Jako v zrcadle, jen v hádance

Jako v zrcadle, jen v hádance https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224510/bmid_jako-v-zrcadle-jen-v-hadance-224510.jpg 5 225 36

Cecílie je nemocná. Tak nemocná, že nemůže jít ven lyžovat a sáňkovat jako jiné děti, dokonce ani vstát z postele. Jednou, když je jí smutno, si namaluje anděla prstem na okno. Namalovala anděla slzou, nebo slzavého anděla? Cecílie neví. Cecílie je zvláštní holčička a o všem přemýšlí. Má na to čas, jak říká maminka, když se musí „zabavit“ v posteli. Anděl, který se u Cecílie objeví, bdí u její postýlky a drží stráž. Není ale vůbec „slzavý“. Je to veselý a moudrý průvodce, s nímž se Cecilka prochází noční zasněženou krajinou, rozmlouvá a anděl jí pomáhá dobrat se až ke dnu tajemství, která ji trápí: Kdo jsem? Bude svět, až tu nebudu? Co zbyde ze mě, až tu nebudu? Kniha současného norského autora Josteina Gaardera Jako v zrcadle, jen v hádance je knihou pro přemýšlivé děti; je to napínavé filosofické přemítání plné životní moudrosti napsané formou příběhu, krásného a tajemného zároveň.... celý text

Literatura světová Novely Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

I et speil, i en gate , 1993

MOu598
17.08.2017 4 z 5

Četla jsem v únoru 2016. Podle mých poznámek:
Knížku bych asi dětem nečetla, možná starším.
Sladkobolné.

Simikik
11.06.2017 5 z 5

Miluji spisovatele Josteina Gaardera, takže když jsem objevila jeho knihy v knižním výprodeji ve skladové hale Jeneč, ani vteřinu jsem neváhala. Kniha je to tedy dětstká s nadějí a očekáváním smrti. Je ale napsána mile s Boží přítomností. Četla jsem ji jen po večerech před spaním na odreagování a zalíbila se mi.

popeluška
18.05.2017 5 z 5

Kniha je krásná ale taky smutná....ale i tak jsem si ji maximálně užila. Ilustrace jsou naprosto úžasné :-) za mě plný počet *****

Elisry
07.02.2017 5 z 5

Tak tajemná, kouzelná, smutná a krásná...úžasné ilustrace jen podtrhují snovou atmosféru. Hovory o bohu mohou někomu připadat nudné, avšak v této knížce můžete přeskakovat a vůbec nic se nestane.
Knihu jsem dostala jako dítě a vracím se k ní stále...nejraději o Vánocích.

MartinaF
12.11.2016 4 z 5

Po přečtení mám rozpačité pocity - líbila se mi kniha nebo ne? Příběh samotný ano, ale nějak jsem nemohla přelouskat dlouhé pasáže o Bohu, o životě a vesmíru vůbec. Přesto je to krásná kniha, u které se musí trochu přemýšlet.

Jingle
03.04.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, dobrý námět (smutné příběhy vždycky chytí za srdce, zvlášť, pokud jde o děti) a několik zajímavých myšlenek. Přesto si nemůžu pomoct, že tato kniha cílovou skupinu (děti nad 12 let) spíše mine (s přihlédnutím k naší ateistické společnosti). Pro mě tam bylo pár hlušších míst, asi proto, že se ústřední myšlenky opakovaly, nicméně i tak je to zajímavá, "citlivá" kniha.

Jostein
02.03.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako malá, byla pro mě ta úžasná, že jako velká jsem si jí prostě musela pořídit!
Dodnes, když mám prapodivnou náladu, si tuhle knihu otevřu.

Barbastelle
22.11.2015 3 z 5

Protože to nebylo první setkání s Gaarderem, chybělo mi okouzlení jeho myšlenkami a trocha toho údivu, ale pořád se mi to docela líbilo.

Lily28
12.10.2015 4 z 5

Kniha je podľa vydavateľstva pre deti od 12 rokov. Neviem nakoľko by ich oslovila, aké hlboké by bolo porozumenie? Pre mňa to bol nádherný zážitok, za ktorý ďakujem.

alasdaira
01.09.2015 5 z 5

Nemohu si pomoci, ale navzdory hodnocení jiných Gaarderových děl mi příběh Cilky a jejího anděla přijde nejsilnější a nejopravdovější. Snad díky (nebo kvůli?) zkušenosti s nemocí a bolestí. Vždy se snažím držet si odstup od hlavních hrdinů a prostě číst očima kritika, jak mě k tomu vychovali, ale u Cilky to prostě nešlo. A těším se, až se Pavlova předpověď z 1. listu Korintským naplní.

triatlet
27.12.2014 5 z 5

Příběh posunují dopředu dialogy Cilky a anděla. Autor dokáže, podobně jako i v dalších svých knížkách, nenásilnou formou předat zajímavé myšlenky. Moc hezké ilustrace Jindřicha Jelena.

Veruvys
07.12.2013 5 z 5

Příběh je krásný, přiznám se, že i v mém věku mi ukápla slza. Ale přečíst ji ve věku, pro který je určena, pravděpodobně mám depresi... Stojí za to si ji přečíst i v dospělosti.

miklaras
02.11.2013 5 z 5

Potřebná kniha. Potřebná pro svět, který nechce vidět slabost, nemoc a smrt

audrey
31.03.2013 4 z 5

smutné, ale kouzelné

cturad
01.12.2012 4 z 5

Smutná kniha. V knihovně v oddělení pro děti, ale nejsem si tak úplně jistá, jestli to je skutečně literatura pro nejmenší: ) Podobně jako Malý princ, nese si tato knížka určité moudro. Na můj vkus až příliš velký náboženský podtext, přesto dávám 4 hvězdičky, protože se mi líbí, jak umí J.G. ve všedních záležitostech najít záhadu, které by si nikdo ani nepovšiml.

jerome8
04.02.2012 5 z 5

neuveriteľne smutno-krásna kniha od určite jedného z najlepších súčasných autorov