Dvojče

Dvojče https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7902/bmid_dvojce-Ciz-7902.jpg 5 434 94

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Body Double , 2004

pupopony
11.03.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Vlastně celkem jednoduchý příběh, ale tak skvěle napsané !!

smithynka
22.01.2020 5 z 5

Další skvělý díl s Jane a Maurou.
Příběh, kde se prolíná několik linek byl čtivý, poutavý a vy přemýšlíte, jakou mají linky mezi sebou souvislost. Konec byl zajímavý a opravdu jsem ho nečekala. Celou dobu jsem podezřívala někoho jiného :).
Určitě doporučuji, Jane i Mauru si zamilujete,

ddkk
05.12.2019 5 z 5

Tento případ je postaven na mimořádně přitažlivé zápletce, vždyť koho by nezajímal tajuplný příběh neznámého jednovaječného dvojčete, které se u své sestry najednou po čtyřiceti letech objeví. A navíc za takových okolností!
I když bychom mohli Tess vytýkat určitou vykonstruovanost příběhu, je to opět napínavé, na každé stránce zajímavé a na konci překvapivé. Dokonalá mixtura všech esencí, které má zábavná a čtivá detektivka mít.
Opět za pět a opět doporučuji.

Hugomil
23.11.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané, lehce a poutavě, bez hluchých míst. Knihu jsem si užil, Tess přidávám ke svým oblíbeným a těším se na další díl.

TaLu
05.11.2019 5 z 5

V knize se sbíhá více napínavých dějových linek a tak čtenář pomalu ani nedýchá. První kapitola strhující a přemýšlíte, jak to asi bylo dál. Záhadné úmrtí vyvolávající spousty otázek hned na počátku
dalšího děje. Poodkrytá minulost, únos, přibývající oběti a jen tak "okrajově" si zoufale přejete, aby se i někdo dostal z bedny živý. Ty různě rozehrané struny a linky osudů ani trochu nerušily, autorka vytvořila příběh, od kterého se nebudete chtít odtrhnout. Nu a těhotná Rizzoliová je obdivuhodná. Opět výborný díl série. Nakolik nás ovlivňuje společná krev ? Chci věřit, že nás určují především naše rozhodnutí, i když samozřejmě devastující vliv v dětství musí být strašlivým dědictvím. Určitě doporučuji.

mirvas
02.10.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který má spád a neustálý děj. Neruší vás dalekosáhlé popisování prostředí a přesto jede vaše fantazie na plné obrátky. Přečetla jsem na dovolené jedním dechem.

muchomurka
18.08.2019 5 z 5

Tenhle díl se mi hodně líbil, byl správně napínavý. Sice zde bylo míň pátrání, ale nijak mi to nevadilo. Zajímalo mě, k čemu Maura a Jane dospějí, jaká budou jejich odhalení. (Mini spoiler:) Jen na konci mi bylo líto detektiva Ballarda, to si nezasloužil. I když chápu, proč to tak bylo.

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Z této knihy jsem si sedla na zadek, napínavé, čtivé, prostě skvělé

Simona838
21.07.2019 5 z 5

To byla jizda! Knizku neslo odlozit! Skvele!

eiramka
13.06.2019 4 z 5

Tess umí psát detektivky - dokáže svoje příběhy zalidnit silnými sebevědomými ženskými hrdinkami. Dokáže příběh vystavět tak, že jste napnutí, ale tak nějak přiměřeně - nervy vám to nepocuchá . Taková milá detektivka ( když si moc nepustíte k tělu líčení pitvy :).

pepa4081
20.04.2019 4 z 5

Po prvním odstavci jsem zjistil, že jsem knihu už četl, takže jsem ji tentokrát projel za jedno odpoledne. Pamatuji se, že při prvním čtení jsem byl knížkou nadšený. Paní Gerritsenová píše opravdu napínavě, přitom bez zbytečných popisů násilí, a zápletka v tomto případě byla opět hodně originální. Mohu doporučit.
Uspokojivé.

čef
09.03.2019 5 z 5

Tato pro mne třetí kniha od této autorky se mi líbila asi nejvíce. Snad proto, že se mi zdál námět dost originální, pastičky na čtenáře dobře nastražené, dvojnásobný závěr patřičně překvapivý a celý příběh tak nějak dost uvěřitelný, bez různých zbytečných vymyšleností. Také idea obrany zamýšlené oběti před jinak jistým koncem je jistě dost inspirující a dokonce jsem se i zasmál jedné scéně, kterou nebudu samozřejmě prozrazovat. Přečtěte si sami, nebudete litovat.

pingu1
04.03.2019 5 z 5

Další výborná detektivka, která se čte jedním dechem :-)

slaska77
04.11.2018 4 z 5

Ale jo, nic jsem od této detektivky nečekala a dostala jsem příjemný standard. Líbilo se mi psychologické rozpracování postav, vadila mi samotná anotace, která prozradila zbytečně brzo hlavní zápletku, takže si jako čtenář asi 150 stran říkáte, kdy už na to přijdou. Když anotaci přeskočíte, jen si tím prospějete. Dobře se to četlo a bylo to příjemně nepřekombinované, čímž trpí hodně jiných detektivek, téma a zápletka za 3 *, ale plynulost četby a zpracování i více ženských postav než je zvykem to o jednu hvězdu tentokrát zvedá.

Maňule
29.10.2018 5 z 5

Výborná detektivka, ostatně jako všechny, které jsem od autorky četla. A jdu hned na další díl :).

wlado
25.10.2018

Výborný štýl, pohodové čítanie. opäť nesklamala.

Olous1
06.10.2018 5 z 5

Takže se budu opět opakovat. Kniha perfektní, pěkně napsáno, autorka patří mezi mé oblíbené. Už se těším na další knihy od autorky.

NADEI
08.09.2018 5 z 5

Nemám , co bych vytkla. Tess prostě umí vtáhnout do děje a tohle byla další skvělá kniha v sérii.

petrzel
25.08.2018 5 z 5

Další co jsem zhltla za pár dní , výborná série.

DJANKA
06.08.2018 4 z 5

Další díl opět vynikající. Zpočátku sice chvíli trvalo, než jsem se do knížky zakousla, ale to asi proto, že popisovaný děj už známe z anotace knihy. Pak se to ale rozjelo a super napínavý příběh až do konce. Tahle série stojí za přečtení a už se těším na další díl.

krimi záměna

Tess Gerritsen