Královská hraničářka

Královská hraničářka

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje – a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout. Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy. V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182818/hranicaruv-ucen-kralovska-hranicark-jXH-182818.jpg 4.7384

Hraničářův učeň (12.)

The Royal Ranger (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Sarka14
předevčírem

Skvělý díl. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jak jsem si ke knížku odpoledne sedla, tak jsem ji musela nutně večer dočíst. Děj byl napínavý i zábavný. Líbí se mi, že i když konec je jako vždy předvídatelný, v tomto díle dělají hlavní postavy i chyby. A to jak ze strany Willa tak ze strany jeho učeňky. Jako knížka rozhodně jedna z nejlepších a pro mě srovnatelná s prvními díly.

Bookworm11

Štěstí, že měl Will Maddie.

Leome

Tak, najednou už jsem na konci celé hraničářské série - z dvanáctiletého malého sirotka bez přátel je najednou čtyřicetiletý vdovec s depresí. Přesto ale není poslední díl ničím horší, než ty předchozí, záleží spíše na čtenáři: například a mě byly nejlepší díly první, druhý a šestý. Tenhle díl ale vlastně není ničím až tak výjimečný: stejně dokonalý a pětihvězdičkový jako ty předchozí.

Začátek byl, nutno říct, trochu depresivnější, ale rozhodně ne špatný, naopak, čtenáře navnadí a dostane "do nálady". Blíže se seznamujeme i s mladou princeznou Maddie, která se sice po prvním seznámení může zdát fajn a milá, po příjezdu k Willovi je ale situace docela jiná. Tady mě trochu mrzí, že tu není příliš rozvíjení toho vztahu mezi Willem a Maddie, jako to bylo s Willem a Haltem, kde bylo super to sledovat. To je asi ale jediný zápor, který dokážu najít. Jinak je kniha napínavá, s propracovaným dějem, skvělými postavami a prostě dokonalá. Prostě Flanagan, co na to říct. Prostě pět z pěti.

czpilar

Depresivnější začátek knihy mě trochu vyděsil, ale pak se zase vše dostalo do dobrých kolejí. Velmi důstojný závěr série.

Gurus

I když na mě knížka pusobila zbytečně, tedy ze začátku, tak se mi moc líbila:). Myslim, že by se dal příběh dál rozvíjet až do doby, kdy bude Madie mit svého učně a to by mohl být Kůň nebo Vargal ať je to pořádnej odvaz :D.

Bohužel Halt je už stařík a Horac tatík a není to tím pádem ono...jinak take je tu velka mezera cca 15 let od 10 knihy a ta by se par příběhy dala vyplnit.

Misan1993

Konec skvělé série, mohlo toho být klidně víc. :( Ještě, že mám v záloze bonusový díl, který půjde na řadu co nevidět :)

Elen telemna
30.10.2016

Moc krásné. Je mi líto, že už tahle série končí. Nesmírně mi bude chybět Will, Halt, Gilan a všichni ostatní... Přijde mi, jako bych ztratila ty nejbližší přátele.
Knížka byla opravdu moc hezká. Líbily se mi všechny ty chvíle, kdy Maddie trénovala s lukem, prakem,... Hrozně se mi líbil konec. Dohnal mě až k slzám.
Podle mě je to kouzelná knížka s nádhernou atmosférou...

BarkaS
03.09.2016

Vlastně trochu smutný konec celé série. Já bych Willovi přála nejmíň "and they ... ever after", ale co se dá dělat. I tak to svištělo podobně jako předchozí díly.

kendllajf
16.08.2016

A ještě dodávám, že toho, kdo dělat tu obálku, by měli vyhodit. Její kůň byl strakáč s černobílímy fleky. A ne plavák! A navíc mě taky trošičku štve, že skoro, podotýkám skoro, každá dívka je blondýna nebo špinavý blond. Chápu, že Madiie je dcera blondýny, ale co kdyby by byla po Horácovi s hnědými krátkými vlasy, nebo černé vlasy. To mě štve.

kendllajf
15.08.2016

Tento konečný díl, se mi líbil, jako všechny. Je to škoda, že už to zase končí. Zdá se mi, jako bych tuto sérii začala číst včera. K srdci mi přirostl Will, Halt, Horác, no, prostě všichni. Dokonce někteří záporaci, také. Bez nich by kniha neměla smysl. Určitě jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla. Škoda, že je konec těchto příběhů o Willovi. Kdo nečetl tuto sérii, myslím, že si ji zamilujete!

