Jatka

Jatka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3315/bmid_jatka-d4A-3315.jpg 4 916 185

Jack Reacher série

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Killing Floor , 1997

wimpzk
28.11.2019 5 z 5

Když jsem tuhle knihu dočetl, zcela spontánně mě napadlo: 1) Proč tenhle krimi příběh nikdo nezfilmoval? 2) Proč jsem na tohohle autora nenarazil již dříve, když jsem začal číst žánr krimi? Co se první otázky týče, tak je sice pravda, že Jatka, resp. Killing floor (název v originále) ještě nikdo nepřevedl na plátno, ale Jack Reacher se samozřejmě objevil ve dvou snímcích s Tomem Cruisem v hlavní roli. A tak jsem se vlastně i já dostal k tomuto autorovi. Oba dva díly jsem zhlédl a zatoužil se seznámit s knižní předlohou Jacka Reachera. Samozřejmě jsem chtěl začít od začátku série a v místní knihovně měli Jatka k dispozici. Již po prvních 100 stranách jsem byl plně vtažen do děje a musel číst a číst. To už se mi dlouho nestalo. Dokonce jsem knihu hltal náruživěji než nedávno přečtenou Červenku Jo Nesbøho. Nechci prozrazovat nic z děje, snad jen, že zápletka kolem čachrů s penězi byl vskutku vyborný nápad a akční scény, kdy šlo o kejhák jsem si plasticky v duchu promítal a představoval si, jak by s nimi poradil ten který filmový režisér. V rámci žánru velmi dobré čtení. Doporučuji.

regulax
25.11.2019 5 z 5

Líbilo. I přes drsný název doporučuji i slabším povahám. Hrdina, přes některé nedostatky, mě uhranul a vysloužilý sexy voják je parádní tah.

Grety
20.09.2019 4 z 5

Jednoduchý styl vyprávění s jednou dějovou linkou a bezchybným hlavním hrdinou. Za mě příjemná oddechovka, s občasným překvapením v ději.

tomvall
09.09.2019 4 z 5

Autor si v ději pomáhá na můj vkus příliš náhodami a tím, že hlavnímu hrdinovi jde všechno až moc na ruku, ale i tak mne kniha bavila. Dobrý.

Braenn
10.08.2019 4 z 5

Docela příjemná kniha, čtivá, pěkně ze staré školy éry předseverského krimi. Hrdina stříká testosteron při každém výdechu, jeho hlášky jsou tvrdé, sarkastické a trefné. Nic není dost zkorumpované, hromady peněz nejsou dost vysoké, jen snaha ukázat obrovskou brutalitu už v dnešním standardu zůstává kdesi vzadu. Příjemným překvapením bylo, že jsem uhodla zrádce knihy jen napůl.

Přečtěte si to. Bude to jedním dechem, byť to není moc uvěřitelné, budete napjatí, protože napínavé to fakt je. Na konci se usmějete a odložíte k zapomenutí. Dávám čtyři poctivé hvězdičky.

SPOIL!

Knížka má jednu velikou mouchu, která mi nakonec trochu pokazila čtení. Do města je přijat skvělý policista, protože v té době vypadá jako dement a dementa tam potřebují, aby nikam nestrkal nos. To beru, kdyby policistu předem jistý agent nevaroval, ať práci nebere. Agent, který v tom samém městě jel ve vší té špíně. Agent, který moc dobře věděl, jak je dotyčný dobrým policistou a ne demntem, a přesto se o tom opomněl zmínit svým spolupachatelům. Ts ts.

Anasa
05.08.2019 4 z 5

V dobrém hodnotím jako jednoduchý příběh. Žádné přeskakování, různí vypravěči, ne. Sledujete Jacka a jeho postřehy. Přemýšlíte, kdo je vlastně kdo a kdo je s kým. Trochu moc krve, surovosti, korupce, ale jinak příjemná a napínavá oddechovka.

ve.rena
27.07.2019 5 z 5

První díl - Jack Reacher mě dostal a pokračování si nenechám ujít.

mysce
18.07.2019 5 z 5

Jack Reacher, bývalý vojenský policista, hodil za hlavu skvělou kariéru a toulá se Státy, volný jako pták. Je to tvrdý chlap, se kterým se nevyplatí si zahrávat a už vůbec ne ho štvát.
Chytlavý děj člověka vtáhne a vyplivne až na konci knihy, kdy už v podstatě není o čem psát, protože žije jen Reacher a pár kladných postav. (smajlík)
Za naprostý top hodnotím souboj Reachera s pěti kousky v domě a u bazénu.
"Prokrista," opakoval. "Vy jste zabil pět lidí. To není jen tak samo sebou, Reachere. Jak se teď cítíte?"
... "Jak se cítíte vy, když odložíte sprej na šváby?"
Výborné, neváhám doporučit!

pavels36
01.07.2019 5 z 5

Sice jsem si to poslechl z pracovních důvodů formou audio,ale naprosto geniální příběh se zajímavým koncem. Doporučuji :)

