Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193250/bmid_panenka-JQP-193250.jpg 4 660 157

Jack Caffery série

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Poppet , 2013

marcel9134
19.06.2019 5 z 5

Knihu jsem četl nadvakrát, napoprvé mě to z nějakého důvodu nechytlo a odložil jsem ji na pár let do knihovny. Poté jsem se k ní vrátil a kupodivu jsem ji přelousknul za chvíli. Zřejmě je třeba překonat úvodní trochu roztahanější pasáž,. Když kniha dostane spád a blíží se rozuzlení, tak je to paráda. Nečekejte nic hlubokého, na co byste ve stáří vzpomínali, pravděpodobně děj zapomenete za pár týdnů/měsíců, ale na odreagování je to výborná kniha.

Trustty
26.05.2019 3 z 5

Rok možná déle jsem tuhle knihu v knihovně přeskakovala :)
V tomhle příběhu mě Mo Hyder nedostala.

Smiley96
08.05.2019 2 z 5

Stěží jsem se přelouskala do půlky knihy a přišlo mi to prostě nudný. A to mám téma psychiatrických léčeben hodně ráda, tak tohle prostě nic o ničem. Odkládám.

miloslav0399
02.05.2019 5 z 5

Série čtu sice pomalu, ale pěkně postupně, a tak mohu jednoznačně říct, že Panenka je pro mě zatím nejlepší. Uzavřené psychiatrické oddělení je častá a lákavá rekvitzita a MH se s ní vypořádal rozhodně nadprůměrně. Pointa byla sice předvídatelná, ale za celou knihu, oddělené dějové linie, které se ve správnou chvíli spojí, dávám 4.5 hvězdy.

Olous1
20.04.2019 5 z 5

Perfektní detektivka, chvíli jsem se i bála. Styl psaní mi taky vyhovoval(ikdyž některé pasáže byli zdlouhavé).A ten konec mě překvapil. Pachatele jsem vůbec neuhodla.Doporučuji.

Jessybelle
20.04.2019 5 z 5

Po delší době zase jednou skvělá anglická detektivka či snad thriller... Kniha je čtivá, rádoby oddělené děje vyústí v ucelený příběh... Po přečtení první kapitoly jsem si říkala, co je to za drasťák, ale byla jsem mile překvapena... Příběh byl propracovaný, postavy sympatické. Určitě si přečtu další knihy...
Ty šedivé chlupy mě fakt dostaly...????????????

stejcz
19.02.2019 5 z 5

Pěkně mi sednul styl, kterým autorka píše. Určitě si od ní ještě něco rád přečtu. V knize se vyskytuje více téměř zbytečných pasáží, které mi ale kupodivu nijak nevadily. Ke knize prostě patřily. Samotný děj by mohl být o něco napínavější, překvapivých zvratů tam nebylo tolik, jakoby autorka plýtvala potenciálem tématu a prostředí. Tak jak tak 5/5; jeden z nej thrillerů za poslední dobu.

Bee240
23.01.2019 5 z 5

Moje první kniha od Mo Hayder koupila jsem si jí kvůli obalu před lety...nikdy jsem o této autorce neslyšela ale po této knize je to léta má nejoblíbenější spisovatelka, miluji to jak syrově píše , tu zvrácenost a drsnost... a samozřejmě tvrďáka detektiva Cafferyho...naprosto nečekaný konec jako u vždy.Byl to mazec jako prase :D prostě nejvíc.

Nazli
18.01.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy pustila jen proto, že se odehrává částečně v blázinci, což je mé oblíbené prostředí pro příběhy. Časem mě příběh začal zajímat víc, co že se to tam vlastně děje a úplný závěr mě přiměl zhluboka se nadechnout. Jestli jsem čekala cokoli, tak tohle byl mazec.

pavel9410
16.12.2018 5 z 5

Zatim nejlepsi v serii.

kahuda01
09.11.2018 5 z 5

Super to bylo, jedna z nejlepších knih od Mo. Čte se skoro sama :-).

Beky
14.10.2018 5 z 5

Od této autorky má prvotina, kterou jsem četla a palec nahoru!
Svižné, napínavé a plné zvratů, četlo se to samo a nemohla jsem knihu odložit, protože jsem strašně chtěla vědět, kdo je ten špatný ...
Trochu mne mrzí, že konec byl takový ... moc hrr, já jsem netušila, kdo je nakonec tím, koho policie hledá, takže pro mě skvělé překvapení.
Věřím, že i další díla Mo budou pro mne hvězdami knihovny :) .

kikidok
07.09.2018 2 z 5

Přijde mi taková slabší. Kniha ptáčník z této série se mi hrozně libila, dokonce patří mezi mé oblíbené. Ale další 2 knihy ze série mi přijdou prostě slabé. Rozuzlení celkem dobrý, i když mi to došlo ještě dřív než by mělo, linka Joa byla slaďárna s hořkým koncem a linka Blechy byla naprosto zbytečná (skvělý námět ale řeší se tam zbytečné věci furt dokola). Já říkám ne.

Veeris
02.09.2018 4 z 5

No, sice jsem čekala něco víc od této knížky, ale nebylo to zase tak špatné (pro mě), jak tu někteří píšou. Když jsem si přečetla obsah o duchovi sestry Maud, tak jsem myslela, že to bude pořádné strašidelné a že bude knížka alespoň z poloviny o ní.. Přišla mi spíš jako hodně vedlejší postava a o strašidelnosti se za mě téměř nedá mluvit. Rozuzlení mě překvapilo jen mírně. Nebylo těžké si tu osobu v té záporné roli představit. Trochu nechápu vedlejší děj s Blechou a Misty.. asi aby se kniha trochu "natáhla"? Vyměnila bych to za více hrůzostrašných příhod v blázinci, určitě by se toho dalo hodně vymyslet:) Jinak ale Mo umí psát čtivě, proto ji uberu jen 1 hvězdičku

derminator
17.08.2018 5 z 5

Milí čtenáři, tuto knihu jsem za toto léto přečetl jedním dechem a musím říci, že byla jedna z nejlepších. Dobrá zápletka, a nečekaný pachatel za mě musím knize dát 75%.

Kája95
03.08.2018 4 z 5

Prvních 150 stran jsem přečetla během jednoho dne , střed byl dobrý, ale závěr byl takový odflaknuty

Jankulik
02.07.2018 3 z 5

Tak ... ušlo to :-).
Nebyla jsem nijak nadšená, ale ani nijak zklamaná.
Víc jak na 3 hvězdy to není.
Tak snad bude další díl lepší.

OnlyFour
28.06.2018 1 z 5

Nedočítané, mám za sebou necelých 200 strán a nechytlo ma to

SilvieSisinka
01.06.2018 3 z 5

No tak nevím.Napínavé to jako bylo.Zapletka také ušla.Ale ten konec....takže za dobrou 3.

Synysterka
28.04.2018

Nějak jsem se do knihy nedokázala začíst, i když to běžně nedělám, tak jsem knihu v necelé půlce odložila. Ale určitě za nějaký čas ji opět zkusím.
Ani nevím, co přesně mi bránilo, abych se pořádně začetla.
Každopádně se mi v knize moc líbila část, kdy se Blecha potápěla.

psychiatrické léčebny thrillery psychologické thrillery lékařské thrillery

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021