Nezvaný host

Nezvaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3319/bmid_nezvany-host-Zfb-3319.jpg 4 350 56

Jack Reacher série

Triumf dvou žen, které vyhrály spor s svými armádními nadřízenými ve věci sexuálního obtěžování, nemá dlouhé trvání: jsou zavražděny zdánlivě bez motivu. Jack Reacher zavražděné ženy znal, dokonce se jako bývalý vojenský policista podílel na vyšetřování jejich konfliktů v armádě. I on už se rozloučil s uniformou, avšak policie ho teď staví před nesnadnou volbu: buď být podezřelý z několikanásobné vraždy, nebo jí pomoci najít vraha. A FBI, která jej zase až tolik nepodezřívá, dobře ví, kterou alternativu si vybere. Reacher nevěří motivu, jaký nejvíc láká federální vyšetřovatele, že totiž jde o vraha nenávidícího ženy, a pouští se do vyšetřování podle vlastního úsudku. Tuší však, že jej čeká nepříjemná konfrontace s armádou. Mrtvé ženy nad ní ve svých kauzách zvítězily a zdá se, že armáda jim to nedokázala prominout. Jako by v tom byla temná symbolika, že mrtvé ležely ve vaně naplněné khaki barvou. Co věděly tak nebezpečného, že musely zemřít, a na koho? Reacher nachází mnoho stop, které by mohly vést k pachateli od zpronevěřeného vojenského materiálu až po plejádu psychopatických typů v uniformách. A když se konečně výběr motivů zúží na jediný, i sám otrlý a drsný detektiv nestačí žasnout nad mírou zla, jaká se skrývá v člověku.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Running Blind / The Visitor , 2000

Moniks
03.08.2014 5 z 5

Opět musím říci že výborné čtení.Obsah skvělý v půlce jsem si myslela kdo asi to bude a nakonec někdo jiný takže skvěle.kniha absolutně nezklamala.dovedla bych si ji představit zfilmovanou.

kosmi
29.03.2014 3 z 5

Beru ty knížky pěkně popořadě, takže má čtvrtá a asi nejslabší. Přijde mi, a to platí i pro předchozí díly, že nejlepší jsou tak do poloviny. Pak už je to většinou překombinované. Tenhle díl autor prozradil příliš tak jsem už před půlkou věděl kdo je TA osoba a zbytek jsem dočetl jen pro případ že by to byl náhodou autorův záměr a mě čekalo na konci překvapení ale to se nekonalo.
Výhoda u Childových knih je alespoň pro mě že je velice snadné se začíst a pak už to jede. Tenhle díl není špatný, jen je ta zápletka příliš okatá. Po stránce zábavy ale dobré jako ty ostatní, čtivé, akční, odsýpá to, takové jednohubky.

Mycak
08.01.2014 3 z 5

Napínavé čtení, zajímavá zápletka, konec nic moc.

mispulin
17.12.2013 5 z 5

Jako vždy. Pěkný, svižný, napínavý.

Ladinek
09.11.2013 2 z 5

Toto mně dost zklamalo. Bylo to tak nějak příliš předvídatelné a zároveň trochu za vlasy přitažené. Už v půlce knihy mě nějak napadl motiv a díky tomu i pachatel. Dokonce mně napadl i ten způsob provedení vražd, ale zavrhl jsem jej jako pitomost, takže vlastně jediným překvapením bylo, že autor jej skutečně použil. Ovšem díky tomu neuvěřitelnému způsobu vraždění ten příběh vyzněl trochu šestákově.

Honey0105
16.08.2013 4 z 5

Tak konečně jsem se seznámila s tak známým Jackem Reacherem. A dokonce jsem sáhla po dobré knize, protože bylo opravdu jednoduché se začíst. Reacher je opravdu zajímavá postava, i když je občas až moc dokonalá, tak se mi líbí. Příběh byl navíc poutavý a rozuzlení velice zajímavé.
Nemůžu ale říct, že bych byla úplně extrémně nadšená. Počtení dobré, ale možná jsem čekala od tak slavného autora něco trochu víc.

Solverino
04.08.2013 5 z 5

Hodně zajímavé a detailně popsané, přečteno jedním dechem, doporučuji :)

Mishka_a7
26.05.2013 5 z 5

Úžasná kniha, přečtena prakticky jedním dechem. Jen mě naštvalo, že Reacher Julii omylem zabil. :/

Dandy1
25.05.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

ajaksiczek
02.04.2013 5 z 5

Výborné počtení :)))

Jknr
04.01.2013

Za půlkou jsem tušil kdo to asi může být,ale více mě zajímalo jestli zůstane jen u toho polibku nebo to vydrží.

kokosek
19.12.2012 5 z 5

Velmi dobré, rozhodně to patří k těm lepším thrillerům co jsem četl. Autor umí udržet pozornost a čtenář se holt musí neustále vracet ke knize.

MaLoMe
09.12.2012 5 z 5

Lee Child je "ďábel". Prvá štvrtina knihy sa odohrá za 24 hodín a je to totálny "nářez". V druhej polovici sa Jack Reacher zahráva so všetkými vrátane čitateľa. Falošné stopy a hádanky. Nakoniec rozulenie, už typicky značne neuveriteľné, ale zase logické. Neopakovateľný štýl písania. V tej knihe nie je žiadna zbytočná veta. Žiadna vata, žiadne vyĺňanie hluchého miesta. Po knihe A přece nezemřeš som si myslel, že už Lee nič lepšie napísať nemôže. Dokázal to. Jednoznačne doporučujem na prečítanie a radím nechať si voľný víkend. Od tejto knihy sa nedá odtrhnúť.

astroweb
21.07.2012 5 z 5

Jeden z nejlepších Childů, které jsem přečetl.

guru
18.05.2012 5 z 5

Veľmi prekvapivé rozuzlenie, avšak v tomto prípade je účinok hypnózy trochu nadnesený.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Občas mě štve, ne nedokážu sledovat Jackovy myšlenkové pochody - prostě se autorovi vymkl z ruky a vždycky dojde na situaci, kdy ví něco, co my ne. Totožnost vraha a způsob provedení je opravdu neotřelý.
Pěkné, čtivé - akorát rozměry Childových knih nezvolilo nakladatelství zrovna přívětivě ke čtenáři. Ještě, že nosím batoh a ne kabelku :o)

detektivní a krimi romány americká literatura thrillery

Lee Child
britská, 1954