Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

lenkaknel
23.11.2014 4 z 5

Jsem ráda, že se mi do ruky dostal komplet. Kdybych měla číst díly jednotlivě, zůstalo by asi jen u prvního (což by byla škoda ;-)).

fons
22.11.2014 5 z 5

Dle rčení zlých jazyků je literární odkaz paní Collinsové jen "nafouknutá bublina", která nic nového nepřináší. Příběhy celé trilogie prý postrádají logiku a s kvalitou se sotva viděly. Občas mě masové reakce docela překvapují. Nemůžu tento názor zatratit. Vlastně ani nechci. Přes všechny řeči Hunger Games byly, jsou a navždy budou mojí oblíbenou knižní sérií - mojí továrnou na příjemně strávený čas! Jsem knihomol, miluju čtení a umím číst celkem rychle, ale takový maraton, jaký jsem zažíval při HG, se mi do té doby nepovedl.
Celý "maraton" začal asi takhle: - Koupil jsem si večer za výplatu z brigády tento komplet všech dílů - Začal jsem číst už ve vlaku (a stále si nevzpomínám, jak mi průvodčí cvaknul záložku/jízdenku) - Narážel jsem do lidí na ulici cestou od nádraží (jedna malinká starší paní mi při čekání na přechodu nechtěně posloužila jako stojan pod knihu) - Otáčel jsem stránky při večeři, která mi vychladla (a studený špagety nejsou zrovna lahůdka) - Četl jsem si v posteli a dostal se k poslední kapitole, byla tma, čas mě nezajímal (když jsem "Arénu smrti" dočetl, cítil jsem se divně) - Cítil jsem se divně hlavně proto, že od dočtení uběhly ani ne dvě hodiny a já musel vstávat do školy. A hlavně proto, že jsem první díl přečetl tak rychle - Stejně jsem si nedal říct a i přes zaslzený oči jsem už cestou na autobus prožíval "Vražednou pomstu".
Tak...a tohle je jasný důkaz, že Hunger Games jsou zatraceně dobře napsanou literární senzací, která možná není tak originální, jak by všichni chtěli, ale je svižná, nápaditá (aspoň pro mě) a hlavně, čeho si cením nejvíc, donutila mládež číst!
A kdoví, jaký postihne trilogii osud. Možná upadne v zapomnění, možná jí uvidíme v maturitní četbě našich potomků (přeci jen, polovina děl k maturitě byla v době vydání brána stejně chladně a dnes jsou to do nebes vynášené klenoty). Jednoduše, Hunger Games si mě získaly, ty knížky miluju a rád se k nim vracím...
Což jsem letos udělal už potřetí - a to přece o něčem vypovídá!

domi13
21.11.2014 5 z 5

No to bylo tedy supr. Nic podobného jsem ještě nečetla. Katniss byla statečná, mě by zabili už první den, takže jsem byla plna obdivu. jen m i je líto, že si pak vybrala Petu.

Katnys
17.11.2014 4 z 5

Knihu som vzala z knižnice pred sviatkami,že nech mám čo čítať,aj keď nie som dieťa ani mládež :o) Kniha/y sú skvelo napísané,človeku nechávajú veľa priestoru na fantáziu a prežívanie jednotlivých situácii.Musím uznať,že som to po dvoch kapitolách chcela zavrieť,no neskôr som zistila,že to nejde.Chytilo ma to a bavilo celý čas čítania.Aj keď sa mi tuším posledná časť páčila menej,stále je to skvelé čítanie.

AdyKody
15.11.2014 3 z 5

Byl to napínavý příběh, jenom ten konec se mi nelíbil. Doufala jsem, že to skončí jinak.

havlija7
22.10.2014 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Přečetla jsem jí skoro jedním dechem. I když musím přiznat že třetí díl mě občas překvapil přemírou násilí. I tak mohu jen doporučit.

IvaSalivarova13
18.10.2014 5 z 5

Neskutečně dobrá kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout několik dní. Všem doporučuji.

Ence
10.10.2014

Není to tak špatné, jak jsem čekal, film jsem neviděl. Jasně nesedím z toho na wc a nepřemýšlím o smyslu lidské existence, ale když jsem viděl, že je to pro mládež, tak ve mě trochu hrklo. Je to dobrý průměr.

Ence
10.10.2014

karel0684
04.10.2014 3 z 5

Přečetl jsem po shlédnutí prvního filmu. Kniha je podstatně lepší než film. Postavy jsou mnohem hlubší a vykreslenější. Bohužel jak se děj pohybuje v čase, úroveň klesá a poslední díl...

