Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193250/bmid_panenka-JQP-193250.jpg 4 660 157

Jack Caffery série

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Poppet , 2013

ArwenAragorn
09.04.2017 5 z 5

Mo Hayder je křehká kráska, ale umí nahnat strach a dokáže překvapit! V příběhu se chovanci i personál blázince děsí přízraku, který se jmenuje M.(raději nejmenovat!). A to je jenom začátek. Napětí je husté jako mlhy v lesích, kam nás kniha také zavede, a když už si myslím, že tuším, kudy se děj bude ubírat, hodně se pletu. Seznámila jsem se s lidmi jako je Joe, Melanie, Patience, Isaac, Penny, Monstermatka, Jonathan a setkala se s mými oblíbenci Blechou a Jackem Cafferym.Pokaždé, když jsem knížku odložila, měla jsem nepříjemný, stísněný pocit. A ten pocit přetrvává dosud. Je to skvělá kniha, kterou můžu jen doporučit! A za obálku taky palec nahoru.

Loucillé
04.03.2017 5 z 5

Výborná kniha, nezůstanu jen u jedné od této spisovatelky. Podezření na toho nej mešuge bylo, ale ... i tak bych to nečekala. Skutečný odraz této doby, jak lidé dokáží být (a jsou) zvrácení...

Elliecz
16.02.2017 5 z 5

Opravdu skvěle psaná kniha. Prvních pár stran se mi sice nečetlo lehce, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout a knížku přelouskala za dva večery. Skvěle propracované, napínavý děj a mrazivé věty, které mne donutily zastavit se a rozhlédnout po místnosti, jestli tam někde není "Maud". Můj typ na vraha přišel poměrně brzy a byl správný, ale i když jsem tušila, kdo za tím vším stojí, autorka mě vždy zmátla. Malinko mě mrzí, že vedlejší zápletka mrtvé modelky nebyla tak úplně dořešena a že ke konci nabrala kniha takovou rychlost. Klidně bych snesla víc vysvětlení, ale to je jen drobnost.
Celkově to byla úžasná kniha a určitě v blízké době sáhnu pro další dílo této autorky. Jeden z nejlepších hororů vůbec.

Giný
26.01.2017 4 z 5

Velkou zajímavou a přívětivou stránkou knihy je, že konec je nepředvídatelný a i samotný děj je plný zvratů, je zamotaný, promyšlený a jeho členění napínavé.
Prostředí psychiatrické léčebny na čtenáře určitě znatelně dýchne způsobem, který není až tak děsivý či hororový, ale má určitý mrazivý a odpuzující nádech.
Postavy a jejich povaha a styl uvažování je popsaný velice dobře, jakoby snad nebyly jen pouhé fiktivní knižní osobnosti v příběhu, ale dokážete si jejich existenci snadno představit v reálném světě.
Pro mne to byla první přečtená kniha od této autorky a rozhodně se nebudu bát sáhnout i po jiné.

klarikN
17.01.2017 3 z 5

Kniha byla zajímavá a velice čtivá. Co mě ale trochu zklamalo byl závěr...věnovala bych mu určitě pár stránek navíc.

zazinka2
11.01.2017 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, celou dobu je napínavá a nebude se vám chtít ji odložit :)

konicekbily
05.01.2017 3 z 5

Styl psaní je dobrý, ale děj mi připadá trochu komplikovaný a zbytečně protahovaný. Chvilkami je to nudné.

PeM
28.11.2016 2 z 5

Dobrý nápad...špatná formulace, neslané, nemastné.....a Joe mi připadal jako jeden z pacošů :-(

lumul
14.11.2016 5 z 5

moje první knížka od Mo. Už se těším na další. Poutavý styl psaní, napínavé, zajímavé prostředí...

Aymira
30.10.2016 4 z 5

Příběh odehrávající se v psychiatrické léčebně s nejpřísnější ostrahou je sám o sobě zárukou, že bude strašidelný a tajemný. A co teprve, když pacienti začínají jeden po druhém umírat pod rukama přízraku. Jenže naštěstí bubáci neexistují a realita je mnohdy prozaičtější než se zdá - takže za vraždami stojí naprosto obyčejná bytost z masa a kostí. Kdo jí je, na to se dá přijít celkem brzy, ale mezi všemi těmi blázny jeden opravdu neví...

Kniha mě zpočátku vůbec nebavila. Až asi v polovině je do vyšetřování zatažena i policie. Zhruba od té doby děj nabral neskutečný spád a byla jsem nucena číst dál a dál. Závěr mohl být ještě o trochu promyšlenější a napínavější, ale i tak nezklamal.

Jack tentokrát zcela sám bez pomoci Chodícího muže zjistil, že je opravdu zamilovaný. Jen jí to ještě nestačil říct... Tak uvidíme, jestli se mu do podaří třeba hned v dalším příběhu.

iveta3689
27.10.2016 3 z 5

Styl byl zajímavý a bavil mě, určitě si přečtu další knížku, ale děj nenadchl.

SmallLucia
25.09.2016 4 z 5

Do konce knihy jsem vůbec netušila, kdo za tím vším stojí. Skvělá kniha.

Janek
12.09.2016 5 z 5

Senzační, skvěle přeložený thriller, na kterém jsem si smlsla.

NikaMirka
05.09.2016 5 z 5

Budu brčet! Všechny knihy v sérii přečtené. Co já budu dělat? Všechny knihy jsou krásné, napínavé, zajímavé a hlavně člověk se s postavami rychle zžije. Jack Cafferey mi bude chybět, pevně doufám, že snad bude ještě další kniha za "Vlkem". Tento příběh byl asi zatím ten, který mě chytil nejvíc. Je napínavý, čtivý, strašidelný, ale i krásný zároveň. Konec je nečekaný, i když jsem tak nějak tušila, že to bude jinak, než se zdálo :).

Veverkaa
29.08.2016 5 z 5

Čtivé a napínavé od začátku do konce.

tulipa
19.08.2016 5 z 5

Napínavé a čtivé. Trošku mě mrzí, že jsem se na konci nedozvěděla více informací o Isaaku Handelovi, ale budiž.

Vicky26
16.08.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla! Zhltla jsem ji jedním dechem. Mužů jen doporučit, stejne jako její ostatní knihy.

šipek
15.08.2016 5 z 5

Tak u mě plný počet hvězdiček. Parádní kniha s výborným tématem. Při každé volné chvíli jsem musel vzít knihu do ruky a číst a číst. Jediné co mě překvapilo, že jsem dost brzo odhalil pachatele.

JezinkaJ
13.08.2016 4 z 5

Trošku hnusný to bylo, ale dočetla jsem a skoro do konce jsem neuhodla, kdo je hlavní zloduch. Nejchytřejší byl Stewart. :-)

Hanina61
30.07.2016 5 z 5

Vůbec ne překombinované, průměrné nebo dokonce nudné, jak tu zaznělo pode mnou. Tohle je moje pátá Mo Hayder (přičemž Pečovatele jsem viděla i ve filmovém zpracování) a jsem opět nadšená, poslední asi stovku stran jsem doslova zhltla. Teď něco menšího, oddechovějšího a s nadšením se pustím do autorčiny další knihy. :-)

psychiatrické léčebny thrillery psychologické thrillery lékařské thrillery

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021