Případ nešťastného šlechtice

Případ nešťastného šlechtice https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229708/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-prip-jWT-229708.JPG 4 39 4

Případ nešťastného šlechtice se odehrává počátkem 16. století v městech pražských. Neobvyklá trojice detektivů - královský písař, mladý bakalář a bývalá povětrná dívka - řeší společně případ vraždy bez motivu a únosu syna pražského purkrabího. Složitá síť intrik vrcholí v dramatickém odhalení pachatele.

hana4834
01.05.2023 4 z 5

Zase super oddechovka

March
18.01.2022 3 z 5

Nedá se to jinak nazvat, než historická jednohubka. Zatim co jsem od autora četla, bylo takové lehké, příjemně se četlo, malinké osvěžení z historie je příjemným bonusem. Ale je to krátké, než se naději a kniha je dočtena.

Česneksmedem
24.02.2021 3 z 5

Popisy míst i postav jsou zpracovány docela řemeslně, přesto je poznat, že se pan Vondruška teprve zahřívá. Je to přímočaré, s malým napětím a je to i dost krátké. Přesto se to čte dobře.

cérka
24.09.2017 5 z 5

Případ nešťastného šlechtice = Trpké víno. Dneska tu četbu beru nějak hopem :-), povídku jsem četla před nedávnem v Letopisech královské komory III. Dodatek o městských katech byl příjemným bonusem.