Haka za lilii

Haka za lilii
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500116/bmid_haka-za-lilii-WwR-500116.jpg 5 522 522

Hřiště lásky série

Žhavý román nejen o ragby, následné fyzioterapii a osudové lásce od české autorky. Lily: Věnuju se fyzioterapii dost dlouho na to, abych poznala člověka, který skutečně potřebuje moji pomoc. A někdo takový je právě tenhle nabručený rugbista, který tu leží pod mýma rukama, a místo aby spolupracoval, si dovoluje zpochybňovat moje schopnosti! Ale já mu ukážu! A nebude mu k ničemu, že je tak zatraceně charismatický! Jo, tak tohle platilo před týdnem. Teď už ho nemůžu dostat z hlavy. Jenže on žije na druhém konci světa… Alexander: Kdo by řekl, že mým největším zážitkem z mistrovství světa nebude hra o titul, ale holka, co mi hraje na nervy. A tohle myslím doslova. Její fyzioterapie je smrtící. Byl jsem trochu na pochybách, jestli taková drobotina zvládne skoro dvě desítky chlapů, jenže jsem se dost spletl. Srovnala si nás do latě a stala se součástí týmu neuvěřitelnou rychlostí. Ačkoliv jsem ji okukoval už před tím, než jsem zjistil její tajemství, teď jsem jí přímo obdivoval. Jenže ona má přítele a já se mám za pár týdnu vrátit domů. A to je dost daleko odtud…... celý text

terikus
13.11.2022 5 z 5

Přečetla jsem už všechny knížky od autorky a tahle je jednoznačně nejlepší! A moc se těším na další díl o Jackovi!

Zuzana215
01.11.2022 5 z 5

Zaujal mě název i obálka..popravdě jsem byla trochu skeptická, pokud jde o českého autora...ale jsem příjemně překvapená! Celé to mělo osobnost!
Ben byl blb, to jednoznačně..
Liliana .. se svým tajemstvím mi vyrazila dech...znám někoho takového s něčím podobným a vůbec si nedovedu představit, že bych to nemohla řešit..
Jinak sama mám problémy se zády, takže některé situace jsem viděla v živých barvách a už se nemohu dočkat pondělní masáže :)

ivana2087
01.11.2022 5 z 5

Povedené! Potřebovala jsem pauzu od thrillerů a tohle bylo senzační. Sympatické postavy, chytlavý děj a skvělé prostředí rugby. Těšila jsem se na každou volnou čtecí chvilku.

Micandy
29.10.2022 5 z 5

První seznámení s autorkou a já jsem moc milé překvapená. Je to skvělá oddechovka typu slow to burn. Obálka je velmi trefná,po dočtení pochopíte proč.
Skvělé prostředí, banda správných chlapů a do toho blonďatá fyzioterapeutka. Příběh byl pro mě reálný, postavy hezky vykreslené. Alex byl svalovec s laskavým srdcem a Lily správná holka ,která hledala znovu sama sebe. Ti dva prostě k sobě neskutečně pasovali,protože idiot Ben si ji nezasloužil. Ben byl fakt na facku. Taky stojí za zmínku Jack, vtipálek a správný parťák.
Tuhle knihu jsem si zamilovala a jsem ráda, že ji napsala česká autorka. Těším se na pokračování,už aby bylo.