Viky007
12.06.2016

No... doufám, že tohle je už poslední díl o Willovi. Přece jen je těch dílů už docela dost.
Will je vlastně nový Halt v bledě modrém, což je trochu zvláštní. Na druhou stranu musel být trochu tvrďák, když byla Maddie takový fracek.
Ale líbilo se mi to. Rozhodně si myslím, že autor zakončil celou sérii důstojně.

Evus
06.03.2016

Řekla bych, že důstojný závěr série. Princezna Kasandra mi sice jako vždy lezla na nervy, ale jinak bez chyby.

pejty
15.01.2016

Nový příběh ze světa Hraničářova učně mě velmi zaujal a myslím, že změny, které přinesl, jsou velmi dobré. Will už je zde dospělým hraničářem a dostane za úkol vycvičit učně, kterým není nikdo jiný než dcera Horáce a Kasandry. To samo o sobě je už vcelku zajímavý námět pro děj, ale není to vše. Ale je to i o záchraně Willa a jeho ducha a také o honbě za pomstou. Prostě krásné čtení a příznivci HU se mnou určitě budou souhlasit, když řeknu, že už se těšíme na další díly.

technolog
17.11.2015

Jeden z povedenejších dílů série. Do posledních stran knihy jsem byl přesvědčen, že to dopadne špatne a za to davám všechny palce nahoru :)

vinnetou500
07.11.2015

Skvělý!! podle recenzí známých to mělo být nedůstojné uzavření této řady.. tak za 1. doufám, že to není uzavření... a za 2. je to hned po Nihon Džinu druhá nejlepší knížka série!

Roselunda 1928
25.10.2015

Úžasný. Fakt povedený výtvor. Na můj vkus moc málo Halta, Kasandry a Horáce (a Alyss, ale s tím nic neudělám...), a mohlo tam být trošku víc napětí, ale splnilo to má velmi vysoká očekávání. Maddie jsem si strašně oblíbila a dost často jsem si musela připomínat, že Will není Halt :D A ta Maddiina hádka s Kasandrou a Horácem je opravdu vyňuňaná :3 :D ale... fakt mi je líto, že to je poslední kniha. Tak jedinečnou sérii asi dlouho nenajdu.

Ruhl je fakt zmetek. Zasloužil si to.

lakme
17.06.2015

Výborný díl, dvanáctá kniha v pořadí a zase něco nového :) Děvče jako hraničářská učenka, proč ne... to že Flanagan musel zabít jednu z postav, aby tenhle díl o něčem byl... no nejdřív mi to vadilo, ale pak jsem si uvědomila, že takový je život. Díky tomu, že něco skončilo, mohlo něco nového začít. Proměna Maddie byla úžasná - ze spratkovské princezničky, se stala plnohodnotná hraničářská učenka (starostlivá, obětavá, pozorná) nejvíc se mi líbilo, že se rozhodla výcvik na hraničářku dokončit!

Skawin
27.05.2015

I když jsem poslední díl četla až měsíc po celé sérii, vůbec to nebylo znát. Autor mě (dospělačku) vtáhl do děje tak, jako by to byla první kniha. Opravdu velmi, velmi zdařilá fantasy...

Jupi529
05.05.2015

Musím zatleskat autorovi celá série byla úchvatná a je mi líto, že už skončila, ale určitě si všechny díly ještě někdy přečtu.

DuncanIdaho
04.04.2015

Klasická kniha od Flanagana. Krásně se čte.

Will389
19.02.2015

Opravdu skvělá serie knih :-) ale doufám že to není poslední díl (Y)

prajzulka
25.01.2015

Asi nejlepší díl, skvělé zakončení série :)

Knížkařka
25.01.2015

Knihu jsem otevřela s pocitem: vážně poslední díl? a myslím, že mu musím pogratulovat, protože u knížek, kde se mi chce brečet si většinou řeknu je to jen kniha! Tady to nešlo! Tato kniha mě rozbrečela, ale rozesmála! Četla jsem ji na dovolené a i na tu dovolenou mám hezké vzpomínky, ale ta kniha je všech mých prázdninových vzpomínkách! Když se cokoli děje říkám si oni to přežili a byli silní! Buď jako oni!BLAHOPŘEJI! JE TO TA NEJ KNIIHA, SPISOVATEL A SÉRIE!

