Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2596 618

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

wlado
22.08.2021 4 z 5

Pekné čítanie, výborne vykreslený dej a postavy.

Fanda74
09.08.2021 3 z 5

Taková střední cesta - detektivka, kde už od začátku tušíte, kdo bude ten zlý, pak se to nějak rychle semele, vcelku nesympatická vyšetřovatelka (možná by nebyla, kdybych její případy četl postupně a přišel jí na chuť) a zápletka mi taky nepřipadal nijak zvlášť výjimečná. Ale pěkně se to čte.

KydlochMoris
02.08.2021 4 z 5

Název odpovídá, velmi drsné vrazdy, ale já to mám ráda. Jen myslím, že byl konec opět moc rychlý, klidně bych ještě přidala aspoň deset stránek :-)

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opět perfektní!

Hermiona419
30.07.2021 5 z 5

Opět velmi povedená detektivka! Vřele doporučuji!!!

m_martina
28.07.2021 5 z 5

Tento případ s Erikou Fosterovou byl zase hodně čtivý a dobře napsaný. I když si ji už asi neoblíbím. Přesto budu ve čtení dalších knih pokračovat.

bezzink
14.07.2021 2 z 5

Za me nedoporucuji. Knihu jsem zacala cist uz minuly rok, bohuzel se mi nedalo zacist. Az ted pri stehovani sem ji vyhrabala a rekla si, ze ji dam jeste sanci. No druha pule knihy uz byla lepsi, ale porad to neni ono. Porad u Bryndzy cekam na ten moment kdy si reknu - “Aha, uz chapu, proc je to bestseller!” Cekam asi marne. Erika je stale stejne otravna, stale se se vsema hada, vsichni ji hazi klacky pod nohy, jen ona je hvezda jasna a ostatni jsou neschopni, ale i presto ji furt berou pripady, nechapu! Vrah znam opet od zacatku, to neni zrovna moudre, ztraci se tim napeti, sokujici zvraty a tak podobne. Navic pokud autor napise, ze Nina verila, ze to dobre dopadne, ale bohuzel se pletla, pak uz ja jako ctenar dopredu vim, ze Max chce zabijet. Kdyby tam to ALE nebylo, stale muzu taky verit jako Nina a doufat. Zkratka Brydza hned u vseho vylozi karty na stul, zadna prekvapeni, zadne zvraty, proste nuda.

Grety
14.07.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, Max jako představitel sexy magora a jeho Nina, jako najivka, co udělá cokoliv pro svého milého. Erika je do práce zcela ponořená a skoro nic jiného nemá... Mě to jen vede k myšlence, proč je to typický vzorec detektiva skoro všech autorů? Je ve skutečnosti detektiv workoholik a vlk samotář?

JitkaH83
01.07.2021 5 z 5

Opět výborná detektivka,v každé knize této série je linie příběhu jinak vyprávěná a to je dobře.

Lullina
30.06.2021 5 z 5

Robert ale umí psát ....kam na takové nápady vůbec chodí ? Právem si vysloužil čestné místečko v mojí knihovničce hned vedle Cartera !Erika Fosterova a její tým ...kdo četl předchozí knihy má tenhle tým prostě rád ...knihu přečtěte jedním dechem nebudu nic prozrazovat snad jen kdo ji koupí neprohloupí a já se těším na další Bryndzovinu

mataj
30.06.2021 5 z 5

Kniha je jako obvykle čtivá a napínavá. A stejně jako u ostatních dílů sledujeme současně s vyšetřováním i život a počínání samotného pachatele/pachatelů. S celou sérii jsem byla velice spokojena (i když mi Erika zvlášť k srdci nepřirostla).

ela1972
08.06.2021 5 z 5

Další skvělá bryndzovka

Libunka74
03.06.2021 5 z 5

Výborné, napinave, velmi zajímavé rozuzlení. Bryndza opět nezklamal, dávám plný počet!

ErčaV.
25.05.2021 5 z 5

Další bezva kniha. Úžasné čtení a i když mi bylo jasné kdo za vraždami stojí, tak jsem byla koncem naprosto překvapená.
Celý příběh je čtivý a napínavý.

kikies
14.05.2021 5 z 5

Další kniha ze série mého už oblíbeného autora. Brutálnější, ale pořád čtivá, napínavá a já nevím, ač je to cizinec, tak snad ten slovenský vliv nebo co, připadám si při čtení "jako doma"! Mám ráda autora, mám ráda Eriku a rozhodně budu pokračovat.

ZuzanaZ83
13.05.2021 5 z 5

Další super kniha s Erikou.
V poslední době se pouštím do různých žánrů podle doporučení a podcastů. Ne vždycky jsem nadšená.
Ale Bryndza je prostě jistota. Příběhy s Erikou mají všechno. Napětí, děs, vtip, akci, logiku. Tak akorát míra brutality. Příběhy jsou chytré a rychle a skvěle se čtou. Opět i zde krátké kapitoly, který dávají knížce ještě více švihu.
Doporučuji všem jako oddechovku, první četbu thrillerů nebo i jako restart po čtecí krizi.

Lenka339
10.05.2021 5 z 5

Další skvělá kniha ze série s Erikou Fosterovou. Napínavá, čtivá kniha, přečteno velmi rychle. Knihu prostě nechcete odložit.

Jordanka9
20.04.2021 5 z 5

Můj první Bryndza. Díky komentářům v DK jsem se nechala nalákat na tu sympatickou Eriku a nelituji.
Zhltla jsem za 3 večery (noci) .
Prolínání 2 dějových linií mě zpočátku mátlo, ale pak mi
ta hrůza začala docházet. Zloun Max je mistrně vystižený , Nina od začátku ztracená a z rozjetého rychlíku už nemá šanci vyskočit. Erika tu temnou atmosféru naštěstí vždy prosvětlila. Už se vezu - další bryndzovku mám rozečtenou...

onyx84
18.04.2021 5 z 5

Úžasný a zároveň hrozně krutý díl...skvěle vyvážené prolínání "dobré" a "špatné" dějové linky,pořád jste ve střehu a konec tomu dá tu tzv. třešničku...už mi ty vraždy asi lezou na mozek,ale Maxovi sem přál horší konec ;)

martineden
11.04.2021 4 z 5

Opět velmi čtivý a návykový Bryndza. Ale tento díl mi přišel o chlup slabší než ostatní. Přesto pořád dobrá kvalita.