Hunger Games – komplet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.61879
Série:

Hunger Games / Hry o život

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Orig. název:

The Hunger Games (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (330)

Kniha Hunger Games – komplet

Přidat komentář
Nikola97
13. července

Tato trilogie mě moc bavila! Ráda si přečtu znovu a kupodivu mi přijde fajn i filmové zpracování.

fruitbueno
09. července

Souhlasím s tím, že kvalita jednotlivých dílů je sestupná, hodnotím však celou trilogii. YA literaturu příliš nevyhledávám, o Hunger Games jsem dřív skoro vůbec neslyšela, přistupovala jsem k textu jak slepá k houslím. Námět zajímavý, zpracování taky, kniha se čte doslova sama, nebudete mít problém orientovat se v postavách, protože jich není nijak moc. Mám ale bohužel zásadní problém s hlavní hrdinkou, či spíše antihrdinkou - Katniss je neuvěřitelně nesympatická postava, ke které jsem nebyla schopna vybudovat si jakýkoli vztah kromě lhostejnosti. Nikoho nemá ráda (až na světlé výjimky), ke všemu se dostává náhodou, stává se symbolem vzdoru a revoluce, aniž by o tom byla přesvědčená... A nic jí nevěřím. Bohužel provázela celým dějem, takže výsledný dojem dost kazí.

KaryAestas
28. května

Knihy ke kterým se ráda vracím. Když jsem je přečetla poprvé, jen mi padla čelist. Jedná se o budoucnost po zániku většiny lidstva v Americe. Knihy jsou co do postav i prostředí skvěle propracované. Líbí se mi, že jsou psané takovým stylem, kdy se dokážete vžít do hlavních hrdinů i vedlejších postav. Ke každé máte určitý "vztah". S knihou se smějete, fandíte, pláčete. Při čtení se opravdu nacházíte v Panemu.

dragondracarys
15. května

První díl byl pecka, zhltla jsem ho, ani nevím jak. Druhý byl také skvělý, ale třetí už trochu pokulhával. Bylo to zdlouhavé a oproti prvnímu dílu takové...takové nijaké. Svět a celkově to všechno se mi líbilo, jak to měla autorka vše vymyšlené a promakané. Rozhodně bych neotálela a dala se do čtení! Je to zajímavé a Katniss mi přirostla k srdci, stejně tak Peeta (samozřejmě po tom, co se mu stalo, dříve jsem ho úplně nemusela). Skvělá série, za skvělou cenu!

kajusjoch
13. května

Hunger Games prostě miluju. Knihu jsem objevila díky filmu a musím říct, že jak filmová, tak knižní verze je moc povedená. Moc zajímavý příběh, líbí se mi, že v příběhu není hlavní nějaký románek, ale spíše politická situace. Promyšlené a nečekané zvraty.
Za mě moc super!

mrousek
30. března

Musím uznat, že tenhle příběh miluji celým svým srdcem. Přiznávám se, že jsem ji poslouchala pouze jako audio knihu, nicméně jsem se do toho zcela zamilovala.
Filmy byly sice perfektně natočené, nicméně v knihe je mnohem více popsána celá psychika Katniss a jak to všechno vnímala. Hlavně tedy u třetího a posledního dílu, kde jsem pravidelně zadržovala dech a přemýšlela, jak to vlastně celé dopadne.
Celou triologii naprosto doporučuji a jakmile se do toho jednou začtete, rozhodně jen tak knihu nezavřete.

hippiesak
29. března

Jedním slovem: dokonalé. Tuto kolekci jsem tentokrát "četl ušima" dle sloganu Audiotéky, kde jsem si ji zakoupil a rozhodně nelituji. Tereza Bebarová tyto tři knížky načetla, dovolím si napsat, jako obvykle, skvěle. Filmové zpracování dost vychází z knihy. Až na maličkosti se filmový děj shoduje s knihou a i když filmy znám nazpaměť, tak přesto jsem se u knih bavil a těšil se na další kapitoly. Dokonce se přiznám, že jsem i několikrát zamáčkl slzu, což se mi u filmů nestalo. Síla knihy je přeci jenom mocnější a je jedno, jestli je vytištěná na papíře, nebo se zobrazí na displeji, či je uložena v audio formátu. Co se týká té audio verze, tak dohromady je to skvělých 35 hodin a rozhodně můžu doporučit. Fakt jsem si to užil.

meluk
13. února

Jedna z nejlepších knih