Haka za lilii

Haka za lilii https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500116/bmid_haka-za-lilii-WwR-500116.jpg 4 517 517

Hřiště lásky série

Žhavý román nejen o ragby, následné fyzioterapii a osudové lásce od české autorky. Lily: Věnuju se fyzioterapii dost dlouho na to, abych poznala člověka, který skutečně potřebuje moji pomoc. A někdo takový je právě tenhle nabručený rugbista, který tu leží pod mýma rukama, a místo aby spolupracoval, si dovoluje zpochybňovat moje schopnosti! Ale já mu ukážu! A nebude mu k ničemu, že je tak zatraceně charismatický! Jo, tak tohle platilo před týdnem. Teď už ho nemůžu dostat z hlavy. Jenže on žije na druhém konci světa… Alexander: Kdo by řekl, že mým největším zážitkem z mistrovství světa nebude hra o titul, ale holka, co mi hraje na nervy. A tohle myslím doslova. Její fyzioterapie je smrtící. Byl jsem trochu na pochybách, jestli taková drobotina zvládne skoro dvě desítky chlapů, jenže jsem se dost spletl. Srovnala si nás do latě a stala se součástí týmu neuvěřitelnou rychlostí. Ačkoliv jsem ji okukoval už před tím, než jsem zjistil její tajemství, teď jsem jí přímo obdivoval. Jenže ona má přítele a já se mám za pár týdnu vrátit domů. A to je dost daleko odtud…... celý text

Kešu1981
17.12.2022 3 z 5

Dobrý čtení...navíc od naší autorky...a povedenější než Hudba z vedlejšího kupé, ovšem konec byl za mě zbytečně zbrklej a fakt tomu chyběl epilog. I když...možná to má být návnada na další díl? :o)

NikolaSkop
16.12.2022 5 z 5

Paradni oddechovka!!! Vazne, super pocteni! :) Hned kupuju dalsi knihu od autorky a jdu nato pise opravdu skvele! :)

moma08
16.12.2022 5 z 5

To bylo skvělé a čtivé.
Moc jsem si příběh s Lily a Alexem užila, ale mohl být delší, tohle byla právě ta kniha u které by mi to nevadilo.
Smekám autorce za děj, který vymyslela.

happy19
10.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha s božskou obálkou:-*
Originální~sportovní téma ji povzneslo do nebes!
Ta čtivost neměla chybu!
Rada bych uvítala další díl,-)
Neváhejte se čtení,stojí to za to!

„Nebojte se selhání. Strachujte se o tu šanci, která vám uteče, když to nezkusíte.“

meda2007
08.12.2022 5 z 5

Už jednou jsem psala že české autory nečtu. Jejich styl psaní mě prostě nebaví. ALE jsem ráda že u této autorky jsem udělala výjimku.

Toto je moje druhá kniha od autorky, ( přiznávám že první byla ze zoufalství, protože jsem už neměla, při kovidu, co číst ) a je stejně skvělá jako ta první. Jediné co mi vadí je moc krátký epilog ... :-) A dozvědění se co vlastně je Jackovi? No snad bude nějaka novela o něm, dovětek, dopis nebo tak něco ..... :-D ( Beru klidně i poznámku pod čarou )

Jinak, knihu jsem zhltla za jeden den, nedokázala jsem ji odložit a stále musela pokračovat dál.
Milá vtipná kniha. Příběh krásně plynul a odvíjel se a řekla bych že nikde nebyla hluchá místa. Všechny hlavní protagonisty si nejde nezamiloval a svým určitým způsobem jsem chápala i Bena.
Kdy jsem se trošku zarazila bylo, když Lily řekla Jackovi že si to představuje jak Hurvínek válku. Chápu že pochází z Čech, ale odstěhovala se z maminkou v 7 letech a pochybuji že jako malá používala tohle přirovnání. Ale co já vím, třeba ho její maminka používá .... Je to možné, jen mě to trošku, cca na 5 vteřin, zarazilo :-)

Rozhodně toto není moje poslední kniha od autorky kterou čtu. Řekla bych že mám novou oblíbenou autorku ... :-)

P.S. Po přečtení si komentářů, přičemž jeden zmiňoval že Haka existuje, jsem si to potřebovala pustit taky. Vůbec jsem netušila že něco takového existuje. Děkuji autorce že mi rozšířila obzory.

Nika.
06.12.2022 5 z 5

WOW! Miluju rugby, kor tým All Blacks - proto číst lovestory z tohoto prostředí byl zkrátka sen :)).

Děj byl krásný, díky handicapu hlavní hrdinky a již zmíněnému rugby neotřelý.

