Vedra

Vedra https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4572/bmid_vedra-wOZ-4572.jpg 4 376 56

Jack Reacher série

Stopování je nespolehlivým způsobem dopravy. Při teplotě přes čtyřicet stupňů můžete být rádi, když řidič otevře dvířka klimatizovaného auta alespoň na tak dlouho, abyste stačili vklouznout dovnitř. To zjistil Jack Reacher velice rychle. Cestuje ve vražedném vedru texaského léta nekonečnou otevřenou prázdnotou a potřebuje zůstat v pohybu, tak jako žralok na širém moři. Nezajímá ho, kdo mu zastaví. V životě by ho nenapadlo, že to bude někdo jako Carmen. Je sama a řídí cadillac. Krásná, mladá a bohatá. Má malou dceru, kterou sledují neviditelní pozorovatelé. A manžela zavřeného ve vězení, jenž ji bude brutálně mlátit, až se vrátí domů. Pokud ji okamžitě nezabije. Reacher se v nepříjemných situacích vyzná. A odlehlý ranč v okrese Echo, na kterém Carmen žije, jimi oplývá: lži, předsudky, nenávist a vražda. Reacher nedokáže dámě v úzkých odolat. Její rodina ji nemá ráda. Policajtům nelze věřit. Právníci nepomůžou. Kdo jiný by ji mohl zachránit než Reacher?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Echo Burning , 2001

Jessybelle
16.02.2018 3 z 5

Moje druhá "reachrovka" a zas dost dobrá. Jo, Jack má svůj styl. Jsem ráda, když můžu tipovat dle indicií kdo to byl... Těším se na další.

Albina
02.02.2018 5 z 5

S Reacherem se setkávám docela pozdě, a tak prostě čtu knihy jednu po druhé. Taky si čtu čtenářská hodnocení a pokaždé se hodnocení pohybují od odmítavých po nadšená. I já mám svůj žebříček obliby a tato kniha je podle mě zatím z prvních pěti nejlepší. Třeba i proto, že se člověk musí rozhodnout, jestli Carmen věřit, nebo ne. Svoje hraje i prostředí texaského venkova, rodinné vztahy, vztahy mezi bílými a Mexičany. No a samozřejmě i děj samotný - evidentně se něco chystá, ale co? A kdo za tím stojí a proč? Kdo lže a kdo mluví pravdu?
Navíc se mi od Childa líbí, že dává čtenáři možnost na základě indicií odvodit pachatele.

konicekbily
10.09.2017 4 z 5

Neřeším, zda to měla být detektivka nebo thriller s nádechem popisu života ve státě Texas. Opět zdařilá pohádka pro dospělé, o dovolené se čte dobře. Když není nic jiného ke čtení, Lee Child mi bohatě vždy postačí.

Aymira
25.07.2017 3 z 5

Za mě trochu zklamání. Téměř po celou dobu jsem moc nechápala, o co v ději jde. Líbilo se mi sice prostředí horkem spalovaneho rozlehlého Texasu, ale už méně postavy a zazivnost příběhu. Jack je Jack, ostatní mi ale byli jedno a nikomu jsem zvlášť nefandila. Neobmekcila me ani mala holčička.

Coolniczka12
12.05.2017 5 z 5

Moje prvni knizka od autora a musim rict, ze urcite ne posledni.
Pribeh o tulakovi, kteremu v horkem pocasi zastavi zena. Prizna se, ze ji manzel tyra a hleda pomoc.
Opravdu chytlavy pribeh, ktery vtahne do deje. Uplne jsem si dokazala predstavit to spalujici horko, ktere umocnovalo cely pribeh. No a Jack Reacher...jeho inteligence, instinkty...proste jsem se zamilovala :)

adlenka
12.04.2017 4 z 5

Tak k tomu mám jediné... Cha! Já to věděla! Nebo alespoň tušila... A Reachera začínám platonicky milovat :-)

orinka3
17.03.2017 4 z 5

Naštěstí venku horko nepanuje, tak jsem se při čtení nezpotila. Ani hrůzou. Četba je příjemná, místy malinko překombinovaná, ale i tak je to solidní detektivka. Trochu mi vadily tiskové chyby. Napsat v detektivce, že se při přestřelce od skály odrazily kukly, mi připadá poněkud absurdní:)

hana4834
14.12.2016 5 z 5

snad nejlepší díl s nesmrtelným a nezničitelným Jack Reacher

pafčaodřeky
31.10.2016 3 z 5

...ten nepříjemný pocit, když si myslíte, že váš neomylný a drsný hrdina naletěl vychytralé vražedkyni...

Lolila
21.08.2016 4 z 5

Znovu skvelý Reacher, pohotový a neohrozený. Tentokrát v horúcom Texase. Príbeh začína pomalým tempom, zamotáva sa a postupnou dedukciou Reacher všetko vyrieši. Má svoju charizmu. Výborná oddychovka.

kalache
15.05.2016 4 z 5

..."Doufej v nejlepší a připravuj se na nejhorší".Dobré životní krédo hlavního hrdiny,jen nevím,zda optimistické nebo pesimistické...

