Haka za lilii

Haka za lilii https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500116/bmid_haka-za-lilii-WwR-500116.jpg 4 517 517

Hřiště lásky série

Žhavý román nejen o ragby, následné fyzioterapii a osudové lásce od české autorky. Lily: Věnuju se fyzioterapii dost dlouho na to, abych poznala člověka, který skutečně potřebuje moji pomoc. A někdo takový je právě tenhle nabručený rugbista, který tu leží pod mýma rukama, a místo aby spolupracoval, si dovoluje zpochybňovat moje schopnosti! Ale já mu ukážu! A nebude mu k ničemu, že je tak zatraceně charismatický! Jo, tak tohle platilo před týdnem. Teď už ho nemůžu dostat z hlavy. Jenže on žije na druhém konci světa… Alexander: Kdo by řekl, že mým největším zážitkem z mistrovství světa nebude hra o titul, ale holka, co mi hraje na nervy. A tohle myslím doslova. Její fyzioterapie je smrtící. Byl jsem trochu na pochybách, jestli taková drobotina zvládne skoro dvě desítky chlapů, jenže jsem se dost spletl. Srovnala si nás do latě a stala se součástí týmu neuvěřitelnou rychlostí. Ačkoliv jsem ji okukoval už před tím, než jsem zjistil její tajemství, teď jsem jí přímo obdivoval. Jenže ona má přítele a já se mám za pár týdnu vrátit domů. A to je dost daleko odtud…... celý text

petulkapeta
28.09.2022 5 z 5

„Máte nádherné oči, Lily. Každý, kdo se do nich podívá, se stane zranitelným."

Další pro mě skvělý příběh z pera teto autorky. Jeji styl mám prostě ráda. Obálka nadherná stejně tak jako lilie uvnitř. Lili je skvěla divka, kterou emocialně řekla bych zničil přitel a neni divu, že se s Alekem do sebe zakoukají. Já bych se to něj tež zakoukala hned a kdo by se nechtěl dotýkat takovího tělíčka...No všichni mi jistě dáte za pravdu, že mít sestu jakou měla ona i s jejím přítelem bylo pro ni velkým darem a to že byl Ben kreten mi jistě dáte za pravdu. Kniha skvělá a doufám že se brzy dočkáme pokračování.

lucie3944
25.09.2022 4 z 5

Přečteno asi za 3hodiny. Mohla jsem knihu odložit, ale protože byl víkend, proč bych to dělala? Bavilo mně to, chtěla jsem vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet. Šlo to jako po másle, jen ten konec je trochu.....no, nedotažený. Ale asi si brzy přečtu další knihy od autorky. Těším se.

MamaKnihomolka
24.09.2022 3 z 5

Česká autorka, od které jsem četla knihu Hacker, který mě bohužel zas tolik neoslovil a tak v rámci spolupráce zkusím druhou šanci.
Chválím obálku, která rozhodně zaujme a vnitřek knihy? Hodně povedený, ale na mě trošku moc přeplácaný. Buď bych nechala obrázek na začátku kapitoly nebo jen na jejím konci, ale oboje mi přijde moc. Plus ještě obrázek u čísel stránek je fakt moc ilustrací.
•••
Příběh se odehrává v Anglii mezi rugbyovými hráči a fyzioterapeutkou Lily. A když se jí naskytne možnost sledovat a osahávat (čistě pracovně samozřejmě) tolik vypracovaných těl, kdo by odolal?
•••
Popravdě já nejsem fanoušek dlouhých kapitol a tím mě kniha trošku odrazovala, ale příběh je tak čtivý, že mě nějaké delší kapitoly vůbec nevadily. Ještě k tomu jsou kapitoly z pohledu Lily i Alexandera, což mám moc ráda.
•••
Co se týče postav, tak mi chvilku trvalo dostat se na stejnou vlnu s Lily. Chvíli mi přišla jako chudinka a pak zas jako generál. Ben je idiot a Alexander kromě toho, že hraje rugby mě vlastně ničím ani nenadchl. Což je škoda. Opět jsem si víc oblíbila vedlejší postavu a to Jacka.
•••
Mrzí mě, že jsem se nedočkala nějakého většího zvratu. Čekala jsem třeba něco co se týče Jacka nebo tak, ale podle mě nepřišlo nic. Kromě komplikace, která se dala logicky mezi těma dvěma čekat...
Dál mě ne trochu, ale dost mrzí ten konec. Přijde mi hrozně rychlý a nedotažený. Jako kdyby to už autorku moc nebavilo a prostě to chtěla nějak ukončit. To je velká škoda.
•••
Abych samozřejmě jen nehanila, musím pochválit originalitu. Rugby je boží sport. Ne, že bych se na něj dívala, ale když někde zahlédnu video s Hakou, tak neodolám. Atmosféru a pohyby konkrétně haky autorka popsala skvěle a máte potřebu si alespoň kousek toho tance pustit.
Autorka si u mě trošku skóre zvedla a tudíž se určitě nebudu bránit dalším knihám. Konkrétně mě zaujala Hudba z vedlejšího kupé.

