Kůže

Kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234688/mid_jack-caffery-kuze-Awn-234688.jpg 4 372 89

Jack Caffery série

Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery. Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stádiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže. Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval... A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám... a také jeho blízká kolegyně.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Skin , 2009

Misha11
26.07.2016 3 z 5

Od Mo jsem už několik knih četla, vždy na přeskáčku, takže jsem ze začátku měla docela zmatek v tom, co se (v osobním životě postav) už stalo a co ne, každopádně po chvíli jsem se zorientovala. Tohle byla jedna ze slabších knih od autorky, mnohdy jsem se nudila, (zdlouhavě) se řešilo nepodstatné a nevyřešilo se prakticky nic. Takový průměr, autorka to umí i líp (například Unesená).

sapper
17.06.2016 2 z 5

To asi Mo měla nějakou slabou chvilku, že!?

Brace
01.06.2016 2 z 5

Mo Hayder je natolik profesionální autorka, že hodnotit její tvorbu si zasluhuje nejpřísnější měřítka. A proto je to tentokrát pouze za dvě hvězdy, i když nemůžu říct, že bych při čtení knihy Kůže vyloženě trpěl. Ovšem vyřešení závěrečné zápletky s padouchem, který vraždí ženy bylo hodně amatérské, hotová kudla do zad čtenářova zájmu. Takový ten styl typu: každý problém se přece vyřeší sám. Taktéž chování obou hlavních postav policistů, kdy kryli zločin, se mi nelíbilo. Pochopím u jednoho, dva už jsou přitažení za vlasy. A to, že se během příběhu několikrát náhodně potkají na jednom místě, to už bylo hodně neuvěřitelné. Blecha kouká ve tmě na Cafferyho, ten o ní netuší a za pár stránek přesně stejná scéna v opačném pořadí.
Naštěstí víme, že Mo umí mnohem lépe psát a potvrdila to i následujícími příběhy, tak netřeba věšet hlavu (popřípadě sebe v případě, že jste zarytí příznivky této autorky).

kalache
20.05.2016 3 z 5

...nějak jsem zůstal při zemi.Že bych byl takový suchar, až bych sral kostky?Omlouvám se za vulgaritu,ale převzato z textu...str.285...

vincek1
02.03.2016 3 z 5

Na mě příliš drsné. Kniha se sice čte dobře, ale před spaním (moje nejmilejší doba) přece jen, kvůli nočním můrám pro mne nevhodná. Přesto si vypůjčím další knihu této autorky a uvidím, snad se vše srovná.

lalaserka
08.02.2016 4 z 5

Docela dobrá kniha ale zpočátku sem.se do ní mnemohla začíst.

Hella
16.01.2016 2 z 5

Lidi, já byla zklamaná jako malé děcko, když nenajde pod stromečkem toužebně očekávanou hračku. Za mě je tohle nejslabší kniha od Hayder. Navíc mě většinu času štval jak Jack se svojí honbou za Tokološem, tak hlavně a především Blecha svým neuvěřitelně naivním a stupidním přístupem k bratrovi a jeho hvězdě.

katy238
02.01.2016 5 z 5

Vzhledem k faktu, že sérii čtu pozpátku, jsem nebyla z vedlejšího příběhu Blechy příliš napjatá, ale dozvědět se, jak to všechno začalo, bylo rozhodně zajímavé.
Dotek africké magie dodal příběhu napětí, závěr byl překvapivý. Každému nemusí sednout pozvolnost příběhu, mně ovšem vyhovuje a těším se na další díl série, abych se zase dozvěděla, co se dělo předtím.

Lucina88
18.12.2015 2 z 5

Řekla bych, že nejslabší od Mo. Už i ten Ostrov sviní mě bavil víc. Škoda, čekala jsem větší parádu.

Rawar
07.12.2015 5 z 5

Bylo to hodně dobré a kvalitní, detektivní čtení. Vůbec mi nevadilo, že se nám sem z větší části míchal příběh Blechy a jejího problému a spíš jsem si jej užíval. Respektive mi u něj skutečně bublaly nervy a vřela krev, v tom dobrém smyslu slova. Mystické okénka s chodícím mužem mají perfektní atmosféru a samotný Jack Caffery je klasik a nakonec se zachová zase správně a to mě potěšilo nejvíc.

amladar
05.11.2015 5 z 5

Mně se tato kniha opět líbila. Napětí, přiblížení osobního života hlavních postav, prostě a jednoduše bezva thriller. Už mám rozečtenou Panenku a ta je teda ještě lepší.

Lenka.Vílka
29.10.2015 5 z 5

Kniha se mi četla lépe než předcházejí Rituál (větší a méně nahustena písmena) a po dějově stránce naprostá spokojenost. Mo Hayder nezklamala. Jednoznačně doporučuji. Čtěte! Hned! :)

skipiii
28.10.2015 1 z 5

Nudne,zdlouhave,nezajimave, nicim sokujici ani prekvapujici a s nazvem knihy nema dej nic spolecneho.Pro me velke zklamani.

konicekbily
26.10.2015 3 z 5

Dobrá zápletka kolem "pozorovatelny" a celkově velmi čtivé, moje první kniha této autorky. Děkuji za rady z předchozích komentářů, knihy budu číst v pořadí jakém byly napsány

ptoček
25.10.2015 4 z 5

Jelikož je to Mo, tak dávám 4*, ale pro mě asi nejslabší knížka ze série...vůbec jsem se nedozvěděla proč pachatel sbíral kůže, proč zabil ony dvě ženy??? Konec prostě zvláštní, nedotazeny, na Mo slabé, čekala jsem víc.

tigrislinda
07.10.2015

Temná a děsivá atmosféra!!!To Mo Hayder umí. Výborně jsem se při čtení bála!!!!

Dumicek
29.08.2015 4 z 5

Má druhá kniha. Začala jsem Rituálem, který mě až tak nenadchl. U této knihy už to bylo lepší, ale snad přes polovinu knihy to nebylo zas tak napínavé, že bych se klepala nedočkavostí. To přišlo opravdu až po přečtení poloviny knihy. Neříkám, že pevní půlka nebyla čtivá, to jo, ale něco jí chybělo ne o byla zbytečně protáhlá. Na hlavní postavy už si celkem zvykám, ale Blechu stále nějak nemusím.. Jak říkám konec byl svižný, napínavý, zajímavý, ten mi vylepšil celkové hodnocení knihy. Autorka má určitě nápad jak psát a umí to, těším se až si přečtu její nejlepší díla ;)

Izu
26.08.2015 3 z 5

Mo Hayder umi psat mnohem lepe. Prumerna jednohubka.

macer1991
28.07.2015 3 z 5

50% knihy rieši Blechu , ktorej pribeh som poznala z kníh , ktoré vyšli skôr ako Kuže ....Velke sklamanie , ktoremu dopomohlo vydavatelstvo DOMINO , ktore vydalo 4.diel neskôr ako 5.a 6.

Luca287
22.07.2015 4 z 5

Slabší než všechny ostatní.... ale stojí za místo v knihovně... :-))

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021