Dvojče

Dvojče https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7902/bmid_dvojce-Ciz-7902.jpg 5 433 94

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Body Double , 2004

Denisa232623
17.04.2024 5 z 5

Není to tak dávno, kdy jsem v ruce držela první knihu od T.Gerritsen a naprosto mě uchvátila. A tentokrát tomu nebylo jinak. Za mě byla kniha napínavá od začátku až do konce. Je pravda, že začátek se rozjížděl pomaleji, ale autorka nás nahlodává už na samém začátku. Pěkně pomalu, postupně a člověk má tendenci číst dál a dál.

Zajímavý děj, zápletka i závěr a já rozhodně doporučuji!

Dandy1
04.04.2024 3 z 5

Zápletka vůbec nebyla špatná. Ale tak nějak to nemělo ten spád, který nutí číst a číst až do konce.

lalela
18.03.2024 3 z 5

Tak se to ve mě pere, kolik mám dát hvězdiček. Ze začátku se mi knížka moc líbila, pak to klesalo a nechtělo se mi číst dál, ale konec nebyl špatný, nicméně, k této knize se asi vracet nebudu.

malina097
06.02.2024 5 z 5

Super dobrá detektivka,ostatně jako každá kniha autorky.Kdyz na ni narazím v knihovně tak hned beru ani nepřemýšlím.Už jich mám přečtených dost a myslím,že moc jich už nenajdu.Obsah psát nebudu jen můj dojem je skvělý a tak pokud si mohu dovolit poradit tak bez váhání čtěte a budete určitě spokojeni.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Keď sa patologička Maura Issová vráti domov z dovolenky v Paríži, pred jej domom nájde kolegov a známych, ktorý neskrývajú šok z toho že ju vidia. Dôvod pochopí o malú chvíľu, keď príde k autu v ktorom je zavraždená žena, ktorá akoby jej z oka vypadla. Týmto začína príbeh, ktorý odhalí tú najtemnejšiu minulosť.

Emma27
19.11.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila.

MarKy95
25.09.2023 5 z 5

Skvěla kniha.

Satyrka
20.09.2023 5 z 5

Skvělý a velmi zajímavý příběh, plný propletenců, tajemství, odhalení, a to já miluji! Některá fakta jsem tušila, jiná ne, mám hlavu ještě plnou příběhu, tolik se toho stalo, co bych si ráda shrnula.
Za mě zatím nejlepší díl.
Poznámky obsahující SPOILERY:
- Vždycky jsem si říkala, co pohání adoptované, kteří vyrůstali v milující adoptivní rodině, toužit po zjištění jejich původu. Proč, když mají milující rodinu, co čekají od zjištění původu? Proč si myslí, že bez toho neví, kdo jsou? A tohle ani nikdy nepochopím, protože v takové situaci nejsem. Nicméně tento příběh mi aspoň trochu odpověděl na otázku. Za mě skvělý nápad, velmi mě to celé bavilo.
- Trochu opakující se situace, co se týče hlavní postavy v nebezpečí. Prvně to byla Jane, teď už podruhé Maura. Lituju, kolik má chudák smůly. I s tím koncem. To jsem opravdu nečekala a byl to skvělý obrat, zjištění. Vražda z lásky zajímavě zakomponovaná, to by mě fakt nenapadlo, přestože mi od začátku bylo jasné, co mezi Maurou a Ballardem je. Trochu jsem ho i podezírala, což ale já už podezírám snad každého.
- Mattie byla skvělá, strašně jsem ji, ostatně jako nejspíš všichni, fandila. A věřím tomu, že se člověk takto může zachovat. Moc se mi tento konec líbil, je to zase trochu odchylka od většiny konců v různých detektivkách.
- Celkově to možná bylo trochu neuvěřitelné, ale to bývají i skutečné příběhy.
Pokračuji dalším dílem.

Aivlis
08.09.2023 5 z 5

Za mňa si Dvojče može stúpnuť do rady spolu s Chirurgom a Učedníkom. Najviac vydarené knihy T. Gerritsen. Skvelý námet, zápletka, občas až mrazí.

