Osudné svědectví

Osudné svědectví
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1598 1598

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

Aya81
01.03.2023 4 z 5

Hurá, Erika je zpět! A snad se na ní i v osobním životě usměje trochu štěstí... ? Každopádně případ napínavý, děj měl spád, jedna hvězdička dolů za možná trošinku uspěchaný závěr, musím být taky trochu kritická a ne jen rozhazovat ;)

KatkaK13
27.02.2023 3 z 5

Eriku mám moc ráda, je mi sympatická i s celým týmem. Líbí se mi, že v této knize popisují i její osobní život a není tak negativní. Možná se mi to líbilo z celé knihy nejvíc.
Samotný detektivní příběh mi úplně nesedl. Vraha jsem odhalila hrozně brzy a první polovina knihy mi přišla nějak neucelená .. Pak to už bylo lepší.
Rozhodně neodrazuji od čtení, ba naopak. Kniha je hodnocená od ostatních velmi dobře. Možná jsem nebyla na správné vlně. Po další Bryndzově knize rozhodne opět sáhnu.

putpuda
27.02.2023 4 z 5

Jelikož jsem předchozí díl četla začátkem 2019, tak jsem si nějak nemohla vybavit vztahy mezi Erikou a Petersonem. Což mě teda štve. Poté vyšla série s Kate M., takže jsem to tak trochu pozapomněla a neponořila se do knížky až tak moc.... Ale jinak se samozřejmě čte dobře a rychle. Takže další díl prosím pěkně dříve ;)

bergle
27.02.2023 5 z 5

Kniza opět nezklamala za mě 5 hvězdiček.

Petulka50
27.02.2023 5 z 5

Krásné svižné rychlé čtení .

tesi04
26.02.2023 5 z 5

Erika zase super. Pro mě zajímavé spojení Anglie a Slovenska. Včetně postav. Napínavé až do konce. Bohužel pro mě malinké zklamání až úplně na závěr knihy. Ale to nechám na posouzení každého. Už se těším na pokračování.

Jiitush
26.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Moc nechápu zdejší hodnocení, devadesát procent mi přijde dost přehnané. Na jednu stranu chápu, proč má kniha úspěch, má všechny prvku světových thrillerů, nechybí tam napětí, masový vrah, automobilové honičky i hlavní vyšetřovatelka v ohrožení, na druhou stranu ale mě osobně už tohle leze trochu na nervy. Proč vždycky Erika musí být na konci knihy v ohrožení života? Motiv vraha taky na konce není pořádně popsán, jak to vlastně všechno zvládl a co ty jeho předchozí útoky? To, aby si čtenář domyslel.

katynka78
26.02.2023 4 z 5

Moje srdcovka, protože pan Bryndza se zasloužil o to, že mám ráda detektivky. Jeho styl mi naprosto vyhovuje, čtivý, svižný, nutí vás stále pokračovat. Jeho vyprávění není přehnaně drsné, tedy alespoň v této sérii s Erikou. Napínavý příběh vás strhne a čtete a čtete. Eriku miluju z více důvodů, jednak je to snad jediná kriminalistka ve světě literatury, která má slovenské kořeny a pan Bryndza to v každém díle připomíná malými drobnostmi (tady třeba paštikou Májka :-) ) a to je super. A jednak je Erika vcelku zodpovědná, nechlastá, moc se nelituje, je oddaná své práci a jde vrahovi po krku do té doby, dokud ho nedopadne. Její soukromý život je sice takový slabší, ale Bryndza je opět jeden z mála autorů, který své hlavní hrdince dává naději, nechá ji jak klopýtnout, tak se zvednout a my čtenáři vidíme, že se jí začíná dařit. Erika taky nepatří k těm hrdinům, kteří mají nesmyslně naloženo, je to uvěřitelná postava a to mi naprosto vyhovuje. Akorát by se teda mohla už poučit a nechodit po vrahovi sama, ale to už je její prudká povaha.
A všechno to, co jsem nyní popsala, najdete ve všech dílech série s Erikou. Fandím ji a pro mě zůstane navždy nejlepší.
K tomuto dílu dodávám jako většina recenzujících, že jsem se velmi těšila a že jsem se nezklamala. Možná ten konec nemusel být tak divný, ale nikterak mi to nevadí.
Mé srdce zkrátka zaplesalo a jsem nadšená.

ivzu77
26.02.2023 4 z 5

Je super, když po delší době vyjde další kniha do série, kterou máte od začátku čtenou a vy vezmete třeba tuto novou sedmou knihu a při první kapitole jste hned v obraze a ději, jako by se v meziobdobí nic jiného nestalo a pokračujete se známými postavami dál jejich životem. Děkuji a těším se na další Eriku a Peterson a a Mossovou.

prochajda
26.02.2023 4 z 5

Skvělá Erika, Mossová i Peterson a další jejich případ, který Eriku dost ohrozí. Nevím, něco mi v knize chybělo nebo vadilo, nebyla jsem úplně jak kšandy... Každopádně se těším na další pokračování.

