Jak je důležité míti Filipa

Jak je důležité míti Filipa https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537/bmid_jak-je-dulezite-miti-filipa-skl-537.jpeg 4 1615 202

Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace. Autor nešetří břitkým humorem. Co replika, to vtip či bonmot. Stejně vtipné jsou i situace, které přinášejí neustále nové překvapivé zvraty. To vše a nenapodobitelný suchý anglický humor láká divadelníky k novým a novým inscenacím. Na své si přijde i čtenář této hry.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

The Importance of Being Earnest , 1895

bibi.r
09.01.2014 5 z 5

Genialita sama. Dokonalý anglický humor :D.
"Lady Bracknellová: Ztratit jednoho rodiče, pane Worthingu, se může považovat za neštěstí, ale oba, to se jeví jako nedbalost."

Tina.orl
27.12.2013 5 z 5

Skvělé drama! První dějství je sice trochu nudné, ale zbylá dvě jsou dle mého názoru perfektní.

Mirul
07.12.2013

Ačkoliv se mi dramatické hry - ač jde o komedie či tragédie nečtou právě nejlépe, tak mohu říct, že toto dílo mne bavilo. Jsem příznikyní všech Wildeových děl a líbí se mi, jak se v jeho knihách odrážel jeho vlastní pohled na svět. U knihy jsem i zasmála a četla ji jedním dechem.

aamis
24.09.2013 5 z 5

Knihu jsem četla v originále, tedy v angličtině a musím říct, že to je naprostá paráda. Humor, zápletky, nějaká ta romantika, vztahové komplikace, vše o čem rádi čteme. Jako plus i téma a závěr celé hry - velmi originální a nápadité.
Já mám moc ráda Algernona, který mluví úplně výborně - miluju jeho humor - například věta: \"You are the most earnest-looking person I ever saw in my life.\" No paráda! Rozhodně doporučuji přečíst, stojí to za to.

janulka1310
25.08.2013 5 z 5

Jednoduché, vtipné, výstižné :)

Lenous133
16.08.2013 5 z 5

Jendím slovem ÚŽASNÉ!!!
Znám to snad nazpaměť :-)

Miken008
08.08.2013 5 z 5

Surový anglický humor naservírovaný na stříbrném tácu..Spolu s kombinací Wilda, co víc si přát? :)

joni
17.07.2013 5 z 5

naprosto skvělé drama! :-) Skoro celou dobu jsem se musela smát... :-)

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Skvelý Oscar Wilde a jeho jedinečné hry. Komédia ako vyšitá s typickým anglickým humorom, ktorá presvedčí o tom, že mať takého Filipa, by občas nebolo na škodu.

luciasek86
16.05.2013 5 z 5

Skvěle napsaná divadelní hra, která perfektně pobaví tuto knížku jsem četla jedním dechem a moc jsem se pobavila vřele doporučuji :)

Benjo
28.04.2013 5 z 5

Měl jsem čest si v této hře zahrát Filipa (Jacka? ;-))

Nejraději mám české televizní zpracování z roku 1978 s Abrahámem, Šafránkovou, Hanzlíkem a Konvalinkovou a dokonalou Zázvorkovou.

Je to prostě parádní a chytrá zábava

hanapaimen
26.03.2013 5 z 5

Wilde je prostě génius, no, co víc dodat, skvělá knížka.

Kristofela
25.03.2013 5 z 5

Krásné a vtipné :) a film z roku 2001 si pouštím pořád dokola :)

pemla
21.02.2013 3 z 5

Musím říct, že divadelní hry nejsou zrovna mým šálkem čaje. Konec byl geniální, na druhou stranu u některých pasáží jsem se celkem nudila.

haWranka
14.02.2013 5 z 5

Geniální dialogy, které perfektně ožívají v britském filmu z roku 2001. Při čtení jsem se opravdu pobavila, ale přece jen jde o divadelní hru, ne o román, takže když postavy ožijí, člověk se baví ještě mnohem víc.

Petruše90
23.01.2013 5 z 5

Prostě super :D A ještě více, přečetla jsem jen jedním dechem, nasmála jsem se. Od Wildeho nej tvorba :)

BarushS
19.01.2013 5 z 5

Geniální! Naprosto! Knížku jsem četla nesčetněkrát, viděla jsem film, divadelní zpracování a stále vnímám další a další drobnosti, které mě mile překvapují.

elfos
05.01.2013

Jelikož žijeme mj. také v Absurdistánu, přikládám link o zrušení Filipa. Možná budeme chodit do divadla na Jak důležité je mít Vyvítekoho?

Jinak dodám, tuhle hravou hru jistě většinou znáte z pohyblivých obrázků.. tak vězte, že i číst ji je zážitek.

Addie
27.12.2012 5 z 5

Zatím nejlepší Wildeovo drama, jaké jsem četla. Jeho osobnost se odrážela snad v každé větě, takže bych poznala kdekoliv na světě, že psal dílo právě on.

AnnaSk
10.12.2012 5 z 5

Geniální originál, geniální překlad. Miluju okurkové sendviče :-)

zfilmováno irská literatura komedie divadelní hry

Oscar Wilde
irská, 1854 - 1900