Hrůza na Šibeničním vrchu

Hrůza na Šibeničním vrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526999/bmid_hruza-na-sibenicnim-vrchu-655e39cf0061a.jpg 4 242 55

Strašidelné domy série

Rodina Hullových vlastní vinařství Šibeniční vrch již po několik generací. Jejich víno sbírá jedno ocenění za druhým, podnik prosperuje a rodině se daří. Kdesi v minulosti však číhá kletba. Hullovi se služebnictvem obývají rozlehlý starý dům na vrcholu kopce, k němuž se váže pochmurná pověst. Kdysi na něm stála šibenice, na které skončily životy stovek odsouzenců. Krvavá historie je dávno zapomenutá a všechno se zdá v nejlepším pořádku, než jsou oba manželé nalezeni mrtví. Dům i vinařství připadnou jako dědictví jejich dceři Margot. Je to už více než deset let, kdy Margot Hullová naposledy spatřila dům svého dětství. Když ji rodiče poslali pryč, byla ještě malá, a tak si jen stěží vybavuje jeho temné chodby a zákoutí. Nyní je zpátky, aby rodiče pohřbila a ujala se svého dědictví. Doposud ale netuší, jaká pravda se na pozemcích, které jsou nyní její, skrývá. Sama v rozlehlé, chátrající budově je nucena postavit se tváří v tvář hrůzám minulosti – a přiznat si, že se možná stane další obětí domu, který nikdy nespí...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Fobos

Gallows Hill , 2022

TerezaMondeková
27.11.2023 5 z 5

Úžasný! Upřímně jsem si nemyslela, že by nám ohledně strašidelných domů autorka dala něco nového... dílů už je docela hodně, takže jsem si nedělala moc velké naděje a očekávání. Ale nakonec... WOW! Kniha patří mezi mé top od autorky.
Je sice pravda, že něco nového v knize nebude... Něco už jsme přečetli v předchozích knihách, ale autorka to opět napsala tak, že i když to nebylo nic nového, tak kniha prostě měla šmrnc. Všechno dohromady fungovalo. Oblíbila jsem si i postavy. Přišlo mi sice, že první polovina knihy se docela táhla, až potom se to pořádně rozjelo, ale rozhodně mám chuť si knihu přečíst znovu. Během knihy mi běhal i mráz po zádech.
Skvělé propojení minulosti a přítomnosti. Tajemná historie, krutá minulost, ale i strašidelná přítomnost. Všechno propojené dohromady. Líbilo se mi, že v knize byla taková detektivní zápletka. Pomalé rozplétání záhady, historie, ale i rodiny Hullovích, která mě dost šokovala. Během čtení jsem v hlavě měla spoustu otázek Proč se to děje? Jak to začalo, Kdy to začalo? Co všechno se tam stalo? Co všechno se děje? Jak to souvisí? Jak to zastavit? Bylo toho opravdu hodně! Na konci jsem byla v šoku... proč se to všechno dělo... páni! Bylo to dost děsivé.

Tereziee
26.11.2023 4 z 5

Můj vztah s Darcy je hodně na houpačce. První díl této série pro mě byl velké wow a další spíš takový průměr. Tak jsem se trošku bála, jaká bude Hrůza na Šibeničním vrchu a musím říct, že byla skvělá! Nebyl to sice takový top jako první Ashburnové, ale byla to po nich snad jediná kniha od Darcy, u které jsem se reálně bála a měla u čtení ten nepříjemný mrazivý pocit.

Hlavní hrdinka Margot zdědí po smrti svých rodičů obrovský dům s vinařstvím, kde se ale dějí opravdu divné a děsivé věci. Margot tuší, že zaměstnanci vinařství o něčem ví, ale chodí kolem toho po špičkách a ona sama v domě nebydlela od svého dětství, kdy se jí její rodiče vzdali a ona je už nikdy neviděla.

První půlka knihy byla lehce táhlejší. Čtenář poznává prostředí, hlavní hrdinku a ostatní postavy a celkově se naťukává celá záhada vinařství. Co všechno se vlastně děje a jak je s tím vším propojená tajemná historie domu a hlavně šibeničního vršku samotného. Musím ale říct, že jak Margot začne záhadu rozplétat, kniha se tak rozjede, že nejde přestat. Běhá mi mráz po zádech ještě teď z těch pár posledních kapitol. Líbí se mi, že v knize byla zakomponovaná i taková detektivní zápletka a hlavně ten konec byl opravdu dobře napsány. Žádná slátanina a mělo to hlavu i patu a dávalo to nakonec celé smysl.