Haka za lilii je za mě skvělá oddechová knížka přesně pro toto chladné a zatažené počasí.

kristy.books
22.09.2022 5 z 5

Zbožňujem romantické príbehy z prostredia športovcov (aj keď vôbec nie som športová fanúšička), takže na Haku som sa veľmi tešila a som rada, že moje očakávania boli naplnené. Je to rozkošný, emotívny romantický príbeh, ktorý som si užívala od začiatku do konca.

Čítala som všetky autorkine knihy, ktoré doposiaľ vyšli a je cítiť, ako sa jej štýl postupne čoraz viac zlepšuje. Keď porovnám Hackera a Haku, je tam citeľný rozdiel.

Lily je dobrosrdečná mladá žena, ktorú veľmi baví jej práca fyzioterapeutky, pretože rada pomáha druhým ľuďom. Páčilo sa mi, ako tu bolo toto povolanie popísané a priblížené. Sama skrýva tajomstvo, o ktorom vedia len jej najbližší. To do príbehu vniesli viacero emotívnych príbehov. Mala skvelú sestru, ktorá jej pomáhala, ako len vedela. Aj sestrin priateľ bol veľký sympaťák...to sa však nedá povedať o Benovi, priateľovi Lily. Ten mi pekne dvíhal tlak. Škoda, že sa nedá premiestniť do knižného príbehu, hneď by som mu za tie jeho "poznámky" jednu vrazila.

Alex bol úplne zlatíčko. Chlap ako hora, z ktorého ide na prvý pohľad strach, no vo vnútri je to človek s veľkým srdcom. Zbožňovala som ho, rovnako ako jeho spoluhráčov, to, ako medzi seba prijali Lily a pomáhali jej, bolo naozaj krásne. Z tejto partičky vyžarovala pozitívna energia, síce sa neustále doberali a vtipkovali, ale keď išlo do tuhého, boli tu jeden pre druhého.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly a bolo tu aj pár pikantnejších momentov. Vzťah Lily a Alexa bol rozkošný, takže som sa neustále usmievala ako slniečko na hnoji.

Menšiu výtku by som mala k epilógu, škoda, že nebol trochu dlhší. Inak som bola maximálne spokojná. Teším sa na ďalšie autorkine knihy.

narisa
22.09.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení. Autorka mě znovu velice potěšila krásným romantickým příběhem.
Její hlavní hrdinové jsou vždycky úžasní a tady byla spousta zajímavých postav, hlavně tedy Alex, Lili a Jack. Ti byli vážně skvělí. Super bylo, jak to k sobě Alexe a Lili táhlo. Také se mi moc líbilo sportovní prostředí a práce fyzioterapeutů, která byla i v Hackerovi. Musím jen souhlasit, že konec byl takový hodně uspěchaný. Škoda.
Všechny autorčiny knihy se mi moc líbily a já se velice těším na další. Píše opravdu čtivě.
Rozhodně doporučuji.
Hodnotím 4,5*.

Petriii
20.09.2022 4 z 5

Hardy je skvělá spisovatelka,musím říct že pro mě jedna z mála těch lepších českých spisovatelek, které to vážně umí. Všechny její knihy se mi líbily a Haka za lilii je prostě další v pořadí. Bylo to neuvěřitelně čtivé, uvěřitelné, až závistivé. Kdo by nechtěl každý den vídat tolik urostlých chlapů :) Vážně se to četlo samo. Jen mě zklamal ten konec. Tohle u spousty knih nechápu. Dlouhé příběhy, krásně psané, s nějakou napjatou zápletkou ke konci a najednou bác, za jednu kapitolu je hotovo. Vždyť to přece není problém 2,3 kapitoly přidat a ukončit to tak, jak si celá kniha zaslouží. Bylo by to krásných 5 hvězd, ale takhle jednu prostě musím strhnout, vážně mě ten konec naštval.

