Aréna smrti

od:


KoupitKoupit eknihu

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34595/arena-smrti-3CF-34595.jpg 4.64623
Série:

Hunger Games (1.)

Orig. název:

The Hunger Games (2008)

Žánr:
Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Počet stran:328
Překlad:Zdík Dušek
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-253-1012-0
Nahrávám...

Komentáře (648)

Přidat komentář
Mr.Fox
01. prosince

Sic mě při četbě stále ovlivňovalo filmové zpracování, které mi tanulo na mysl každou chvíli, a má čtenářská představivost s fantazií tak stagnovala (žel), přesto nemohu jinak, než hodnotit plným počtem. :-)

1T0S_
16. října

Hunger Games patří k jedné z mých nejoblíbenějších knižních sérií.

Ze začátku kniha nepůsobí nějak zajímavě, popravdě připomíná běžný den tady v Moravskoslezském kraji, ale děj později rychle nabere spád.

Kniha má velkou spoustu pozitiv - pro mě byly hlavní například velmi dobře napsané postavy a universum, celkem rychle plynoucí děj a v neposlední řadě také zajímavé plot-twisty.

Samozřejmě jsou tu i negativa, pro mě osobně například otřepané pokusy o "romantiku", ale to se dá překousnout.

5/5

Chajda69
12. října

Fenoménu Hunger Games jsem poměrně dlouho odolával, ale spíše nevědomky, než že bych proti němu něco měl. Až před delší dovolenou jsem sháněl, co s sebou, a trilogie mi připadala jako dobrý začátek.

Svět Panemu funguje perfektně. Mám rád dystopické a antiutopistické příběhy, takže popis fungování nového státního útvaru mě velmi zaujal a bavil. Ono totiž fungování Panemu jako "federativního" státu bylo uvěřitelné, promyšlené a (což je trochu znepokojující) nikoli nepředstavitelné.

Kam směřuje celá trilogie bylo naznačeno již v první části, to ovšem nijak nekazilo to, jak mě kniha bavila. Aréna pak byla jen vrcholem toho všeho.

Nejlepší díl série, zasloužených pět hvězd.

Soboll
12. října

Páni,
napínavé,emotivní , dobrodružné,romantické čtení plné zabíjení kde se zrodila láska ? Anebo ne ?
Moc se těším na druhý díl ,který mi snad vše prozradí :)

BoubelkaLulu
30. září

Kdyby mi bylo 17 let, Hunger Games by se mi asi líbily. Dneska mě dětská literatura ale už moc nebaví.

A.K.A.R.
22. září

Zvláštní na této knize je to ,že každý má jinou představu o budoucnosti a Hunger Games je jiná verze než jakou známe a všechny nás uchvátila.Ano pár úmrtí bylo trochu divných,avšak tato kniha poukazuje na fakt že i lidé dělají chyby.A to velké.Nicméně kniha se mi líbila a vřele ji doporučuji.Velmi se těším na další díl.

martin2105
05. září

Kniha se mi velice líbila a styl psaní mi připomíná Divergenci. Už se těším na ostatní díly.

Mercatino
18. srpna

Přijde to jenom mě, že dnes jsou všechny knihy napsány stejným stylem?

Dnešní knihy postrádají vlastní charakter. Vypadá to, že pokud by jste u většiny dnešních bestsellers spisovatelu zaměnily příběhy, ani by jste nepoznali co kdo píše.

Jednoduchý popisný styl bez vlastní autenticity mi nepřijde zábavný.

Po přečtení jedničky mě napadlo, že můžu ušetřit čas tím, že se zeptám přítelkyně na děj druhého a třetího dílu, který zrovna dočítala. Ušetřila mi spoustu času, protože jsem o nic jsem nepřišel.

Je zvláštní, že jsem poté četl Osadu Havranů od Štorcha a je to těžko srovnávat, ale v rámci boje o přežití Osada Havranů tento popcorn hezky rozcupovala.

Hunger games je slátanina všeho možného pro dnešní mládež a generaci, která povyšuje povrchní zábavu nade vše.

KTera
16. srpna

Skvělá kniha, hltala jsem každé slovo, napínavý a čtivý příběh.

tichoslapek_
13. srpna

Skvělá kniha, velice promyšlený příběh. Jakožto někdo, kdo ještě stále neviděl film musím říci, že už teď se domnívám, že knihy film v žádném případě nepředčí. Moc se těším na druhý díl!

