Královská hraničářka

od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje – a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout. Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy. V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182818/hranicaruv-ucen-kralovska-hranicark-jXH-182818.jpg 4.6490

Série:

Hraničářův učeň (12.)

Orig. název:

The Royal Ranger (2013)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Přidat komentář
Angelo
07. září

Všech dvanáct dílů jsem přečetl takřka jedním dechem.

*Možné spoilery*
Jsem rád, že zakončení série nebylo utnuto ve smyslu "..a žili šťastně až do smrti. The end." Ale, že je zde ponechán trochu volnější konec s odhodláním a nadějí.
Mé pocity ze závěru této série tak nejlépe vystihuje následující úryvek: "Halt stál, mírně pokyvoval a usmíval se. U Halta se to rovnalo troubení fanfár a víření bubnů."

dadako
05. září

Dostal jsem co jsem čekal. Konec trochu klišé, ale k této sérii to asi patří. Snad se brzy bude možné vrátit v jiné knize. Pokud ne stále je po ruce Bratrstvo na které se také časem chystám.

Petass
27. srpna

Dlouho mi tu ležela a nemohla jsem se odhodlat... nechtěla jsem se s Willem rozloučit a bála jsem se "jaký bude". Včera jsem po ní zničehonic sáhla a bylo to opět skvělé, nebylo to tolik vtipné jako předchozí díly, ale jinak skvělé. Autor opět vymyslel nové padouchy s novými zločiny, aniž by se opakoval. Chci další díl!!! ;) Doporučuji!

andrejci
02. července

Kniha se mi líbila akorát mi tam chybělo Willovo vtipkování. Opět se mi potvrdilo ,že to je úžasné série a na 100% si ji přečtu určitě ještě jednou.

Didi15
15. června

Oproti 11 si tady Flanagan opět navýšil skore. Skvělá kniha, přehltala jsem co nejrychleji se dalo a tak jsem nějak smutná , že prozatím Willovo dobrodružství končí.
Přečtu si další knihy z mého pořadníku a pak se vrhnu na Bratrstvo.:)

Zmiu
01. června

Dlouho jsem tenhle díl odkládala, ale bavila jsem se výborně. Konec byl tedy možná trochu přeplácaný. Víc než graindiózní řeči a tleskání na sněmu bych ocenila informaci, jak to dopadlo s těmi dětmi. Jestli hraničáři provedli nějaká opatření nebo je jen tak vrátili do jejich peklíčka.

ButcherAK
03. května

Tak ještě výjde určitě jeden díl, v originále 21. sprna a bude se jmenovat The Red Fox Clan

radomir8224
01. května

rozhodne nejhorsi knizka v serii plna nelogickych nesmyslu

Shira27
21. ledna

Možná jsem čekala větší "WOW", ale přesto mě kniha v žádném případě nezklamala. Čtivá, napínavá, dobrodružná... jako vždy! Po dočtení jsem se málem rozbrečela, protože už nejsou další knihy s Willem a za těch 12 dílů mi velmi přirostl k srdci.
Ale na druhou stranu se těším, až si rozečtu První roky. Protože o kom tahle série bude? No přece o HALTOVI! :D

teakristof
05. ledna

Čekala jsem triumfální zakončení a byla jsem zklamaná. Co mě nejvíce vadilo bylo to, že hlavní postavou byla dívka. Pro mě byl Hraničář vždycky příběh o mužích a o jejich přátelství a ženy se zde objevovaly jen okrajově. A navíc si opravdu nemyslím, že by někdo jako Horác mohl vychovat takového spratka (pardon :)).

Mabie
02. ledna

Četla jsem na tento závěrečný díl série stížnosti, ale mě se líbil. Moc.

Terka18
27.11.2017

Příjemné nenáročné zakončení. Poslední díl bych považovala spíše za odpočinkovou četbu. Bylo to zajímavé,číst jak pokračoval Willuv život a co mu pomohlo.

