Haka za lilii

Haka za lilii https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500116/bmid_haka-za-lilii-WwR-500116.jpg 4 517 517

Hřiště lásky série

Žhavý román nejen o ragby, následné fyzioterapii a osudové lásce od české autorky. Lily: Věnuju se fyzioterapii dost dlouho na to, abych poznala člověka, který skutečně potřebuje moji pomoc. A někdo takový je právě tenhle nabručený rugbista, který tu leží pod mýma rukama, a místo aby spolupracoval, si dovoluje zpochybňovat moje schopnosti! Ale já mu ukážu! A nebude mu k ničemu, že je tak zatraceně charismatický! Jo, tak tohle platilo před týdnem. Teď už ho nemůžu dostat z hlavy. Jenže on žije na druhém konci světa… Alexander: Kdo by řekl, že mým největším zážitkem z mistrovství světa nebude hra o titul, ale holka, co mi hraje na nervy. A tohle myslím doslova. Její fyzioterapie je smrtící. Byl jsem trochu na pochybách, jestli taková drobotina zvládne skoro dvě desítky chlapů, jenže jsem se dost spletl. Srovnala si nás do latě a stala se součástí týmu neuvěřitelnou rychlostí. Ačkoliv jsem ji okukoval už před tím, než jsem zjistil její tajemství, teď jsem jí přímo obdivoval. Jenže ona má přítele a já se mám za pár týdnu vrátit domů. A to je dost daleko odtud…... celý text

hodna.postacka
09.04.2023 5 z 5

Romantika a erotika ze sportovního prostředí. Jak hezké a neotřelé.. Kniha se mi moc líbila, četla se úplně sama. Hlavní postavy byly moc sympatické a zajímavé, myslím, že v nich každý najde zalíbení.

Mamka_cte
03.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha, která ke mě doputovala ve štafetě od samotné úžasné autorky @m.k.hardy

Čtení jsem si opravdu užila a za necelé dva dny jsem knihu celou zhltla.

Strašně se mi líbil celý tým All Blacks! Jejich vtípky, soudržnost, vzhled namakanců s jemnou duší, ale hlavně podpora druhých! S nimi nikdy nikdo není sám. Nejvíce se mi líbila procházka, ale i cely večer po charitativním večírku! Moc jsem se nasmála, ale i dojala.

Hlavní postava Lily je fyzioterapeutka, její život z ní udělal opravdovou bojovníci a všechno ve svém životě si tvrdě vybojovala. Moc se mi líbila hlavně tím, že se těma tvrďákama nenechala zastrašit! Frajerka! Má oblíbená postava.
Její sestru nemůžu vynechat, takovou podporu od rodiny by měl mít každý. Úžasný člověk.
Přítel Lily a nejhorší postava Ben. No tak na toho jsem měla od začátku pifku. Štval mě od začátku a já bych na něj (tak jako Lily) hodná nebyla a vůbec bych si to zacházení nenechala líbit.
A koho nesmím zapomenout zmínit? To je přeci Alek, Alexander. Totální in love! Potetovaný, citlivý, někdy trubka, ale hlavně pořádný srdcař!

Chemie mezi Lily a Alexem? Sakra! Spálí vše v okruhu kilometru!

Knihu jsem si strašně užila a pořad jsem se usmívala, rozpalovala, ale i plakala. Tento příběh je jedno velký must have k přečtení a já ji budu doporučovat každému.

No a já jdu dělat co? Přeci číst druhý díl!

Gaabii
30.03.2023 5 z 5

To byl krásný příběh, moc hezky se knížka četla. Líbily se mi i pohledy z fyzioterapie. Knížku si určitě v budoucnu zase přečtu

tami1
27.03.2023 5 z 5

Moc milé překvapení.
Parádně napsaná odpočinková romantika. Chemie mezi Lily a Alekem funguje skvěle. Děj je sice dost předvídatelný, ale to jaksi patří k žánru a mě to ve výsledku vůbec nevadilo.
Určitě si přečtu další díl.
Romance od české autorky srovnatelná s těmi vydanými ve světě.

helg_abooks
26.03.2023 5 z 5

Hlavní hrdinka Lily a hlavní hrdina Alexander byli fajn. Lily byla trochu od rány, což musela mezi takovou sebrankou. Ale ve finále i křehká, díky jejím očím. Neustále ji musel někdo pomáhat.
Alex byl milý, obětavý. Občas nemastný, neslaný. Za to jsem ho měla radši, než Bena. Liliany přítele. Nejvíce se mi líbil vtipálek Jack. To byl boreček. Nebral si servítky s nikým a s ničím.