Moc mě potěšilo, když jsem se právě dočetla, že se pravděpodobně jedná o sérii. Velmi se těším na další díl.

musivila
30.11.2022 5 z 5

Tak tato kniha je pro mě rozhodně milým překvapením. Vůbec jsem nečekala, že mě tak chytne. Myslela jsem, že si přečtu pár kapitol před spaním a nakonec jsem skončila s četbou až v ranních hodinách.
Možná se mi kniha líbila i z důvodu neotřelého tématu, kdy se nejedná o klasický vzorec - šéf a podřízená, hlavní hrdinka je fyzioterapeutka a k tomu banda namakaných sympatických ragbistů, kdo by odolal :) Líbil se mi jejich týmový duch, soudržnost, důvěra, vzájemná podpora. Autorka do příběhu zakomponovala i zdravotní hendikep, což také děj ozvláštnilo.
Za mě skvělé čtení a mohu doporučit. Já říkám: „Nui!“ ( maorsky „výborně“! :-) )

Pozn.: samozřejmě mi to nedalo a vyhledala jsem si na youtube i videa s bojovým pokřikem Haka. Do teď jsem neměla páru, co to znamená ;-)

Zuzi_cte
29.11.2022 5 z 5

Parada paradicka! Haku jsem slupla jak malinu, tak dobre se to cetlo. Myslim, ze je to prozatim moje nejoblibenejsi knizka od teto autorky. Jen mam jednu malou malinkou vytku k tomu konci. Bylo to dost rychly a klidne by snesl i trochu vic rozepsat.

terryaknihy
28.11.2022 3 z 5

Po delší době jsem dostala do ruky knihu, která mi v rámci recenzování zamotala lehce hlavu. Autorka si krásně nastavila prostředí ohledně rugby, vykreslila nám jeho svalnaté postavy, ale samotná hlavní postava Lily a zakončení knihy/epilogu, bylo za mě trochu slabší. Lily měla určitý handicap, který jí její život velmi omezoval. Vadilo mi, jak se sebou nechala zacházet ohledně vztahu s Benem, což mi její postavu hrozně zprotivilo. Na druhou stranu Alexander byl takové nabroušené sluníčko. Rugbista jak se patří, ale se zlatým srdcem. Líbili se mi všichni hráči v jeho týmu, jak k sobě měli blízko a jak se chovali ke svému okolí. Zapojení fyzioterapie a rugby na mě fungovalo moc dobře. Bohužel rozuzlení v rámci epilogu mě vlastně trochu naštvalo, jelikož to byl pak hrozný fofr. Kdyby měla kniha ještě o 20/30 stran více, rozhodně bych to ocenila.
Knížce se však nedá upřít příjemná čtivost a opravdu super nápad. Jsem zvědavá na další díly, protože pokud jsem to dobře pochopila, jedná se o sérii :).

Marry123
25.11.2022 5 z 5

Milá romantická oddechovka na jeden den :) a vhledem k hodnocení ostatních autorčiných knih si možná přečtu i další...

Čenichnaknihy
24.11.2022 4 z 5

Tak schválně. Čtete romány se svalovci na obálce? A balíte je radši do papíru nebo sundaváte obálku, když někam jedete, abyste nedráždili oči lidí kolem?

Tahle knížka přesně takovou obálku má, svalovec je potetovaný a ještě má v ruce rugbyový míč. Ano, jde o ženský román z prostředí rugby. Ale to byste si ještě asi dovedli domyslet bez přečtení jediné stránky.

Co ale nemůžete vědět jen tak, je fakt, že kniha nelíčí jen osudy fyzioterapeutky, které si tentokrát lehl na stůl prostořeký rugbista a která bude tak dlouho odolávat jeho rýpancům, až se do něj zamiluje.

Příběh líčí osudy dívky, která trpí drobným handicapem, bojuje s vlastním sebevědomím a poznává, co je to síla přátelství. Pokud byste čekali, vzhledem k obálce, hodně erotiky, tak to byste se spletli. Té je tu spíše poskrovnu.

Haka za lili není jen tak nějaká romantika. Určitě se najdou i lepší, bezpochyby i horší, ale tahle je od české autorky a to se vždycky zaslouží zbystřit a podpořit domácí literární scénu.

Šárka78095
23.11.2022 5 z 5

Tento druh literatury není můj šálek kávy, proto jsem od knihy nic neočekávala, ale bylo to naprosto úžasný! To by prostě chtěla každá žena zažít….. Nádherný! Modlím se, aby paní Hardy napsala pokračování.

alekis
20.11.2022 3 z 5

SPOILER
Přečteno skoro jedním vrzem s drobnými přeskoky, určité pasáže, zvláště některé rozhovory mezi postavami jsem prostě nedala...
Je to 50/50. Z jedné strany totální snůška klišé. Přítel, skončivší na smetišti dějin, neb nestál za nic, dívka s tajemstvím, které těžko nese, krásný, urostlý, tělo ze samých svalů, ale hlavně - charakterní muž, objevivší se zčistajasna... A tu máš čerte kropáč! Je z toho lavstory jako vyšitá!
Z druhé strany pár zajímavostí. Autorka si buď dobře nastudovala, nebo má blízko k fyzioterapii. Pak ten Nový Zéland a sympatické družstvo ragbistů, podle všeho Maorů, a jejich starodávný taneček před každým zápasem... Mělo to něco do sebe, prostě neobvyklé téma, neobvyklé prostředí.
Kniha je jednoznačně prvním dílem série, další možná autorka teprve píše... Příběh měl cosi do sebe, to je fakt... ale nejspíš již nikdy více :-).

