Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5094 5094

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

PandaGirl
21.07.2018 5 z 5

Možná to bylo tím, že jsem každý díl četla s časovým, rozestupem, proto jednotlivé díly nedokážu porovnat. Mě osobně se tenhle díl hodně líbil. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Přečetla jsem ho velice rychle. Bylo to děsivé, ale zároveň zábavné čtení. Zakončení celé série bylo z části očekávané a z části neočekávané. Tu neočekávanou část obdivuji, protože to bylo doopravdy logické.

Za mě je celá série Hunger Games naprosto skvělá.

Laf
13.07.2018 5 z 5

Tento díl to byla jízda mezi tolika zvraty v ději, že nešlo jinak, než hltat stránku za stránkou. A závěr prostě nejlepší. Celou sérii můžu jen doporučit :)

kaca.ka
11.07.2018 4 z 5

Když nad tím tak přemýšlím, tak z posledního dílu nejsem moc utržená... Je to trochu chaotické, všech podnětů je zbytečně moc,... Za Sílu vzdoru jsou to ode mě tak 3*.

Ale když budu soudit celou sérii, tak za mě wow! Už dlouho se mi nestalo, aby se mi postavy tak moc dostaly pod kůži! Jasně, Katniss je trochu blbka, ale tak nějak prežitelně, Peeta je veskrze hodnej kluk, který mám obvykle chuť fackovat, ale jeho mám hodně ráda. A můj úplně nejoblíbenější je Haymitch, škoda, že ve 3 dostal míň prostoru. Co mě ale úplně štve, je epilog, podle mě tam neměl být. Za sérii 4,5*, takže v součtu tady dávám (možná nefér) 4*.

MíšaS.
04.07.2018 1 z 5

Co to jako bylo ????? Tenhle díl neměl hlavu ani patu. Blbost na entou. Nechápu, proč je to takový fenomén.

Sixtinka144
29.06.2018 5 z 5

Krásné zakončení série, tato kniha je nabitá tolika zvraty... Ukápla i slza, nádherné zakončení celé trilogie.
Autorka je prostě geniální a celý svět spolu s postavami napsala úžasně.

sd1992
25.06.2018 4 z 5

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale i tak byl super. Děj nabitý akcí a napětím a tak to má být.. :-)

Gabux
17.06.2018 5 z 5

Mě bavil poslední díl nejvíce. Byl jiný, byl překvapivý a hlavně byl mnohem živější a zajímavější.

Burák
04.06.2018 3 z 5

Závěrečný díl mi přišel hodně jiný než předchozí dvě knížky. Čtení jsem si užívala, kniha si držela svou atmosféru, děj nebyl příliš předvídatelný.Ale Síla vzdoru mi přišla z celé trilogie jako nejslabší. Asi to bude tím, že se příběh už neodehrával v uzavřené aréně, bylo zde zmíněno hodně postav a sled událostí byl na mě asi až příliš rychlý. Všechno se dělo tak rychle, že se mi to nějak nedostalo pod kůži. To v mých očích knížce dost ublížilo.

Znovu jsem ale ocenila, že většina postav nebyla nijak zvlášť sympatická a neměla přehnaně líbivý charakter a byla pro mě tak víc přesvědčivá. Byla jsem ráda, že se celá dějová linka uzavřela a po přečtení nezůstaly nezodpovězené otázky.

Jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla a rozumím tomu, proč je tak populární, ale za mě tomu ještě k dokonalosti dost chybělo.

Žožik
03.06.2018 5 z 5

Skvělé zakončení této série. Příběh byl čtivý a nechybělo ani hodně akce. Stále si stojím za tím, že myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou úžasné (nebo minimálně úžasně popsané).

Tesinka_Laufey
19.05.2018 4 z 5

Katniss je opravdu příšerná hlavní hrdinka...V jakékoliv situaci si najde čas na rozebírání, jestli toho nebo onoho kluka chce a proč nebo na věčnou sebelítost. Strašně mi lezla na nervy. Ale příběh byl v celku dobrý. Vadilo mi jen to, že umřela jediná postava, kterou jsem si z celé série oblíbila.