Lovana
19.10.2022 5 z 5

Přesto, že jsem žádnou z předcházejících knih autorky zatím nečetla, tak u Haky jsem věděla, že ji budu chtít číst okamžitě, když jsem ji poprvé zaregistrovala, jednak proto, že rugby občas sleduji, můj oblíbený tým jsou All blacks a haku zbožňuji , druhak kvůli krásné obálce. Z těchto dvou důvodů jsem ani nečetla anotaci, takže jsem vlastně ani nevěděla, do čeho se pouštím…
Velmi příjemným překvapením (způsobeným tím, že jsem nečetla anotaci) pro mě bylo to, že kromě rugby se příběh točí kolem fyzioterapie a masáží, protože pro mě je toto prostředí dost blízké. Do knihy jsem se velmi rychle začetla, celý příběh byl velmi čtivý a také má poměrně velká písmena, takže stránky utíkají pod rukama. Jak se mi líbí obálka, tak mě naprosto uchvátilo grafické zpracování knihy, to je prostě nádhera.
Příběh je vyprávěn z pohledu obou hlavních postav, což mám v knihách mnohem radši, než když je příběh vyprávěn jen z jednoho pohledu. Obě hlavní postavy jsem si velmi rychle oblíbila, u Lily mě velmi bavilo, jak byla při práci naprostý generál a dokázala s přehledem srovnat i takové chlapy, jako byli hráči All blacks, jen mě potom mrzelo, že mimo práci byla hodně uťápnutá. U pasáží, kdy Lily masírovala jsem se často smála, jednak tomu, jak ty chlapy dokázala srovnat (do latě) anebo tomu, co se honilo hlavou Alexovi. Občas už jsem si v pozdějších pasážích knihy říkala, že už by se ti dva měli probrat a začít něco dělat… Kromě hlavních postav jsem si velmi oblíbila i vedlejší postavy, celý tým All blacks byl úžasný, ovšem naprosto jsem si zamilovala Jacka a jsem velmi zvědavá, co se více dozvíme o něm v dalším díle, jeho příběh mě totiž velmi zajímavá, v tomto díle jsme se o jeho životě mimo rugby dozvěděli jen velmi málo, ale o to více mě to zasáhlo a byla to také pasáž knihy, kde jsem si pobrečela. A když pominu All blacks, tak takovou sestru jako má Lily by chtěl mít snad každý, Mary byla báječná a pro svou sestru by udělala vše na světe. Protiklad k těmto úžasným postavám byl Ben, kterého jsem měla xkrát chuť proplesknout, ať se vzpamatuje, to byl opravdu nehorázný kre*én…
Snad jediné, co mě na knize lehce zklamalo byl konec, který mi přišel hodně rychlý a také výrazně otevřený… Takže nutně potřebuji další díl a doufám, že se ho dočkáme, co nejdříve, protože včera bylo pozdě!

Hodnocení 4,5*/5*

_Brunetka_
14.10.2022 4 z 5

Tahle knížka se opravdu povedla. Autorčin styl psaní byl čtivý, vyloženě svištěl a pokud vás při čtení nebude nic rušit, těch 360 stran slupnete jako nic. Příběh mě bavil a můžu s klidným srdcem říct, že byl zajímavý. M. K. Hardy mu přidala jakousi hodnotu navíc tím, že sem zakomponovala téma ragby, práce fyzioterapeuta a poruchy zraku, o kterých jsem měla příležitost číst poprvé. Co se týče hlavních postav… Lily nebyla špatná, celkem se mi i líbila, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by si za tu svoji natvrdlost a hloupost někdy zasloužila jednu na probrání. Žádná bychom se asi nezlobila mít po svém boku muže jako Alex a kamaráda jako Jack. Bena bych nakopala do zadku, kdyby to jen šlo (a to je hooodně slušně řečeno). Romantická linka mě mile potěšila, vůbec mi nevadilo její pomalé pronikání na scénu a věřila jsem jí (těm dvěma jsem to prostě přála). Autorka z vás vyloudí i nějakou tu emoci, o vtipné ani smutné situace tu nouze není. Jako celek můžu tedy Haku za lilii doporučit, pokud hledáte příběh milý a pohodový tím způsobem, že vám nejednou vykouzlí úsměv na tváři a zahřeje u srdce (nebo pokud jste fanoušci knih Mony Kasten, Mariany Zapaty,…).

keiko33
12.10.2022 3 z 5

Českých autorov nečítam, ale zaujala ma anotácia. Tak nebolo to zle, no ani wau. Zmýšľanie Alexa mi pripadalo také divné. Proste nie akokeby to písal chlap, ale žena, aj keď to tak je. Ten koniec to bola taká rýchlovka bez využitia príležitosti. Veď celú knihu čakáme na doják na konci a autorka nás oň ukráti. Kníh o športovcov mám prečítaných dosť veľa, ale toto bol taký slabší priemer. Ale obálka je krasna.

