působí na rozdíl od líbivého televizního zpracování věrohodně a baví mě. Nechybí napětí, správně temná bostonská atmosféra a nepříjemný pocit z toho, co za podivné typy lidí se mezi námi pohybují. Kdykoliv ráda sáhnu po další.

Brembelik745
03.02.2018 5 z 5

Další úžasná kniha od Tess Gerritsen. Její knihy se čtou samy. Vraha jsem opět neuhodla, což me u jejích knih už ani nepřekvapuje. Závěr knihy skvělé propracovaný. Hold nemůžu jinak než opět 5*

Tina50
25.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha od Tess Gerritsen, vražda v klášteře, úžasně řešená a téměř dokonce nevíte, kdo je vrah. Chytlo mě to tak, že jsem musela bezpodmínečně dočíst. Druhý den v práci byl opravdu záživný:-)).

Chesterton
16.01.2018 4 z 5

Skvěle namíchaný, svižný, napínavý děj. Jen pomalu se rozvíjející motiv s otcem Brophym mi úplně nesedl:( Proto jen 4* :))

kahuda01
08.01.2018 4 z 5

Další velmi dobrá kniha, napínavý příběh, zajímavá zápletka.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Knížka s napínavým dějem,bavila mě moc.

tulip131
26.10.2017 3 z 5

Zajímavé čtení, rozuzlení či je dítě jeptišky bylo překvapivě, ale samotné zjištění kdo jeptišky zabil a jaký k tomu měl motiv jsem nečekala. Kniha akorát dlouhá a čtivá.

Vánoce detektivní a krimi romány Boston jeptišky

Tess Gerritsen
americká, 1953