Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3192 804

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water , 2016

zdenaR
10.11.2023 3 z 5

Čtivá kniha, ale poněkud slabší detektivní zápletka.

le21nka
06.11.2023 4 z 5

Skvělé. Třetí případ Eriky Foster. Tentokrát jsem si na prozrazení pachatele musela počkat až na samotný závěr. Do té doby jsem neměla tušení, kdo to je.
Velmi čtivé.

rengers
02.11.2023 5 z 5

Starý případ který řeší už nám známá Erika Fosterová, vypadá neřešitelně. Sedmiletá dívka zmizí a po dobu 26 let se nepřišlo kde, dokud nebylo její tělo vyloveno z hlubin vod. Tentokrát se autor více zaměřuje na charakter hlavních hrdinů a na dramatičnost příběhu. Konečně to nepřehání z popisováním okolí, osob a interiérů. Čte se to velmi dobře, doporučuji.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Zatím nejlepší Erika a spol. Současnost vs. minulost funguje i v této "severské" britské kriminálce.

Fazolecek
26.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Sérii čtu postupně od prvního dílu a můžu říct, že opravdu graduje. Předchozí díly se mi líbily, tenhle zatím nejvíc. Snad bude mít série i nadále stoupající tendenci =) Co se týče rozuzlení, určitá spojitost se "sestrou" mě napadla v té části knihy, kdy se Erika setkala s rodinou. Původně jsem myslela, že v tom bude mít prsty otec.
Těším se na další díly =)

Hkk935
13.09.2023 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu skvěle napsané, zatím bych řekla i nejlepší kniha série, rozuzlení příběhu mě překvapilo. Těším se na další díl.

nikol4574
12.09.2023 5 z 5

Jednalo se o moji první přečtenou knihu od Bryndzy, ale určitě ne poslední. Seznámila jsem se s Erikou Fosterovou, která mi až na několik málo situací byla velmi sympatická. Nejvíc mě však dostal konec příběhu. Myslím, že málokdo předpokládal právě takové rozuzlení :)

Airelle
28.08.2023 5 z 5

Tentokrát je případ, který vyšetřuje, odlišný od ostatních.

Bylo osvěžující, že tentokrát nebojuje se svými nadřízenými a má prostor na svou práci. Dozvídáme se víc ze života Eriky, poznat její sestru bylo velmi obohacující.

Případ jako takový byl hodně zamotaný a já jsem trochu očekávala přesně tohle vyústění. Když se najde kostra dítěte, není vyšetřování nikdy jednoduché a vždy se věci ještě více zkomplikují. Trochu mě mrzí, že se člověk dozví, kdo je vrah mnohem dřív, než by bylo vhodné. Konec pak už pro mě není tak zajímavý.

Přesto se Bryndzovy detektivní thrillery moc dobře čtou a já už mám skoro přečtený další díl.

petunkav
25.08.2023 5 z 5

Zase skvělá.....
Co víc psát, když každý další díl je na podobné vlně. Asi nic víc netřeba.....

4444913
24.08.2023 3 z 5

Jelikož tentokrát Erika nebyla obětí mužské šikany četlo se mi to mnohem líp než Noční lov.Jen mi trochu přijde že autor má "problém" schovat vraha mezi ostatní postavy příběhu.Dobře,v Nočním lovu ho propálil sám velice brzy ale stejně už jsem měla tucha,tentokrát tam jeden taky trčel jak bolavý palec strašně brzy ale rozluštění je tedy bomba,to zas jo.Nelogicky jsem začla Nočním lovem,pokračovala Temnými hlubinami a teď se chystám na Dívku v ledu.

lucisek5056
16.08.2023 5 z 5

Tahle knížka je za mně Wau..Už se teším na jeho další knížky které si přéctu.Za mně super.

Lucie89
16.08.2023 4 z 5

Knížka se mi líbila jako ty předešlé. Jediné co, tak mi vždy trvá aspoň 100 stran se začíst.. než jsem vtažena do děje.

eM.017
03.08.2023 5 z 5

#3 - pecka.. sakra to mě bavilo.. Chvílemi jsem si stejně jako Erika připadala ve slepých uličkách.. Kdo to kruci udělat, a proč ? Byl to pedofil, nějakej magor, zlá sousedka a nebo snad omyl? Pořád vás to nutí přemýšlet..
Samozřejmě se najde i pár momentů, který se ukážou, vy přemýšlíte nad jejich významem a najednou nejsou - to je trochu nedotažený, a nebo možná jen chci více vysvětlení, ale co... Určitě si knihu přečtěte, já jdu na další díl .. ;)

Patrik02
02.08.2023 4 z 5

Erika Fosterová potřetí. Autor nám naservíroval opět originální a do detailu promyšlený případ. Z hlubin zatopeného lomu jsou vyzdviženy ostatky sedmileté dívky Jessicy, starý případ se opět otevírá a podezřelých je hned několik. Skvěle jsou popsány jednotlivé policejní postupy, nechybí napětí a překvapivé rozuzlení, které myslím málokdo čeká.