SelenaDemi428
08. srpna

Nejprve jsem viděla před delším časem film, který mě nijak moc neoslovil. Chtěla jsem si tedy přečíst knihu, ale nikdo z kamarádů ji neměl, v naší knihovně ji taky překvapivě neměli a kupovat jsem si ji nechtěla. Nakonec jsem se ale ke knize přece jen dostala, když ji náhle dostala jedna z mých kamarádek.
A jsem doopravdy ráda, že jsem si knihu přečetla. Film mě celkem nudil, ale příběh, který jsem četla, mě vtáhl od první strany a bavilo mě to. Získala jsem si hned sympatie ke Katniss, které mě při filmu nějak minuly, a Peetu jsem si zamilovala snad ještě víc. Už se těším na další díly.

žvejka
03. srpna

Četla jsem podruhé. A i tentokrát jsem to zvládla za pár dní a strašně se těším, až se dostanu k dalšímu dílu :)

Markéta ♡
24. července

Miluji film Hunger Games, a tak jsem si řekla, že by knížka nemusela být špatná a panebože? Miluju tu knížku!! I když jsem film viděla a věděla, co přijde, tak jsem hltala každé slovo!
Nyní zbylé dva díly!!

Laf
08. července

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k přečtení knižní předlohy k filmu. Už od začátku mě kniha vtáhla do děje a ani nezbýval prostor k nudění či chuti přeskakovat pasáže. Nečekala jsem, že kniha bude takhle skvělá. Uvidím, jestli další díly budou taky tak dobré.

kaca.ka
06. července

Musím říct, že byla vážně škoda, že jsem se dosud Hunger games vyhýbala obloukem. Jasně, ne vždy je všechno dotažené, měla jsem problém se sžít s tím, že se děj odehrává v budoucnosti a ne minulosti (Katniss, která nikdy nejela autem atp.), ale jinak mě to moc bavilo a snad nikde jsem se nenudila. A rozhodně team Peeta! Jak vůbec někdo může být team Hurikán?

Futureloki
05. července

Moc zajímavý a pěkný příběh :) těším se na pokračování

MíšaS.
01. července

Kniha se četla hezky, námět je zajímavý. Pohodovka na víkend.

Sixtinka144
29. června

Po pěti letech jsem se do knihy pustila znovu, byla jsem uchvácena tehdy, jsem i v tuto chvíli. Miluji celou trilogii, autorka bravurně vymyslela fungující svět, což se nepovede každému. Postavy byly zcela v pořádku, a ani se nestávalo ,že by se chovali nějak extra nelogicky. Proto tuto sérii řadím pořád mezi mé nejoblíbenější a za mě má jednoznačně pět hvězd z pěti.

sd1992
19. června

Pecka. Moc mě to bavilo.. jen se pořád nemůžu rozhodnout jestli jsem Team Peeta nebo Team Hurikán.. :-D Buď rozhodnou další díly a nebo film, na který jsem mimochodem dost zvědavá. Mám strach, aby mi nepokazil dojem knihy, jak to často bývá. Ale každopádně se na něj podívám protože se těším. :-D a hned se vrhám na druhý díl.. ;-) takže skvělá dystopie, kdo ještě nečetl, tak DO TOHO! ;-)

Gabux
17. června

Fajn postavy, skvělý nápad a dobré zpracování.

Slugterra
15. června

Hunger games jsem začala číst vlastně jen proto, že jsem ji měla jako povinnou četbu do školy. Předtím se mi do toho vůbec nechtělo. A teď? Se nemohu dočkat dalšího dílu. Bylo to skvělý, opravdu. Výborné napsaný, senza nápad, zajímavá místa a postavy. Katniss jsem si skutečně zamilovala. Je skvělá a navíc ji to jde s lukem, což mě moc ne. Tudíž se stala mým vzorem v lukostřelbě, jelikož bych chtěla tak dobrá jako ona a možná i víc. A Peeta je taky super. Ty jeho vtipné hlášky-smála jsem, až jsem se začala dusit.

Takže za mě rozhodně 5 bodů (což je hodně málo, zasloužilo by si to mnohem, ale mnohem víc bodů), doporučení a už se nemohu dočkat, až si přečtu další díl.

zluk
07. června

O trošku lepší než ten zbytek vymejváren pro téměř zletilé.

