Hrozba

Hrozba https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85285/mid_hrozba-MqP-85285.jpg 4 271 33

Jako odborník na únosy pomáhá Andrew Douglas obětem i jejich blízkým při sjednávání výkupného i později po únosu, protože ani znovunabytou svobodou problémy zajatců nekončí. Stačí jen malá chyba, a člověk zemře, anebo se nikdy nezbaví psychických potíží. Andrew si proto plně uvědomuje závažnost hrozby, která se únosem mladé italské jezdkyně snáší na dostihový svět. Neboť kde je kořist, jsou i kořistníci, a bohaté dostihy slibují kořist tučnou. Kvůli takové se zločinec nezastaví před ničím ani před nikým, kdo by mu bránil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Danger , 1983

hana4834
27.03.2019 2 z 5

Dobrý příběh jen to není klasická Francisovka

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Klasická detektivka od Dicka Francise, čtivá, napínavá, skvěle propracovaná :-)

85098211
27.01.2019 5 z 5

Podle mého názoru zase jedna z těch lepších knih od Dicka Francise. Má doslova strhující rozjezd a i když později napětí lehce poleví, příběh zůstává stále hodně dobrý. Moc se mi líbilo zvolené téma únosů a toho, jak se s tímto traumatem vyrovnávají oběti. Pro mne je to naprosto nepředstavitelné, protože - jak se znám - já bych se s tím nedokázala vyrovnat nikdy… Konec knihy je, naštěstí, poměrně optimistický, ale - jak bývá u autora obvyklé - tak trochu useknutý. Na to jsem si ale už stačila zvyknout, proto mi to nevadí, a zase dávám pět hvězdiček :-).

Disease
09.05.2018 3 z 5

Kniha se poněkud táhne, právě tak, jako čekání na telefonát od únosce. Finále poněkud bezzubé až fraškovité. Jedna z těch slabších francisovek.

Lidka
18.07.2017 3 z 5

Pavel Soukup, skvělý rétor, díky němu byl příběh zajímavější, než kdybych knihu měla číst sama. Jinak samotný příběh? Řekla bych, klasika.

Jara 56
02.02.2016 5 z 5

Klasika od Francise, mě se moc líbila.

Baiba
26.09.2015 3 z 5

Hodnotím audio, které je velice pěkně zpracované. Pavel Soukup je prostě sázka na jistotu. Orchestrální úprava Yesterday mi sice trochu lezla na nervy (i když ta písnička za svoji obehranost holt nemůže), ale vzhledem k tomu, že má v příběhu své místo, jsem ji nakonec přijala. Román sám mě zase tak nenadchnul. Taková klasika, neurazí, nenadchne, Francis určitě napsal lepší věci.

KKatka
05.05.2015

napínáva, čtivá

astroweb
12.04.2015 3 z 5

Po delší době jsem si dopřál Francise. Začátek byl slibnější, pak se to trochu vleklo.

Morkon
03.02.2014 5 z 5

Odychovka. Klasika od Francise, velmi ctiva.

Rup
22.10.2013 5 z 5

Tentokrát autor zabrousil i do psychologie, a nevedlo se mu špatně. Výborně napsané.

studentice
23.07.2013 4 z 5

Napínavý nekrvavý příběh pana Francise, kde dobro zvítězí vždy nad zlem. Tenhle příběh opět nezklamal a potěšil:)

vitavita
06.03.2012 3 z 5

Specialista na únosy to nemá lehké ani v této knize.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010