MirijamFrankl
08.11.2017

To nejlepší na konec! V této knize byl HU mnohem hlubší, postavy propracovanější a navíc nám a únor ukázal, že si poradí i se smutnými scénami. Napsané je to čtivě a poutavě, přitom bohatým jazykem. Při čtení jsem několikrát neměla k slzám daleko a prožila jsem i nostalgii a touhu vrátit se k prvnímu dílu. Zápletka byla napínavější a méně předvídatelná než u ostatních knih.
Jediné, co je smůla, že tato skvělá série končí. Mockrát děkuji panu Flanaganovi, že mi umožnil strávit necelý rok v Araluenu, Skandii, Aridě, Clonmelu a Galícii s Willem a jeho kamarády.

Sarka14
18.09.2017

Skvělý díl. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jak jsem si ke knížku odpoledne sedla, tak jsem ji musela nutně večer dočíst. Děj byl napínavý i zábavný. Líbí se mi, že i když konec je jako vždy předvídatelný, v tomto díle dělají hlavní postavy i chyby. A to jak ze strany Willa tak ze strany jeho učeňky. Jako knížka rozhodně jedna z nejlepších a pro mě srovnatelná s prvními díly.

Bookworm11
02.08.2017

Štěstí, že měl Will Maddie.

Leome
31.05.2017

Tak, najednou už jsem na konci celé hraničářské série - z dvanáctiletého malého sirotka bez přátel je najednou čtyřicetiletý vdovec s depresí. Přesto ale není poslední díl ničím horší, než ty předchozí, záleží spíše na čtenáři: například a mě byly nejlepší díly první, druhý a šestý. Tenhle díl ale vlastně není ničím až tak výjimečný: stejně dokonalý a pětihvězdičkový jako ty předchozí.

Začátek byl, nutno říct, trochu depresivnější, ale rozhodně ne špatný, naopak, čtenáře navnadí a dostane "do nálady". Blíže se seznamujeme i s mladou princeznou Maddie, která se sice po prvním seznámení může zdát fajn a milá, po příjezdu k Willovi je ale situace docela jiná. Tady mě trochu mrzí, že tu není příliš rozvíjení toho vztahu mezi Willem a Maddie, jako to bylo s Willem a Haltem, kde bylo super to sledovat. To je asi ale jediný zápor, který dokážu najít. Jinak je kniha napínavá, s propracovaným dějem, skvělými postavami a prostě dokonalá. Prostě Flanagan, co na to říct. Prostě pět z pěti.

czpilar
25.02.2017

Depresivnější začátek knihy mě trochu vyděsil, ale pak se zase vše dostalo do dobrých kolejí. Velmi důstojný závěr série.

Gurus
23.02.2017

I když na mě knížka pusobila zbytečně, tedy ze začátku, tak se mi moc líbila:). Myslim, že by se dal příběh dál rozvíjet až do doby, kdy bude Madie mit svého učně a to by mohl být Kůň nebo Vargal ať je to pořádnej odvaz :D.

Bohužel Halt je už stařík a Horac tatík a není to tím pádem ono...jinak take je tu velka mezera cca 15 let od 10 knihy a ta by se par příběhy dala vyplnit.

Misan1993
25.01.2017

Konec skvělé série, mohlo toho být klidně víc. :( Ještě, že mám v záloze bonusový díl, který půjde na řadu co nevidět :)

Elen telemna
30.10.2016

Moc krásné. Je mi líto, že už tahle série končí. Nesmírně mi bude chybět Will, Halt, Gilan a všichni ostatní... Přijde mi, jako bych ztratila ty nejbližší přátele.
Knížka byla opravdu moc hezká. Líbily se mi všechny ty chvíle, kdy Maddie trénovala s lukem, prakem,... Hrozně se mi líbil konec. Dohnal mě až k slzám.
Podle mě je to kouzelná knížka s nádhernou atmosférou...