Ketfl
10.10.2022 4 z 5

Haku znám, už jsem ji viděla párkrát na youtube a musím říct, že je to opravdu takové živočišné. No, každopádně to byl jeden z důvodů, proč jsem si tuto knihu musela přečíst. Přiznám se, že jsem na tohle téma v knize ještě nenarazila. Co se týče hlavních postav, tak mužská část z Nového Zélandu byla skvělá. Bože, taková banda vtipných, ochranitelských, pořádných kusanců. To byl sen, až jsem si přála být hlavní hrdinkou. A Alex? No, jé jé, to byl chlapák! Lily mě ze začátku někdy docela štvala, až jsem si říkala, jestli je ta holka vůbec normální? Ale později vyjde najevo, co stojí za důvodem jejího chování a přiznám se, že o tom, co jí je jsem také ještě nečetla. Nechci více prozrazovat, abych někomu nepřekazila zážitek z knihy. No a Ben? Tomu bych flákla. Kniha se jinak četla přímo úžasně, byla to nádherná romantika, jen škoda toho urychleného konce. Ten by zasloužil ještě trochu dopracovat. Jinak nemám co vytknout, určitě si velice ráda přečtu další knihy od autorky.

biki
09.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Jedna z nejhezčích a nejpohodovějších romancí, které člověk dočítá s úsměvem na rtech. Souhlasím, že ke konci by ještě neuškodila jedna kapitolka, ale to je tak asi vše, co bych knize mohla vytknout. Jinak už vše podstatné bylo řečeno přede mnou.

Pozn. - spoiler: Lilyin hendikep opravdu není žádná sranda a bohužel, řešení či léčba dosud nejsou k dispozici. Proto hluboký obdiv k lidem, kteří se s touto vadou musí naučit žít.

tereza9371
08.10.2022 5 z 5

Haku jsem si zamilovala, jen co jsem jí otevřela. Obálka je krásná, ale uvnitř je kniha naprosto boží.
Autorčin styl mi sedl a já neměla problém se začíst, ale odtrhnout se. Osvěžující pro mě byly konverzace. Všichni "mluvili" přirozeně, tedy často nespisovně, což se u překládaných knih moc nevidí a mně se to líbilo. Další plus je česká hlavní hrdinka.

Lily i Alexandera jsem měla ráda. Lily byla pěkně "od rány" a zároveň křehká. Zajímavá mi přišla i její oční vada. Alexander byl svým způsobem slaďouš. Slavný sportovec, chlap jak hora, ale milý, obětavý a držel se při zemi. Nejvíc mi k srdci přirostl Jack. Jeho příběh bych si ráda přečetla.
Co se týče samotného děje, byl celkem předvídatelný. Co si budem, u romanťáren je to běžný, takže mi to nijak zvlášť nevadilo. Jediný co bych vytkla, je strohý a nedotažený konec. Možná je to ale autorčin záměr?

Čas strávený mezi nabušenými Novozélanďany jsem si maximálně užila a i vám doporučuji se s nimi seznámit.

IG: vesnicka_knihomolka

KláraH.
08.10.2022 3 z 5

Ups, tak z této knihy jsem lehce rozpačitá. A přitom je mi to TAK líto. Námět je hezký, zápletka ale vlastně žádná, konec naprosto uspěchaný. Některé dialogy/úvahy mi přišly zbytečné, myslím, že čtenář není úplně nedůvtipný. A to mi vlastně docela kazilo dojem. Škoda.