Arsi
19.09.2022 5 z 5

Krásná kniha, moc se mi líbila.

lena.o.knihach
19.09.2022 3 z 5

O spolupráci s novozélandským ragbyovým týmem se Lily ani nesnilo. Teď dohlíží, rovná a spravuje několik svalovců, chodí na jejich tréninky, zápasy a poprvé viděla haku na vlastní oči.
Alexander je jedním z nejlepších hráčů na světě a v Anglii je jen na několik týdnů, proto určitě není rozumné začínat si něco s místní fyzioterapeutkou…

Knihu jsem měla přečtenou vážně rychle, stránky mi mizely pod rukama a rozhodně je velké plus střídání kapitol z pohledu hlavních postav.
Pomalá romantická linka byla skvělá. Obdivuji Lily, že když téměř každý den sahala na to božské tělo, vydržela odolávat tak dlouho.

Jenže, i přes můj obdiv, byla Lily ubrečená, její zdravotní problém mi tam, bohužel, moc neseděl a zůstávala ve vztahu s přítelem, který se k ní choval hrozně, až příliš dlouho. S každou další kapitolou jsem chtěla, ať se už konečně probere.
Od Alexe jsem čekala víc, mnohem víc. Nepřišel mi - až na sport, ve kterém vynikal - ničím zajímavý.

Haka za lilii je již čtvrtá kniha od české autorky M. K. Hardy a pro mě to byla úplně první zkušenost. První díl série Hřiště lásky bych doporučila nenáročným čtenářkám, které chtějí romantický příběh ze sportovního prostředí.

Ralemo
18.09.2022 5 z 5

Všechny předchozí knihy od této autorky byly skvělé a tato není výjimkou!
Nádherný, romantický příběh ze sportovního prostředí, zajímavý děj se spoustou zápletek, dramat, kniha je o sportu, který není tak často v knihách vidět a o to víc se mi to líbilo! Každopádně kniha se krásně četla, nešlo se odtrhnout. Hlavní postavy byly skvělé, trošku mě překvapil rychlý konec, čekala jsem aspoň jednu kapitolku ještě.
Ale určitě doporučuji a těším se na další knihy od této české autorky!

nina3905
18.09.2022 5 z 5

Waw - veľmi dobrá romantikuš kniha. Musím sa priznať, že autorku som nepoznala a nemôžem uveriť, že je pôvodom Češka. Myslela som si, že čítam knihu americkej autorky. Nemôžem inak, len a len celú knihu vychváliť.

kryjo
17.09.2022 5 z 5

Rozhodně doporučuji a ráda si přečtu znovu.

Elize
16.09.2022 5 z 5

Tak tohle se mi opravdu líbilo, Hardy je jedna z mých TOP autorek a těším se na její další knížku. Velmi pěkně napsané, čtivé, hned se člověk vžije do hlavních postav a vše s nimi prožívá. Chvilkami mi to připomínalo Hanu a Garretta ze série Off-Campus a vážně se mi to líbilo, nemůžu jinak než jen chválit, krásné prostředí, které autorka hezky popíše, i pocity hlavních hrdinů jsou pěkně vystižené. Jediné mi přišlo škoda toho konce, byl takový, aby si ho člověk trošku domyslel, ale zas na druhou stranu, od začátku je jasné, jak tohle skončí :). Rozhodně doporučuji!

Njangu
16.09.2022 5 z 5

Za mě teda jo!!! Maličkou výtku bych měla ke konci, byl moc rychlý. Je možné, že je to jen příprava na další díl, tím by se to vysvětlilo, ale doufám že ne. Že další díl bude o jiné dvojici.

Mám ráda knížky ze sportovního prostředí a tohle se opravdu povedlo. Přidávám si autorku do svých oblíbených a těším se moc na další její knihy.

Evitsa
15.09.2022 5 z 5

Začátek ohledně Bena mě moc nezaujal, blbce jsem z něj cítila i na tu dálku.... :-)

No, ale jak začala se svojí prací tak jsem měla chuť hned jít taky si dělat kurz na fyzioterapii.
Fakt moc krásně popsané a hrozně se mi líbilo jak to žrala a jak si doslova vychutnávala každý sval.

