Hrozba patriotů

Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální? Že ústavní dodatek, který dává vládě oprávnění vyžadovat od občanů část jejich příjmů, nebyl nikdy řádně ratifikován? S takovýmto tvrzením přišel ve své knize jistý neplatič daní. Ve Státech má teď zatraceně horkou půdu pod nohama a ve strachu z odsouzení uprchl do Evropy. Teď napjatě čeká na černou brašnu, kterou mu má přivézt bývalý úředník ministerstva financí. Její listinný obsah zajímá spoustu lidí – například Cottona Malonea, jehož do akce povolala zpravodajská služba Magellan Billet. Po krveprolití v Benátkách Malone pochopí, že tajemný obsah černé brašny je ještě nebezpečnější, než se zpočátku domníval. O jeho získání totiž usiluje i zavržený syn severokorejského diktátora. Tento nesmírně ambiciózní muž má odvážný plán: zmocnit se oněch dokumentů, jejich prostřednictvím srazit Spojené státy na kolena a následně se coby pokořitel nenáviděného nepřítele stát novým vůdcem své vlasti. Zdá se, že ve Středomoří začíná být zatraceně horko......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275129/hrozba-patriotu-DR7-275129.jpg 4.170

Cotton Malone (10.)

The Patriot Threat (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Hrozba patriotů

bukiet
17.03.2018

Jaký to pád, mí spoluobčané, od tajemství templářů, přes čínské hrobky až k hledání jednoho beztak již zetlelého dokumentu.

buturenka
07.11.2017

Ano, Steve Berry, další náhled do USA , přečteno rychle a pobavila tato knížka

cedos
05.07.2017

Pan Berry nikdy nezklame, alespoň tak to mám já. Výborné a aktuální téma mě potěšilo, dokonce i méně "super akčních" vyhovovalo celému příběhu. Doporučuji :)

darbujan8924
29.06.2017

Vyníkající čtení i děj. Zakomponovat myšlenku se seveokorejským následníkem Kimu a 16 dodatkem americké ústavy byl skvělý nápad. Knížku doporučuji

čef
20.01.2017

Opět zajímavá exkurze do dějin USA opepřená částečně z knihy Útěk z tábora 14 přejatým popisem současnosti v Korejské lidově demokratické republice. Akční scény zde, jak jinak u Cottona Malona, také nechybí a memento snadného zřícení současných pořádků v dnešním propojeném světě dokáže čtenáře rovněž dostatečně upoutat a možná však i trochu znejistit zda je vše opravdu pod kontrolou. No, zřejmě není, ale Steve Berry je jistě dobrý spisovatel.

biki
20.12.2016

Další zajímavé nahlédnutí do historie USA a fabulace "co by, kdyby". Děj se mi zdá akčnější ve srovnání s předchozí knihou (Lincolnův mýtus), což jí určitě prospělo, je tak pro mě stravitelnější a čtivější. Přínosem pro osvěžení děje je i postava Lukea Danielse, která se poprvé objevila v minulém dílu a do jisté míry nahradila Cassiopeiu. Doufám ovšem, že autor s Cas. počítá i do budoucna, a že se s Cottonem dá opět dohromady. Na závěr musím opět autora pochválit za shrnutí faktů v závěru knihy, zcela jistě stojí na pozornost.

NeradovaKatka
28.11.2016

Po pomalejším začátku dostala kniha spád a měla jsem problém se od ni odtrhnout. Mohu rozhodne doporučit, těším se, jak se osudy hlavních hrdinu vyvinou dále. Cotton je proste jednička.

Nelly
10.10.2016

Po Lincolnově mýtu opět něco z americké historie, která mně osobně nepřijde příliš zajímavá, takže pro mne slabší Berry. Příště to snad bude lepší...