LadyMichelle
01.10.2014 5 z 5

Hodně, hodně, hodně skvělá kniha. Po dlouhé době jsem našla něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout :)

Salonka
26.09.2014 3 z 5

Netuším, v akej dimenzii som sa nachádzala, keď vládlo obdobie ošiaľu menom Hry o život, nezachytila som absolútne nič. :-) Vládne ešte? Alebo prichádza v nejakých vlnách? :-)

Nedávno som ako puk pozerala na toto tmavé vydanie 3v1 s premieňajúcim sa obrázkom pôvabného vtáčika v kruhu z plameňov, a pýtala sa samej seba - Čo to je? Odporučili mi čítať (citujem: ´To si m-u-s-í-š prečítať!!!´), požičali, zakázali mi pozerať dopredu a predbiehať (napríklad mrkať na pravú stranu dole keď som ešte len na ľavej hore). Tak som teda čítala, poctivo podľa inštrukcií, trvalo mi to presne deväť dní - vôbec nie závratným tempom. Dlho? Krátko? :-) Navyše som sa vždy dokázala bez problémov odtrhnúť a ísť spať. :-)

Musím povedať, že knižka ma hneď od začiatku celkom bavila (a tento trend zotrval celú dobu), autorka stručne a dostatočne vykreslila pomery do akých sú postavy a dej zasadené, a hneď sme sa ocitli na losovaní atď., však vieme. Ja osobne považujem jednotlivé knihy za kvalitatívne vyvážené, náhodou sa mi páčila aj posledná, ktorá je väčšinou posudzovaná ako najslabšia (a to z nej autorka myslím mohla vytrieskať ešte trošku viac, zdalo sa mi akoby sa jej už odnechcelo písať a vymýšľať si, a chcela to čo najrýchlejšie ukončiť). Najslabšia je možno práve kvôli hlavnej hrdinke – ach jaj, Katniss, ty si beznádejný prípad.
Pre mňa má nad ostatnými mierne navrch druhá kniha – tá bola dobre vyšpekulovaná a viac nás oboznamovala aj s ostatnými ´účinkujúcimi´. Celkovo sa v deji dali nájsť slabé miesta, nedotiahnuté záležitosti, rozporné konania postáv a podobne, ale to autorke pokojne odpustím, niekoľkokrát sa jej podarilo poriadne ma prekvapiť. Úplné finále však bolo nepresvedčivé, neurobilo na mňa dojem. Len som bola rada, že už som na konci.

Skrátka a dobre, bolo to fajn, neľutujem že som si na tom drala oči, ale prečítať si to raz mi stačí na celý život. Rozumiem, keď sú z toho ľudia paf, ja nie som - nie je to môj obľúbený žáner, predsa len preferujem (a v knihách hľadám) niečo iné.

Ešte som zvedavá na filmové spracovanie - vidím to tak, že v neurčitej budúcnosti si pozriem každý film jedenkrát a tým túto knižno-filmovú epochu nadobro uzavriem.

Poznámka na záver – obal. Prepáčte, ten sa mi vôbec nepáči. Papier a písmo sú dobré, to ostatné, uf. Taký čierny balíček niečoho, videokaziet z deväťdesiatych rokov? A čierne hrany strán, to prečo? Moja mama to pekne vystihla, opýtala sa, či som tú knihu vytiahla z komína. :-)

Moje odporúčanie na úplný záver – ak sa nebojíte dlhého sci-fi a mierne uleteného príbehu, prečítajte si a názor si určite utvoríte.

KristýnV
25.09.2014 4 z 5

Kniha je to určitě vynikající. Čtivá, nápaditá a napínavá. První díl mě dostal do kolen, protože jsem si ho půjčila bez jakéhokoli vědomí, co mě čeká za děj, ale šla jsem do toho a nelitovala jsem. Samozřejmě, že místy jsem si říkala, že nechat děti, aby se mezi sebou vraždily je hodně kruté až brutální, ale na druhou stranu je to zase něco jiného. Druhý díl se mi taky líbil. Člověk už měl jasno o co jde a mohl si lépe vychutnat charaktery postav (Ach...Peeta! :3) a víc o ději přemýšlet. Třetí část už mě tolik nevzala. Ta pointa, která mě tolik zaujala (viz. Hladové hry jako takové) zmizela z děje a už mi to opravdu přišlo jen jako bezhlavé vraždění v ulicích, propletené Katnissinými milostnými problémy.
Filmy se mi také celkem líbily a na trojku mám v plánu vyrazit, ikdyž na knížky převedení na plátno opravdu nemá, jen co je pravda... ;)

