Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2019 583

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

Teryy
28.09.2015 odpad!

Zklamání. Nedostala jsem se ani přes stranu 200 a musím knihu odložit. Vůbec mně k ní už nic netáhne.
Zřejmě jsem si měla přečíst i jiné anotace a také více recenzí. Od názvu jsem čekala něco více "duchovního".

edulinecka08
21.09.2015

Knihu jsem četla na můj vkus velice dlouho, ale přesto mohu říct, že se mi nakonec líbila. Jen bych ubrala počet stran. Děj knihy by se dal rozložit do dvou, co se týká obsahu. Jestli autor napíše ještě něco dalšího, tak si to ráda přečtu.

klikas
20.09.2015 5 z 5

Prvních 80 stran jsem překonával lehce znuděně, pak to začalo... kloudnej sešup, dobře naformátovaný kapitoly, čtivě vykreslený postavy...perfekt bondovská oddychovka, kterou si ale budu dlouho pamatovat. Díky Terry!

Patapuf
16.09.2015 5 z 5

Myslím, že u této knihy je komentář zbytečný.... prostě si jí přečtěte....

anah1
10.09.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla, občas to bylo trochu překombinované, ale jako celek to bylo čtivé a napínavé.

Ladinek
09.09.2015 5 z 5

Místy je to trochu překombinované, ale oceňuji tempo vyprávění. Celo dobu je to tak právě akorát. Dovolí to klidně usnout, ale zároveň se člověk těší až zase vezme knihu do ruky.

stehlicek
08.09.2015

Bohužel budu patřit k menšině. Knihu jsem odložila po 160 stránkách. Snažila jsem se, fakt jsem se snažila. Ale je tam tolik vrstev, že to prostě na mě nebylo :-( Pokorně jsem se vrátila k Nesbovi, který mi připadá mnohem přehlednější. Ale třeba se k Poutníkovi někdy vrátím a dočtu.

LůcaSrby
03.09.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Rozhodně doporučuji!

matap
03.09.2015 4 z 5

Kniha se mi strašně dobře četla, měla jsem pocit, že je vše domyšlené do nejmenších detailů, ale jak Ingrid dovedla Dodge přes zahradu ke srázu, aniž by ji zachytila nějaká z kamer mi je zcela nepochopitelné..

Dymond
31.08.2015 5 z 5

Naprosto perfektní kniha...

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Kniha v sobě mísí kriminální thriller s konspiracemi a akcí. Příběh i postavy jsou promyšleny do sebemenšího detailu, a tak i přes svou délku si na konci povzdychnete, proč kniha nemá ještě o pár stránek víc. Děj je v závěru končen a všechno se více méně vysvětlí, a to nejen z případu, ale také z Poutníkovi minulosti.

Já, Poutník se nedá s ničím srovnávat, a proto jde o výjimečný zážitek, při kterém často zapomenete dýchat. Tleskám autorovi za jeho práci a snad se třeba dočkáme nějakého dalšího Poutníkova dobrodružství.

morava
19.08.2015 5 z 5

Trosku jsem se musela prokousat zacatkem, ale pak se to zacalo rozjizdet a uz se nedalo prestat. Skvele napsano, knihu jsem si opravdu uzila .

achilles
18.08.2015 5 z 5

Tento román zapadl ideálně do nálady. Po středověkých románech jsem se ocitl v současnosti s perfektní špionážní tématikou. Obdivoval jsem autorovu schopnost přecházet z různých událostí, různých činů, odlišných osob a skrz kontinenty. Pilgrim je takový James Bond, ale mnohem užitečnější a nenápadnější.
Některé pasáže nebyly tak zajímavé, ale nakonec se ukázalo, že v tu chvíli zbytečně podrobně popisované události měly svůj smysl.
Hodnotím 100%, protože se to autorovi moc povedlo a určitě to nebylo zadarmo. Tolik oborů (lékařství, špionáž, vojenství, geopolitika, politika ad) v jednom románu. Paráda

Lenka.Vílka
16.08.2015 5 z 5

Takže popořadě. Kniha začíná mrtvou ženskou v hotelu. To je toho, ne? Skoro to až působí jako další tuctova detektivka. Až na to, že ne. Kniha je šoupnutá hned do více kategorii (thriller, krimi, špionážní). Takže hned po tom, co jsem se začala na začátku smát (vybavil se mi můj oblíbený seriál Castle), jsem se smát přestala, protože v další kapitole přišlo to, kvůli čemu mě kniha dostala.

