Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212655/mid_hranicaruv-ucen-04-212655.jpg 5 1748 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

Nelda
01.07.2014 5 z 5

Velkou bitvu na konci této knížky, která trvá celých 80 stran, jsem přečetla jedním dechem, naprosto jsem se do ní vžila a bála jsem se a radovala se spolu s hrdiny. Těmto knihám nejde nic vytknout! :))

Lodja
12.05.2014 4 z 5

Sice jsem zrovna byla a chalupě, kde se člověk nonstop nudí a nemá co na práci, ale i přesto jsem Nositele zhltla jedním dechem. Shledání Willa s Haltem je sice trošku, dobře, trošku víc rána z nebe a taky se na můj holčičí vkus trošku moc válčilo, ale jinak skvělá. A přítomnost Evanlyn a Horáce to jenom potvrzuje.

P.S.: Jo a nepřipomíná vám ta mapa něco? Ostrovní stát Araluen, kus za mořem francouzsky mluvící Galika, španělsky znějící Toskano, horská Alpina a Teutland a nakonec ta severská Skandie. No, přece jenom na inspirace Evropou mohla být trošku méně zřejmá a knížce to přece jenom trošku ubírá. Ale co už...

Klára 321
13.04.2014 4 z 5

V tomhle dílu jsem si hrozně moc oblíbila Eraka. Líbí se mi jeho svéráznost i remcání po jízdách na koni (ale do jeho objetí bych se dostat nechtěla :-D). Navíc, nevím, čím to je, ale nemůžu si pomoct: hrozně se mi líbí ten název samotné knížky. Díky němu dostala ode mě čtyři hvězdičky, jinak by byly jen tři.

Mergirus
13.03.2014 5 z 5

Zase kniha přečtená během chvilky. Děj má spád. Líbí se mi, že autor tu vyzdvihuje věrnost a čest. I když Halt si spoustu věcí vykládá po svém a je velmi přizpůsobivý, co se týká pravidel. Ale jak říká Horácovi, občas se to musí. Také Skandijci, obzvláště Erak, tu vystupují jako kladné postavy.

Flipper
10.03.2014 4 z 5

Učeň sa už klasicky u mňa číta na jeden záťah. Viacmenej nemám výhrady, postavy a motivácie výstižné, akurát môže vadiť to už-už-už je postava mŕtva, keď tu zrazu niekto zasiahne a zabráni najhoršiemu. Aby som tomu nekrivdil, niekedy bolo toto klišé bolo dobre opísané a naplo čitateľa, potom sa však zbytočne opakovalo. Osobne sa ma páčil aj vojnový priebeh, ktorý sa zameriava na to najdôležitejšie a nepôsobí zdĺhavo. Myslím, že týmto dielom všetko do seba zapadlo a ďalšie si to už ani nežiada (keď som si prečítal dej nasledujúceho dielu - pôsobí dosť nútene) samozrejme ak vynecháme pubertálne vzťahy :) - tu by však príbeh mal skončiť a žili šťastne až kým nepomreli.

Alex.Barunka
24.02.2014 4 z 5

Super kniha. Příběh se čte úplně sám a přesto, že je kniha psána jednoduše (žádné zdlouhavé úvahy a popisy prostředí), tak se u ní nebudete nikdy nudit. Dokonce vás čeká i velká bitva a Will se konečně vrátí domů :) ...
Nositelé dubového listu však nejsou mojí oblíbenou knihou z celé série a proto dávám 4 hvězdičky :) ..

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Pokud je to vůbec možné, tak je tenhle díl ještě lepší než ten předešlý. Jsem na sebe tak pyšná, že jsem si v knihovně půjčila rovnou oba a mohla tak plynule navázat na ten předešlý! Takhle to mám nejraději, to pak dokážu odpustit i nějaký ten otevřený konec. I když...
Willova a Haltova dbrodružství nabírají grády, je to všechno hrozně napínavé a nutí vás to stále a stále číst. Knihy jsou asi původně určené spíš pro kluky, ale to je věc, se kterou se potýkám i u jiného čtiva. Mě osobně většinou moc nabaví všechny ty bitevní pasáře, ale hrančářův učeň tvoří jasnou výjimku. Ještě nikdy mě tak nenadchl několik kapitol dlouhý popis bitvy!
A opět musím zmínit ten briskní smysl pro humor. Všechny ty nazářky a špičkování, to mě prostě nikdy neomrzí a vypadá to, že pana Flanagana naštěstí také ne. Mám totiž pocit, že se v tom stále víc a víc zlepšuje

jaina-immortal
18.10.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série. Konečně se něco začalo dít. I přes to, že je kniha psána velice jednoduše, dávám pět hvězdiček.

Adele02
02.08.2013 4 z 5

Pěkné, skvělé byly scény s Erakovým jezdeckým talentem a Haltovou hlavou a helmou ;)

Nemesis Moriko
01.08.2013 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů=D
Celá série je úžasná=D

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

Vevericka.eva
09.04.2013 5 z 5

Musím ocenit, že úroveň série s dalšími díly neklesá, právě naopak.

matej1998
31.12.2012

Skvělá kniha, jsem rád, že Will se vrací do původního stavu a shledává se s Haltem.

studentik
05.10.2011 5 z 5

Kniha pro malé i pro dospělé:) jsem velmi spokojen ...

Neji Hyuga
01.10.2011 5 z 5

Aj ja musúm súhlasiť. Kniha sa číta tak dobre, že ju mám problém dať z ruky, za nejaké dve hodiny som v polovici :D

Wolfy141
25.08.2011 5 z 5

Souhlasim s Hanny, kniha se čte sama a děj je hooodně dobrý. Vždycky se mi to odehrává v hlavě xD

Hanny
06.07.2011 4 z 5

Dočetla jsem další z řad dobrodružství hraničářova učně Willa a jsem spokojená. Kniha se čte úplně sama, je psaná lehce a svižně, čas ani člověk nevnímá. Nicméně je to poněkud pohádkovější, než bych čekala. Je pravda, že hlavními hrdiny jsou vlastně větší děti a s nimi už se mi tolik nedaří ztotožnit :) Ale už se těším na další díl!