Královská hraničářka

Královská hraničářka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182818/bmid_hranicaruv-ucen-kralovska-hranicark-jXH-182818.jpg 4 1004 120

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje – a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout. Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy. V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Royal Ranger: A New Beginning , 2013

pejty
15.01.2016 5 z 5

Nový příběh ze světa Hraničářova učně mě velmi zaujal a myslím, že změny, které přinesl, jsou velmi dobré. Will už je zde dospělým hraničářem a dostane za úkol vycvičit učně, kterým není nikdo jiný než dcera Horáce a Kasandry. To samo o sobě je už vcelku zajímavý námět pro děj, ale není to vše. Ale je to i o záchraně Willa a jeho ducha a také o honbě za pomstou. Prostě krásné čtení a příznivci HU se mnou určitě budou souhlasit, když řeknu, že už se těšíme na další díly.

technolog
17.11.2015 5 z 5

Jeden z povedenejších dílů série. Do posledních stran knihy jsem byl přesvědčen, že to dopadne špatne a za to davám všechny palce nahoru :)

vinnetou500
07.11.2015 5 z 5

Skvělý!! podle recenzí známých to mělo být nedůstojné uzavření této řady.. tak za 1. doufám, že to není uzavření... a za 2. je to hned po Nihon Džinu druhá nejlepší knížka série!

Roselunda 1928
25.10.2015 5 z 5

Úžasný. Fakt povedený výtvor. Na můj vkus moc málo Halta, Kasandry a Horáce (a Alyss, ale s tím nic neudělám...), a mohlo tam být trošku víc napětí, ale splnilo to má velmi vysoká očekávání. Maddie jsem si strašně oblíbila a dost často jsem si musela připomínat, že Will není Halt :D A ta Maddiina hádka s Kasandrou a Horácem je opravdu vyňuňaná :3 :D ale... fakt mi je líto, že to je poslední kniha. Tak jedinečnou sérii asi dlouho nenajdu.

Ruhl je fakt zmetek. Zasloužil si to.

lakme
17.06.2015 5 z 5

Výborný díl, dvanáctá kniha v pořadí a zase něco nového :) Děvče jako hraničářská učenka, proč ne... to že Flanagan musel zabít jednu z postav, aby tenhle díl o něčem byl... no nejdřív mi to vadilo, ale pak jsem si uvědomila, že takový je život. Díky tomu, že něco skončilo, mohlo něco nového začít. Proměna Maddie byla úžasná - ze spratkovské princezničky, se stala plnohodnotná hraničářská učenka (starostlivá, obětavá, pozorná) nejvíc se mi líbilo, že se rozhodla výcvik na hraničářku dokončit!

Skawin
27.05.2015 5 z 5

I když jsem poslední díl četla až měsíc po celé sérii, vůbec to nebylo znát. Autor mě (dospělačku) vtáhl do děje tak, jako by to byla první kniha. Opravdu velmi, velmi zdařilá fantasy...

Knižní_kout
05.05.2015 5 z 5

Musím zatleskat autorovi celá série byla úchvatná a je mi líto, že už skončila, ale určitě si všechny díly ještě někdy přečtu.

DuncanIdaho
04.04.2015 5 z 5

Klasická kniha od Flanagana. Krásně se čte.

Will389
19.02.2015 5 z 5

Opravdu skvělá serie knih :-) ale doufám že to není poslední díl (Y)

prajzulka
25.01.2015

Asi nejlepší díl, skvělé zakončení série :)

Knížkařka
25.01.2015 5 z 5

Knihu jsem otevřela s pocitem: vážně poslední díl? a myslím, že mu musím pogratulovat, protože u knížek, kde se mi chce brečet si většinou řeknu je to jen kniha! Tady to nešlo! Tato kniha mě rozbrečela, ale rozesmála! Četla jsem ji na dovolené a i na tu dovolenou mám hezké vzpomínky, ale ta kniha je všech mých prázdninových vzpomínkách! Když se cokoli děje říkám si oni to přežili a byli silní! Buď jako oni!BLAHOPŘEJI! JE TO TA NEJ KNIIHA, SPISOVATEL A SÉRIE!

