Noční lov

Noční lov
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330019/bmid_nocni-lov-VAT-330019.jpg 4 3535 3535

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

bergle
11.07.2021 4 z 5

Druhý díl knihy s vyšetřovatelkou Erikou byl zvláštní tím, že autor odhalil vraha někdy v půli knihy a nedržel čtenáře tak v napětí až do konce. I přes to se mi kniha moc líbila a doporučuji její přečtení.

Monuli36
03.07.2021 5 z 5

Bryndza opět nezklamal :) Neni co vytknout,on prostě umí :) Těším se na další :)

Lucijáš276
17.06.2021 5 z 5

A opět další mega čtivá pecka!!! 5*

Mirin1349
31.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Naprosto perfektní knížka, opět jsem se začetla velice rychle. Kapitoly jsou krátké a úderné, člověka pořád nutí číst dál a dál. Sice osobně preferuji, když pachatele známe buď hned na začátku nebo až na konci knížky, ale ani autorem zvolená forma mi nijak nevadila. O překvapivé zvraty nebyla nouze i tak. Erika mi asi nikdy sympatická nebude, ale po pravdě mi to ani nijak zvlášť nevadí.

*** SPOILER ***
V příštím díle by byla příjemná změna, kdyby Eriku výjimečně z případu neodvolali, tak uvidíme, jestli se toho dočkám. :D

Surikata369
29.05.2021 5 z 5

Mně se to líbilo. Sice je trošku zvláštní, že jsme pachatele znali od poloviny knížky, ale zase jsem aspoň celou dobu v hlavě netipovala kdože to bude :D Tahle série se moc dobře čte a určitě si co nejdřív půjčím třetí díl.

Lenka339
18.05.2021 4 z 5

Další čtivý příběh s Erikou Fosterovou. A opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout.
Je opravdu vidět, co čtenář, to jiný názor. Já jsem si Eriku oblíbila a její tým také. Fandím jí, ale nadřízení to s ní nemají opravdu lehké. Těším se na další díly.

Jordanka9
18.05.2021 5 z 5

Moje čtvrtá kniha ze série s Erikou. Čtu na přeskáčku, podle toho, jak knihy seženu v knihovně, což rozhodně není ke škodě.
Čtivé, srozumitelné a napínavé čtení do poslední kapitoly.
Dej opět ve 2 rovinách, to autor umí.
Na rozdíl od řady čtenářů je mně Erika sympatická od prvního setkání s ní. Líbí se mi její zarputilost s jakou jde za svým cílem. A to, že neuznává hierarchii nadřízených na pracovišti i mimo něj. V nitru je to ale velice citlivý člověk.
Snad nám ji přiblíží dialog s Issacem v Epilogu:
" Eriko, nemůžeš spasit celý svět "
" Ale můžu se o to aspoň pokusit"
....

stanza
16.05.2021 5 z 5

Pro mě prvni Brynza a bylo to suoer. V podání Martina Stránského posloucháno jako audio nemělo chybu .

Železář
16.05.2021 odpad!

S Erikou Fosterovou jsem se seznámil (překvapivě) v prvním knize této série. Troufnu si říct, že pár detektivek a thrillerů jsem už přečetl (nejsou zapsány na tomto účtu) a nejsem tedy v této části literatury úplným nováčkem. Už od začátku této serie mi přišlo, že jde kvalitou spíše dolů než nahoru. První díl mi nepřišel až zas tak mizerný, troufl bych si říct třeba takových 65%. Druhý díl jsem dočetl a moje pocity, že tuto sérii pravděpodobně nedotáhnu do konce, začaly nabývat na síle. Rozhodl jsem se, že dám Erice ještě třetí šanci a musím prohlásit, že to bylo jedna z největších chyb, co jsem, co se čtení knížek udělal. Zde bych naposled odbočil a chtěl bych uvést na pravou míru, že rozumím tomu, že každému se líbí něco jiného a je normální, že se lidé na některých věcech neshodnou. 86% z 2455 hodnocení (k 16.5.2021) mi přijde v Databázi knih jako docela velké číslo a troufl bych si podle toho tvrdit, že to bude kniha minimálně nadprůměrná (což se o této opravdu říci nedá) a pravděpodobně se bude řadit k těm, které by čtenář detektivek měl znát. Nemůžu se však zbavit dojmu, že píši recenzi na jinou knihu než recenzenti přede mnou. Noční lov je kniha, která prakticky nic nenabízí. Kniha postrádá snad vše, co by pořádná detektivka měla mít. Jediný důvod, proč je tato kniha ve štítku *detektivka* je podle mě ten, že je zde vrah a vyšetřovatelka, která se ho snaží dostat. Zajímalo by mě, jak fanoušci této série reagují na knihy jiných spisovatelů typu Jo Nesbø, Lars Kepler, Chris Carter nebo legendární Stieg Larsson.

wlado
16.05.2021 3 z 5

Skvelý príbeh, výborný opis postáv a deja. Dávam o jednu hviezdičku menej a to len preto, že prvý príbeh Eriky bol napínavejší a bol viacej trilerom ako klasickou detektívkou.

ErčaV.
13.05.2021 5 z 5

Super kniha, velmi napínavý a čtivý příběh, od kterého se nejde jen tak odtrhnout.

Allla9
24.04.2021 5 z 5

Kniha je opět skvělá.

jana8352
18.04.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila

MirkaProk
16.04.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, která vtáhne do děje tak, že člověk hltá každou stránku. Doporučuji k přečtení. Určitě si přečtu další díly z této série.

m_martina
13.04.2021 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k této řadě a ani tento případ mne nezklamal. Erika je mi sice stále ještě docela nesympatická, ale kniha je výborná, lepší než první díl.

martineden
10.04.2021 5 z 5

Trochu nečekaný vrah. A opět napínavý jako kšandy. Doporučuji.

onyx84
24.03.2021 5 z 5

Proč ne?!ač zhruba od půlky víš kdo a proč,vůbec to na cestě k dopadení neubírá na čtivost a napětí...Erika mě baví a sem zvědav,jak se její postava vyvine dál...tak,jen kouknu pod postel :) a jdu na další díl...

zd0981
21.03.2021 2 z 5

Zkusil jsem druhou knihu z Bryndzovy serie. Je to stejně hloupé. Autora fascinovaly v první knize jemně tvarovaná mužská obočí tady zase muži v šortkách.
Do další knihy nejdu...

zdenaR
09.03.2021 4 z 5

Výborná detektivka - napínavá, čtivá, trochu morbidní, jak už současné detektivky bývají.
Konec je na můj vkus trochu přepálený.
Určitě zkusím Dívku v ledu.

Mosek
26.02.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila.Hezky jsem se začetla do děje, který byl až do samého konce napínavý. Už teď se těším na další díl a určitě doporučuji.