Narissa
19.11.2022 5 z 5

Asi nejhezčí překvapení roku. Předešlé knihy autorky se mi líbily, ale tahle je parádní!
Sympatické postavy, děj, který odsýpá, neokoukané prostředí a záhada, u které si říkáte, jak je možné, že jste ji neodhalili v průběhu čtení (a když listujete zpět, tak vidíte, že to tam všude je, jen jste si nevšimli).
Prostě všechno, co můžete od romantiky chtít.
A osobně vnímám konec a sílu epilogu jako velké plus. Na mě to není nedotažené nebo nedomazlené, ale přesně se tu využije potenciál epilogu, tak jak to má být. Fantazie na to domyslet si, co ti dva dělali pak, máme snad každý dost :D

KZD
19.11.2022 1 z 5

Promarněný potenciál. Fyzioterapeutické části na tom byly asi to nejzajímavější. K postavám se pořádně nedá vybudovat vztah, je to urychlené, zkratkovité, povrchní a na rovinu, taky dost hloupé. Styl psaní na úrovni plytké Harlekýnky. Nulová gradace, odfláknutý závěr, který fakt nedojme. Vztah hlavních hrdinů hluboký asi jako důlek na kuličky. Nic není pořádně vysvětleno. Jak to někdo může srovnávat se Zapatou? To mi hlava nebere. Zklamaní.

petusska01
17.11.2022 3 z 5

Mam predsudky voči českým a slovenským knihám. Neviem sa odosobnit od tých známych miest a hlavne mien hlavných hrdinov. Tento príbeh však bol zasadený do Anglicka a so zahraničným športovcom ako hlavnou mužskou postavou. Príbeh bol zaujímavý, mne osobne neokukany, rugby a haka sú mi známe z telky, ale rada som si o tom prečítala. Fyzioterapia je taktiež novinka v príbehoch :) Alexander, Jake aj ostatní rugbisti boli strašne fajn, veľmi ma bavili. Lily, Ben, Mary a Ryan boli no, oproti nim, takí zvláštni. Lily so svojím problémom mala samozrejme rôzne obmedzenia, avšak bola veľmi šikovná v práci. Co mi vadilo bolo to jej plakanie. Alex bol veru vykreslený veľmi sympaticky aj keď by sa mi páčilo aj viac sa dozvedieť o Zélande a ich kultúre. Celkom som však spokojná, bavilo ma to a pravdepodobne skúsim od autorky aj ďalšie knihy.

Lenka8065
17.11.2022 5 z 5

Za poskytnutí této knihy na recenzi moc děkuji @cosmopolis! #spoluprace

Milé překvapení v podobě české autorky a její novinky Haka za lilii! Vtipná, romantická kniha, která vás nadchne a dostane svým dějem. Osobitá svými originálními prvky, nacházíme se v obklopení rugby, fyzioterapie, týmu, přátelství a především lásky!

Jako první bych zde chtěla vyzdvihnout grafické zpracování knihy, nádherné detaily spojené s dějem, pro mě opravdu velké plus.
Kniha je velmi čtivá, dá se přečíst na jedno posezení a nebudete se moc odtrhnout, to naprosto zaručuji!

Máme zde spoustu postav, ale těmi hlavními jsou Alex a Lily. Dva lidé, z rozdílných kontinentů, které svede osud. Lily, byla průbojná, odvážná a vtipná. Často jsem jí obdivovala, jak se uměla postavit svým strachům, když okolo sebe měla ty správné lidi. Její světlé momenty nastaly s jejím ex přítelem Benem, začala pochybovat o sobě, o tom co dělá a láska k němu jí zaslepila. Proto jsem byla ráda za Alexe, osobitého ragbistu, který sršel krásou a humorem. Za mě oni dva byly skvělá kombinace, která mi dlouho zůstane v hlavě.

Kniha za mě byla ideální oddechovkou, předčila má očekávání, líbila se mi kombinace české ženy, novozélandského muže a anglického prostředí. Romantiku bych označila spíše za slow-burn, trvalo to nějaký ten čas než se daly dohromady. Velký plus je čtivost, grafické prvky i spád událostí. Menším mínusem, je za mě urychlený konec.

Pokud tedy hledáte, zajímavou romantiku, ze sportovního prostředí, na styl Mariany Zapaty, tak si nenechte ujít Haku za lilii!

Verunka4444
16.11.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem si musela vzít kvůli knize dovolenou,protože to prostě nešlo přerušit!!!Naprostá dokonalost....až na ten konec...čekala bych něco rozepsanějšího :(
Chemie mezi hlavními hrdiny byla úžasná,Alexe,Aleka jsem si zamilovala skoro hned :)

veronika3699
14.11.2022 5 z 5

Miluji Haku….kniha nešla odložit a byla prostě skvělá od začátku do konce.

terikus
13.11.2022 5 z 5

Přečetla jsem už všechny knížky od autorky a tahle je jednoznačně nejlepší! A moc se těším na další díl o Jackovi!

sport pro ženy erotika pro dívky romantika ragby

M. K. Hardy
česká, 1993