Natyna3
09.01.2015 5 z 5

Úcta patří knihám Johna Flanagana, které mě dokázali rozplakat, ale také nahlas rozesmát :) (y) P.S. Halt je nejlepší!!! :33

LazyNight
03.01.2015 5 z 5

Vadila mi tam smrt jednoho z hrdinů - nebudu prozrazovat. ;) Ale děj byl super, začátky mě bavily nejvíc - konec mě už tak moc nebavil, ale závěrem se to zase zpravilo.

MiaVa
01.01.2015 4 z 5

95% hezké čtení

Greene
23.12.2014 5 z 5

Chvíli jsem se rozhodoval, zdali dát knize pět nebo čtyři hvězdičky. Plyne to z toho, že prvních 100 stránek jsem se nudil. Jenže jak už se tam začalo něco dít, příběh mě zcela pohltil a na čtyři hvězdičky jsem vůbec nemyslel. Příběh byl naprosto dokonalý, i když v pár chvílích smutný, ale to všechno vykompenzovaly skvělé akční scény (kterých bylo doopravdy mnoho) a celkově jsem si snad lepší zakončení série nemohl přát (teda aspoň doufám, že další díl nepřibude, nevím, o čem by se snad ještě dalo psát...) a doufám, že se zas za pár let k sérii vrátím, i když tentokrát to bude asi mnohem těžší. Musím poděkovat panu Flanaganovi za spoustu nocí pouze s lampičkou a jeho knihou a že ukázal, že hrdinové nemusí mít magické schopnosti.

Ninie
22.12.2014 4 z 5

Kniha z mé oblíbené série, na kterou jsem se velmi těšila, ale už nedosahuja takové kvality, jako předchozí díly. Opravdu moc mi vadí tam obrovský časový skok, nedokážu si představit, že je Will starý a zatrpklý a hlavně pomstychtivý.
Také Maddie se nezdá taková namyšlená, jakou jí líčí. Já v ní to dobro vidím od začátku, jen ji prostě nebaví ten "skleněný zámek", jak již bylo několikrát v příběhu řečeno.
Příběh nebyl špatný, ale přesto se autor vrací v podstatě k první knížce. Tahle kniha už napsána být nemusela, nejlepší zakončení celé ságy byly Ztracené příběhy, které krásně a plynule posledními slovy navazují na další sérii Bratrstvo.

marek1278
15.12.2014 5 z 5

Skvělé zakončení ságy, které předčilo mé očekávání. Doufám, že to nebyl opravdu konec a nějakého dalšího dílu se ještě dočkám

Eremites
06.12.2014 5 z 5

Jak už jsem psala v hodnocení nminulých dílů - tahle Hraničářská sága mě i moje syny naprosto uchvátila. První díly přinesl dětem na loni na Vánoce Ježíšek a letos těsně před Vánoci jsme dočetli poslední.
Všechny díly jsme četli společně, nahlas, střídavě děti a já. Budu autorovi nadosmrti vděčná, že přivedl mé děti k nadšenému čtení a každý večer se opakovala scéna: "ještě chvilku budeme číst, prosíííím...." :-). Kromě úžasných příběhů, kde stále ještě vítězí dobro, hrdost, věrnost, odvaha a přátelství mi tyhle knihy daly nezapomenutelné hodiny strávené s mými dětmi, kdy jsme napětím ani nedýchali, prožívali hraničářské dobrodružství společně a společně se těšili na každý další díl.
Četli jsme spolu i dříve a jiné knihy, ale u žádné z nich jsem neprožívali to, co u hraničářova učně.
Jsem si jistá, že letos Ježíšek přinese první dva díly Bratrstva a věřím, že se budou líbit stejně jako hraničáři. Ovšem nevím, jak se popereme se skutečností, že pan Flanagan asi nedokáže napsat další díly tak rychle, jak my přečteme ty zatím vydané :-).

Jacob123
27.11.2014 5 z 5

Po přečtení posledního dílu sem byl docela smutnej, že už to končí. Celá série se mi moc líbila a tohle je opravdu výborné zakončení. Jediné co mi trošku vadilo, že Will, veselý, usměvavý a hodný se najednou chováním až příliš podobal Haltovi, ale jinak super kniha se zajímavým příběhem. Škoda, že je to poslední díl :( , ale 5 hvězd si to rozhodně zaslouží.

Eigis
02.11.2014 5 z 5

Velice dobré uzavření celé série. Z učedníka se stal učitel a pomyslný kruh se tak uzavřel.