Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330019/bmid_nocni-lov-VAT-330019.jpg 4 3471 815

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

jarmila6295
08.08.2018 5 z 5

Tato kniha se mi líbila mnohem více než Dívka v ledu - doporučuji!

Restang
04.08.2018 3 z 5

Bryndzu čtu ráda, jeho knihy jsou čtivé a celkem napínavé. Ale asi se mi kniha Dívka v ledu líbila o malinko více. Nejsem totiž moc nadšená, když se dovtípím, kdo je tím vrahem a navíc, když o pár stránek dále je to odhaleno. Takže zbývá jen chytit a usvědčit vraha.., toho pravého. Ale určitě stojí za přečtení a konečně se děj neodvíjel jen v zimě :)

Kačenka29
04.08.2018 5 z 5

Další parádní kniha od Roberta Bryndzy. Doporučuji!!

ladyka
04.08.2018 5 z 5

Tahle detektivka mě bavila víc než Dívka v ledu. Četla se lehce, vše plynulo bez zbytečných kudrlinek a protahování. Erika je vskutku zvláštní hrdinka, takže chápu ten ambivalentní vztah čtenářů. Četla jsem v originále a to mi pozitivní dojem z příběhu umocňovalo. Do letních parních dnů rozhodně prima nenáročné čtení!

Liss93
29.07.2018 5 z 5

Četla jsem jedním dechem, kniha se mi líbila více než Dívka v ledu. Možná to bylo i tím, že v knize je popsáno horké léto a já se tak mohlo více ponořit do děje :D

Lidic
29.07.2018 5 z 5

Dalsi paradni detektivka!

eliska5154
26.07.2018 5 z 5

Zajmavý příběh s hlubokou myšlenkou. Je to skvěle napsaná detektivní kniha. Není jen o krutosti, ale snaží se ukázat mnohem víc. Knihy od autora jsou skvěle napsané, do děje se člověk ponoří a hltá každé slovo. Pluje příběhem jako by byl jeho součástí.

klarinka9974
25.07.2018 5 z 5

Tak jako Dívka v ledu, tak i Noční lov mě ihned vtáhl do děje. Vše bylo pořádně napnutý a občas i děsivý. Robert Bryndza je spisovatel, který dokáže čtenáře zaujmout jak obálkou, tak samotným dějem.

Audrina
22.07.2018 4 z 5

Detektivky moc často nečtu, ty od Roberta Bryndzy se mi ale moc líbí. Noční lov mě zaujal ještě víc než Dívka v ledu. Líbila se mi postava vraha a jeho důvody pro jeho činy. Z psychologického hlediska mi to přišlo velmi zajímavé, je to úžasné pozorovat, jak moc nás ovlivňují lidé okolo nás a jejich činy. Stačí pak málo a může se z nás stát monstrum.
Erika navíc byla snesitelnější než v prvním díle, takže za mě velké doporučení

venaden
21.07.2018 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce, doporučuji

julythreemosen
19.07.2018 5 z 5

Tenhle styl psaní mi moc vyhovuje. Není to nic složitého, takže si v klidu bez bolehlavu můžu užít napínavou atmosféru a čtivý styl psaní. Severské detektivky mám moc ráda, to ne že ne, z nějakého důvodu mi ale Bryndzův styl sedl a už se moc těším na další díly, hlavně na vývoj Eriky, která klasicky nemá moc veselou minulost ani přítomnost, ale je mi moc sympatická.

kap66
19.07.2018 3 z 5

Budu přísná: zápletka je přijatelná a celkem napínavá, největší slabinou knížky je ale hlavní postava. U "Dívky v ledu" jsem myslela, že Erika je takto pojatá záměrně, aby vyniklo její trauma po tragickém selhání a smrti nejbližšího člověka, a že se bude vyvíjet k lepšímu. Ona stojí v centru dění, takže přece aspoň něco si na ní musím oblíbit nebo si jí pro něco vážit, říkám si. Ale nešlo mi to: Erika je v práci příliš ambiciózní (dialogy o povýšení), postupuje netakticky (v telefonátu vrahovi vyhrožuje), k nadřízenému, který ji preferuje, se chová jako ke kámošovi; v osobním životě je to snad ještě horší - sestru moralizuje, váhá, jak se zachovat k příteli, který je v těžkém průšvihu, je nepříjemná na lidi, kteří jsou na ni milí (šéfova žena).
Má to být záměr, snaha pojmout hlavní vyšetřovatelku úplně jinak než ostatní autoři? Já opravdu nevím - a vlastně je to jedno. Pro mě kvůli tomu kulhá Robert Bryndza za všemi jinými anglickými detektivkáři.

Dida86
17.07.2018

Opět skvělá kniha od Roberta Bryndzy.... Už se těším na pokračování.

helča5
15.07.2018 5 z 5

skvělá detektivka,napětí,překvapení,na léto-ideální,určitě si přečtu další knížky od tohoto autora

Dela111
15.07.2018 1 z 5

Jak jen to napsat, aby to neznělo tak tvrdě... To nevymyslím, takže upřímně. Hlavní hrdinka je nesympatická, nevyrovnaná, neřízená střela, hloupá - kdyby jí vždy něco nebo někdo nezachránil, je mrtvá už v 1. díle. Chování k nadřízeným je už přes čáru i na to, že je to jen v knize, to je naprosto mimo realitu.
Ale toto by mi tak nevadilo, co je pro mě hrůza, je styl psaní autora. Je středoškolský, píše jak někdo náctiletý, tak dva roky před maturitou. Podle mě musí mít i detektivka nebo thriller slušnou literární úroveň.
Přečetla jsem Dívku v ledu i tento díl. Říkala jsem si, že prvotina může být slabší a další díl bude lepší. Není, autor takto prostě píše. Další knihu číst nebudu.
Napadá mě, jestli se snad nakladatelství v tomto případě neúčastní experimentu, co dokáže velká reklama a obrovská mediální masáž... :-))

whiolet
13.07.2018 3 z 5

Pomalý děj, nudné rozhovory, nesympatické postavy a nezajímavý příběh. Tak bych shrnula tuhle knihu.
Byla to jedna nekončící nuda, pořád jsem čekala na nějaký velký zvrat,ale vrah byl prozrazen skoro už na začátku knihy a nic závratného se nedělo.

Ivetaaa
10.07.2018 3 z 5

Líbila se mi víc než Dívka v ledu ...

Dandulka
09.07.2018 5 z 5

Skvělé! Parádní! Na další díl si asi chvíli počkám, ale kdo si počká...... Už se moc těším.

knihomolka78
07.07.2018 5 z 5

Opět velmi dobrá kniha od tohoto autora, sice mě překvapilo, že byl vrah odkryt tak brzy, ale kniha byla i tak napínavá až do konce. První kniha (Dívka v ledu) se mi ale líbila o trošku víc. Jen mě trošku štve neustálé přemítání hlavní hrdinky Fosterové o svém bývalém manželovi.

Ajrad1981
29.06.2018 4 z 5

Podle komentářů níže je to lepší než Dívka v ledu. Asi ano, i když mezi nimi byla spousta dalších knih, takže se mi takhle zpětně trochu hůř porovnává. Ale stejně dám o bod míň.
Za prvé kvůli Erice. Ta ženská snad není normální. Nemyslím kvůli tomu, že neposlouchá rozhodnutí nadřízených, mezi námi, kdyby nejednala na vlastní pěst, tak vraha nechytnou. Ale ptát se šéfa, jak to vypadá s jejím povýšením, ve chvíli, kdy od něj dostává kapky...
Druhý důvod je ten, že jsem měla pocit, že jsem tohle už někde četla. Nemyslím tu linii vražd. Ale někdy v první cca čtvrtině knihy byla zmínka o jednom z nejhorších případů týrání dítěte a o holčičce, kterou její matka připoutala k radiátoru. A to mě navádí k Angele Marsons. Její Kim Stone byla matkou připoutána k radiátoru, i se svým bratrem. A právě titulek novinového článku, který tady použil Robert Bryndza, mě praštil do očí, protože ta samá věta byla použita i Angelou Marsons (nebo přinejmenším něco velmi podobného). Nejsem si sice jistá, v kterém díle série to bylo použito, jestli v prvním, nebo v druhém, ani jak to přesně znělo, zkontrolovat to teď nemůžu, knihy jsem půjčila, ale když jsem se dívala na rok vydání (originálů, pochopitelně), tak oba první díly s Kim Stone stejně vyšly dříve než tento druhý případ Eriky Fosterové.