Romanťárna nabušená hromadou testosteronu. Jedna žena a skoro dvacet obrů z Nového Zélandu.
Jinak děj dosti předvídatelný. Což u tohoto žánru obvykle bývá.

Od autorky si určitě přečtu i další knihy. Styl psaní mi sedl.

Prokrastinuji
23.03.2023 4 z 5

Romantika ze sportovního prostředí, doplněná o prvek grumpy&sunshine, si měl získala od první stránky.

Lily je fyzioterapeutka, má přítele, který je tak trochu debil, skvělou sestru Mary, a bohužel trpí oční vadou. Alexander je ragbista, který se účastní mistrovství světa, je charismatický, ale zároveň tak trochu bručoun. Asi je vám jasné, kam to bude směřovat

O fyzioterapii toho moc nevím, a celkově to sportovní prostředí byla příjemná změna oproti romancím s mafiány a vílami, kterými jindy holduju ve velkém Erotiky je tu jindy na můj vkus po málu, ale nevadilo mi to. Co mi vadilo byl tak nějak zvláštně useklý konec, a děj je samozřejmě trochu předvídatelný, takže kvůli tomu nedávám plný počet hvězd.

Jako celek je to však dosti dojemný příběh, kterému zároveň nechybí vtipnost. Pokud by někdo nevěděl, zmátlo ho jméno, autorka je Češka. A ještě alespoň okrajově musím zmínit postavu Jacka - je to ten typ knižní postavy o které chcete další knihu.

punkgirl97
21.03.2023 5 z 5

Miluju! Jak jsem si vůbec mohla myslet, že by mě to nebavilo. Nechápu své staré já.

Dvě hlavní postavy: Lily a Alexander. Kde začít? Lily je fyzioterapeutka, má přítele (nehorázný debil btw), skvělou sestru a jejího přítele - lidi k nezaplacení. Sestra Mary je naprosto boží postava, hlavně také proto jak se zachovala ke konci knihy. . Je Alex chlapem snů? Ano to sakra je, a to i v tričku i bez něj. Nejlepší scéna jak byli na charitativním večírku, kde se kromě jiného dokonale vybarvil Ben, na kterého mám sakra pifku, co si to sakra vůbec dovolil? Být tam vrazím mu jednu, také proto jaké má Lily díky němu sebevědomí. Ale Lily byla v dobrých rukách rozhodně. A také má můj obdiv, jaká je bojovnice.

Čtivé jak blázen, přesně tohle jsem teď potřebovala - ponořit se do knihy na pár večerů a dočíst!

Strašně se těším na pokračování, cca 100 stran do konce jsem si říkala o kom by mohla být a přála jsem si Jacka. Takže mám obrovskou radost, když jsem to zjistila.

4,75/5

be_pa
16.03.2023 4 z 5

!!!!!! UPOZORNĚNÍ PRO BUDOUCÍ ČTENÁŘE: Pozor! V komentářích se bez varování hintuje!!! U této knihy mě to obzvlašť mrzí. Kdybych viděla slovo SPOILER, komentář bych nečetla, abych předčasně nezjistila nějaké TAJEMSTVÍ, ale tady tohle kouzelné slovo často bezohledně chybí !!!

MAU256
14.03.2023 5 z 5

Krásně čtivý příběh, jejíž představitelé byli krásní, namakaní a samozřejmě super kluci hrající rugby za NZ. Lily, ač měla oční vadu, se kterou se dá hodně těžko žít, dokázala, že je neskutečně silná osobnost. Fandila jsem jí od začátku. Tak teď honem na další díl, neboť jsem zvědavá, jak jejich vztah bude pokračovat a hlavně se těším na příběh Jacka, který mě neskutečně bavil, až na pár okamžiků, kdy se choval jako kretén, no, nikdo není dokonalý.

havrmoni
13.03.2023 5 z 5

Taková milá hezká oddechovka. Mrzí mě takový useknutý epilog. Většinou bývám zvědavá co a jak dál a tady nic. Tak uvidíme v dalším díle.
P.S. Zapomněla jsem se zmínit, že fyzyo a Haka s ragbistama jsou mě velmi blízká témata.

knihomolka.Lea
13.03.2023 4 z 5

-Tak tuto sportovní pohádku pro dospělé jsem si vážně užila.