Pasadenka
25.06.2019 4 z 5

Můj druhý první Reacher. A něčím mě tato série a autorův styl psaní okouzlil. Nevím, jestli budou ostatní knížky stejné, ale už se u mě utvrdilo přesvědčení, že jdu do této série naplno. Samotná zápletka je opět taková „standardní“. Jednoduše Reacher je drsnej chlap, kterej umí, kterej ví, a kterej jako řeka rozráží vše kolem svojí brutální silou a ostřížím intelektem, které oboje bravurně aplikuje s přesností chirurga. Ano, Reacher je Ten hrdina, na kterého se ostatní jen hrají. Tak ne mě alespoň působí. :) Jako lavina na ubohého horolezce. Jednoduše mě převálcoval. :D

tereza1198
17.05.2019 4 z 5

Kdo miluje drsňácká klišé? Já! Takže osamělý cizinec v dlouhém kabátě se deštivou nocí dostane do jižanského města, kde je okamžitě zatčen. Následuje výslech, kde se ukáže že tulák je vlastně bývalý voják a drsoň, kterému není rovno. To ukazuje celou knihu. Ať v budovách, lesích, domech nebo vězení všude každému nakope. Taky vládne skvělou intuicí a hromadou štěstí. Dále je tu sexy diva, co je z něj omdlévá při prvním pohledu, hnusné vraždy, padouši, obří spiknutí a osobní pomsta. Líbilo se mi to. Moc jsem se v tom nehrabala a nechala se unášet dějem, takže jsem si to užila.

lachtan77
06.04.2019 3 z 5

bohužel knihu hodnotím jen třemi hvězdami, protože jsem se nemohl pořádně začíst. Nebyl jsem dostatečně vtáhnutý do děje. Nápad s bývalým vojákem nebyl úplně špatný. Vadilo mi, jak Jack neomezeně používal policii (chodil tam jak domu) taky by asi normálně nemohl zabíjet aniž by se to vyšetřovalo (byť se jednalo o padouchy). Konec byl pro mě asi největším zklamáním, protože jsem marně čekal nějaké napětí a pořádnou akci. Nic bohužel nepřišlo.... škrtla sirka a byl konec. Nikdo se ani zpětně nepozastavil nad vším co se v tom týdnu událo. Vraždy, zabití, požáry.... atd. Co dodat já asi Leeho fanda nebudu......

jonathan
01.04.2019 4 z 5

No, toto je ten typ knihy pri ktorej mam chvíľami pocit, že ma to nebaví... že to odložím a nedočítam... Spočiatku mi príšerne vadili tie jednoduché vety. Potom som si zvykla. A zistila som, že je to veľmi čitateľné a má to nekonečne veľa pokračovaní... A tak už čítam tretiu časť zo série. Za mňa určite stojí za prečítanie.

CharlesWard
17.03.2019 3 z 5

Slušně našlápnutý benjaminek v četné sérii. Jen je třeba se do knihy dostatečně začíst, aby jí čtenář správně propadl.

Opatov
10.03.2019 5 z 5

Perfektní detektivka. Chytrá, vtipná, napinava. Neohroženy hlavní hrdina, krásná vysetrovatelka a spousta dolarů..... doporučuji.

Astonius
10.03.2019 2 z 5

Asi jsem čekala něco jiného - asi trochu něco chytřejšího... Úplně jsem v duchu viděla ten americký biják plný akce a stříleček, který by z toho šel udělat (a možná udělán byl....) .... Hlavní hrdina byl namyšlený nesympatický machr, který spolkl všechnu moudrost světa, byl ze všech nejlepší a absolutně nic ho nedokázalo rozházet. Zabíjení protivníků zažíval takřka každodenně a dělal to absolutně bez výčitek a bez jakýchkoliv následků. I pěkná parodie by na to mohla vzniknout.... Měl takové kouzlo osobnosti, že si dokázal podmanit okamžitě nejen ženu, kterou nikdy neviděl (navíc policistku), ale i celé policejní oddělení, které v rámci vyšetřování vražd s ním ochotně a odevzdaně spolupracovalo. Policisté by byli úplně bezradní bez našeho superhrdiny. Knihu bych radikálně zkrátila - už po polovině je čtenáři jasné, kdo je největší padouch a vzhledem k předvídatelnému ději, který je v knize prakticky od začátku, s nelibostí zjišťuje (tak jsem to alespoň měla já), že musí přečíst ještě hodně stránek, aby se dobral tušeného konce. Nejvíce mne bavil úplný začátek příběhu - tedy asi první kapitola popisující zatčení Jacka a jeho komentář těchto událostí v jeho myšlenkách až po dění ve věznici - tam už mi to přišlo dost "na hlavu" a od té doby se kvalita vezla směrem dolů :-) Ke konci jsem se už musela do čtení nutit a držet na uzdě své myšlenky, aby mi neodbíhaly od děje spíš k přemýšlení o výběru nové knihy na čtení.... :-)

ivoiro
08.03.2019 4 z 5

Polovina knihy byla hodně rozvláčná. Druhá půlka pak běžela šileným tempem.

Karborund
26.01.2019 4 z 5

Začátek knihy byl naprosto skvostný, časem děj trochu uvadal, ale závěr opět gradoval. Jack působil až moc dokonale a neomylně, ale jistě si tento příběh takového hrdinu zasloužil.

Termina
25.01.2019 4 z 5

Jedna z mých oblíbených knih .. taková která bude mít místo v mé knihovně už napořád :)

Ales.BD
12.01.2019 3 z 5

Průměrný thriller. Přečtete, za pár dní už nevíte, o čem to bylo. Vztahová linka s Roscoe se mi zdála vyřešená uspěchaně a násilně.