Jak jsem sebrala odvahu

Jak jsem sebrala odvahu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254725/bmid_jak-jsem-sebrala-odvahu-254725.jpg 4 180 50

Kniha o tom, že odvaha a strach se nevylučují Tahle kniha není návod, jak se přestat bát. Já se například bojím spousty věcí. Bojím se otevírat dopisy s modrým pruhem, bojím se pavouků, zubaře, předjíždění na okresce, bojím se, že v práci přijdou na to, že ve skutečnosti nic neumím. Přišla jsem ale na to, že i když se strachu nezbavím, nemusím ho za všech okolností poslouchat. I se strachem můžu sebrat odvahu a dělat věci, které bych od sebe nečekala. Tahle kniha je tedy o tom, jak jsem sebrala odvahu: • přestat se za všechno omlouvat • říct „ano“ a jít dobrodružství naproti • říkat „ne“, když je to potřeba • nesnažit se být pořád cool • nosit klobouk • nečekat na dovolení • požádat o pomoc • nemít pořád samé jedničky • radovat se, i když vím, že je to jen na chvilku... celý text

kikies
21.09.2015 4 z 5

Příjemné čtení o běžných starostech a životních útrapách, které zná téměř každý. Autorka umí své každodenní proplouvání životem podat čtivě, vtipně a elegantně, dokáže inspirovat a navést k zamyšlení.

Pistácie
13.09.2015 5 z 5

Úžasné čtení, bavilo mě stejně jako Šťastná kniha, ne-li víc. Některé fráze a popisované okamžiky mi přišly podobné, či stejné, jako z autorčiny prvotní knihy. Ale to mi nevadilo. Naopak mě to bavilo, a líbilo se mi, že už znám celkem autorčin životní příběh, že už jsem se s ní a její rodinkou seznámila v první knížce. Znám už její styl psaní, který mi není cizí. Naopak se v něm vidím.
Téměř vše vidím a prožívám navíc stejně. Až na ten "detail", že dosud nejsem matkou ani jednoho dítěte. Ale to mi nebrání v tom se ztotožňovat s její osobou a vidět se v mnohých životních nesnázích a humorných scénách :) moc mě její knihy baví, dodávají mi energii, elán a pocit v to, že nic není nemožné... ač je to sebehumornější a zdá se nám to neuskutečnitelné, dopadnout to může přeci jakkoliv.

Petísek
06.09.2015 3 z 5

Kniha byla zajímavá a celkem i čtivá i když v některých částech kde nám spisovatelka popisuje věci které známe každý...Tak tam mi dělalo problém se prokousat :)
Když uslyšíš dusot kopyt čekej koně a ne zebru :)

lidunka1
05.09.2015 5 z 5

Knížka mi mluví z duše. Neustále z ní něco vypisuju. Jsme s autorkou stejně "mladé" a máme podobné názory. Umí psát vtipně, velmi otevřeně a inspiruje mě. Díky.

Barbastelle
01.09.2015 4 z 5

Jo! A ještě jednou jo, protože se mi odvážná kniha líbila ještě více, než ta šťastná. Možná je to načasováním, kdy se mi takhle knížka trefila do toho, co si sama řeším, možná je to prostě zajímavějším tématem. Ale v každém případě to byla láska hned na první stránce! A svůj soukromý filmový štáb už jsem zavřela do vězení za šíření poplašných zpráv!

bookcase
31.08.2015 5 z 5

Výborné!!! Tentokrát na téma jak sebrat odvahu a udělat to, co bychom normálně asi jen tak neudělali. Opět jsem měla pocit, že je to přímo z mého života. Doporučuju.

Gooverka
25.08.2015 5 z 5

Bára Šťastná prostě nikdy nezklame. Miluju její blog a tak jsem už dopředu věděla, že v pořadí druhá kniha se mi bude líbit hodně. Jako u té první - přečtete ji za chvíli a u spousty věci se budete culit, přikyvovat a smát se. Najdete se v mnoha situacích, které ale Bára vždycky dá do kontextu a to je na tom nejlepší. Jediný malý zklamání je, že jsem víc než polovinu kapitol znala, jelikož čtu blog. Ale stejně musím dát pět hvězd :-)

karelk
18.08.2015 5 z 5

vůbec ne jen pro ženy středního věku :) Pro všechny, kteří mají rádi Žižkov, příběhy ze života, přemýšlení o věcech, které nás dělají šťastnými.

Přečteno jedním dechem, a těším se na další knížku :)

Peace
15.08.2015 4 z 5

"Život je jako nový klobouk. Nevíte, jak vám sluší, dokud si ho zkoušíte jen doma před zrcadlem."

Další inspirativní kniha od této autorky, která mě rozhodně nezklamala. Oceňuji autorčinu upřímnost a lehkost, se kterou každému z nás ukazuje, že domnělé každodenní "zvláštnůstky" jsou vlastně zcela běžné a máme je úplně všichni :o)
Doporučuji a s velkou radostí knihu věnuji blízké osobě - zaslouží si to obě ;o)

Slávka 1970
15.08.2015 5 z 5

Moc pěkné lehké čtení do horkého léta pro ženy středního věku :-) Trefné, humorné, k zamyšlení nad sebou sama... Jestli máte také pocit, že stárnete, tloustnete a lenivíte, tak tato kniha Vám dodá odvahu, přiznat si, že je to opravdu tak :-)
Líbí se mi i přebal a grafika knihy a najdu-li v příští knize paní Šťastné nějaké ilustrace i uvnitř, budu jen ráda! Každopádně kniha mne nalákala i na její prvotinu!
P.S. Už vím, co koupím kamarádkám, tento výtisk zůstane v mé knihovně :-)