Francesca14
29. května

Četla jsem první díl několikrát a pořád mě baví. Nemám sice ráda hlavní hrdinku, zato jsem si oblíbila Haymitche, Cetkie a Cinnu a celkově mám ráda ten příběh. Je to napínavé a čtivě napsané, s dobrým nápadem a určitě to patří mezi mé oblíbené knihy. Bohužel, s dalšími díly úroveň klesá, ten třetí jsem nikdy nedočetla.

Sandalkar
27. května

Zajímavý nápad, hezky vypracované postavy, ale v rámci tématu fantasy nebo sci-fi mám asi jiný vkus. Nápad s líbáním "jako" a jeho neustálým opakováním mě ke konci dost obtěžoval. Ovšem neupírám, že se dílo čte dobře. Další ovšem číst nebudu, natolik mě to neposadilo na zadek.

tomaskac
24. května

Knihu Hunger Games bych zařadil mezi nejlepší knížky, co jsem kdy četl. Velice mě zaujala svým příběhem a také postapokalyptickým nádechem. Více mne bavila druhá polovina knihy, která byla svižnější a také napínavější.

Postava Katniss se dokáže sebeobětovat pro druhé, dokáže se postarat sama o sebe a dokáže být nezávislá. Myslím, že její dovednosti můžeme připisovat tomu, v jakém období žije, tj. období, kdy je málo jídla, hlad a lidé jsou utlačováni. To si my, v naší době blahobytu, ani nedokážeme představit.

Hunger Games si jistě najdou oblibu u čtenářů, kteří mají rádi napětí. Kniha nezklame ani ty, kteří viděli nejdříve film. Nezbývá mi nic jiného, než-li dát 5 *****.

Burák
19. května

Vsadím se, že kdybych tuhle knihu četla jako patnáctiletá, okamžitě se to zařadí na nejvyšší příčky mých oblíbených knih. Jenže 15 už mi dávno není, od té doby jsem toho dost přečetla a tak už mám trochu vyšší nároky na příběhy, kterým věnuju svůj volný čas.

Čtení úvodního dílu celé trilogie jde skoro samo. Líbí se mi příběh,jeho svižnost, i to, že většina postav má vlastnosti jak dobré, tak špatné. Překvapila mě krutost a syrovost některých scén, ale ne úplně nepříjemně.

Aréně smrti ubírám na hodnocení hlavně kvůli šablonovitě předvidatelným pasážím.
Vzhledem k tomu, že jsem věděla, že příběh bude pokračovat dalšími dvěma knihami, trochu se ztrácelo ke konci napětí.

Každopádně hned jsem se pustila do druhého dílu, což určitě taky dost vypovídá o tom jak se mi to líbilo.

Andynka
30. dubna

Skvělá kniha. Viděla jsem nekprve film, ale i tak jsem z knihy naprosto nadšená!! Nechybělo napětí, drama, láska.... Prostě přesně tenhle příběh jsem očekávala a nejsem ani trochu zklamana. Po dlouhé době jsem přečetla knihu skoro na jeden zátah. :-)

bara2004
30. dubna

Rozhodně zajímavé, i když děj se dá říct, byl trošičku ohraný. Nebylo to zklamání, to ani náhodou. Katniss nepatřila mezi moje nejoblíbenější postavy, ale jako hlavní hrdinka svůj úkol a to takový, aby zaujala čtenáře ,myslím že splnila celkem znamenitě. Knihu jsem poprvé četla tak v jedenácti letech, podruhé v třinácti. Podruhé jsem si uvědomila, že kniha je psaná zvláštně. Nevím jak to popsat.. Dětsky? I když děj rozhodně není dětský, styl vyjadřování autorky mi osobně tak přišel. Možná je to jen můj pocit. Rozhodně to stojí za přečtení.
Čtyři *

Žožik
27. dubna

Přečteno během pár dní. Kniha je velmi zajímavá a čtivá. Celkově jediné, co bych mohla vytknout, je jedině konec, který se podle mě určitě dal zpracovat trochu lépe. Ale jinak je kniha úžasná. Z postav jsem si oblíbila hlavně Katniss a Routu.

misak94
20. dubna

Naprosto skvělá kniha se silným zážitkem z ní ☺