BarkaS
03.09.2016

Vlastně trochu smutný konec celé série. Já bych Willovi přála nejmíň "and they ... ever after", ale co se dá dělat. I tak to svištělo podobně jako předchozí díly.

kendllajf
16.08.2016

A ještě dodávám, že toho, kdo dělat tu obálku, by měli vyhodit. Její kůň byl strakáč s černobílímy fleky. A ne plavák! A navíc mě taky trošičku štve, že skoro, podotýkám skoro, každá dívka je blondýna nebo špinavý blond. Chápu, že Madiie je dcera blondýny, ale co kdyby by byla po Horácovi s hnědými krátkými vlasy, nebo černé vlasy. To mě štve.

kendllajf
15.08.2016

Tento konečný díl, se mi líbil, jako všechny. Je to škoda, že už to zase končí. Zdá se mi, jako bych tuto sérii začala číst včera. K srdci mi přirostl Will, Halt, Horác, no, prostě všichni. Dokonce někteří záporaci, také. Bez nich by kniha neměla smysl. Určitě jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla. Škoda, že je konec těchto příběhů o Willovi. Kdo nečetl tuto sérii, myslím, že si ji zamilujete!

Viky007
12.06.2016

No... doufám, že tohle je už poslední díl o Willovi. Přece jen je těch dílů už docela dost.
Will je vlastně nový Halt v bledě modrém, což je trochu zvláštní. Na druhou stranu musel být trochu tvrďák, když byla Maddie takový fracek.
Ale líbilo se mi to. Rozhodně si myslím, že autor zakončil celou sérii důstojně.

Evus
06.03.2016

Řekla bych, že důstojný závěr série. Princezna Kasandra mi sice jako vždy lezla na nervy, ale jinak bez chyby.

pejty
15.01.2016

Nový příběh ze světa Hraničářova učně mě velmi zaujal a myslím, že změny, které přinesl, jsou velmi dobré. Will už je zde dospělým hraničářem a dostane za úkol vycvičit učně, kterým není nikdo jiný než dcera Horáce a Kasandry. To samo o sobě je už vcelku zajímavý námět pro děj, ale není to vše. Ale je to i o záchraně Willa a jeho ducha a také o honbě za pomstou. Prostě krásné čtení a příznivci HU se mnou určitě budou souhlasit, když řeknu, že už se těšíme na další díly.

technolog
17.11.2015

Jeden z povedenejších dílů série. Do posledních stran knihy jsem byl přesvědčen, že to dopadne špatne a za to davám všechny palce nahoru :)

vinnetou500
07.11.2015

Skvělý!! podle recenzí známých to mělo být nedůstojné uzavření této řady.. tak za 1. doufám, že to není uzavření... a za 2. je to hned po Nihon Džinu druhá nejlepší knížka série!

Roselunda 1928
25.10.2015

Úžasný. Fakt povedený výtvor. Na můj vkus moc málo Halta, Kasandry a Horáce (a Alyss, ale s tím nic neudělám...), a mohlo tam být trošku víc napětí, ale splnilo to má velmi vysoká očekávání. Maddie jsem si strašně oblíbila a dost často jsem si musela připomínat, že Will není Halt :D A ta Maddiina hádka s Kasandrou a Horácem je opravdu vyňuňaná :3 :D ale... fakt mi je líto, že to je poslední kniha. Tak jedinečnou sérii asi dlouho nenajdu.

Ruhl je fakt zmetek. Zasloužil si to.

lakme
17.06.2015

Výborný díl, dvanáctá kniha v pořadí a zase něco nového :) Děvče jako hraničářská učenka, proč ne... to že Flanagan musel zabít jednu z postav, aby tenhle díl o něčem byl... no nejdřív mi to vadilo, ale pak jsem si uvědomila, že takový je život. Díky tomu, že něco skončilo, mohlo něco nového začít. Proměna Maddie byla úžasná - ze spratkovské princezničky, se stala plnohodnotná hraničářská učenka (starostlivá, obětavá, pozorná) nejvíc se mi líbilo, že se rozhodla výcvik na hraničářku dokončit!


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

hraničáři rytíři dobrodružství pro mládež

Autor a jeho další knihy

John Flanagan

John Flanagan
australská, 1944

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených8x
v Přečtených842x
v Čtenářské výzvě11x
v Doporučených72x
v Knihotéce184x
v Chystám se číst218x
v Chci si koupit51x
v dalších seznamech3x