Haka za lilii

Haka za lilii https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500116/bmid_haka-za-lilii-WwR-500116.jpg 4 517 517

Hřiště lásky série

Žhavý román nejen o ragby, následné fyzioterapii a osudové lásce od české autorky. Lily: Věnuju se fyzioterapii dost dlouho na to, abych poznala člověka, který skutečně potřebuje moji pomoc. A někdo takový je právě tenhle nabručený rugbista, který tu leží pod mýma rukama, a místo aby spolupracoval, si dovoluje zpochybňovat moje schopnosti! Ale já mu ukážu! A nebude mu k ničemu, že je tak zatraceně charismatický! Jo, tak tohle platilo před týdnem. Teď už ho nemůžu dostat z hlavy. Jenže on žije na druhém konci světa… Alexander: Kdo by řekl, že mým největším zážitkem z mistrovství světa nebude hra o titul, ale holka, co mi hraje na nervy. A tohle myslím doslova. Její fyzioterapie je smrtící. Byl jsem trochu na pochybách, jestli taková drobotina zvládne skoro dvě desítky chlapů, jenže jsem se dost spletl. Srovnala si nás do latě a stala se součástí týmu neuvěřitelnou rychlostí. Ačkoliv jsem ji okukoval už před tím, než jsem zjistil její tajemství, teď jsem jí přímo obdivoval. Jenže ona má přítele a já se mám za pár týdnu vrátit domů. A to je dost daleko odtud…... celý text

Hypatia1010
14.02.2023 5 z 5

Čtení tohoto nenáročného díla jsem si dost užívala. Vcelku zajímavý příběh Lily, která se hlásí ke svým českým kořenům, přestože od raného dětství žije v Londýně a novozélandského hráče rugby Alexandera jsem zhltla během dvou dnů. Styl psaní se mi celkem líbil, dokonce bych řekla, že se je rozhodně lepší než autorčina prvotina Knihomolka, kterou jsem četla loni. Co se týká hlavních hrdinů, Alexe jsem si zamilovala v podstatě hned, u Lily to bylo trochu komplikovanější, přestože mi byla od začátku sympatická, vadilo mi na ní její nízké sebevědomí, které jí ještě více srážel její přítel Ben. Já takové typy jako Ben bytostně nesnáším, takže nedokážu tak docela pochopit, že se ho už dávno nezbavila. Ale zase jako záporák posloužil výborně. ;-) Díky němu ještě více vynikl kladný charakter Alexe.
Navíc jsem Lily zazlívala, že nedokázala za jejich vztah bojovat, že nechala Alexe odejít, aniž by se pokusila jejich vztah udržet, přestože Alex se snažil. Přece každý vztah má nějaké problémy, ale když se chce, jde všechno nějak vyřešit, jen se musí snažit obě strany.
Jinak mě v knize vadily občasné v podstatě nicneříkající a naprosto přebytečné vhledy do minulosti. A ten konec byl... no prostě divný, takový nepropracovaný.

Ewe291
11.02.2023 4 z 5

Moja prvotina od autorky a teda ..... Necitala som ziadne knihy od nej este takze to neviem posudit. Ale ...

Kniha nebola zla, normalne som dostala chut pozriet si taky Rugbiovy zapas .... A takisto aj namet bol nieco nove pre mna ale PRIJEMNE NOVE .... Ale je tu to zradne ale .... Ja ani neviem, no mne tam nieco na ten plny pocet chybal. A aj ten koniec ma sklamal, sem tam mi to prislo kostrbate ale to sa stava aj v inych knihach takze to som moc neriesila, niekedy som zas mala problem pochopit myslienkove pochody alebo som sa vracala o par stranok nazad, ci mi nieco neuslo. Inak bola kniha krasna a vtipna a tak isto aj velmi zaujimava pre mna. Z deja nebudem nic prezradzat ale zanechalo to cele vo mne ten najlepsi dojem a doslova som sa vzila do prostredia zapasu ked to autorka opisala

hana1039
11.02.2023 4 z 5

Moje první knížka od této autorky a užívala jsem si.. čtivé, vtipné i předvídatelné, ale to jsou skoro všechny tyto žánry...Lily mě neskutečně ze začátku štvala svým postojem k Benovi, který by si zasloužil proplesknout, že ji tak snížil sebevědomí... ale,jak se říká,na každého jednou dojde...jdu na další díl :-)

Tina.F
11.02.2023 5 z 5

Skvelá kniha!!!! Číta sa to úplne samo. Odo mňa plný počet ⭐

oresvo
08.02.2023 5 z 5

Kniha byla milá, hlavně vtipná a pěkně to odsejpalo.
Malinko mě trochu zklamal konec . Jako kdyby se autorce nechtělo nic vymýšlet . Takový utnutý dvěma větami.

