Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

Cherryel
30.03.2020 5 z 5

Pěkný příběh,tajemno, záhady a osudová přitažlivost Amélie s detektivem.

lucie2371
24.03.2020 5 z 5

Detektivka a duchové ???? Pro mě dokonalá kombinace!
Kniha se četla dobře a byla napínavá.

Lenny33
20.03.2020 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Je čtivá, originální a představuje skvělou kombinaci fantasy a mysteriozní detektivky. Vytkla bych až moc časté vzdychání nad Devlinem a až moc rychlý konec.

zoew
18.03.2020 3 z 5

Čekala jsem to lepší, zajímavější. Myslím, že autorka moc nevyužila potenciál, který se nabízel.

monci6485
18.03.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka se chová jako puberťačka, která je posedlá nejen duchy, ale i sexy poldou. A tak ho (ne)nápadně uhání a uhání.. až nakonec sama uteče. :-D Není to špatné čtení, ale věřím, že další díly budou lepší a proto si nechávám malou rezervu.

ZimníLidé
16.03.2020 5 z 5

Tak tohle bylo vážně dobrý. Kniha mi nabídla vše co mám ráda. Napětí, tajemno, duchy a hlavně romantiku s přitažlivým Devlinem. Nééé, že bych byla bůhvíjaká romantička, ale tady jsem si to fakt užívala :D

veronika8042
10.03.2020 4 z 5

Ještě jsem nečetla knihu s takovou tématikou, dostala jsem se k ní náhodou a můžu říct, že nelituji. Velmi zajimavé téma s trochou i romantiky. Pasáže s Devlinem jsem hltala. Rozhodně budu číst další knihy od této autorky.

Prinzessin
04.03.2020 3 z 5

Ke knize jsem se dostala na doporuceni po precteni Domu Furii a serie Asylum, Katakomby, Sanctum od Rouxove. Nerekla bych, ze je to podobny zanr jako od Rouxove, nicmene ke knize - cetla se velmi dobre, za tri vecery (cca 8 hodin brano v kuse) prectena. Mnohdy velmi obsahly nudny dej, mnoho nezajimave historie nebo popisovani veci, ktere jiz v knize nekolikrat popsany byly.. Mozna par pasazi ohledne vztahu s Devlinem bylo zajimavych, ovsem ty by se daly shrnout na deseti strankach z cele knihy. Jelikoz jsem si, ale, objednala hned vsech 6 dilu, budu ve cteni pokracovat a doufat, ze tento prvni dil byl nejslabsi.

caldap
14.02.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, zajímavý děj, napětí, v nějakých odstavcích zbytečně zdlouhavé.

MajaN
09.02.2020 5 z 5

Veľmi zaujímavý námet.Začiatok sa mi rozbiehal ťažko,nevedela som,čo od knihy čakať,no ale potom ma dej vtiahol a už som premýšľala,kto je tá obluda, čo vraždí.Príbeh bol plný postáv,ktoré mali nejaký "defekt" v podobe svojich záľub,profesií,alebo orientácie.Autor týchto čudákov,vyvažoval duchmi ,aby sa príbeh pohyboval v rovnováhe.Napätie a stupňovanie deja bolo bravúrne dosiahnuté mnohými prekvapujúcim zvratmi,alebo odhalením charakteru postavy .Úprimne sa priznám,že ma dožralo to,keď sa objavila mŕtvola môjho kandidáta na vraha.Odhalenie vraha a rozuzlenie príbehu s objasnením pohnútok bol pre mňa trochu šok.Plný počet hviezdičiek autorovi dávam za to,že ma previedol labyrintom postáv ,z ktorých ktokoľvek mohol byť vrah.

Ivet1990
30.01.2020 2 z 5

Za mě děj nebyla špatná, ale jediné co mě vadilo tak bylo věčné opakování a vracení se zpátky. Přišlo mi, že místo aby se děj posouval, tak se točil v kruhu. I tak se pustím do dalšího dílu a dám této sérii šanci.

