Jama a kyvadlo

Jama a kyvadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50280/jama-a-kyvadlo-the-pit-and-the-pend-qg2-50280.jpg 4 459 33

Wiss
05.07.2017 3 z 5

Když jsem tuto knížku četla večer zachumlaná v posteli, byla jsem trochu napjatá. Takže jako malé postrašení na spaní super :-)

IWINDA
21.06.2017 5 z 5

Skvělé, přišla jsem mu na chuť :-)

Colletka
13.06.2017 4 z 5

Dokonalé dílo :)

Pluky
03.01.2017

Brávůrně pojaté dílo tohoto velikána, který v mysli ztvárnil celý příběh tak, jako bych jej sám prožíval, husí kůže z představy, co si nebožák uvězněný v cele osudu vytrpěl byla zvláštní, zároveň se mi dobře dílo četlo, bylo napínavé a když už jsme očekával konec, překvapilo mě něčím nečekaným a novým.
Mohu jen děkovat za jeho povídky, momentálně mám rozečtenou Jáma a kyvadlo a další povídky, kde sice mě některé až tolik neuchvátily, ale stále většina má na mne stejný hltající efekt jako Jáma a kyvadlo

thejanula
02.01.2016 5 z 5

Povídka je super, strašně mě bavila. Mám ráda napínavé až hororové příběhy. :)

kklepkaa
06.05.2015 4 z 5

Jáma a kyvadlo je opravdu zajímavá povídka plná napětí. Ne nebála jsem se, ale dovedu si představit, jak musela působit na lidi v té době.

nakavusterezou
09.01.2015 4 z 5

Dobře zpracováno a líbilo se mi, jak se autor dokázal rozepsat, když se děj odehrává jen v jámě.

tereza8258
08.01.2015 4 z 5

Zajímavá povídka. Místy mi šel i mráz po zádech a líbilo se mi zpracování toho, jak se autor dokázal rozepsat na tolik stránek a měl k tomu vlastně jen jedno místo děje, jeskyni.

ema57
20.07.2014 5 z 5

Je mnoho různých vydání Poeových povídek a v každém vydání jsou nějaké jiné povídky než v dalším, a já se přiznávám že úplně všechny povídky jsem nečetla ani z toho vydání co máme doma. Ale když se budu vyjadřovat přímo k povídce Jáma a kyvadlo, je úžasná. Přestože děj není moc akční, vůbec jí to neubíralo na poutavosti. Líbilo se mi popisování všech okolností z pohledu vězně a jeho strach jsem pociťovala stejně jako on. Prostě výborné!

Radka17
23.04.2014 5 z 5

Jednoduše a výstižně řečeno: Miluji Poea!

Výborně napsáno, místy mi až šel mráz po zádech. Edgar mi opravdu dokonale vpravil do děje povídky, až jsem si chvílemi myslela, že jsem hlavní hrdina :) Skvělé nápady, zajímavé psychické pochody a myšlenky o životě. Škoda, že Poe už nežije, tuto povídku bych si od něj ráda nechala podepsat!

Dílo, na které se nezapomíná !

alexpo
07.04.2014 4 z 5

Mé první hororové povídky a Jámy jsem se fakt bála.

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Dokonalé. Vžijete se do postavy ani nevíte jak. Poe byl opravdu úžasný.

Breburda
22.02.2011 5 z 5

Mrazivý příběh, co více dodat.