-Fyzioterapeutka Lili s monochromatií a s tím související krátkozrakostí ("dál vidím úplný hovno!") byl dojemný, citlivý i velmi vtipný příběh.

-Líbilo se mi, že autorka zakomponovala do děje tuto lidskou nedokonalost, díky které jsem se tak s hlavní hrdinkou více sblížila, i když si nedovedu představit do teď, že je můj nejlepší přítel tablet, abych viděla dál než na 3 metry.

-Dějovou linku se současným přítelem Benem i osudové lásce byl trošku předvídatelný. Snad malou chvilku jsem se bála, že půjde jen o prázdninovou romanci.

-Plusy navíc přidávám za prostředí, které jsem neznala i informace o tejpech a fyzio.

-Příběh se odehrává v Anglii, ačkoli je hlavní hrdinka z Čech.

-Alexander byl typický sportovec z NZ. Občas blbec, což dokonale do knihy zapadlo.

-Dokonce i ragbyový tým All blacks skutečně existuje a je fajn, nemuselo být změněno, jak už u těchto beletrií bývá.

-Proč HAKA? Jedná se o maorský bojový tanec, který od roku 1888 používá novozélandská reprezentace All Blacks před svými zápasy. Jejím cílem je dosažení maximální bojovnosti a koncentrace na nadcházející zápas-prostě pecka!

-Nejvíce jsem si zamilovala Jacka a doufám, že dostane v dalších dílech větší prostor.

-Hvězdu dolů dám ale za konec a relativně málo erotiky, ačkoli moc pěkně popsanou. -Vážně k dokončení chuťových pohárků to alespoň jednu kapitolu chtělo, přišlo mi toto takové nedokončené. Snad se dozvím více v druhém díle.

Lofda
11.03.2023 3 z 5

Hodnotím po přečtení obou dílů.. Možná budu trochu nespravedlivá, ale první díl hodnotím max. 3,5*.. Čtení jsem si užila, nechci "spoilerovat", ale vše okolo hlavní hrdinky znělo hodně zajímavě, s tím jsem se asi zatím v žádné knížce nesetkala. I její umění fyzio bylo hodně zajímavé. Co mi ale vadilo byl ten její "milostný trojúhelník". Kluci z týmu byli skvělí, vše kolem rugby jsem si užila, i když přiznávám, že je mi ten sport neznámý. Jack mě bavil už tady, takže jsem se hned pustila do dalšího dílu.. A rovnou říkám, nenechte si jeho příběh ujít!

Bryel
10.03.2023 5 z 5

"Připadal jsem si jako totální bačkora, když vyhmátla nějaký další místo a z mýho zrádnýho hrdla se ozvalo zasténání. Bylo to šílený. Tohle je zrádná zmije, která se projíždí po mých zádech a pak zasadí smrtící ránu. Přesně tak jsem se cítil."

Úžasná kniha, která se četla sama a doslova jsem ji zhltla! Milý příběh do deštivého odpoledne, nad kterým jsem se často uculovala. All Blacks jsou strašně sympatická banda! Nebudu zbytečně rýpat nad detaily a vrhám se po pokračování :)