Za mě tohle je druhá nejlepší kniha ze série a rozhodně doporučuju si ji přečíst. Atmosféru knihy opět dokreslují ilustrace, které jsou opět super. I když je kniha na autorčin styl trošku delší (přes 400 stran). Slibuju, že knihou prosvištíte!

Za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace děkuji @knihydobrovsky a @sberatelka.knih

irena8302
25.11.2023 5 z 5

Hodně povedený díl. Napínavé od první do poslední kapitoly.

Sarka25
22.11.2023 4 z 5

Další "horor" o strasihelnych domech od Darci byl fajn.. její knihy miluju a vždy se těším na další díl. Tak hwzky se u toho člověk bojí. Líbí se mě že propojuje minulost se současnosti a vždy to má nějaký význam. Knihu jsem přečetla jedním dechem i s občasnou husí kůži jedine co mě trochu vadilo byl ten hrozně rychlí až bych řekla odflaknuty konec. Jinak super.

Tereyciiik
20.11.2023 4 z 5

Sice to není už takové, jako její první knihy, ale stále je to čtivě a příběhy jsou zajímavé a s postavami, které vám nelezou krkem. Líbí se mi postupné odhalování příběhu a tajemství, která jsou v každé její knize. Líbí se mi originalita jejich knih.

Ajuszka
16.11.2023 4 z 5

Kdo zná sérii Strašidelné domy ví,že každá kniha je pecka.
Všechny mají stejný základ,ale každá je něčím výjimečná.

V téhle knize se setkáváme s Margot,která zdědila dům na Šibeničním vrchu,který má,jak už to tak bývá,velmi hrůznou minulost. Kletba,která byla na dům a pokrevní linii rodu Hullových uvalena sílí. Margot tak čekají hrůzostrašné chvíle,kdy se musí vypořádat se spoustou zla a přijít na to,jak a zda-li je vůbec možné kletbu prolomit.
Místy jsem musela na chvíli přerušit čtení,neboť mi běhal mráz po zádech,ale celkově hodnotím knihu jako průměrnou.

kanitsuj
13.11.2023 3 z 5

Opět jsem neodolala a přečetla si další díl ze série o strašidelných domech. Rozhodně nepatřím ke skupině čtenářů, které tento příběh zaujal. Kromě psa, který nemohl být roztomilejší, jsem si nedokázala oblíbit žádnou z postav včetně hlavní hrdinky Margot. Četbu bych přirovnala k otravné migréně, která sužuje nejen obyvatele Šiběničního vrchu, ale i čtenáře. Chcete se jí zbavit, víte, že to lepší nebude, přesto čtete až do samého konce, protože co kdyby... a ano, v závěru mne pointa celkem mile překvapila, proto nakonec dávám průměrné hodnocení. Celkový dojem je ovšem veliké zklamání z nesmyslu rozepsaného na 400 stran.

kolacky
13.11.2023 4 z 5

No tak to bylo na hraně! Ty stínové postavy a jejich osud... Asi bych se pokusila utéct, ale jak se dozvíme, nepomohlo by to. Věřila jsem, že Margot přijde na správné řešení, a držela jsem palce moc moc.

judas.1988
13.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Když čtu komentáře ostatních, tak mám pocit že jsem četl, jinou knihu. Napíšu asi takto. Myslím že Darcy už značně vyčerpala žánr strašidelných domů, je to opravdu na jedno brdo a dost vykrádá i sama sebe. Narozdíl od ostatních dílů série, jsem se za boha nemohl začíst. Prvních 150 stran se vůbec nic nedělo. Kolem 150 stránky, shlédla Margot tu kazetu, v ten okamžik to začalo být zajímavé, neříkám napínavé, to vůbec ale konečně se začalo, aspoň něco dít. Co mi na knize ale vyloženě vadilo, byla technická stránka příběhu. Proč by někdo měl provrtat a protunelovat jako mraveniště celý kopec kvůli sklepům na sudy? To nemá hlavu ani patu. Stejně tak založit vinařství v místě kde hrozny nerostou a musí je kupovat. Jinak zomboňove ruku v ruce s duchy, jako proč ne. To není špatný. Určitě je fajn že to tentokrát bylo bez romantiky. Protože Darcy psát romantiku neumí. Ty linky do těch příběhů strašně vecpe a je to nepřirozené. Celý děj je prakticky o dvou závěrečných akcích a hotovo. To je taky celkem fajn ale ten konec... všem se za vše omluvim a problem vyřešen?.Dávám tři hvězdy. Možná mi to nesedlo, jsem jinak celkem fanda autorky. Ale nemůžu si pomoct, toto už je desátý díl ze série a opravdu pecka jsou první tři díly. Od čtvrtého dílu už je to takový nijaký....