Popis ragbistů byl skvělej, libil se mi pohled obou dvou .

Jenny46
08.02.2023 5 z 5

Odpolední mrazivé počasí jsem si užila s knihou zachumlaná do deky...
Nádherná odpočinková četba, vtipná, čtivá jednohubka na pár hodin
Taky jsem masírovala, ale takové zážitky nemám .o)
Moc doporučuji a těším se na další díl 5*

Dolikcek

Super kniha!!!

Čtivé, pohodové. Za mě zajímavý pohled z Lilina světa.

Určitě si nenechám ujít další díly :)

lusitta05
02.02.2023 4 z 5

Veľmi fajn čítanie, sem tam trošku zvláštne výrazy,ale inak vtipné a svižné. A tie namakané telá, paráda!

Fortuna7
01.02.2023 5 z 5

Krásná, oddechová, ňuňuňu romantika :-). Ve škole mám náročné období, takže si u čtení potřebuju hlavně odpočinout, a to Haka za lilii splnila na jedničku s hvězdičkou! Styl psaní je celkem jednoduchý, ale hlavně neskutečně čtivý, takže jsem knihu přečetla za 2 večery. Ragbyové prostředí jsem si absolutně zamilovala i kvůli tomu, že kdykoliv je MS v ragby, tak si nenechám ujít žádný zápas Nového Zélandu, protože Haka je prostě dokonalost. Neskutečně jsem si oblíbila všechny postavy, romantická linka je nádherná a ty popisy osvalených sportovců?! Pecka :-D.
Trochu mě mrzí, že konec byl celkem uspěchaný, ale aspoň se už neskutečně těším na pokračování.

Littlemonday
27.01.2023 5 z 5

Haka za lilii - M. K. Hardy

Naprosto úžasná romanťárna!

Lily je masérka s velkým tajemstvím. Zajímavé je, že má kořeny v Česku, jinak žije v Anglii. Jednoho dne se jí naskytne příležitost masírovat jednoho z nejslavnějších ragbistů Nového Zélandu. A protože je dítě štěstěny, dostane nabídku masírovat celý tým po dobu, kdy budou hrát v Anglii.

Liliin partner Ben je jediná postava, kterou budete mít chuť vytrhnout, zmačkat a zahodit. Rozhodně pro něj najdete velkou spoustu jmen.

Nejdůležitějším ragbistou je Alex, který je nejkrásnější, nejsympatičtější a nejlepší. Ode dneška budu doufat, že takový Alex existuje a jednoho dne si mě odveze na Nový Zéland a já budu dělat masérku místo Lily.

Čeká vás velká spousta romantiky, radosti, smutku, pár vyhrocených situací a otázka, jak to celé dopadne. To už si ale musíte přečíst sami.

Rozhodně doporučuju jako čtení pro všechny romantické holky všeho věku!

PS - Nedívejte se zblízka na pravé hráče All blacks a už vůbec ne na jejich Haku. Věřím, že vaše představy budou úplně jiné, tak si nekazte den jako já.

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

Wisha
27.01.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha a hlavně mooooc pěkné popisy tělesné konstrukce hráčů :-)) U téhle knížky jsem si imaginárně zaslintala. Příběh je moc hezký, všechny postavy jsou fajn (až na Bena, samozřejmě) a člověk úplně přemýšlí, jak by sám chtěl takovou bandu za kamarády :-)
Těším se na další díl!

tittanie
24.01.2023 5 z 5

Za sebe musím říct, že jsem nadšená. Knihu jsem si ráno půjčila a večer jsem ji měla přečtenou. Ze začátku jsem si říkala, rychle, rychle přečíst, ale pak jsem se brzdila, abych nepřepálila tempo :D Kniha mi vyloženě padla do nálady, takže mi vůbec nevadilo, že se jedná o oddechovou knihu.
Líbily se mi postavy, děj, ilustrace (sice jenom dva střídající se obrázky, ale super)... vlastně všechno. Možná mohla být kniha krapet kratší, protože ke konci trochu ztrácela dech...
Je to moje druhá přečtená kniha od autorky, ale těším se na další.

syky245
20.01.2023 4 z 5

Jsem příjemně překvapená a určitě si přečtu i další. Kniha se čte celkem rychle. Děj super a originální a občas donutí člověka se i usmívat.

Magdalenkačte
11.01.2023 3 z 5

Kniha je čtivá, lehce napsána a já ji přečetla za ani ne tři dny.
Čtenář zjišťuje postupně, jak příběh Lili a Alexandra dopadne
Oddechovka na víkend.

zuzana9386
08.01.2023 2 z 5

Bohuzel zklamalo... dobry, originalni napad, cte se dobre, ale styl psani moc jednoduchy, naivni...

stelloušek
07.01.2023 5 z 5

Do knihy jsem se pustila na doporučení sestry. Když jsem začala číst, hrozně mě to chytlo a vydržela jsem u toho klidně dvě hodiny, protože se to strašně hezky četlo. Zajímavý příběh, který je originální a krásně napsaný. Konec byl sice až moc rychlý s otevřeným koncem, ale vlastně se tam všechno vyřešilo, takže ve finále se mi knížka moc líbila a na druhý díl se těším.