Knihy_nad_zlato
08.10.2022 5 z 5

Čekala jsem fajn romantickou oddechovku. A jo, to taky byla, jenže už jsem fakt nečekala takovou dokonalost. Asi žádná věc mě tu neštve.
Postavy byly výborný. Do hlavní ženské postavy se dá dost snadno vžít - asi, protože češka žijící v Anglii přece jen není nic extrémně nepředstavitelnýho. Alex byl taky dost fajn. A i chemii měli ti dva mezi sebou opravdu dobrou. I když já mám teda daleko radši Jacka - jakože fakt, sem s jeho příběhem! Mary a jejího přítele jsem si taky rychle oblíbila. Ani Ben mi nevadil. Jasně, neměla jsem ho ráda, ale byl napsán prostě uvěřitelně. A nikomu přece nemůžou všichni sednout.
Líbilo se mi i prostředí - sport, fyzioterapie a masáže. Jo, prostě dobrý, hezky to spolu všechno fungovalo. Děj byl taky pěknej. Líbilo se mi, jak byl ten vývoj vztahu hlavních postav hezky pomalej. A všichni z týmu jsou taky hrozně super. A jak vzali Lily mezi sebe a podpořili ji v boji s jejím strachem️.
A ještě k obálce, ta je taky geniální. Pod přebalem to stejné jako na přebalu, jenom v černobílé. Kdo četl, chápe, proč je to tak perfektní.

veruptackova
08.10.2022 4 z 5

Haka za lilii je romantické čtení, kde najdete i kapku erotiky a rozhodně se nebudete nudit. Nejvíc totiž na knihách mladé české autorky oceňuji, že jsou vtipné a čtou se v podstatě samy. A ano, v tomto žánru se nějakým klišé čtenář nevyhne, ale upřímně mi to absolutně nevadilo. Začátek mě chytl neskutečně. Lily jsem si okamžitě oblíbila, jejího přítele ihned nenáviděla a rozhodně bych chtěla mít v okolí tak skvělé přátele jako Lily. A ano, i když uznávám, že ke konci už to na mě byla trochu nereálná pohádka pro dospělé, rozhodně oceňuji, jakým způsobem do příběhu autorka zakomponovala nepříliš známou vadu. A přestože nefandím knihám ze sportovního prostředí a trochu jsem se toho rugby bála, byly obavy naprosto zbytečné. Haku za lilii i přes pár výhrad rozhodně doporučuju. Je to skvělý tahák ze čtecí krize!

LenRan
07.10.2022 5 z 5

Nádherná kniha! Má vše co si přeji v romantickém příběhu a za ten konec, který mě taky překvapil jsem ráda, skončilo to jinak než většina knih tohoto žánru a o to je to lepší. Takže děkuji autorce za krásný zážitek, jste opravdu růže mezi trním české romantické literatury!

ivetdos
06.10.2022 4 z 5

Hráč rugby a fyzioterapeutka, no není to zajímavé kombo? :) Tolik autentických popisů, realné vztahy, ale přesto kniha předává tu lehkost romantik. Měla samozřejmě pár chybiček, které jsme rovnou diskutovaly ve společném čtení i s autorkou, ale jako celek jsem si čtení moc užila :) Na další knihy autorky se určitě chystám a vy byste měli taky :) Pokud máte rádi knihy Mony Kasten nebo jen hledáte inteligentní, neotřelou, oddychovou romantiku, mohla by se vám líbit

Knihomolka97
05.10.2022 5 z 5

Jako první musím zmínit obálku, která je jednoduše boží a také grafické zpracování uvnitř, které je vymazlené.
V knize máme 2 hlavní postavy - Lily, šikovnou fyzioterapeutku a Alexandra, profesionálního sportovce rugby. Je vyprávěno z pohledu obou protagonistů, což je skvělé. Příběh je čtivý a i tím, že je v knize poměrně větší písmo, tak máte přečteno, ani se nenadějete.
Slow-burn romantická linka se mi moc líbila, chemie mezi postavami byla cítit a nechyběly také žhavější části, ovšem ve velmi přiměřené míře. Většinu postav jsem si oblíbila, Jacka, Mary, Ryana,... Koho bych nejradši uskrtila, byl Ben - přítel Lily.
Příběh byl vtipný, dojemný, plný sexy mužů až mi na konci bylo líto, že už je konec, klidně bych četla ještě dál! Příjemné překvapení.

