Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5085 600

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Gaara1
26.03.2013 3 z 5

Autorka měla určitě vynikající nápad, který nedokázala,ale plně využít. Síla vzdoru, děj se mi zdá chaotický ( ne, že by se v tom nedalo vyznat ) ,ale zdá se mi, že Suzanne Collins chtěla mít tuhle knihu rychle napsanou, samé vraždy, pasti, psychika postav...zdá se mi,že to nebylo prostě úplně doladěné, škoda.

hana.hanigerova
10.03.2013 3 z 5

Vývoj příběhu mě trochu zklamal, i přesto je poslední díl trilogie neméně poutavý, jako oba předchozí. Hned po dočtení se mi po hlavních hrdinech stýská.

Kituska
06.03.2013 3 z 5

třetí díl Hunger games aneb když nevíš jak pokračovat dál, nech ať hlavní postava omdlí a vyřeš to za dobu její nepřítomnosti.

st.me
05.03.2013 5 z 5

Dočetla jsem poslední díl už před nějakou chvilkou, takže emoce trochu vychládly. Ovšem ne na tolik, abych nemohla knížku zhodnotit.

Tak nějak jsem čekala jak to bude, co se bude dít dál a jak to bude pokračovat. Ikdyž ne všechno bylo tak jak jsem odhadovala.

Provázet hlavní hrdiny posledním dílem bylo smutné a vysilující. Cítili jste to vyčerpání po čtvrtohrách, chuť schovat se a nechat zahojit rány, bezmoc,smutek a odhodlání, kterého je stále dost, ale fyzických sil už tolik ne. A mě navíc od začátku příběhu provázela silná nedůvěra v nové útočiště pro Katniss.

Bylo to jako sledovat to všechno za silným plexisklem. V bezpečí, ale dost blízko na to, aby člověk mohl bezmocně přihlížet, jak jednotlivé postavy umírají krutými způsoby v jejichž vynalézání se předbíhají obě strany.

Při rozhodnutí o dalších hrách člověk mohl jen odevzdaně zakroutit hlavou a přemýšlet, proč ti kteří si tím prošli, chtějí na smrt poslat další. A jestli pomsta skutečně někoho pomstí.

Tak se tady píše určitě je to nejslabší díl, ale pro mě stále 5 hvězd. Můj čas s Katniss vypršel, ale nelituju jediného okamžiku.

Přemýšlím, že v budoucnu by se pro trilogii našlo místo v mé knihovně, ale při bloumání knihkupectvím se mi zdálo, že každý díl je jinak vysoký. Je to možné? Snad byly jen špatně poskládané, protože nové vydání všech dílů do jedné knihy, s holografickou nebo jakou, je hrozné.

mautina7
03.03.2013 5 z 5

Skvélé zakončení trilogie, líbí se mi, jak to nakonec dopadlo a stejně jako u předchozích dílů jsem doslova hltala celý děj. Dávám tomu jen malinké minus, protože jsem se trochu ztrácela v popisu některých bojů. Ale například scéna, kdy se rozhoduje, jestli budou další hladové hry mě naprosto omráčila...

ajtynka
02.03.2013

Neni prostě fér co se stalo Peetovi. Ale odbivuji jeho statečnost a odhodlání a vůli, možná je to jediný člověk, který by pro lásku udělal vše :-D
A možná jeden z mála autorů( i když je to pro mě bylo smutné), který docela reálně popsal, co se s obyčejným člověkem stane, když zažije takové útrapy. A né jako zbytek autorů, kteří své hrdiny a postavy nechají řezat se hlava nehlava a jdou dál, jako by se nic nestalo

i-v-u-l-a
26.02.2013 4 z 5

Na ukončení této trilogie docela dobré, klidné pořteníčko...líbil se mi "důvtip" prezidenta Snowa :) Katnissino neustálé přemýšlení proč, jak,....už mi trochu lezlo krkem a závěr se dal očekávat, ae co chcete, když to píše žena :)) pro relax bych si to možná přečetla znova :)

erga
17.02.2013 4 z 5

Z této série, který mě svým příběhem upoutala již od začátku se mi tento díl zdá uplně nejhorší. První díl mě ohromil, nemohla jsem se dočkat, až si přečtu druhý, který mě také nezklamal, ale tento díl mě moc nebavil...

Spark
11.02.2013 4 z 5

Z celé trilogie asi nejslabší díl, alespoň podle mého názoru, ale dobré.

unavensluncem
08.02.2013 3 z 5

Z tohoto posledniho dilu mam rozporuplne pocity. Prvni mel napad, druhy nic, ale oba byly zalozene na jednoduchosti. Zde se zrejme autorka jiz chtela trochu odvazat a bohuzel tim vznikl zbytecne preplacany pribeh. Konec absolutne nicnerikajici. Nicmene je to stale celkem ctive...

