Jak jsem sebrala odvahu

Jak jsem sebrala odvahu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254725/bmid_jak-jsem-sebrala-odvahu-254725.jpg 4 180 50

Kniha o tom, že odvaha a strach se nevylučují Tahle kniha není návod, jak se přestat bát. Já se například bojím spousty věcí. Bojím se otevírat dopisy s modrým pruhem, bojím se pavouků, zubaře, předjíždění na okresce, bojím se, že v práci přijdou na to, že ve skutečnosti nic neumím. Přišla jsem ale na to, že i když se strachu nezbavím, nemusím ho za všech okolností poslouchat. I se strachem můžu sebrat odvahu a dělat věci, které bych od sebe nečekala. Tahle kniha je tedy o tom, jak jsem sebrala odvahu: • přestat se za všechno omlouvat • říct „ano“ a jít dobrodružství naproti • říkat „ne“, když je to potřeba • nesnažit se být pořád cool • nosit klobouk • nečekat na dovolení • požádat o pomoc • nemít pořád samé jedničky • radovat se, i když vím, že je to jen na chvilku... celý text

LucinkaLLL
28.01.2018 1 z 5

Tahle knížka mě vůbec nezaujala, moc jsem nepobrala, proč spisovatelka vůbec knížku píše... Jelikož nerada odcházím od nedočtené knihy, dočetla jsem ji, ale musela jsem se do ní nutit :-(

Anna 13
28.01.2018 5 z 5

Opět pět hvězdiček!!!
Od Báry mám teda vše přečtené. A každou knížkou ji mám raději a raději. Jasně, není to nijak světoborná literatura, ale potěší, povzbudí a rozesměje... Baví vás autorčin humorný způsob vyprávění, baví vás ona samotná.
No, jaká žena by s ní nechtěla kamarádit?

Doufám, že Bára Šťastná bude tvořit další knížky, které mě v těchto měsících tolik zvedli náladu a udělaly mě během čtení šťastnou...

Takže teď mi nezbývá nic jiného než zabrouzdat na její Šťastný blog a netrpělivě vyčkávat další její knížku...

LucinkaLLL
25.12.2017 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala a dočetla jsem ji jenom proto, že nerada odcházím od rozečtené knihy.. Za mě teda NE :-)

REBELKAAAAAA
26.09.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je to příjemné pokračování předchozí Šťastné knihy. Opět je to velmi osobní, někdy komické vypravování ze života autorky s moudrými poznatky, které se naučila a které ji trknuly. Autorka má rozhled a je vidět, že se stále vzdělává a zajímá co se kolem děje. Autorka někdy působí, že se hodně podceňuje a tato kniha právě je o tom, jak leckteré věci přestala řešit a začala je bez výčitek dělat a to se mi na ní hodně líbí. Jako kdyby vnitřně sílila a věřila si víc. Parádní kniha, doporučuji.

simon_a
14.04.2017 4 z 5

Moc vtipna a hezky napsana kniha. Vtipne zazitky maminky dvou holcicek a jejich kazdodenich vecech kolem. Nechybi ani citaty psychologu, ktere podtrhavaji i pdychologicky myslenky autorky. Palec hore. Hezka a prijemna knizka.

HŠ
25.11.2016 3 z 5

Číst se to dalo, ale nepochopila jsem, o čem to mělo být. Abych jen nekřivdila, našla jsem tam pár mouder.

adevis
10.11.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale že bych z ní byla hotová, to tedy ne..... bohužel.

Aladinka89
27.09.2016 3 z 5

Kniha určená zcela jistě pro ženy. Oddechová četba, literárně zcela nenáročná (takže určitě nedoporučuji pro fajnšmekry, kteří vyžadují jinotaje a hlubokomyslné myšlenky, nejlépe schované mezi řádky).
Kniha zachycuje každodenní, zcela běžné a banální situace vytížené ženy-matky-redaktorky-manželky. Vzhledem k běžnosti situací, v nichž se hlavní hrdinka ocitá, je jasné, že se v této knize většina žen najde.
Úspěchem této knihy je autorčina odměřenost, přímočarost a otevřenost k situacím, které jsou v životě ženy natolik běžné, že bychom ani nečekali jejich literární ztvárnění.

radka1397
27.03.2016 2 z 5

Knížka mě moc nebavila. Jednotlivé kapitoly jsou zbytečně dlouhé a až moc rozebrané. Bylo by lepší kdyby byly kratší a údernější.

dagsvob
28.02.2016 4 z 5

Dobrá oddechovka. v některých popisovaných situacích jsem se dokonce "našla". :-)

Coucouha
31.01.2016 3 z 5

Kniha celkově se mi líbila. Ty příběhy byly jako z mého života a opravdu jsem se místy hodně bavila tím, že jsem si myslela, že toto se děje jen mě, ale opak je asi pravdou :)). Dvě hvězdičky z hodnocení ale strhávám za to, že mě velmi nudil neustále opakující se model v jednotlivých kapitolách - "jak napsali ve čelánku...", "vědci z Kanady vyzkoumali...", "podle sociologického průzkumu z Kanady..." atd. atd. Neustálé dokládání různých studií života bylo prostě dle mého opravdu hodně přehnané...