AliceTief
04.10.2022 5 z 5

Moje první kniha této autorky a prostě Bomba!!! Naprosto skvěle se četlo, nemohla jsem se od knihy odpoutat, krásný příběh a víc než sympatické postavy, nejde je ne milovat. Opravdu moc se těším na pokračování, ale tuto knihu jsem určitě nečetla naposledy

Andrejka91
04.10.2022 5 z 5

Za poslední dobu je tohle u mě nejrychleji přečtená kniha. To prostě nešlo jinak než číst a číst dokud nebyl konec. A teď mě mrzí, že ten příběh skončil kruci a potřebuji pokračování!
Jedním slovem NÁDHERA, jak příběh samotný, tak grafické zpracování knihy. Vzhledově je to snad nejhezčí kniha co jsem četla.
Další bonus je, že je autorka naše rodačka, která by klidně mohla konkurovat i světovým spisovatelům v tomto žánru.

Kikina182
03.10.2022 5 z 5

Haka za lilii je úžasný romantický příběh, plný svalnatých chlapů, kteří ale mají i mozek. (Ehm... na rozdíl od jednoho nesvalnatého.) Už jen to člověku stačí, aby nad touhle knihou slintal. Přidejte k tomu ale ještě sympatickou hlavní hrdinku se zajímavým povoláním, která se musí v životě potýkat s hodně neobvyklými věcmi. Samozřejmě nesmí chybět ani motiv rugby, díky kterému máte při čtení dojem, že spalujete kalorie. To všechno zabalené v krásné čtivé formě, která je navíc ještě hezky esteticky upravena. A bum! Máte tu nádhernou knihu od české autorky, jejíž styl psaní bych bez mrknutí oka přirovnala ke stylu Elle Kennedy. Za mě tedy rovných pět hvězd (hvězdičky jsou moc malé) a velké doporučení!

Red-haired
02.10.2022 5 z 5

Myslíte, že bude knížka předvídatelná a plná klišé? No jasně že jo. Vadí to snad někomu? Mně teda vůbec. Tohle bylo tak čtivé, že jsem knížku zhltla na jeden zátah. Všechny postavy jsou sympatické, až na Bena, kterého budete chtít nakopat do zadku aspoň padesát krát, ale to je naprosto přirozené. Lily je poněkud naivní a ovlivněná svým přítelem, ale zároveň má kolem sebe skvělé lidi, kteří ji dokážou dostat zpátky na správnou cestu a získat ztracené sebevědomí. Z Alexandera se nakonec vyklubal takový slušňák, až mě to překvapilo, ale vlastně moc mile.
Moc se mi líbilo i sportovní prostředí, a to sportu vůbec neholduju, ale ta týmová atmosféra šla z knihy úplně cítit a kombinace s fyzioterapií mi přišla nesmírně zajímavá. Autorka do příběhu také zakomponovala vážnější problémy, se kterými se hlavní hrdinka potýká a bylo zajímavé sledovat, které každodenní záležitosti se můžou pro takové lidi stát problémem a jak se s tím vypořádávají.
Nakonec to byla úžasná romantická oddechovka, kterou jsem ani nemohla odložit a nemám ji absolutně co vytknout. Třešničkou na dortu je grafické zpracování, kdy se mezi kapitolami střídají kreslené lilie a rugbyový míč.
Haku za lilii všem vřele doporučuji, hodnotím 5*/5* a těším se na další knihy od autorky.

sport pro ženy erotika pro dívky romantika ragby

M. K. Hardy
česká, 1993