Po přečtení knihy jsem si vyGooglila Haku a bylo milé zjištění, že All blacks opravdu existuje a haku dělají, jen je škoda, že hráči mají jiné jména i když jeden Jack tam je...:-)

Jinak konec byl vzat na můj vkus dost rychle a nic moc neříkající....
O to milé překvapení bylo, že to bude série.
Uz se moc těším , snad nebudeme čekat rok na další díl....

jitka_dankova
14.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Překvapivý dospělý příběh o lásce ze světa sportu. (pozor spoiler) Autorka opravdu velmi dobře popsala svět, myšlenky a pocity hrdinky, která má určitý hendikep. Trpí totiž monochromatií a s tím související krátkozrakostí. Její příběh a to, s čím se musela popasovat, mne opravdu chytil za srdce. Páni. Opravdu jsem nečekala takové citlivé téma, autorka to dokázala bravurně podat, obzvlášť problémy v jejím vztahu s přítelem . Skvěle byly taky v knize popsány fyzioterapie, do hloubky a dodalo to knize ten správný náboj a zápletky. Sama jsem si rozpomněla na čas strávený u fizioterapeutky, s tejpováním atd. Příběh se odehrává v Anglii, což mne ale nijak nerušilo.
Co se týká příběhu o lásce ke sportovci z druhého konce světa, vlastně byl tak trochu v pozadí. Pohádkový, ale uvěřitelný. I s tím zvláštním posmutnělým, až moc racionálně pojatým, ale nakonec nadějným závěrem (snad nahrávka na další díly, ve kterých zjistíme, co se s nimi dál stalo). Žádná přílišná romantika, ale celkem decentně popsané sexuální scény, prostě pohádka pro dospělé. Hlavní linka příběhu ale byla v tom znovunalezení poničeného sebevědomí hlavní hrdinky a rozhodně stálo za to si o tom přečíst.

anna7852
14.09.2022 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka,nemohla jsem se odtrhnout,prostě jsem potřebovala dojet až na konec. Jen doufám že druhý díl bude pokračování o Alexovi a Lili,jsou proste úžasný

evineckY
12.09.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha o ponižování, nízkém sebevědomí a jedinečné pravé lásce.
Jak se říká - láska i hory přenáší ale v tomto případě -
za láskou přes půlku světa :-)
Krásná romantika, kterou moc doporučuji.

Hatshepsut
12.09.2022 5 z 5

Příjemný oddechový romantický příběh, který zhltnete za jedno odpoledne. Sympatické postavy, zajímavý námět a jeden netradiční sport rugby! Musím přiznat, že jsem si musela vyhledat pojem Haka. Jedná se o maorský bojový tanec, který od roku 1888 používá novozélandská reprezentace All Blacks před svými zápasy a jejím cílem je dosažení maximální bojovnosti a koncentrace na nadcházející zápas. No řeknu vám, shlédla jsem to na youtube a velmi působivé! :-)

Milka73
12.09.2022 5 z 5

Autorka se v NA contemporary představila už třemi tituly a touto knihou jen upevňuje svou pozici a potvrzuje, co už o ní víme. I do této knihy přenesla svůj talent pro přirozené nevyumělkované vyprávění, které působí krásně realisticky, ale zároveň to není žádné náhodné vyprávění, ale zachovává si příjemnou úroveň románu, v němž kombinuje vážná témata s feel good atmosférou a originálním prostředím. Které tu zvládla na výbornou. All Blacks, masérství, fyzioterapie? All Blacks? Chci říct, ať už jste fanoušky (echrm, fanynkami) rugby nebo ne - kdo by nechtěl? Za co smekám, je i fakt, že jedno z vážnějších témat této knihy se týká problému zdravotního, který nebudu z důvodu spoileru jmenovat, u nějž si sice dokážu představit jít trochu víc do detailů a moje vlastní zkušenost se s tím, co je tady, maličko rozchází, ale je to nádherná ukázka toho, že i to, co se může zdát omezující, vlastně omezujícím vůbec být nemusí. Autorka v knize skloubila vesměs všechno, co je v dobré žánrové knize potřeba: originální prostředí, uvěřitelná slow burn, sympatičtí hrdinové, kteří mají i své špatné vlastnosti (i když je možná musíme někde trochu hledat) a působí lidsky, k tomu nějaký ten problém, časovka a skvělá práce s názvem. Autorka odvedla jednoduše řečeno skvělou práci a jsem si jistá, že o ní neslyšíme naposledy.

sport pro ženy erotika pro dívky romantika ragby

M. K. Hardy
česká, 1993