Natyna3
09.01.2015

Úcta patří knihám Johna Flanagana, které mě dokázali rozplakat, ale také nahlas rozesmát :) (y) P.S. Halt je nejlepší!!! :33

LazyNight
03.01.2015

Vadila mi tam smrt jednoho z hrdinů - nebudu prozrazovat. ;) Ale děj byl super, začátky mě bavily nejvíc - konec mě už tak moc nebavil, ale závěrem se to zase zpravilo.

MiaVa
01.01.2015

95% hezké čtení

Greene
23.12.2014

Chvíli jsem se rozhodoval, zdali dát knize pět nebo čtyři hvězdičky. Plyne to z toho, že prvních 100 stránek jsem se nudil. Jenže jak už se tam začalo něco dít, příběh mě zcela pohltil a na čtyři hvězdičky jsem vůbec nemyslel. Příběh byl naprosto dokonalý, i když v pár chvílích smutný, ale to všechno vykompenzovaly skvělé akční scény (kterých bylo doopravdy mnoho) a celkově jsem si snad lepší zakončení série nemohl přát (teda aspoň doufám, že další díl nepřibude, nevím, o čem by se snad ještě dalo psát...) a doufám, že se zas za pár let k sérii vrátím, i když tentokrát to bude asi mnohem těžší. Musím poděkovat panu Flanaganovi za spoustu nocí pouze s lampičkou a jeho knihou a že ukázal, že hrdinové nemusí mít magické schopnosti.

Ninie
22.12.2014

Kniha z mé oblíbené série, na kterou jsem se velmi těšila, ale už nedosahuja takové kvality, jako předchozí díly. Opravdu moc mi vadí tam obrovský časový skok, nedokážu si představit, že je Will starý a zatrpklý a hlavně pomstychtivý.
Také Maddie se nezdá taková namyšlená, jakou jí líčí. Já v ní to dobro vidím od začátku, jen ji prostě nebaví ten "skleněný zámek", jak již bylo několikrát v příběhu řečeno.
Příběh nebyl špatný, ale přesto se autor vrací v podstatě k první knížce. Tahle kniha už napsána být nemusela, nejlepší zakončení celé ságy byly Ztracené příběhy, které krásně a plynule posledními slovy navazují na další sérii Bratrstvo.

marek1278
15.12.2014

Skvělé zakončení ságy, které předčilo mé očekávání. Doufám, že to nebyl opravdu konec a nějakého dalšího dílu se ještě dočkám

Eremites
06.12.2014

Jak už jsem psala v hodnocení nminulých dílů - tahle Hraničářská sága mě i moje syny naprosto uchvátila. První díly přinesl dětem na loni na Vánoce Ježíšek a letos těsně před Vánoci jsme dočetli poslední.
Všechny díly jsme četli společně, nahlas, střídavě děti a já. Budu autorovi nadosmrti vděčná, že přivedl mé děti k nadšenému čtení a každý večer se opakovala scéna: "ještě chvilku budeme číst, prosíííím...." :-). Kromě úžasných příběhů, kde stále ještě vítězí dobro, hrdost, věrnost, odvaha a přátelství mi tyhle knihy daly nezapomenutelné hodiny strávené s mými dětmi, kdy jsme napětím ani nedýchali, prožívali hraničářské dobrodružství společně a společně se těšili na každý další díl.
Četli jsme spolu i dříve a jiné knihy, ale u žádné z nich jsem neprožívali to, co u hraničářova učně.
Jsem si jistá, že letos Ježíšek přinese první dva díly Bratrstva a věřím, že se budou líbit stejně jako hraničáři. Ovšem nevím, jak se popereme se skutečností, že pan Flanagan asi nedokáže napsat další díly tak rychle, jak my přečteme ty zatím vydané :-).