Varovný signál

Varovný signál https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3321/bmid_varovny-signal-Ttk-3321.jpg 4 444 65

Jack Reacher série

Pokojný život v Key Westu naruší záhadný muž. Jack Reacher ho zanedlouho najde zavražděného a s uříznutými špičkami prstů. Sleduje čerstvou stopu do New Yorku, kde narazí na dva muže, kteří mají na svědomí smrt tajemného neznámého. Poznává pár starých lidí, který nepřestal oplakávat syna, jenž před lety beze stopy zmizel ve Vietnamu. Setkává se i s okouzlující a inteligentní ženou, s níž ho pojí silná pouta z minulosti. Uprostřed propletence vztahů a lidských osudů na něj čeká ďábelský protivník.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Tripwire , 1999

pepa4081
02.11.2019 2 z 5

Asi jsem letos přečetl moc Reacherů, ale u této knihy jsem se opět trochu nudil. Nelíbí se mi popisy toho, jak někdo někoho mučí a ponižuje a ani milostné scény nemusím. Vychutnal jsem si tak pouze kapitoly, kde se vyšetřuje, s pohledem do minulosti. Nápad zajímavý, ale moc omáčky okolo.

shimice
31.10.2019 3 z 5

Přestože mám Reachera ráda a příběh není vymyšlen špatně, působilo to na mě zmatečně. Mít kniha o sto stran ( o zbytečně dlouhé popisy a některé postavy ) méně, bylo by to fajn, takhle jsem ji četla asi na šestkrát a měla problém donutit se dočíst.

mysce
07.08.2019 5 z 5

Jack Reacher je drsný chlap, který si zvykl na brutalitu světa, ale nikdy se s ní nesmířil. Bývalý vojenský policajt řeší rizikové situace svým geniálním mozkem, nebo (když už to jinak nejde), pěstmi a ručně šitými botami. „Varovný signál“ duní napětím a Child nevynechává jediný úder.
Reacher zbystří, když se po něm začnou vyptávat neznámí muži a svým šestým smyslem pochopí, že je něco špatně. Než zjistí, kdo a proč se o něj zajímá, už v tom nelítá sám. Objevuje se dcera jeho učitele, bývalého velitele, jehož si nesmírně váží. A je to právě ona, kdo se dostává do velikého nebezpečí. Reacher musí zapojit veškeré své umění, obroušené lety válečných akcí, aby ochránil nejen sám sebe, ale hlavně ji.
Baví mě, jak nám autor dávkuje informace po kouscích a nechává pro nás dostatečný prostor k vlastním úvahám. Skvělé!

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Líbí se mi když samotářský Jack najde nějakou ženu a že není až tak samotářský jak se zdá. A i přes to, že je to bývalý major vyšetřovacího týmu, umí najít správné řešení případu, které je složité.

CharlesWard
05.05.2019 1 z 5

Po vynikající jedničce, jsem s Reacherem už podruhé šlápnul vedle. Kniha na mně působila děsně zmateně, jakoby ani sám Lojza nevěděl, kam se vlastně jeho postavy dále budou ubírat, a minimálně třetinu zápletky, si podle mně úplně vycucal z prstu. Závěr má už zase klasické reacherovské znaky, ale tohle je podle mně ještě o level horší, než byl už tak špatný A přece nezemřeš. Docela se bojím začít číst Nezvaného hosta!

jaroiva
06.01.2019 4 z 5

Jack Reacher mě prostě baví, i potřetí.
Opět mám jen drobnou výtku k podrobným popisům ... fakt nepotřebuju vědět do nejmenších detailů, jak vypadá kartáček na zuby, že má štětiny nejvyšší tvrdosti, což Reacherovi naprosto vyhovuje... :D
Některé kousky o Vietnamu mě až tak nebavily, ale to nebylo až tak zdlouhavé jako např. popis převlékání a skládání oblečení člověkem bez ruky... to bylo fakt dlouhé...
Suma sumárum ale o dost lepší než minulý díl.

albert19
07.10.2018 4 z 5

Dobře jsem si početl, můj žánr, doporučuji

Honey0105
27.08.2018 5 z 5

Osobně se mi kniha líbila víc, než díl předchozí. Trochu nedotažená mi přišla postava Jodie, nevím proč, ale neseděla mi. Každopádně zápletka dobrá a děj napínavý. Na finální převrat jsem byla připravená, bylo jasné, že to nebude jen tak. Těším se na další díly, Reachera jsem si zamilovala.

slawa.cap
04.08.2018 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Přišlo mi to slabší, než první dva díly. Řekl bych, že je to minimálně proti prvnímu dílu unylejší a děj tak neodsýpá. Navíc mi Reacher přišel trochu krátkozračejší než jindy. Zápletka dobrá a člověk se zase něco doví - tentokrát ohledně války ve Vietnamu.

Boby17
29.07.2018 5 z 5

Jack Reacher mě nezklamal, knižka byla zajímavá a napínavá od začátku až do konce. Dozvěděl jsem se i nové věci o vietnamské válce, což pro mě bylo rozhodně přínosem. Překladateli a redaktorovi unikla logická chyba v délkových jednotkách, ale to je drobnost, která se dá v příštím vydání opravit - při návštěvě vojenské základny na Havaji budova soudní antropologie nemohla stát 60 MIL od vrátnice - to by generál Newmann nemohl vyjít ze dveří, rychle přejít k vrátnici a přivítat se s návštěvníky.

oleg
11.05.2018 5 z 5

Bezva čtení,mě baví.......