HonzaT
02.12.2015 5 z 5

Škoda, že jsem knihu nečetl v létě. Detektivní dedukčnost Jacka mě opět ohromila. No jo je to náš starej vodrbanej, vysokej a mohutnej a hlavně realistickej...jak o sobě Reacher tvrdí. " Nemyslím, že jsem drsný, jen realistický. "

Loubooker
15.11.2015 5 z 5

Tohle je prvni kniha s Jackem Reacherem, kteru ctu... a dalo by s erici, ze se na ni tesim a nedokazu se od ni odtrhnout. Do ted mne autor odrazoval tloustkou svych knih, ale zde mi to vubec nevadi. Napinave, prekvapive, pro mne super.
Pred casem jsem sice zacal cist jinou knihu s Reacherem jeste, kdyz byl v armade, ale pak se kniha nekam podela a nedocetl. I ta cast se mi mi libila, tak jsem si rikal, ze se casem na Lee Child podivam vice - a stalo se a jsem rad.
Pridano 17.3. 2017: po precteni asi 4 dalsich knih s Jackem Reacherem jsou po mne Vedra porad nejlepsi... prectene rychle, tesice se na dej, cetbu...
Napr. 61 hodin jsem cetl na 3x...

Ivan Kučera
30.09.2015 4 z 5

Ako Bez zľutovania, aj toto je za 70%. Jack Reacher je sympaťák, frajer a macher a mám ťažké podozrenie, že to nebolo moje posledné stretnutie s ním. Oceňujem na ňom to, čo asi všetci fanúšikovia na svete: chladnokrvnú povahu a špičkovú vojenskú minulosť, ktoré ho predurčujú k víťazstvu. Mohlo by sa zdať, že je nuda mať za hlavného hrdinu chlapa, ktorého v podstate vôbec nehrozí nebezpečenstvo. Síce mu môžete spôsobiť pár rán, ale skôr omylom a následne musíte vziať jed na to, že to nerozchodíte a že pomsta Jacka Reachera bude tvrdá ako úder päsťou skúseného boxera. Ale práve jeho neporaziteľnosť mi imponuje, nakoľko som mal vždy radšej príbehy, v ktorých boli strany vyrovnané, než príbehy, v ktorých zlo 90% deja terorizovalo dobro a to sa až na posledných stránkach zmohlo na útok.

Hoci by sa mohlo zdať, že reacherovky nie sú o psychológii, obidve jej obsahovali „postačujúco“. Jediné vyložené mínusy sú asi dva:

1) Ide „len“ o čisto žánrové dielka, v tomto prípade napínavé trilery.
2) Predsa len istá technická zastaranosť (prvé reacherovky vznikali na prelome 20. a 21. storočia, kedy ešte mobily a internety nedokázali to, čo dnes a vinou toho knižky miestami môžu pôsobiť naivne a smiešne zastarano).

Napriek tomu fajn!

„Mám strach z tmy,“ vysvetlila. „Odjakživa. Nedokážem ho prekonať.“

„Váš strach je oprávnený,“ prehodil Reacher. „V tme sa môže stať veľa nepríjemných vecí.“

3DD!3
27.09.2015 4 z 5

Téměř hmatatelné horko, mexická děvka nebo dáma v nesnázích a velký hromotluk se zvednutým palcem. Poměrně standartní Reacherovka okořeněná texaským prostředím. Doufal jsem, že víc využijí titulního vedra.

Zorrander
22.07.2015 4 z 5

Číst knihu s názvem "Vedra" a dějem v rozpáleném Texasu (až 45 stupňů Celsia) bylo během poloviny července 2015 velmi osvěžující... :-)

Nelly
27.03.2015 5 z 5

Opět skvělý příběh s Reacherem. Nejen on se zapotí, ale i Vaše šedé buňky mozkové. A Reacher, jako dlouho očekávaná bouře, za Vás vše vyřeší...

olle3
05.03.2015 4 z 5

Přečteno překvapivě rychle, žádná nezáživná místa...přesto byly lepší díly.

rengers
26.01.2015 4 z 5

Pěkná detektivka s nádechem thrilleru. Velký muž Jack Racher, který rád strká nos všude, kde to smrdí problémy s vynikajícím čichem na lidi. Lee CHild opět nezklamal, líbí se mi jak nádherně umí popisovat bojové a akční scény.

mi-380
17.12.2014 4 z 5

Vedro a zpocená těla - to vše skoro hmatatelné, přesto vedlejší rovina příběhu hodně mrazivá. Podobně jako v druhém dílu (A přece nezemřeš) se ale ani tentokrát Reacher bez velké porce štěstí neobejde. Díky spádu, napětí a charismatu hlavní postavy musím dát i přes všechny ty náhody 75 % (104 hodnotících je aktuálně hodně vysoko: 87 %).