Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213730/arena-smrti-213730.gif 5 6564 6564

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Adee.K
03.03.2021 5 z 5

Jako první jsem viděla filmy. To je ale obrovská škoda, protože s knihami se nedají srovnávat. Kdybych to věděla, nejspíš si filmy ani nepustím. Poprvé jsem to četla asi ve třinácti letech, od té doby jsem se k celé sérii vrátila třikrát a stále jsem stejně nadšeným fanouškem. Bude u mě mít napořád speciální místo v srdci.

Ema24
02.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha, naprosto jsem se do ní zamilovala a přečetla jsem ji za jeden den. Doufám, že další dvě knihy budou stejně úžasné jako tato.

misatrix
01.03.2021 5 z 5

Film se od knihy lisi ve vetsine pripadu jen v detailech, ale chybi zde "zakulisni rozhovory z Kapitolu". Tento fakt me celkem zarazil, ikdyz je to naprosto pochopitelne, vzhledem k tomu, ze je cela kniha psana z pohledu Katniss. Kniha je velice ctiva, dej je napinavy, plny akce, zvratu a emoci.

Zlajda95
23.02.2021 5 z 5

Originální, brutální příběh. Knižní Katniss se jeví poněkud vřelejší, než ta filmová - to je hádám tím, že jí tady pěkně vidíme do hlavy. Kniha obsahuje spoustu detailů o životě postav mimo arénu, pro což ve filmu nezbyl prostor. Závěřečný boj s muty naprosto šokující. Výborná dystopie.

Calwen89
22.02.2021 5 z 5

Kdo by nyní neznal hladové hry. Ačkoliv se filmové zpracování v tomto případě celkem vyvedlo, jsem ráda že jsem se tenkrát prve dostala ke knižní verzi a doporučuji ji všem, protože film jí podle mě nesehá ani po kotníky :)

Marie022
09.02.2021 5 z 5

Četla jsem všechny tři díly a za mě obrovský palec nahoru, skvělá série.

KáťaM.
31.01.2021 4 z 5

Série mě celé roky míjela, a co víc, zůstala mi bez spoilerů, takže jsem si mohla knížku užít i deset let po vydání. Svět, který autorka vytvořila, byl ohromující a velkolepý a já zcela chápu, proč Hunger games tolik čtenářů propadlo. Sama se taky v blízké době chystám na pokračování. Jsem moc zvědavá, jak se bude milostný trojúhelník dál vyvíjet, konec nutí čtenáře chtít další díl co možná nejdříve. Jsem nadšená, že jsem v knížce dostala víc, než ve filmu. Poslouchala jsem audioverzi namluvenou Terezou Bebarovou. Poslech byl sympatický a jen podtrhl dobrou knihu. Audioverzi můžu vřele doporučit, i když chápu, že vlastnit některý z boxů, v nichž se série prodává, je lákavější.

Sticki
27.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila více jak film.

bookworm_plants
24.01.2021 4 z 5

Musím přiznat, že jsem viděla prvně filmy a líbí se mi víc, dívala jsem se na ně opakovaně.
První díl se mi četl dobře, ale přes druhý jsem se nemohla nějak dostat. Možná mi nesedí autorčin styl psaní a možná ji dám ještě jednu šanci. Uvidíme.

Zuzka12627
20.01.2021 5 z 5

První jsem viděla film a až teď jsem se dostala ke knižní podobě. Četla jsem jedním dechem. Je skvěle napsaná a určitě doporučuji.

