Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5103 5103

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

hystericwidow
11.02.2018 2 z 5

(SPOILER) Vysoké celkové hodnocení vůbec neodpovídá realitě. Jestli se Collins něco podařilo, tak potom velké finále zdárně doku*vit. Pardon. "Velké finále". O formě psaní ani tak nemluvím. Collins píše úměrně standardu young adult a možná tento standard i převyšuje. Asi mi vždy jenom vadila ich-forma, ale to je detail. Co mi na třetích Hunger Games tolik vadí je zkrátka zpackaný příběh plný nesmyslností, zbytečného vraždění (ano, je to jakože drsná dystopie, ale přece i zabíjení svých postav může být prezentováno s určitou úrovní), nedotažeností a úplně nejhoršího ukončení. Ohledně děje mi během čtení vrtaly hlavou kupříkladu tyto myšlenky: !SPOILER! Ani skupina zkušených lidí nemohla několik měsíců vymyslet vhodnou strategii na dobytí Orlího hnízda. Hornický buran na to ale samozřejmě přijde v minutě! Coin usilovala Katniss o život. Proč jí tedy po vítězství nad Kapitolem zase jako nejlepší kamarádka povolí zabít Snowa? Peetovo "zázračné uzdravení" mi také přišlo dost nerealistické. A jak, sakra, mohla autorka nechat osudy většiny důležitých postav na konci vyšumět jen tak do ztracena? Co se kupříkladu stalo s mou oblíbenou Johannou? A co Hurikán!? Jako já chápu, že si na konci musela Katniss vybrat a všichni jsme si tak nějak podvědomě přáli, aby to byl Peeta, ale rozloučit se s Hurikánem jenom takhle, jakože skoro nijak!? A taková láska to prý měla být... !KONEC SPOILERU! Zklamání zkrátka veliké. A momentálních 84%? ANI NÁHODOU!

hanina7
03.02.2018 5 z 5

Myslela jsem si, ze poslední kniha se mi libit nebude, protoze jsem viděla filmy a prislo mi to dost zmatené. Kniha ale překvapila a mozna vic nez to. Narozdíl od filmu to dava dohromady smysl a je nejzajímavější ze vsech tři knížek.

kraah
18.01.2018 3 z 5

Nejlepší díl série. Místy naivní, místy hodně zjednodušený, místy pubertální, ale s fantastickým popisem psychického stavu hlavní hrdinky.

Vesmich
11.01.2018 4 z 5

Třetí díl Hadových her, přestože obálka knihy byla zdaleka nejradostnější, je zdaleka nejdepresivnější, apokalyptický a postapokalyptický, místy je to až na hranici snesitelnosti. Zejména má-li člověk rozvinutou emočně vizuální představivost. Filmy jsem neviděla a ani se nechystám, vyprávění je barvité a pestré, takže si všechno snadno představím i bez cizí (filmové) pomoci. Líčení duševních strastí má takové grády, že by to až v jednom spustilo schizofrenii - všechen ten zmar nahoře, dole, uvnitř, venku, nikde žádná jiskra naděje a když, tak natolik nepatrná, že to k uklidnění moc nepřispívá. Peeta mi lezl na nervy tak strašně, že jsem si musela opakovat, že nejsem cílovou čtenářskou skupinou a věčné polibky sem a polibky tam, byly také místy dost otravné. Celkově ze všech tří dílů mi tento přišel čtenářsky nejnáročnější, což neznamená, že by problém byl v rovině porozumění.

heyitsronnie
27.12.2017 3 z 5

Třetí díl Hunger Games se od předchozích dvou hodně liší. Jedná se sice o poslední část, které si většinou hodně užívám, zde mě poslední díl moc nebavil.

_Peprmintka_
13.12.2017 4 z 5

Třetí díl nabírá lehce post-apokalyptickou atmosféru, autorka si mě po tom zklamání z druhého dílu docela udobřila. Místy jsem měla problém se začíst a famózní zakončení do nebes vychvalované série bych si představovala trochu jinak, ale jo, tenhle díl mě nadchl skoro stejně, jako první.

Abych zhodnotila celou sérii - rozhodně to nepovažuju za ztrátu času a peníze vyhozené oknem. Bavila jsem se nad očekávání a nebýt té přemrštěné romance, která nemá ani hlavu ani patu, považovala bych tu za jakousi nadvěkovou trilogii, která neurazí ani dospělého.

P-man
24.11.2017 5 z 5

(SPOILER) Ať si každý říká co chce, Hunger Games patří mezi špičky fantasy a sci-fi, přes skvěle vykreslené postavy až po vražedně realistický dystopický svět. Opravdu se klaním před autorkou, jak něco takového dokázala stvořit.
Nejde vybrat jeden nejlepší díl, protože všechny jsou opravdu skvostné a všechny mají něco do sebe. Opravdu velice doporučuji k přečtení.