85098211
03.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Za mne jednoznačně jedna z nejlepších autorčiných knih! A tím pádem má tato série definitivně vzestupnou tendenci ;-). V popředí tohoto v pořadí čtvrtého případu tentokrát stojí Maura Islesová. Ta se vrací ze služební cesty do Paříže a po značně opožděném návratu na ni čeká opravdu velké překvapení. Před jejím domem totiž stojí zaparkované auto se zavražděnou ženou, která vypadá úplně stejně jako ona! A nejen to. Záhy se ukáže, že se jedná o její sestru Annu, která je jejím dvojčetem. Maura poměrně brzy zjistí, že jejich pravá matka má na svědomí těžký zločin a z toho důvodu si v současné době odpykává trest, protože byla odsouzená za brutální vraždu dvou mladých žen, sester, z nichž jedna z nich se nacházela ve vysokém stupni těhotenství...
Víc už raději prozrazovat nebudu, kniha je napínavá, skvěle napsaná, neskutečně čtivá a zároveň jedna velká jízda od začátku až do konce. Do vyšetřování se zapojí pochopitelně také Jane Rizzoliová, která už brzy očekává svoje první dítě ;-) - proto mi nezbývá než hodnotit plným počtem a samozřejmě doporučit!

vikaa
29.06.2023 4 z 5

První kniha od autorky a naprostá spokojenost. Zápletka byla originální a takové rozuzlení jsem nečekala. Pro pochopení nevadilo, že je kniha součástí cyklu a ostatní knihy jsem nečetla. Asi brzy sáhnu pro další příběh Jane a Maury...

Bedřich63
30.05.2023 5 z 5

Tato série má nebývale vysoké hodnocení všech 4 prvních dílů, které mám zatím přečtené. Podle mě plným právem. Autorka píše napínavé příběhy, předkládá zajímavé případy, zápletky jsou propracovány do detailů a jsou velice zajímavé.
V tomto čtvrtém pokračování to ještě více gradovalo osobní zainteresovaností soudní patoložky Maury Islesové, která se konečně dozvěděla něco více o svém původu.
Jen jsem čekal, ve které fázi vyšetřování bude detektivka Jane Rizzoliová rodit. To se ale nestalo, takže v dalším díle už ji snad budou k případu vozit na nějakém invalidním vozítku a dozvíme se něco více o jejím zázemí. Doufám, že to budou dvojčata a sázky ostatních detektivů propadnou. :-)
Pro mě parádní čtení a brzy si přečtu další díl.

jarin58
18.01.2023 5 z 5

Výborně vykonstruovaný,napínavý příběh který čtenáře nenechá ani chvíli v klidu.

aliza
17.01.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky. Už se těším na další knihy.

MiraRunaway
10.01.2023 4 z 5

Mám tuhle sérii moc ráda a kniha Dvojče splnila má očekávání. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco více o Mauře a bavila mě nezdolná Jane ve vysokém stupni těhotenství. Některé skutečnosti vyšetřovaných případů byly trochu přitažené za vlasy, ale celkový zážitek z knihy, rozuzlení atp. brilantní jak jsme u Tess zvyklí.

Arev122
12.11.2022 5 z 5

Pěkná napínavá detektivka, která od první stránky vtáhne do děje. Neotřelé téma, nečekaný závěr.

asam
03.08.2022 5 z 5

napínavé až do konce. Překvapivý závěr - to jsem nečekala.

Pája699
12.07.2022 5 z 5

Tahle série se prostě vydařila..a to jsem teprve u čtvrtého dílu :-) Tahle zápletka mě hodně bavila a nutila mě tím více ke čtení. Stručně a jasně, přečteno jedním dechem a za krátkou chviličku. Kdo je ta zavražděná žena před Mauřiným domem, která ji jako z oka vypadla? Takhle začíná další tajuplný případ mé oblíbené vyšetřovací dvojice. Prostě to nemělo chybu!

Pavlína2019
16.12.2021 5 z 5

Naprosto špičková kniha!!! Tuto paní autorku mám ohromně ráda, píše skvěle. Napínavé, zajímavé, nedá se přestat číst. Zbytečné dále něco dodávat, doporučuji!

PetK
14.11.2021 4 z 5

Když máte oblíbenou sérii s oblíbenými hrdiny, jde už pak jen o to, jak moc se vám ten který díl strefí do osobního vkusu. A tahle zápletka mě docela hodně bavila. Přišlo mi to poměrně promyšlené a důmyslné. Už se těším za pár týdnů na další díl.

krimi záměna

Tess Gerritsen