Jak je důležité míti Filipa

Jak je důležité míti Filipa https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537/bmid_jak-je-dulezite-miti-filipa-skl-537.jpeg 4 1619 203

Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace. Autor nešetří břitkým humorem. Co replika, to vtip či bonmot. Stejně vtipné jsou i situace, které přinášejí neustále nové překvapivé zvraty. To vše a nenapodobitelný suchý anglický humor láká divadelníky k novým a novým inscenacím. Na své si přijde i čtenář této hry.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

The Importance of Being Earnest , 1895

AnnaSk
10.12.2012 5 z 5

Geniální originál, geniální překlad. Miluju okurkové sendviče :-)

Lidka
05.10.2012 5 z 5

Když si uvědomím, že to poprve hráli 1895 v Londýně tak prostě tleskám té nadčasovosti a aktuálnosti... Ty dialogy jsem si fakt vychutnala. První mne napadlo,že lépe by to bylo v divadle, ale zase když jsem si některé mohla přečíst opakovaně a i nahlas, fakt jsem se výborně bavila.
A hezky to také autor o filosofii své hry napsal, že všechny bezvýznamnosti v životě máme brát vážně a všechno vážné máme brát s upřímnou a uváženou lehkovážností.

Graine
16.08.2012

Báječná komedie, ke které se ráda vracím

MissBlack
15.08.2012 5 z 5

Díky tomuhle dílu jsem si zamilovala drama. Úplně mě to dostalo, pobavilo a přečtení člověku nezabere ani moc času. V září se na Filipa chystám do divadla a už se nemůžu dočkat! Nemá to totiž chybu a člověk by ani neřekl, jak vlastně je důležité míti Filipa:-D

Makie
25.07.2012

Jednoduše geniální :-)

Dangel
17.07.2012 5 z 5

Velmi zábavné a dobře čtivé. Celá filosofie kolem Bunburyho/Filipa má hlavní myšlenku v .... každý by měl mít svého Bunburyho či Filipa :)

ondra1995
22.06.2012 5 z 5

Prostší děj s neskutečně vytříbenými dialogy, při kterých jsem se velmi, velmi bavil. Geniální kousek od Oscara.

Violetti
27.03.2012 5 z 5

Vtipná, oddechová a parádně domyšlená. V těchto třech slovech lze charakterizovat celý kus. Místy zžíravá ironie je skutečně zábavná a byť jsem se v úvodu trochu ztrácela (těch Filipů...), brzy jsem pochopila podstatu a bavila se královsky až do poslední stránky. Tohle je správná divadelní komedie!

Denaille
03.03.2012 5 z 5

Jedna z nejúžasnějších her, co jsem kdy četla. :) Pokud budu mít možnost, chci to vidět na živo... Musí to být zážitek... :D

Miisha
12.02.2012 5 z 5

Geniální, geniální, milionkrát geniální Oscar Wilde :)

Honey0105
29.01.2012 4 z 5

Aneb-Jak krásné je jméno Filip.
Po téhle knížce jsem sáhla jen proto, že jsem viděla kousek filmového zpracování. Bohužel jen kousek, protože jsem asi po pěti minutách sledování usnula. Je to vlastně dobře, protože pro mě zatím byl děj záhadou.
Po přečtení musím uznat, že jsem se nenudila. Jde o osvěžující četbu, která neurazí.
Nemám se moc co vyjadřovat, jen tedy mohu podotknout, že se mi hra líbila a určitě se chystám i na filmové zpracování.

DustinMind
21.12.2011 5 z 5

Dokonalé a vtipné drama od Oscara Wilda, které jsem si ihned zamiloval. Nejen, že kniha se díky formě, ve které je psána čte neuvěřitelně dobře, ale také se ihned vžijete do příběhu a chování hlavních postav Jacka, Algernona, Cecílie a dalších.

Oscar Wilde po sobě zanechal nádhernou tvorbu, která by měla sloužit jako povinná četba ( jakožto už na většině škol slouží).

knedlik
16.11.2011 5 z 5

Já Oscara Wildea prostě zbožňuji. Ano, děj byl lehce předvídatelný, ale ta forma, TA FORMA! A ten vtip... Ach :-)

Gimli
14.11.2011 4 z 5

Svižné a zábavné dílko, které se čte úplně samo. Na druhou stranu je tato Wildeova hra snadno předvídatelná, takže zvraty příliš nepřekvapí. Snad kromě posledního, který mi ovšem připadal jako pěst na oko celého díla. Ale bavil jsem se velmi dobře, takže slušný nadprůměr. (čteno v originále)

beautykirke
01.09.2011 5 z 5

Jedno slovo: dokonalé!!!

Remarqua
29.07.2011 5 z 5

Jak třeskutě vtipné!

Didi
03.07.2011 4 z 5

Jednou větou: To je můj milovaný Oscar Wilde :)

May
25.02.2011 5 z 5

Jedním slovem úžasné :-) Kniha má jen cca 90 stran, ale je nutné číst pomalu a užívat si vtip a nadhled génia O. Wilda. Četla jsem ji poprvé, ale zcela jistě se budu často vracet :-)

Okřídlená li
30.11.2010 5 z 5

Geniální a působivé, i když to napsal Angličan. Wilde nám opět dokazuje, že je pan Umělec, co se vyzná ve svojí branži. :)

makhushka
30.11.-0001 5 z 5

četla jsem ji kvůli maturitě ale opravdu jsem se nasmála a musím si ji koupit a na vaše doporučení chci vidět divadelní zpracování:)

zfilmováno irská literatura komedie divadelní hry

Oscar Wilde
irská, 1854 - 1900