-SPOILERY-
U Prim to možná autorka opravdu trochu přehnala.
Někteří kritizují fakt, že nakonec Katniss skončila s Peetou. Naopak mně to přijde jako velice logické, když přihlédnete na myšlenkové pochody Katniss a její city k Hurikánovi. Nějak si nevybavuji jediný okamžik, kdy by řekla, že by ho skutečně milovala. Líbala ho, jen když se obávala o jeho bezpečí. Prostě konečný vztah mezi Katniss, Peetou a Hurikánem byl taktéž očekávatelný. "Nakonec zůstane s tím, bez kterého by nepřežila." Kdyby Peeta zemřel, Katniss by se dříve nebo později zabila. Pokud by zemřel Hurikán, možná by se utápěla v depresích, ale stejně se z nich dostala díky Peetovi.
Chudák Cetkie! Ach bože, mě je tak líto chudinky Cetkie. Hlavně že zachránili Flavia, Octavii a Veniu, ale Cetkie...

Vážně bych si přál, aby Suzanne dopsala nějakou doplňkovou knihu. Panem si o ní vyloženě žádá!

vodopad152
02.11.2017 3 z 5

Kniha mě ze začátku nebavila, potom se to na chvilku zase rozjelo, ale upřímně jsem měla skoro celou knihu chuť ji vyhodit z okna. Ale za posledních 40 stránek to stálo. Autorka má moc pěkné hluboké myšlenky nad kterými jsem se musela zamyslet. Knize dávám 3 hvězdičky jen díky naprosto nejlepšímu konci.

Abia
01.11.2017 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě poslední díl vyloženě zklamal, četla jsem stále a chtěla vědět, jak to dopadne. Jenže toho násilí tam na mě už bylo moc a přišlo mi to zbytečné. Až jsem ke konci, když jsem si četla o Prim, přemýšlela o tom, co je autorka za člověka a čím asi žila, když to psala. Díky tomu myslím, že už znovu tuhle sérii číst nebudu.

Petra024
26.10.2017 5 z 5

Úžasný, škoda že to skončilo. Nejlepší díl ze všech.

martinkaLLL
18.10.2017 5 z 5

Nádhera, až mi je líto, že už je konec. Nejraději bych to vše zapomněla a šla si to přečíst znova.

orangerose
08.10.2017 5 z 5

Cela série byla pěkně akční a bavila mne :)

Rika007
05.10.2017 4 z 5

Celé serie byla super. Určitě jsem ji nečetla naposled.

LadyAlis
21.09.2017 4 z 5

Až na ten konec super závěr série :)

dancadragneel
20.09.2017 5 z 5

Poslední díl rozhodně doporučuji... naproti filmovému zklamání tato kniha obsahuje všechny odpovědi na tolik otázek, které tahle série má. Je pravda, že na díly s arénou tento díl rozhodně nemá, ale zase se tu řeší více psychika hlavní postavy a celá situace Panemu. Rozhodně skvělé zakončení a pokud jste někdo měl to štěstí nevidět film, nedoporučuji vám se na něj dívat, je strašný...

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Mě to prostě baví, ať už se v mém okolí setkávám s odporem.

vandalindakova
02.09.2017 4 z 5

(Může obsahovat spoilery)
Poslední díl mě bavil o něco méně. 3/4 knihy se pouze natáčejí protiodbojové proklamy a řeší se situace v krajích. Až po příjezdu do kapitolu se děj zase začíná rozjíždět. Z Katniss se nakonec stává dost labilní člověk, což se ani není čemu divit, potom všem, čím si musela projít. Spíš mě překvapilo, že se z toho dokázala vzpamatovat. Je mi líto Prim, ale jsem ráda s kým Katniss nakonec skončila.
Ale na díly s Arénou to prostě nemá. Přesto celou sérii hodnotím velmi kladně.

Nikiny
29.08.2017 5 z 5

Skvělé zakončení, musím říct, že i když jsem nejprve viděla film, konec knihy jsem obrečela. Je mi líto, že tato série skončila (jako u každé dočtené série). Teď se znovu podívám na film a bude mi to líto dvakrát tolik :(. Obdivuji, že autorka nenechala vše skončit dobře... jak to kolikrát bývá... toto je alespoň realistický konec knižní série...

silvara
26.08.2017 2 z 5

Suzanne Collins dokázala v prvních dílech čtenářům představit velmi zajímavý, dystopický svět. V posledním díle se děj přesouvá z arény pryč a z Katniss se stává tvář revoluce, která má postupně zachvátit celý Panem. A právě tady to začíná váznout, protože Katniss není očividně jediná, která netuší, jak se taková revoluce dělá. Netuší to totiž ani autorka a na knížce je to silně znát. Ale i přes určité nedostatky měla Síla vzdoru pár velice dobrých momentů. Jen je škoda, že tak dobře rozjetá série je ukončena tak neadekvátním dílem.

Isew
19.08.2017 5 z 5

Poslední díl. Konec. Už teď je mi smutno, že to nepokračuje. Ale nemělo by jak. Příběh se uzavřel. Pokud někdo tento díl považuje za slabší, tak já ne. Je jiný. Už v něm nejsou Hladové hry, ale hry o budoucnost. Autorka nám Katniss vykreslila do té míry, že se její rozhodování dalo předpokládat, přesto když u popravy vyletěl šíp a trefil tu správnou osobu, vykřikla jsem JO! Celý třetí díl jsem si říkala, že i kdyby povstalci vyhráli, bude to cesta k lepšímu? Nepřichází po jednom tyranovi náhodou tyran další? V minulosti to tak mnohokrát bylo. Někdo může tento díl považovat za příliš upovídaný. Já jsem ráda, že se ozřejmila minulost a pohnutky mnoha zúčastněných. Pak vše dávalo smysl. Skvělá série.