PapySknihou
20.01.2021 5 z 5

Hunger games-Arena smrti
Za mě určitě top:) kniha je skvěle napsana a nuti cist dal sou tam maličkosti co ve filmu nebyly ale presto na ne prijdete super čteni:D

Babu002
15.01.2021 5 z 5

Jako první jsem viděla film, který mě přesvědčil, abych si přečetla knihu.
Kniha byla super, dystopie skvělá. Příběh úžasný a jedinečný.
Docela to nerada říkám, ale v mnohých ohledech mi Katniss připomíná mě :D
Knihu doporučuji přečíst!

tynny
13.01.2021 4 z 5

Na Hunger games jsem se chystala strašně dlouho a stále mě něco odrazovalo. Ale teď když jsem se konečně odhodlala, tak mě to opravdu bavilo, mělo to spád, člověk se u toho nenudí, protože se pořád něco děje. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a dokonce i pro trenéra ožralu jsem měla pochopení, když jsem si uvědomila, jak nesnesitelný jeho každoroční úkol je. Těším se na další díly

havranice
10.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla ve středním věku, abych se o tom mohla sdílet s dcerou a protože mě čas od času YA také baví. Kniha se četla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout, a to přesto, že mi děj přišel poměrně dost předvídatelný. Literárně a stylisticky není kniha žádné veledílo, je psána spíše v jednodušších nekomplikovaných větách, v první osobě a v přítomném čase. Přes extrémní zápletku jsem postavy a prostředí vnímala jako docela přirozeně a autenticky popsané a překvapivě to na mě působilo uvěřitelně. I charaktery postav, i jejich chování, i celý politický a společenský kontext. Zvláště to celé mediální prostředí v knize a touha diváků po emocích a absurdita kombinace slávy, pozornosti a zároveň nelidského zacházení se splátci-to se povedlo vykreslit dobře. I tápání hrdinky v tom, co vlastně ke komu cítí bylo takové autentické a věku odpovídající. Knihu četla 13letá dcera, přečetla ji jedním dechem, ale pak přišla s tím, že nechce vidět film, ani nebude číst další díly, že jí to přišlo fakt jako horor, a že ze scény s mutanty opravdu nemohla spát a strašilo ji to v hlavě. Z mého pohledu to tak hrozné nebylo, dokázala bych si představit, jak by se celé to zabíjení mohlo udělat mnohem mnohem drastičtější a krutější. Celkem jsem měla dojem, že se autorka záměrně brzdila a že nešla do krutostí, které by se při takovém námětu mohly nabízet. Ale na 13ti letou dceru to bylo moc. Celkově je kniha každým coulem a v každém aspektu prototypem dnešní YA literatury.Dávám pouze 4 hvězdičky za to, že kniha mě sice velmi bavila a pohltila, nicméně ve mně nestimulovala nějaká hlubší zamyšlení (na rozdíl od jiné YA literatury-Harryho Pottera, Pána prstenů, Smrtky...). Trochu jsem čekala možná něco víc. Asi mohlo být zajímavé, kdyby byla kniha psaná z pohledu více postav, takhle to v něčem bylo vlastně jednotvárné. Emocionálně se mě dotýkala linie příběhu s Routou, jinak to v něčem šlo jakoby po povrchu, chytlavě, ale po povrchu. Nevím, jestli budu číst další díly.

petra4080
10.01.2021 3 z 5

Kniha neni spatna, ale v tomto pripade mi pripada o neco zajimavejsi filmove zpracovani. Predevsim kvuli predstave sveta.
Namet je vyborny, jen mi bohuzel nesedi styl autorcina psani.

Taufa
07.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 92 %! DOPORUČUJI!

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

K této sérii jsem se dlouho odhodlávala. Nakonec jsem však nadšená. První kniha byla velice napínavá a četla se prakticky jedním dechem. Příběh Katniss je vyvíjí zajímavě a jsem zvědavá na další díly!

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Moderní George Orwell se sympatickými postavami a hlavní hrdinkou, která nikdy nechtěla být hrdinkou. Originální příběh a dobře se to čte.

Berulidemknihy
02.01.2021 4 z 5

Moc mě jedině nenaplňoval konec, jinak arénu jsem si doopravdy užila:) Jde o dílo, které u nás doma milujeme napříč generacemi:)

josef2900
30.12.2020 4 z 5

Napínavý příběh s nečekaným koncem