Tenhle žánr mě prostě baví. Myslela jsem, že se v minulosti zdržime jenom chvilku (že se bude děj víc střídat s přítomnosti, protože jsem do té doby nevěděla, o čem kniha vlastně je. Po dlouhé době jsem držela v ruce titul, jejíž anotace nevyspoileruje celý děj. Takže velký plus.) Ale my tam byli docela dlouho. A když mi došlo proč, vypadlo že mě jenom: aha, jo takhle (nepopisuje se zde pouze dobro, ale i to zlo, s tím, že není odsuzovano, prostě je popsáno takové jaké je, protože prostě je a existuje -jinak by vlastně nemohlo existovat dobro- a mě proto napadá: Kdo je vlastně hlavní postava? Poutník nebo Duch? Jde o to, aby autor popsal realitu jaká je, nebo jak chceme, aby realita vypadala? Proto jsem přesunula autora do své pomyslné síně slávy, přestože jsem ještě ani neměla docteno.) To že minulost není lineárně, je příjemny bonus, aby mě čtení bavilo ještě víc. Ty odskoky a vsuvky, jo, to se hodně líbilo.

A teprve potom, po hodně stranách, začíná skutečný boj o čas, který je stejně dobrý jako první polovina knihy. Mé srdce plesalo a duše chrochtala radostí. A jak se potom spojí vzpomínky minulosti s fakty přítomnosti? Geniální!

Neustálé a dokonalé udržování napětí a autorova neskutečná vypravěčská schopnost dělá z knihy klenot. Ano, 750 stran je hodně, ale v tomhle případě skoro málo.

padola
16.08.2015 2 z 5

Rasistická, sexistická a věcně nesprávná. Některé závěry tak absurdní, až jsem se musela nahlas smát. Ale rychle se čte. Na prodloužený víkend u bazénu OK.

Lenny33
15.08.2015

Rozhodla jsem se knihu nedočítat i přesto, že jsem se prokousala až na stranu 230. Toto není můj styl. Strašně jsem se u knihy nudila.

EricNor
13.08.2015 5 z 5

Terry Hayes je výborný vypravěč. Příběh je dokonale promyšlený a sepsaný. Po těch 700 stranách mě mrzelo, že knižka už bude končit. Doufám že Terry už píše další knihu a že to nebude trvat dlouho.

kachnch
11.08.2015 5 z 5

"Důkazy jsou seznam těch materiálů, co jsme objevili. Co ale ty věci, které nám unikly? Jak říkáme těm?"
Dokonale komplexní příběh, jehož nenápadný začátek, který se vyvine poměrně jiným směrem, nabírá na napínavých obrátkách každou stranou. Na čtení této knížky jsem se hrozně těšila a rozhodně mě nezklamala. Ano, možná byla souvislost mezi jednotlivými příběhy protkána moc velkými náhodami, ale v tomto případě to pro mě rozhodně není na škodu.
Ačkoliv má knížka přes 700 stránek, dokázala bych si ji představit jako výřez z příběhu, který by mohl existovat na spoustě předchozích i následujících stranách. Zatím nejlepší thiller, který jsem letos četla.

axi81
10.08.2015 5 z 5

Dostala jsem jako dárek. Od tchýně... Anotace mě vůbec nezaujala, počet stránek akorát odrazoval... Nicméně se stalo, že jsem po ní přece jen jednoho dne sáhla. A nepustila ji z ruky dokud nebyla přečtená. Naprosto perfektní! Zpětně musím říct, že celý ten příběh okolo Francouzského domu mě až tak nebavil, čekala jsem něco bombastičtějšího...ale celkový dojem perfektní.

MaKolar
04.08.2015 5 z 5

Vynikající špionážní román. Doporučuji.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes