Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330019/bmid_nocni-lov-VAT-330019.jpg 4 3483 815

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

anája
13.11.2018 5 z 5

Super kniha, autor nezklamal.Libilo se mi to napětí a uvažování vraha i celý pohled na to proč tohle vznikne.Melo to spád.

marli58
11.11.2018 4 z 5

Skvělá zápletka, zajímavé vyšetřování. Líbí se mně, že vrah je odhalen dost dlouho před koncem a můžeme sledovat jeho způsob přemýšlení. Eriku by nemuseli pořád odvolávat z případu a pro vyváženost by tam stačil jeden homosexuál :-).

Warty
04.11.2018 4 z 5

Velmi čtivé, zajímavá zápletka i její rozuzlení. Dívka v ledu se mi ale líbila o trochu více. I tak kniha nezklamala.

Rowana
03.11.2018 3 z 5

Přišla mi o trochu slabší než Dívka v ledu, přesto se četla stále moc pěkně a dokázala mě udržet v napětí. Jeden drobný prvek v ději mě v ní trochu iritoval, protože stejný byl použitý i v předchozí knize. Pokud by se měl opakovat stále znova i v dalších příbězích autora, mohl by brzy působit dost nudně. Tady mi už třeba trochu vadil. Konkrétnější nebudu. :-)

Jolina
01.11.2018 4 z 5

Kniha měla spád, hlavní hrdinka je neodbytná, což mi docela líbilo a fandila jsem, aby případy vyřešila a ukázala, co v ní je. Noční pták byl uloven - a ačkoli některá odhalení byla pro mě dost náhodná, až nemožná, kniha se četla velmi dobře.

cmelda26
01.11.2018 4 z 5

Celkem ok , jen ten konec se trochu zbytečně protahoval. Temné hlubiny se mi líbily víc. Ale i přesto ji doporučuji.

bezzink
30.10.2018 3 z 5

Prumerne cteni, misty az podprumerne. Nechapu ten velky povyk, na druhou stranu v dnesni dobe je kazda druha kniha bestsellerem, takze vlastne se neni cemu divit. Kdo nema zanr krimi, thriller nacteny, a tudiz nemuze srovnavat, lehce knihu ohodnoti petkou.
Cetla jsem i Divku v ledu a ta na me pusobila dost podobne. Rysuje se tu urcita sablona: tak hlavne nezapomenout na homosexualismus, pote nasleduje neposlusna detektivka, vsichni nadrizeni jsou proti ni a hazeji ji klacky pod nohy a kdyby se vzdy nevzeprela, asi by sel do vezeni nevinny clovek, protoze vsichni ostatni jdou vzdy po spatnych stopach :)) Mezitim se opet seznamujeme s homosexualni komunitou a nakonec vrah zautoci na Eriku, ktera ale samozrejme vyvazne.
Bude me neco podobneho cekat i ve tretim dile? Nevim, zda to riskovat. Novy Chris Carter bude mozna lepsi volba.

Meginho
17.10.2018 5 z 5

Skvělá a opravdu ještě lepší než Dívka v ledu, moc se těším na další díl!
...a taky jsem zvědavá, kdo se ujme zfilmování :)

zdendula31
17.10.2018 5 z 5

Moje první a určitě ne poslední kniha od Roberta Bryndzy.
Napínavá ,má spád.Postava Eriky Fosterové mi sedí.

karantena
14.10.2018 5 z 5

Napínavé,kniha má spád.Super a doporučuji.

Stenny1
13.10.2018 5 z 5

Napínavé, velmi pěkné čtení.

tanjaj
01.10.2018 4 z 5

Souhlasím, že Noční lov je o stupeň lepší, než Dívka v ledu. Opět napínavý případ pro detektiva šéfinspektora Eriku Fosterovou. Jen přemýšlím nad tím, jak tak rychle Noční pták ( Simone) našla bydliště Keitha alias Vévody....? Na každý pád se jdu ponořit do Temné hlubiny,snad bude neméně napínavá tak, jako Noční lov.

intelektuálka
30.09.2018 4 z 5

Další z případů Eriky Fosterové jsem přečetla na jeden zátah...

Noční pták - to je vraždící postava - a postupně zabíjí jednoho muže za druhým...

Jenom téma stalkingu a motiv týraného dítěte se objevuje hodně často...

Autor opět píše poutavě, kniha se dobře čte, vše je vysvětleno - takže doporučím.
Ale ráda bych si od autora přečetla i jiný námět...

edith79
26.09.2018 5 z 5

Dívce v ledu jsem dala pět hvězdiček. Tady bych klidně přidala šestou. Noční lov je totiž podle mého názoru ještě lepší. Detektiv Fosterová si jde opět tvrdě za svým, charaktery jejích spolupracovníků se více vykreslují. Navíc je tu tajemná postava Nočního ptáka, která nahání strach. Už se těším na další příběh od Roberta Bryndzy. A teď dolů, do Temných hlubin.

Tereziee
24.09.2018 4 z 5

O kousek lepší než první díl, ale pořád to není na pět hvězdiček. Zajímavá zápletka, která ale probíhá bez větší akce nebo napětí. Dalo by se to trochu považovat za oddechovku. Jako velké plus vidím vyšetřovatelku Eriku, protože jsem si ji nevím proč totálně zamilovala. Stejně jako Petersona a Mossovou.

Ester71
16.09.2018 5 z 5

Za mě paráda. Stejně jako Mumajs jsem přemýšlela, jak se Nočnímu ptákovi podařilo tak rychle najít Vévodu.. Ale to bylo asi jediné, co se mi nezdálo. Určitě si přečtu i jiné příběhy tohoto autora.

Mumajs1
11.09.2018 4 z 5

Tato kniha se mi líbila mnohem, mnohem víc, než předchozí kniha "Dívka v ledu", kde byl děj tak trochu přitažený za vlasy, dost předvídatelný a vyšetřovatelka Erika značně nevyrovnaná až "pošahaná". V této autorově druhé knize " Noční lov" mi Erika Fosterová již připadala mnohem vyrovnanější a profesionálnější. Také samotné téma knihy bylo velice zajímavé a nevšední. Díky neustálému napětí a strhujícímu příběhu jsem zvládla tuto knihu přečíst za pouhé dva dny! Pouze konec knihy se mi moc nelíbil. Nepochopila jsem, jak mohla vražedkyně tak rychle najít svého Vévodu. Během celé knihy byla velice chytrá, opatrná, vše neustále plánovala, na všechno se důkladně připravovala, ale v závěru knihy to skoro vypadalo, že se chtěla nechat chytit (nebo to autor potřeboval nějak urychleně ukončit?). Musela přece vědět, že když policie vypátrala Vévodu, bude si ho hlídat! Také nevím, proč ho vlastně zabila, když on její totožnost nemohl znát a nepředstavoval pro ni tedy žádné riziko. Přesto knihu hodnotím velice kladně, protože děj a celkový dojem byl prostě skvělý. Zcela určitě si přečtu i další knihy od tohoto spisovatele.

Rachel753
11.09.2018 5 z 5

Výborný autor - výborná detektivka! Příběh se čte jedním dechem. Jak začnete, nemáte šanci přestat a jít dělat cokoli jiného. Úplně vás to pohltí. Hlavní hrdinka Erika Fosterová má skvělou povahu, přímo určenou pro policistku - svou prostořekou pusou si dokáže vydobít svoje. Líbí se mi, že sází na svůj instinkt a téměř vždy jí to vyjde. Přála bych jí, aby našla lásku v Petersonovi, zasloužila by si být milována potom, co ztratila tragicky muže. Skvělá knížka, nelituju koupě a určitě si jí přečtu znovu :-)

Dashmo
10.09.2018 5 z 5

Dalsia skvela Bryndzova kniha!a Erika je super zenska.snad sa da dokopy s Petersonom

Lóra1961
10.09.2018 3 z 5

První kniha, co jsem četla od Bryndzy. Na to, jaká jí předcházela pověst, mne kniha zklamala. Zvláště některé nevysvětlitelné dějové zvraty. Mnoho slov, nastavovaná kaše, ale věřím, že svého čtenáře si najde.