mondulinecka
10.11.2023 5 z 5

Po předchozí knize jsem měla trochu obavy, ale jsem rada, ze se Darcy vrátila k původnímu konceptu strasidelnych domu. Já vím, ze spousta lidi namitne, ze je to furt dokola. Ano, ale i když je kostra porad stejná, mě to na dojmu neubírá, super atmosféra, chvílemi mrazení v zádech a na závěr Darcyin typický happy end. Mě to proste baví a i když už mám knihovnu narvanou k prasknutí, věřím, ze dalších par desítek strasidelnych domu tam vmacknu :)

TerkinKnižnySve
10.11.2023 5 z 5

Darcy Coates - Hrůza na Šibeničním vrchu

Pocet stran - 411
Vydavateľstvo: #nakladatelstvifobos
Žáner: #horor

Moja prvá Darcy úspešne za mnou!

Po krkolomnom začiatku, kedy som si hovorila- snáď nemám všetky jej knihy zbytočne! Ma dej pomaly vťahoval, vťahoval až som hltala stranu za stranou a miestami čítala so stiahnutou riťkou.

Mladá Margot zdedí Vinárstvo po svojich rodičoch, ktorý ju poslali preč keď bola malé dievčatko. Po prvej príšernej noci sa pomaly odhaľuje kúsok po kúsku kliatba uvrhnutá na dom a na celu jej rodinu.

Podari sa Margot prezit a klistbu zlomit? Určite odporúčam tieto otázky zistiť!

P.s. odporúčam čítať po svetle, hoci niesom strachoprd ale teda pri niektorých úsekoch mi veru všetko jedno nebolo!

Za knihu poskytnutu ako #recenznivytisk v ramci #spoluprace dakujem @knihydobrovsky

#kniznarecenzia #darcycoates #hruzanasibenicnimvrchu

Antonacia

tessie_m
09.11.2023 5 z 5

Asi nejlepší díl, přečetla jsem za dva dny, skvěle se to čte a nemůžete přestat. Ještě bych ale klidně četla příběh dál. A ten konec mě dostal.

postrach
08.11.2023 5 z 5

Tento díl se povedl.I když je to dost přitažené za vlasy.Konec dobrý.

stojinek
01.11.2023 4 z 5

Čteno v AJ. A opět Darcy nezklamala. Kniha měla zápletku, byla plná napětí, strachu...a nakonec i odpuštění.
Kdo má rád duchařinu, přijde si na své!

Redra
29.10.2023 3 z 5

+ Není tam zase zbytečně nacpaná romantická linka
+ Pobavila mě závěrečná skrýš (nechci víc prozrazovat)
+ celkem snesitelná hlavní postava
- není vůbec strašidelné, natož děsivé
- opakující se hra na honěnou se zombíky
- jako bonus dávná kletba, ale ty důsledky a návody jak se s ní vypořadat mi přišly hodně šité horkou jehlou a někdy i úsměvné
Ale jedno se jí musí nechat, rychle se to čte, moc vás to nezatěžuje, jako zábava na jedno přečtení proč ne. Nejsem její fanda, ale mám ráda strašidelné domy, tak vždycky přečtu i jí.
A nevím jestli se to zdá jenom mě, ale autorka má snad v každé knížce nějakou činnost, kterou hlavní postava děla tak často, ze mi to už leze na nervy, v jedné se krmí kočka, v dalši peče, tady se zase pije kafe a svítí mobilem, pokud teda zrovna není bez šťavy ;-)