P. S. Haku jsem si na YouTube samozřejmě nastudovala :)

Monni
08.03.2023 4 z 5

Super kniha, která mě dokonale vytáhla ze čtecí krize. Rugby je super a haku rugbistů miluju a po přečtení jsem si hned musela pustit na youtube, protože už jsem dlouho žádnou neviděla. A je super, jak jsou tam hráči dobře popsaní jako normální lidi a vysvětlují jak si je lidé často představují. I já si je představovala jako velké hory bez mozku (velice zjednodušeně řečeno) a oni jsou to vlastně normální lidi s rodinami a kamarády, kteří milují sport. Ať žijí předsudky. Postavy jsou dobře napsané. Postava Bena je taky super napsaná, tak krásně na přesdržku :D. Hrozně se mi líbily popisy českých přirovnání a jejich zmatení :D nejlepší s opřeným kolem :D. A postava Jacka byla top. Toho jsem si úplně oblíbila a těším se na další díl, který je o něm. Ovšem musím vytknout, že To vlastně nebylo moc ukončeno s Benem. Hrozně mě zajímalo co se stalo, že se jeho chování tak změnilo. Myslela jsem, že má jednoduše milenku, ale nebylo tam vysvětleno vůbec nic a to mě mrzelo. Potom ještě hodně urychlený a useknutý konec. Autorka mi poslala odkaz na přečtení úvodu druhé knihy, kde je to vysvětleno, ale nemít ho, tak se dozvím vysvětlení až v druhé knize a celou dobu by mě to mrzelo. Jinak knihu můžu vřele doporučit a děkuji jí za záchranu ze čtecí krize. Pohádky pro dospělé jsou prostě potřeba :)

Dellphi
24.02.2023 5 z 5

Nádhera. Moc mě to bavilo. Lily byla jako postava moc zajímavá, občas mě hrozně mrzelo, jak se nechávala ovlivňovat svým „přítelem“, ale vzhledem k jejímu sebevědomí se to dá pochopit. Hlavně, že se ho pak zbavila. Alex byl prostě úžasný, a to v každém směru. Celkově se mi líbilo číst o ragby a hráčích. Konec knihy byl teda velice rychlý, ale asi to byl záměr – člověk pak rychle sáhne po dalším dílu, že.

bezzink
21.02.2023 5 z 5

Mam ke knize nekolik vytek, i tak ale musim dat plny pocet! Cestina nebyla z nejdokonalejsich, jak to rict? Proste byla jednodussi a trochu me to rusilo. Konec uspechany, ale uvidime zda se k tomu autorka vrati v druhem dile.
Ted k postavam: Liliana me trosku iritovala tim neustalym brecenim. Ale chapu, sebevedomi mela na nule. No Ben byl odporna parodie na chlapa. Fakt hnus, co prestiz a prachy s clovekem umi udelat. Jsem toho svedkem i v realnem zivote. Alex byl roztomilous a drson zaroven, kapitoly psane z jeho pohledu byly velmi osvezujici a muzne. Fakt typek. Jsem zvedava na Jacka, trochu si to u me pokazil tim jeho rvanim na zenu. No uvidime.
PS: Jason Momoa haka. Mmmmmm blaho! Pustte si ;)

Anor505
20.02.2023 5 z 5

Tohle byla naprosto parádní jednohubka na odpoledne! Jsem strašně mile překvapená, jak dobře byly napsané postavy, včetně těch vedlejších. Alex byl naprosté zlatíčko, kapitoly z jeho pohledu byly perfektní. Sedím tu, culím se jako idiot a těším se na další díl. =)

Ka.Kubi
17.02.2023 5 z 5

Tak tohle bylo něco !! Nemohla jsem se od toho odtrhnout :)

Mercy555
14.02.2023 5 z 5

Teda já jsem normálně slintala. Popisování těch nádherných ragbistů, téhle hry a jiskření mezi hlavními hrdiny bylo skvělé. Musela jsem si na youtube pustit nejakou haku a dokonce přímo od All blacks ji najdete :-) Asi začnu sledovat ragby. Parádní romantika, určitě dám další díly.

Kudík
14.02.2023 5 z 5

Super obálka, skvělá hrdinka Lily, parádní tým ragbistů a jejich Haka v čele s Alexem a Jackem = v kostce má 4. kniha od autorky. Shodou náhod byl v mé předminulé knize také Ben, a v hodně podobné pozici. Ohledně jeho postavy jsem čekala trošku víc, např. vysvětlení proč ta změna, a to Ben nyní a Ben před více než rokem, anebo jisté klišé v podobě nadřízené či nedodržení smlouvy. V závěru jsem ráda, že na má očekávání nedošlo. Zatím jedna z nejlepších knih od autorky. Nejvíce si cením originálního sportovního prostředí a hned jsem také zkoukla pár pokřiků a sestřihů na YouTube. :) Lepší 4,5*.

sport pro ženy erotika pro dívky romantika ragby

M. K. Hardy
česká, 1993