Sixao
26.02.2023 4 z 5

Zatímco u předchozí Smrtící bílé bych pár stran klidně ubrala, tady mám jedinou opačnou výtku. Na poslední stránce mě mrzelo, že už to dál nepokračuje.

Maky806
25.02.2023 5 z 5

Super! Opět skvělé čtení.

iveetka
24.02.2023 5 z 5

Na pokračování příběhů s Erikou jsem čekala vážně dlouho a jsem ráda, že všechny knihy z této série zdobí moji knihovnu. Kniha mě strašně moc bavila a byla opět velmi čtivá. Jsem nadšená. Rozhodně se neztotožňuji s tím, že by příběh byl "zbytečně" zdlouhavý. Moc se těším na další pokračování. ;)

lenka.plaszova
24.02.2023 5 z 5

Na další případ Eriky jsem se těšila (baví mě víc, než Kate). A ani tentokrát jsem nebyla zklamaná - originální příběh, který jsem hltala. A taky jsem zvědavá, jak bude pokračovat Eričina osobní linka...

Evule81
23.02.2023 5 z 5

Skvělá a čtivá. Po Erice se mi už stýskalo!

Theresa.2679
23.02.2023 5 z 5

Konečně jsem se dočkala pokračování s Erikou a jsem nadšená. Kniha měla spád, byla čtivá, možná trochu škoda rychlejšího konce, ale za mě opět super :)

kanitsuj
23.02.2023 4 z 5

Budu zde se svým názorem v menšině, ale upřímně nevím, čím je tato detektivka tolik oblíbená u čtenářů. Zřejmě tím, že je "standardní" - vše je srozumitelně vysvětleno, vyšetřovací postupy probíhají, jak mají, ústřední postava šéfinspektorky není nesympatická a ani netrpí žádnou úchylkou, navíc k pointě se čtenář nemusí prokousávat desítkami stránek policejních honiček nebo neuvěřitelných soubojů. Hodnotím pěti hvězdičkami - ubírám jednu za pro mne trochu nereálné setkání s Igorem a pořezanou nohu, která byla zbytečná:-)

Dendulka118
22.02.2023 5 z 5

Toto byla moje první kniha od autora, ale musím říct, ze me opravdu pohltila a nadchla. Hltala jsem každou stránku a těšila se co bude dal. Knize nechybělo napětí a moment překvapeni. Jako milovnice thrilleru mohu knihu jedině doporučit. Kniha je ctiva a moc hezky napsana. Rozhodne si od autora ještě další knihy přečtu.

RMarkéta
22.02.2023 5 z 5

První setkání s detektivkou Erikou Fosterovou a hned velmi příjemné. Kniha mě bavila od začátku do konce. Na konci mi bylo dokonce líto, že už tenhle příběh skončil. Takže určitě se poohlídnu i po dalších. Erika Fosterová je sympatická postava. Řadím si jí mezi mé oblíbené detektivy. Bryndza píše tak, že se všechno před mýma očima odvijelo jako film, což bylo opravdu moc fajn. Čtivé a napínavé. To se mi líbilo.

tereza_p
22.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Po přečtení jsem příjemně překvapená, přiznám se, že jsem neočekávala mnoho (patrně proto, že poslední knihy od Bryndzy jsem četla ty ze série o Kate Marshall, a ty mi nepřišly tak dobré). Ale tato kniha má dobrý spád, děj baví a nehemží se nesmyslnostmi, je tam napětí. Musím říct, že třeba při popisu vloupání do studentských kolejí mi běhal mráz po zádech, když jsem si to představila. Čtenář sice asi tak tuší, že hlavní podezřelý nikdy nebude hned ten pravý, takže přemýšlí, kdo z ostatních postav by to mohl být, ale to je u detektivech běžné. Jen mi vrtá hlavou, kdo tedy vyšroubovával ty žárovky apod. na studentských pokojích - vrah? správce pod nátlakem? Nebo jak to bylo? Každopádně jsem ochotná to při hodnocení přehlédnout. Snad budou i další knihy tohoto autora na podobné úrovni.