1amu
07.04.2018 5 z 5

Po přečtení všech komentářů jsem si začal myslet, že mám zvrácený knižní vkus ! Ale Aymira, orinka 3 a čef mi pozvedli náladu.
Tuto knihu jsem četl jako jednu z prvních ze série a zdála se mi (v době krátce po vydání) jako průměrná. Tak jsem se k ní nedávno vrátil,což teď dělám často - a ejhle ! Četl jsem nyní trhák !
Precizně promyšlená stavba knihy:
- netradiční začátek, kdy Reacher maká manuálně na Floridě, ale brzičko je u první vraždy a už to frčí,
-stupňování napětí, třeba na záčátku - kdo přijede dříve k domu generála, Reacher nebo zabijáci?,
- uvolnění, kdy se seznámíme s rodiči, kteří pořád věří, že uvidí svého syna, který zmizel ve Vietnamu,
- musíme to zalidnit, tak přidáme krachujícího "továrníčka" a k němu lichváře.
- Z toho se vyklube padouch jako vymalovaný ! Sice to jeho démonizování autor přepísknul, ale co bych mu to neodpustil.
- A je tu romance JR, kterou samozřejmě očekáváme. Ta vyřeší jeho problém s bydlením v NY. A ejhle nóvum - hrdina nekupuje nové ošacení v sekáči. Ženský element ho dotlačí alespoň k průměrné kvalitě.
A padouch začne řádit, a to fest !
Drama se stupňuje a je nejvyšší čas, aby došlo k seznámení dvou nosných postav knihy. Finále nás fandy JR nezklame. I hřebík v hlavě autorovi odpouštím , nazývejme to třeba drsňáckou akupunkturou.
A konec ? JR zdědil barák ! Nabízí se ono pohádkové: jestli nezemřeli, tak žijí dodnes...
Kdepak ! Čteme Reachera a jde se stopovat ... a třeba mu k tomu zpívá Johnny Cash.

PS: Lee Child si vytváří vatičku do budoucna : hrdina a krásná i úspěšná žena se mají přece rádi - ona ho miluje od malička. I když si JR nedovedu představit ve zděděném baráku "s bačkorama na nohou" nebo jak se pižlá na zahrádce....

cori
22.03.2018 3 z 5

Reacher se setkává se svou dávnou platonickou láskou a rodičům nezvěstného vojáka nalezne odpovědi na jejich otázky. Reacher oproti jiným dílům tentokrát necestuje stopem, ale využívá první třídy letadel a stává se bodygardem své Jodie. Hlavní padouch a jeho poskoci jsou opravdu ukázkoví.
Akční příběh s trochou erotického jiskření.

hana4834
24.01.2018 3 z 5

slabší příběh ale i tak čitelný

moudivlacek
20.11.2017 4 z 5

Musím přiznat, že první dva díly se mi líbily mnohem víc. I když ani zde není nouze o napětí, není to prostě ono. Na druhou stranu musím přiznat, že to bylo velice zajímavé téma, a i ožehavé. Z každé války jsou mrtví a nezvěstní. A Jack to řekl dobře, když rodina ví, že přišla o svého milovaného, má alespoň jistotu a může truchlit a vzpomínat. Když má nezvěstného, stále doufá a trápí se.
Také mě překvapil zde osobní život Jacka, rozhodně jsem zvědavá, jestli se tato linie bude rozvíjet dále.
Každopádně jdu do dalšího dílu.

konicekbily
30.10.2017 4 z 5

Varovného signálse mi líbil nejméně ze všech dosud přečtených knih autora. Jako vytrvalý čtenář autorovi i sobě toto malé nedorozumění promíjím a další dobrodružství našeho společného pana Neohrozitelného mne neminou - budu dále číst.

Aymira
15.07.2017 4 z 5

Z prvních tří knih s Jackem Reacherem se mi tato rozhodně líbila nejvíc. Od začátku do konce jí nechyběl spád. V ději je sice opět pár do očí bijících nelogičností, ale už jsem si na ně u Reachera zvykla. Twist ke konci jsem já osobně rozhodně nečekala a mile mě překvapil. Kniha byla napsána v roce 1999 a z dnešního pohledu je pro nás jistě zajímavé, že značná část děje se odehrává v dnes již neexistujícím newyorském Světovém obchodním centru. Jo a hlavní padouch jako by z oka vypadl Freddymu Kruegerovi :)

orinka3
30.06.2017 5 z 5

Kdo by nemiloval Reachera?? Všechny příběhy, ve kterých se vyskytuje, mají jedno společné: jsou napínavé, nejsou ukecané, čtenáři často běhá mráz po zádech, ale současně ví, že se bát nemusí, protože chrabrý Jack Reacher všecko zvládne s přehledem a mužným šarmem. Že mu žádná neodolá - to se rozumí samo sebou. Zlo je potrestáno a všecko je, jak má být. Miluju Reachera! Je to novodobý rytíř a ochránce slabých.

Ferry9
30.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha :)

adlenka
02.03.2017 4 z 5

Reacher je superhrdina a asi mě nepřestane bavit. Jediná výtka k překladu... např. procházeli se 90 minut a ušli 40 mil. Jako fakt?! Kdyby to ušel Reacher, tak ok, ten dokáže všechno, ale že by to ušla tak rychle i křehule Jodie, to nevěřím.