Mellisek
01.01.2023 5 z 5

Trochu mě vyděsila skutečnost, že jde o knihu od české autorky. Ale za mě, to bylo skvěle napsané a co víc, asi nejlepší kniha od české autorky tohoto žánru. Vtipné, mělo to spád, milé i srdceryvné scény. Několikrát jsem byla dojata a upřímně jsem se zasmála. Velice pěkná kniha. Jsem zvědavá na případné další díly.

Rosse
01.01.2023 5 z 5

Nebudu vám lhát, trochu jsem se bála, že mi kniha nesedne. Nakonec jsem se ale jak do Lily tak i Alexandera (do toho hlavně) naprosto zamilovala. Styl vyprávění mi padl do noty. Díky jeho přirozenosti se mi kniha četla lehce a s chutí. :-)

Každý může knihu vnímat jinak, ale já jsem na ní nenašla nic, co by mi vyloženě nesedlo. Chemie, kterou mezi sebou Lily a Alex měli byla skvěle vykreslená. O zamilovanosti jsem nemněla sebemenší pochybnosti.

Ačkoliv byli kapitoly dost dlouhé (což já nemám moc v lásce), tady mi to zas tolik nevadilo, protože mi stránky i tak utíkaly rychle pod prsty. :-)

Dela90
30.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Lily je fyzioterapeutka, která dostane nabídku masírovat v době svého volna za trojnásobnou odměnu než je obvyklé. Její pomoc potřebuje nabručený rugbista, který se nemůže ani hýbat. Nejdřív to skřípe, ale poté si nechá pomoci. Lily nemá ani páru o tom, koho to masírovala o to víc ji překvapí, když její služby vyhledá znovu a osobně. A co víc, nyní má možnost dělat fyzio pro celý tým. Navíc Alexander je neskutečně sexy a přitahuje ji. Jenže, ona má přítele! Na tohle by myslet neměla, jenže s Benem už to taky není co to bejválo.
Zvítězí síla přitažlivosti nebo se vrátí do svých starých kolejí?

Tohle je má první zkušenost s autorkou a troufám si říct, že určitě ne poslední. Protože tohle bylo vážně skvělé. Příběh jsem slupla jako čokoládovou bonboniéru. V jistých ohledech byla sladká, jindy měla své hořké příchutě.

Ben, neskutečný blbec! - Moc se mi líbila retrospektiva jejich vztahu, a to jak to bylo na začátku. Neskutečné, jak se lidé můžou změnit!

Co se Lily týče, tak tam jsem si tipla naprosto správně! Ale jako klobouk dolů, takhle žít, musí být strašné a namáhavé. Jak pro ni, tak i pro okolí. Úplně chápu její strach. Alexandra, Jacka vlastně celý tým jsem se si okamžitě zamilovala, chovali se k ní naprosto královsky.

Najdete tu romantiku, erotiku, zajímavý příběh z ragbyového prostředí okořeněné fyziem, handicapem a přátelstvím.

Knížka mě moc bavila, jen ten konec mě maličko zklamal. Pořád jsem čekala něco víc a ono se nestalo. Doufám, že v dalších dílech se třeba něco málo dozvíme, jak to tedy bylo dál. Přišlo mi to takové nedotažené/otevřené.

Zomy
19.12.2022 4 z 5

Velice milé překvapení a krásné čtení. Že je autorka textu Češka je poznat maximálně na krásně tvárné češtině a na slovech, která překladatelé nepoužívají. Jinak je to světová romantika.

Lily i Alex jsou úžasní sympaťáci a jejich pozvolně se rodící vztah je jako pohlazení.

Spisovatelka skvěle vykreslila i uvadající nefunkční vztah, protože narozdíl od lovestory mezi fyzioterapeutkou a rugbistou je velmi reálný. Ben se začal soustředit sám na sebe a na svojí image a z hezkého vztahu se stal jen nepříjemný zvyk.

Souhlasím s ostatními komentáři, že závěr je zbytečně zrychlený. Celou dobu čekáme, až se ti dva k sobě konečně přiblíží, a jakmile jsou spolu, tak po pěti dnech je všechno vyřešeno, to je škoda.

Jsem zvědavá na další díl série, jestli bude opět o stejných hrdinech, či se posuneme dál. Já mám radši, když se příběh dvojice uzavře hezky v jedné knize, tak se necháme překvapit.

sport pro ženy erotika pro dívky romantika ragby

M. K. Hardy
česká, 1993