Hrozba

Hrozba https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85285/mid_hrozba-MqP-85285.jpg 4 269 33

Jako odborník na únosy pomáhá Andrew Douglas obětem i jejich blízkým při sjednávání výkupného i později po únosu, protože ani znovunabytou svobodou problémy zajatců nekončí. Stačí jen malá chyba, a člověk zemře, anebo se nikdy nezbaví psychických potíží. Andrew si proto plně uvědomuje závažnost hrozby, která se únosem mladé italské jezdkyně snáší na dostihový svět. Neboť kde je kořist, jsou i kořistníci, a bohaté dostihy slibují kořist tučnou. Kvůli takové se zločinec nezastaví před ničím ani před nikým, kdo by mu bránil…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Danger , 1983

Kakho-Oto
Kakho-Oto
04.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Celkem typický román od Dicka Francise, akorát jen výrazně méně akční než jiné, které jsem četl. První část románu se odehrává v Itálii, druhá v Anglii a třetí v USA. Začátek knihy mě moc nebavil, ale nejpozději dějem z Anglie se to změnilo. Poslední desítky stran jsou strhující: hrdina románu dokáže silou vůle i za přispění štěstí přetlačit nebezpečného nepřítele a zločince. Na rozdíl od jiných čtenářů se mi však nezdá, že zločinci patřili k italské mafii. Na hodnocení románu to samozřejmě nemá vliv. 75-80 %

rafan65
rafan65
01.11.2023 5 z 5

Hodně pohodové čtení které jsem objevil náhodou a neudělal jsem chybu. Příběh je pěkně napsaný a rozhodně stojí za přečtení. Některé pasáže jsou trošku nadnesené alespoň dle mého názoru. Jsem velmi spokojený a doporučuji.

Čmeláček
Čmeláček
19.09.2023 5 z 5

Momentálně mám spíš takové pohodovější období, kdy si dávám oddech od krvavých thrillerů a čtu poklidnější detektivky. Proto jsem si vybral další knihu od Dicka Francise a byl jsem fakt spokojený. Četla se mi dobře a zápletka byla taky zajímavá.

Luigi1
Luigi1
29.07.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl jedním dechem

milary
milary
26.02.2023 4 z 5

S knihami Dicka Francise v překladech paní Moserové si dávám opáčko; po kolikáté už? No, to je jedno, naposledy to stejně nebude... :)
Tentokrát jsem se začetla - zaposlouchala - až napodruhé. Mechanismy únosů i následného vyjednávání, nevypočitatelnost chování únosců, celá ta krutá lhostejnost s prstem na spoušti v případě jakékoliv chyby a i bez ní, následky, i když nikomu náhodou nerupnou nervy a "dobře" to dopadne. Což asi není úplně pravidlem. Protože tahle "hra" moc pravidel nemá...
Všechno mi to šlo nějak divně pod kůži.
Na druhý pokus už jsem dokázala zachovat trochu přiměřenější odstup, v čemž mi pomohl i maličko spektakulární závěr. :)
A já byla ráda, protože francisovka je to standardně čtivá a napínavá, jakkoliv v ní koníci příjdou tentokrát zkrátka.

Noisette73
Noisette73
20.08.2022 5 z 5

Vydáváme se netradičně do Itálie a nahlídneme pod pokličku zdejší mafie i přesto, že romány kde mafie vystupuje moc nemusím, tady se mi to líbilo a bylo to velmi příjemné osvěžení.

ninano
ninano
02.05.2021 4 z 5

Standardně kvalitní detektivka a jak jinak než z dostihového prostředí :-)

Rade
Rade
21.01.2021 4 z 5

Dick Francis je sázka na jistotu; když docházejí knihy vypůjčené z knihovny a ve vlastní knihovně se dá už jen vracet k dříve přečtenému, lze po tomto autorovi bez většího váhání sáhnout v knihovně kamaráda. Francisovky? – jo, ty mi přines třeba všechny…
Směle obstojí v dnešní detektivkové konkurenci, tak působí současně, jen se člověk vždy trošku podiví, když například hrdina shání telefon s pevnou linkou. Jako vždy čtivé, napínavé, zápletka logicky vystavěná, dozvíme se i leccos o únosech a je tu i trochu té nezbytné cudné francisovské romantiky…
Skvělý překlad paní Moserové, který člověk ocení až po těch současných rychlokvaškových překladech detektivek – jen některých, samozřejmě.

m_martina
m_martina
12.01.2021 5 z 5

Jedna z těch lepších knih od Dicka Francise. Čte se jedním dechem a je napínavá.