Jedna hvězdička dolů za občasnou brutalitu a slabší třetí díl. Jinak myslím knihu doporučuji oprvadu všem! :)

Bet
12.09.2014 5 z 5

Já musím říct, že jsem knihu také zhltla. Podle mě je fakt skvělá, zajímavý je i styl jakým autorka knihu napsala. U prvních dvou dílů nemám co vytknout, můžu jen před autorkou smeknout klobouk. :)
Třetí díl mě trošku nudil určité části jsou zdlouhavé. Ale zase se musí nechat zajímavě propracované pasti (autorka musí mít ohromnou fantazii). Hlavně jsem pořád čekala na Peetu a když konečně přišel na scénu tak jsem se modlila aby se uzdravil.
No a konec, Katniss si vybrala dobře já bych se tak také rozhodla. No jo jsem Peetova faninka :)
Můžu jen říct „Šťastné Hladové hry! Ať vás stále doprovází štěstěna!“

Ps.: Už se těším na poslední díl, určitě na něj půjdu.

adelleine8239
27.08.2014

Bez nádechu přečteno od začátku do konce! Druhý díl je the best!

tynkaiscrazy
20.08.2014

Tato série se mi dostala do rukou jako komplet (děkuji, Denisko) a musím říci, že je to nejlepší možná varianta. Nabízí plynulé přechody z knihy na knihu, neztrácíte přehled, žádné dlouhé odmlky od předchozích dílů. Je to jako by začínala nová kapitola.

Nyní bych se chtěla vyjádřit ke knihe. Jak začít? Je skvělá. Musím říci, že jsem se dlouho přemlouvala ke čtení. Nebavilo mě počáteční Hunger games šílenství, kdy každý potřeboval mít tuto knihu u sebe a moji vrstevníci se nebavili o nikom jiném, než o Katniss Everdeenové a Pettovi Mellarkovi. Nebavilo mě, jak se z toho stal takový trhák a z vyprávění mi to připadalo jednoduše přitažené za vlasy.
Pak se ke mě dostalo kloudné převyprávění příběhu a kladné ohodnocení trilogie a já si řekla: proč ne? Půjčila jsem si tento komplet od své kamarádky a ihned se vrhla do čtení, ze kterého už nebylo úniku.

Tento příběh vás vtáhne do děje a vy s tím nic nenaděláte, ať chcete, či ne. Celkově je kniha plná nečekaných zvratů a já si musela každý konec kapitoly překrývat záložkou, aby mé lči nepadly mimoděk na poslední větu dříve, než by měly. Protože opravdu každý závěr kapitoly byl naprosto nečekaný. (*spoiler*) Naprosto mi vyrazilo dech, jak Katniss místo aby popravila prezidenta Sowa, zastřelila prezidentku Coinovou. (*konec spoileru*)

Tato kniha se jednoduše pije. Postavy ki sedly a autorčin styl psaní mi opět nečinil problémy. Od této knihy se nelze odtrhnout, bylo pro mě těžké rozloučit se s příběhem.
Konec se mi líbil a skončil naprosto tak, jak jsem předvídala. (*spoiler*)Usínala jsem a říkala si, že se Peeta určitě zeptá, zda je skutečnost nebo iluze, jestli ho Katniss miluje a že Katniss odpoví skutečnost. A jak si ta zatracená knížka asi skončí, co? (*konec spoileru*)

Takže: knihu si kupte, půjčte, ukradněte, vyhrabte ze smetiště, na tom nesejde. Hlavně si ji přečtěte. U mě se posouvá na druhé místo mých oblíbených knih, a to je cl říct, protože toto jsem opravdu nečekala

Byxy123
07.08.2014 5 z 5

Ještě, že jsem si pořídila komplet. Mohla jsem totiž nerušeně číst knihy hned za sebou. A musím uznat, že lepší "ságu" jsem dlouho nečetla. Jak je kniha psaná z pozice Katniss, tak se mi i lépe četla. :)

Nelis
06.08.2014 5 z 5

naštěstí sem knížky četla až po filmu, jinak by mě ten film vadil víc než je zdrávo, protože spisovatelka to napsala velmi dobře!

Zhara
04.08.2014 5 z 5

moc dobrá knížka, četla jsem ji jedním dechem

Kari15
28.07.2014 5 z 5

Moc dobrá série s trochu pokulhávajícím posledním dílem :). Určitě to za ty peníze stojí! Podle mě dobrý nápad a zpracování také.