Manifest blech
29.01.2016 5 z 5

Kniha mě moc baví, po náročnějším dni/knize je to skvělá oddechovka, a to moc českých autorů nečtu.

Líbí se mi, že to jsou kapitoly ze všedního života, do kterého se dokážu vcítit a navíc do každé kapitoly přidala různé psychologické či sociologické výzkumy, tím víc je kniha zajímavá a čtivá.

"Ať si kupujete cokoli, přemýšlejte o tom, jak ta věc ovlivní vaše trávení času. Ne o věci samotné, ale o tom, co s ní doopravdy budete dělat. Jak změní váš život v nadcházejících týdnech? (zde autorka odkazuje na knihu autora M. Nortona a jeho Happy Money)

Díky této knize jsem se dozvěděla pojem FOMO = strach, že něco propásnete (spojeno zejména se sociálními sítěmi). Pojem "arogantní idiot" (podle koučky Tary Mohrové) a "syndrom podvoníka" = (improstor syndrom) = člověku se něco daří a přitom má pocit, že neprávem.

mila.vesela
26.01.2016 1 z 5

Dočetla jsem, ale stál to velké přemáhání. Moc mě kniha nezaujala. Takový výčet všednodenních starostí, žádný příběh. Nic jsem v tom nenašla.

mila.vesela
17.01.2016 1 z 5

Nějak se nemohu prokousat, dvakrát jsem u ní usnula, ale nedočtenou knihu odložit neumím. Ten sled každodenních událostí, které zažíváme a známe všechny z nás, pro mě tedy i dost zmatený ...... moc mě neoslovila. Doufám, že u příští knihy budu mít šťastnější ruku.

josephinn99
09.01.2016 4 z 5

Povedená knížka, dobře se četla, ale Šťastná kniha se mi líbila více..:).

MagdalénaD
08.01.2016 4 z 5

Kdy jindy číst o odvaze než během prvního zkouškového v životě? A kdy jindy se po večerech zasmát? Na konci knihy je 100 možných bobříků odvahy, což byl vlastně důvod, jak jsem se o knize dozvěděla - některá z nich totiž vymyslela moje známá. Už v knihkupectví jsem přečetla několik stránek jako nic, takže bylo jasné, co připíšu na seznam Ježíškovi. A teda, celá ta kniha, celá před bobříky, je neskutečně nabíjející, plná úsměvných přiznání i zmínek o (ne)uvěřitelných výzkumech. První, co mám v nejbližší době v plánu, je žádat lidi kolem mě o divné věci a sbírat body za jejich odmítnutí. :-)

marketa6067
05.01.2016

volné pokračování Šťastné knihy. Motivační jako prase! Díky za tuto knihu, přečetla jsem ji jedním dechem! :-)

Pájuš
14.11.2015 5 z 5

Jsem nadšená, Barbora mě motivovala a donutila mě zamyslet se. Více v mé recenzi: http://storyofbookcase.blogspot.cz/2015/11/jak-sebrat-odvahu.html

Ankavi
11.11.2015 5 z 5

Po Šťastné knize další báječná knížka. O tom, co zažíváme denně, o malých i velkých obavách, o tom, jak s nimi bojujeme - a hlavně o tom, že v tom boji nejsme sami. Není těžké se ztotožnit s mnoha city a pocity, které autorka tak zdařile a realisticky popisuje. Mnohody si řeknete, že přesně takto byste to napsali taky, že vám autorka mluví z duše. A to byl účel, bravo - povedlo se!

janebenesova
24.09.2015

ím víc se knížka dotýká všedních, každodenních věcí - úklidu, vaření, nebo holení nohou - tím víc je vám autorka sympatičtější a tím víc s ní souzníte. Snad na každé druhé stránce jsem si říkala - jo, to mám přesně stejně, jako kdyby psala o mně! Někdy je strašně prima číst o vymyšlených světech a lidech a bájných stvořeních a někdy je zase strašně hezké stát víc nohama na zemi a číst o tom, co se odehrává na pražském Žižkově jedné matce dvou malých holek.