Vydra57
Vydra57
01.01.2021 5 z 5

Rozhlasová hra : rozhlasové zpracování velmi dobré , příběh vtáhne posluchače hned, nejsou žádná hluchá místa . Skvělá pohádka pro dospělé k úniku od tupé reality.

janina66
janina66
18.12.2020 5 z 5

Výborný popis problematiky únosů a jejich psychických následků obětí únosu. Samotný hlavní hrdina, Andrew, si to vyzkoušel na vlastní oči. Dobré vykreslení povah všech osob v knize. Tentokrát jsem zas dala šanci audioknize, a bylo to vynikající. Dávám tak 4,5*. Od pana Francise jsou některé na 6*.

Greenfingers
Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu bavila, a to nejenom pro zajímavý námět, ale i pro jeho výborné zpracování, ostatně u Francisových knih je to už takřka samozřejmostí.

BooksLoverAnn8
BooksLoverAnn8
24.08.2020 5 z 5

I přesto, že se kniha nepohybovala tolik v dostihovém prostředí, jako ostatní knihy, mě moc bavila. Děj byl zajímavý a opět mi velice sedl hlavní hrdina.
Určitě doporučuji.

siena
siena
24.08.2020 4 z 5

Byla to má první přečtená, opětovně přečtená, kniha po hooodně dlouhé čtecí pauze. Mlhavě jsem si vybavovala zápletku a její hlavní aktéry. Romány pana Dicka Francise se ale dají číst opakovaně, i bez toho pocitu "napětí", protože jsou to především dobré příběhy. Samozřejmě, ne všechny jsou excelentní, ale i ty slabší, mají logickou a celkem uvěřitelnou zápletku. A jsou příjemným důkazem, že i bez "dechberoucí" akce, bez nejmodernějších forenzních metod, dokonce bez mobilních telefonů, lze dopadnout padoucha, zde jednoho "profesionálního" únosce...

bekule
bekule
28.04.2020 5 z 5

4,3
Z toho co jsem si pamatovala z několikeré četby kdysi před více než třiceti roky jsem knihu ohodnotila pěti hvězdičkami, teď po opětovném přečtení bych možná půl až jednu hvězdičku ubrala. Stále je to skvělá detektivka , výborně popisující problematiku únosů ovšem top napínavá četba od Francise to není, uměl i lepší.

tonda3582
tonda3582
04.12.2019

Z mého pohledu klasická Francisovka. Byť jsou koně tenkrát spíš jen doplněk. Zajímavý pohled do práce vyjednavačů. Malinko mě zklamalo rozuzlení.

JancaMia
JancaMia
03.11.2019 4 z 5

Kniha nalezena na půdě, to si neumíte představit to radostné zaplesání.. A samozřejmě se krásně četla , nebudete se chtít odtrhnout.

m.zirhut
m.zirhut
07.09.2019 3 z 5

(audiokniha) Docela zklamání - těžko uvěřitelný příběh mi přišel jak děj nějakého béčkového filmu.
Jediné, co oceňuji je, že mi nedělalo problém knihu doposlouchat. K čemuž možná přispělo i skvělé načtení ženských rolí llonou Vaňkovou.
Ale možná autorovi dám ještě šanci s jinou knihou.

kob
kob
05.09.2019 3 z 5

Takový průměr - jako audio velmi dobře zpracovaná.

babystar
babystar
12.05.2019 5 z 5

Typická detektivka Dicka Francise. Tentokrát se dostihů dotýká jen okrajově, ale dozvíme se mnoho zajímavostí o únosech. Není to žádný krvák a hlavně vše skončí dobře. Unesení jsou zachráněni a zloduch je potrestán. Musím se přiznat, že když před mnoha lety začaly Francisovy detektivky vycházet, vůbec se mi nelíbily. Později jsem ale přečetla skoro všechny dokonce i dvakrát. Každá byla sice o koních, ale přesto docela jiná. Dozvěděla jsem se z nich spoustu zajímavostí nejen o dostihovém sportu, ale třeba i z finančnictví, a dokonce i o počítačích. Dnes jsou už ale poněkud zastaralé.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010