Janulica
28.07.2023 3 z 5

Vše začalo nevinně - při hledání důkazu v drogové kauze byly v zatopeném lomu nalezeny ostatky dívenky. Kdo je ona holčička, kdo může za její smrt, jaké tajemství skrývá její rodina? Skvělý námět na příběh a základ pro výbornou detektivku. Bohužel je v knize spousta nereálností a nelogičností a někdy jsou situace až moc překombinované a nedůvěryhodné.

katerina4564
27.07.2023 3 z 5

Opět se musím přiklonit k rozporuplné recenzi...
Třetí díl s Erikou a případem ztracené Jessicy byl skvělý. Případ plný zajímavých zvratů s hodně zajímavým a za mne nečekaným rozuzlením. Tušila jsem, více než polovinu knihy, že za tím bude jedna konkrétní postava. Nakonec mě ale i ta postava překvapila nečekaným příběhem, který za tím vším stál.
Dalším potěšením pro mne bylo nahlédnutí do Eričiny rodiny, i když trochu se děsím, co z toho v dalších dílech bude. A samozřejmě tajně doufám, že Eriky osobní život se ještě více rozvine a konečně se odprostí od smrti manžela a dá průchod citům.
A teď k těm mínusům. Opět zklamání v podobě pokusu o likvidaci Eriky, bylo by fajn, kdyby v každém díle neměla být potenciální obětí. Co také nechci v každé knize číst je, že si někdo š*** zadky. Na mě je prostě těch gay vztahů moc a to nemám žádné předsudky a sama jich několik znám. A v tomto směru mi přijde, že se autor vyžívá (chápu proč) v nechutných popisech heterosexuálů - viz Amanda a Crawford. Ten popis scény mi opravdu zvedl žaludek. Chtělo by to trochu vyvážit pohled na situaci. Poslední co stojí za zmínku, tak už potřetí chtěli Erice případ sebrat, na jednu stranu ji vykreslují jako jednu z nejlepších, na druhou stranu jí ale vždy naznačují neschopnost a nedůvěřují jejím schopnostem, to je stále se opakující situace a už trochu ohraná....Další díly budu číst, ale trochu se bojím zklamání ve vedlejších událostech.
Závěrem vyzdvihuji skvělý překlad, čte se to samo a čtenáře neruší žádné krkolomnosti.

KatyM.
26.07.2023 5 z 5

Další úžasná kniha že série Eriky.

Satyrka
17.07.2023 5 z 5

Přečteno ve slovenštině.
I když u mě stále vede z prvních tří dílů ten druhý, nemůžu jinak než dát plný počet hvězd. Tahle série mě fakt baví, s Erikou už jsem taky úplně v pohodě, přestože mám i oblíbenější postavy. Čtivá, místy napínavá, psaná z více pohledů, skvělá kniha. Tady jsem byla úplně mimo, co se týče odhalení, jak to vše bylo a je. No jen doporučuji a pokračuji dalším dílem.
Moje poznatky (poznámky) obsahující SPOILERY:
Moje prosby z minulého dílu byly vyslyšeny, Erika tentokrát neměla v závěru nějakou bitvu s hlavním záporákem. Jen jí doporučuji se přestěhovat...
Její sestra Lenka mi docela lezla na nervy, ale ne nijak zvlášť, rozhodně tím nechci říct, že bych ji vyškrtla.
Trochu mě zmátl Gerry/ Gary. Celou dobu jsem čekala na odhalení, že oslavenec Gary z videa je ten Gerry. Pak mi to samozřejmě pomalu docházelo, když jsme se o Gerrym dozvídali víc.
Záměr?
Co ten zub, co našli? Chci vědět víc!!... Nebo radši ne.
Upřímně mi bylo jasné, že Amanda dřív nebo později zemře. U Crawforda jsem to ale fakt nečekala. Nicméně jsem mu skoro od samého začátku nevěřila. Jen jsem myslela, že do toho bude zapletený trochu jinak.
No a celkové rozuzlení? Rozhodně bych řekla to, co Mossová. Tolik vražd pro ututlání jedné nehody?! Nicméně strach evidentně hodně dokáže. To souhlasím.

Lucy
12.07.2023 5 z 5

Tak , tedy tento díl zatím nejlepší z těch prvních tří. Zajímavé téma a zápletka, napětí od začátku do konce. Erika taky super, série s ní mě opravdu baví. RB v knihách začlení vše orientaci, barvu pleti a k tomu super napínavé příběhy. Jako kdo umí , ten umí. :-). Jen toho čaje za den :-))

derminator
09.07.2023 5 z 5

Wow takto napínavou knihu, kdy čekáte na rozuzlení jsem už dlouho v ruce nemel. Můžu říct, že jsem byl napnuty jak struna. Knihu velmi doporučuji a dávám 100%.