Posli
02.02.2013 5 z 5

Toto je kniha, kde hrdinové žijí s následky na celý život a neúplně šťastně až do smrti. Ale právě tak se mi to líbí, protože děj je skutečnější. Příběh nám pomáhá pochopit komu věřit, a i když se někdo schovává za stranou dobra, nemusí být i dobrým člověkem. Taky se mi líbí, že autorka do příběhu nezasadila až moc romantiky, ale spíš jenom náznaky a to podle mě příběh ještě víc obohatí. Nelituji v žádném případě času, který jsem nad touto knihou strávila. Série Hunger Games je pro mne velmi zajímavou trilogií.

pajuu
29.01.2013 4 z 5

Tento díl mě opravdu dostal, završil můj třídenní maraton s touto trilogií. Od poloviny této knihy mě provází svíravý pocit, který přetrvává ještě několik hodin po dočtení. Velmi dobře je tu nastíněna psychologie člověka, který se v životě nevyhne zabíjení a přihlížení lidskému utrpení. Co se týče romantické části příběhu - Katniss se nakonec rozhodla tak, jak jsem očekávala a doufala. Nicméně ve mně tato kniha zanechala velmi ponuré pocity.

Fenixx
24.01.2013 4 z 5

Tak nevím... knížku jsem zhltla za jediný den i při třech malých dětech doma, přesto nakonec přišlo trochu zklamání. Brutální konec a zbytečný epilog. Na druhou stranu nemůže nikdo říct, že je konec předvídatelný, mise přes půl knížky končí před vrcholem. Popravdě není ani předvídatelný vztahový konec a našel se i přijatelný důvod výběru. Znovu si pouštím jedničku film a hodnotila bych ho po přečtení asi líp než na 3* (čsfd). A co budu číst teď??????!!! :-)

misar11
22.01.2013

Naprosto ohromující konec... :-O (takto zíráte na posledních pár stránek knihy). Stojí za to dočíst trilogii až dokonce, překousnout i nudnější části!

Byra
14.01.2013 3 z 5

Tento díl mi přišel nejslabší z celé trilogie, sice hodně akční, spousta napětí, smrtících pastí, ale zbytečně moc mrtvých a někdy nepochopitelné chování postav. Celkově depresivní konec :-(

Yalka
02.01.2013 3 z 5

První díl Hunger Games miluju, druhý už míň. Ale tohle?
Komentář obsahuje spoilery! Většina děje posledního dílu mi přišla úplně zbytečná (ten quest do hlavního města, WTF?), zmatená a nikam nesměřující. Chování postav často nelogické. A je tam jeden klíčový moment, u kterého si dodneška lámu hlavu, jestli jsem dobře pochopila, jak to autorka myslela...
Prolila jsem u toho hektolitry slz, málokterá knížka mě tak sežvýkala a emočně vyždímala. Přišlo mi to od autorky nefér. Potřebovala bych asi daleko víc rozepsané poslení kapitoly, abych se z toho vzpamatovala současně s Katniss.
Chápu záměr autorky, ale myslím, že se neměla pouštět tak daleko za hranice žánru young adult, že už se ztratila. Už nikdy to nebudu číst znovu, to prostě nedám. Škoda, že jsem nezůstala jen u prvního dílu...

Abych jen nekritizovala: líbila se mi vize fungování společnosti ve 13. distriktu, bylo tam hodně zajímavých nápadů.

Kate.S
02.12.2012 5 z 5

Krásný díl. Škoda že poslední.

dennie3
25.11.2012 5 z 5

Skvělé zakončení celé trilogie. Polovinu knihy jsem probrečela, aniž bych vůbec věděla proč. Zhltla jsem ji za jeden den a stala jsem se na ní závislá.Celý příběh se nesl v tragickém duchu, ale přesto skončil dobře.. Musím říct, že od první knihy se spisovatelka značně polepšila v psaní a v emocích. V první knize je hodně okamžiků, kterým chybí určitá dávka pocitů - ve třetí díl je plně procítěný. Miluju, jak Suzanne popisuje šílenství. Člověku připadá, že on sám je blázen.Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ještě dlouho si budu pamatovat závěrečný text knihy i epilogu.

Wesley
20.11.2012 3 z 5

Čerstvě dočteno. Souhlasím s většinovým názorem, že to je asi nejslabší díl trilogie. Místo bombastického vyvrcholení celé série se jedná spíš u unavené doklopýtání do konce. Problémem pro autorku asi bylo, že v tomhle díle už nemohla zase poslat lidi do Arény. Téma knihy už muselo být o něčem jiném a trochu se v tom ztrácela, jako by nevěděla jakým směrem se vydat. Závěr už byl hodně uspěchaný a chaotický, ale pořád to asi byla nejzajímavější část knihy. Jakoby si najednou Collinsová uvědomila, že už musí všechna otevřená témata nějak uzavřít, ale díky tomu, že vývoj některých vztahů a událostí zanedbala, tak pak většina závěrečných vysvětlení působí trochu odbytým dojmem...

Lenka Žofka
14.11.2012 4 z 5

Druhý díl končil tak, že třetí musel následovat....ale z mého pohledu to až tak moc šťastně nedopadlo... Přišlo mi to až moc....nevím, heroické, přemrštěné....a tak nějak i hloupé?.... Ale vzhledem k tomu, že je to psáno pro jinou generaci, tak je to tak asi v pořádku :)