Andynka
16.05.2018 5 z 5

Pecka! Posledni díl jsem si opravdu vychutnavala. Moc hezky napsany. Hltala jsem každé slovo! :-)

HDosoudilová
04.05.2018 2 z 5

Na to, jak mě první díl neskutečně bavil, tak poslední tedy nijak extra. Už u druhého dílu jsem váhala, zda si trojku mám přečíst. Ale jelikož nemám ráda nedočtené serie, šla jsem do toho. Teď jsem ráda, že už mám celou serii přečtenou a vím, o čem to je. Znovu už bych do toho ovšem nešla. Katniss mi neskutečně lezla na nervy a děj mi přišel takový roztahaný. A konec? Ten mě dostal, ne v pozitivním slova smyslu.

misak94
24.04.2018 5 z 5

Skvělé završení celé série, občas trochu chaotické myšlenky hlavní hrdinky ale po všem, čím si prošla by mě překvapilo kdyby jí to nepoznamenalo. Prostě super

katka639
22.04.2018 5 z 5

Podle mého názoru skvělé zakončení série. Osobně se mi tento díl líbil ze všech nejvíc. Ode mne zasloužených 5*

Snehulajn
16.04.2018 4 z 5

Krásně napsané a hezky ukončené, i když to zkončí smutně

Tomiholula
16.04.2018 5 z 5

Veľmi dobre napísaná, takže sa ľahko číta. Podľa mňa kniha bola oveľa lepšia ako filmové spracovanie(ale to tak väčšinou býva). Celú trilógiu som prečítala už viackrát a určite sa k nej zas rada vrátim.

Rawen616
09.04.2018 3 z 5

Jako celek musim říct, že to vyloženě špatná trilogie není. Ale její neznalostí o nic zásadního taky nepřijdete. Třetí díl byl dost možná i ten nejlepší, protože je daleko víc depresivní a krvavý než díly předchozí. Až mě to chvílemi u tohohle žánru překvapilo. Má dokonce i pár příjemných nápadů bořících klišé, kterých jsem se obával. Např. odboj proti útlaku Kapitolu rozhodně nejsou klaďasové ale spíš fanatici, které moc netrápí kolik nevinné krve se prolije za "dobrou věc".
Podobě potěšila i závěrečná poprava padoucha, která proběhla jinak než by se očekávalo. Hlavní hrdinka je však stále nesympatická a zde ke konci ještě i celkem labilní. První díl ujde, druhý díl je bohužel odsouzen k tomu být lepidlem mezi jedničkou a trojkou a trojka je asi nejlepší. Což pořád znamená, že je to jen lehce nad průměrem.

XTX
26.03.2018 5 z 5

1. díl 5 hvězd
2. díl 4 hvězdy
3. díl 5 hvězd

Lele7
10.03.2018 5 z 5

Přiznávám, že tahle knížka mě rozplakala. Je opravdu zajímavá a poutavá.

krausmary
16.02.2018 4 z 5

Celá série Hunger Games se mi prostě vryla pod kůži, všechny tři díly byly napínavé od začátku do konce, děj měl spád a ani chvilku jsem se nenudila. Krásně mi doplnily ty malé mezery, které ve filmech chyběly. Já osobně jsem se ze začátku trochu prala s ich formou, ale to je spíš můj problém. Co se týče třetího dílu, líbil se mi asi ze všech nejméně, mrzelo mě, že smrt většiny lidí, byla odflákla, hlavně ta Finnickova :( Ke konci se mi zdálo, že to autorka chce mít rychle za sebou, přišlo mi to takové hořkosladké, Peeta se zázračně uzdraví a o pár let později už jsou jedna velká šťastná rodina. Co se stalo s Hurikánem a Haymitchem? Co se stalo s Katnissinou matkou? Jak teď žijí kapitolané? Konec by si zasloužil lepší zakončení...