Janík511
28.01.2020 5 z 5

První kniha od této autorky a spadla jsem na zadek. Od první do poslední stránky jsem byla napnutá, jak to celé dopadne. Dlouho jsem přemýšlela, že si sérii přečtu, ale jdu se pustit do dalšího dílu. Tohle byla PECKA!! Snad v dalším díle bude naznaženo, jak Devlin Amélii vlastně našel. Nevěřím tomu, že díky mobilu. Za tím bude ještě něco jiného!!

nikiss76
18.01.2020 3 z 5

Okřídlená duše byla moje první zkušenost s autorkou a jsem z ní stále rozpolcená. Duchařská tématika i detektivní zápletky jsou témata co mě baví, avšak kniha se ubírala jiným směrem než jsem očekávala. Myslela jsem, že Amélie se budu učit porozumět svému daru a využívat jej, ona však duchy ignorovala a vlastně se nesnažila nikomu z nich pomoct ani sobě samé (pokud nepočítáme ignoraci jejich přítomnosti). S postupem příběhu jsem doufala, že city k detektivu Devlinovi budou pro ni zlomovým momentem a zapříčinily vlastně jen její další útěk. Dám šanci ještě pokračování.

havrmoni
14.11.2019 3 z 5

Bohužel jsem čekala něco jiného. Tak nějak jsem si myslela, že bude s duchama mluvit a pomáhat odejít, dovyřešit to proč tu jsou a tak. A ona je vlastně jenom ignorovala a nebo před nimi utíkala. Tolik let se držela rad co jí dal otec a nic si o tom víc nezjišťovala. A to s tím Devlinem. Tak to mi přišlo divný, ani se to nepokusila vysvětlit. Zkusím druhý díl a uvidím. Tohle mohl být jen rozjezd.

lenka7348
26.09.2019 4 z 5

Zajímavá kombinace lehké duchařiny, milostného příběhu a detektivky. Byly chvíle, kdy to trochu zadrhávalo, ale konec mě teda dostal. Docela ráda bych věděla, jak se bude příběh vyvíjet dál, takže nejspíš sáhnu i po dalším díle. :-)

Andrea_I_Am
20.08.2019 2 z 5

Já nevím ... nebylo to zlé, ale já si z té knihy nic neodnesla. Duchařinu si představuji trochu jinak, tohle bylo ... nevím, moc romantické? Moc předvídatelné? Nestrašidelné? Opravdu nevím, který výraz použít. Netoužím po dalších dílech a knihu jsem poslala dál, protože mi jednoduše neměla co dát. A to jsem si od ní slibovala docela hodně.

zofie3000
08.08.2019 4 z 5

Mám plný zuby toho, když se chce příběh okořenit, tak se tam dá detektivní linka. Ale ta vztahová stránka a ta duchařina byla výborná. Šel mi z toho mráz po zádech a ze závěru jsem skoro nemohla usnout

Miretti
04.08.2019 4 z 5

Dlouho jsem se na tuto knihu chystala. Příjemně mě překvapila, ač do úplného topu mi něco chybělo. Mám ráda prostředí hřbitovů, takže jsem Amelii záviděla její práci;). V knize bylo i mé oblíbené tajemno a duchařina, nechyběla špetka romance a detektivní linka. Jsem zvědavá na další díly.

NicaCola
02.08.2019 5 z 5

Kniha přečtena za dva dny! Perfektní :-)

SBH
19.07.2019 4 z 5

Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nepřečetla. Což hodně vypovídá o tom, co se mi na ní líbilo. Skoro všechno. Amelie byla i se svou podivností sympatická, kupodivu mi nelezl na nervy ani démonický muž Devlin, jejich vzájemná přitažlivost a zároveň prokletí vztahu vyvolávaly správné napětí. Co se týče detektivní linie, byla dobře vystavěná, vyjma úplného závěru, kdy mně osobně chybělo vysvětlení některých aspektů. Vraha jsem neodhadla předem, takže další plus. Co mi pohladilo duši úplně nejvíc byly poetické popisy. Skoro se mi začaly líbit hřbitovy :-).
Knihu si koupím, určitě se k ní někdy vrátím, ale plný počet dát nemůžu. Těžko se totiž přenáším přes americký patos a nedostatek ironie a nadhledu. Jižanské krásky mi lezly celou dobu krkem. Autorka píše skvěle, akorát se měla narodit v Čechách.