Hořící most

Hořící most
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2087 2087

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR) , Bookmedia

The Burning Bridge , 2005

žanda545
31.05.2018 5 z 5

Moje 4. kniha hraničářova učně( Turnaj na Gorlanu, Bitva na Hackhamské pláni a Rozvaliny Gorlanu). Prostě úžasné. ♥

Didi15
16.05.2018 5 z 5

Fantasy moc nečtu, nicméně kolegyně mi o tom básnila celou noční, dostala jsem nutkání si tedy tuhle sérii také přečíst. Škoda, že jsem to nečetla jako malá holka, bavilo by mě to o trochu více, je to pro mě vše čitelné a jednoduše psané , přesto dávám pět hvězd, příběh je skvělý. A já doufám, že až syn dospěje do věku, kdy ho takové příběhy chytnou, že si to přečtu klidně s ním ještě jednou:) Dvojka se mi líbíla o krapítek více.

Pohan
17.03.2018 3 z 5

Ze začátku mi dělalo problém zvyknout si na tu jednoduchost (to je tak, když člověk součastně s tímhle čte Malaz), nicméně jak sem si zvykl, tak mě kniha po většinu času bavila a líbila se mi více, než první díl. Bohužel mě celkem zklamal konec. Nad hodně věcmi jsem kroutil hlavou, jednání některých postav mi přišlo nelogické a vše bylo strašně moc uspěchané (to už bylo i v prvním díle). Zatím hodnotím stejně, jako díl první :)

SarahRoyalAss
14.03.2018 5 z 5

Tohle mě baví. A jak moc!
Děj se nesl ve stejném duchu jako první díl. Kapitoly jsou krátké a tak hrozně dobře se to čte!! :)
Jediné, co mi zklamalo a nakrklo, byl konec. Prostě bum prásk hele a pích a to je ono? Nevěřím.
Každopádně, jsem zvědavá, co bude dál. :)

brodequin
12.03.2018 3 z 5

Ještě mám sice pár stránek do konce, ale už teď musím konstatovat, že mě druhá část už tolik nebaví. Na to, že je to druhý díl, přijde mi, že skok v událostech je až příliš rychlý. Očekával bych spíš delší popis Willa v učení a určitě bych naopak neočekával to, že se už začne bojovat. Kniha tak pro mě postrádá napětí a rychlý sled událostí mě paradoxně přestal bavit. Morgarath je tak v mých očí prostě nějaký pán, co jde válčit. Chybí mi zde nějaké velké očekávání, intriky, překvapení a tak dále. Určitě budu pokračovat dále, ale ne s takovou natěšeností, jakou jsem měl před začátkem čtení a při sledování zdejšího hodnocení a komentářů.

memphisz
26.02.2018 4 z 5

Hodně podobné pocity jako u první knihy. Je z toho silně cítit určení pro mládež, což není výtka. Oproti první knize mě tu spíše bavila první část - do spálení mostu. Druhá - bitevní - mi přišla zbytečně uspěchaná. Ale pořád je to "prima" fantasy dobrodružství.

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Kniha na stejné - velmi dobré úrovni jako první, poslouchala jsem jako audiobook s Matoušem Rumlem. Jedním slovem NÁDHERA.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Od prvního dílu je to velký pokrok, Will je bez Halta a Horác je hrdina. Trochu překvapivý, až neuvěřitelný, ale děj vás vtáhne hned.

Dandy1
08.12.2017 5 z 5

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první. I když je to pro mládež, mě to prostě bavilo. Takový pěkný návrat k pohádce, kde dobro vítězí nad zlem.

tlllk
15.11.2017 3 z 5

Tak tento krát mi postavy prišli mierne retardované, tak z 10 minútovým predstihom muselo byť každému jasné čo je vo veci. Ale zas malo to aspoň spád a ten záver vás núti obratom siahnuť po III. časti.

AllysCarter
13.11.2017 5 z 5

Skvělá , nemám slov

Půca4
12.11.2017 5 z 5

12.11.2017 Ne prostě, této sérii se nedá nic vytknout! Po 4 letech jsem se k ní vrátila a během čtení si najednou uvědomuji, kolik jsem toho zapomněla! Tím se kniha stává ještě dokonalejší, než v mých vzpomínkách, když skoro vše prožívám znovu! Stejně jako poprvé mě konec této knihy neskutečně rozesmutnil a přestože vím, že vše dopadne dobře, nedá mi to a ihned jdu začít třetí díl, aby to mělo tu správnou návaznost! Doporučuji všem milovníkům fantasy - je úúplně jedno, kolik je vám let! Je to něco jako s Harrym Pottrem, toho také mohu číst, nehledě na věk.

Jostik_21
12.11.2017 5 z 5

Navazující druhý díl na první mě přišel lepší. Jo, v prvním jsem se dozvěděla, jak se stal Will hraničářem, atd. Ale ve druhém dílu, jsem to ještě víc prožívala s Willem. A dokonce je to i dojemné. Chudák Halt. Ale je to určitě lepší, než první díl. A teď čtu 3 díl a věřím, že bude super!

Hadati
24.10.2017 3 z 5

Druhý díl navazuje na ten první, kdy kvalitativně mi přišel slabší. Na konec se i dočkáme velké bitvy. Opět se jedná o jednoduchý příběh, který se moc nezabývá detaily, kdy tři děti téměř samy zachrání osud celého království. Zkrátka, fantasy pohádka pro dospívající děti.

Mabie
19.10.2017 5 z 5

Velice pěkné čtení, nejen pro mladší čtenáře. Dobrá zápletka, moc pěkné popisy v rozumné, ale přitom čtivé míře, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě si pořídím celou sérii.

any333
24.09.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí, protože se konečně děje něco velkého, i když spíš až ke konci knihy. A procestovali jsme Celtiku, takže už zbývá jen Skandie v příštím díle a někdy v budoucnu by to mohla být Pikta.
A myslela jsem si, že ty ukázky soubojů mezi Willem a Horácem zastávají jen úlohu zpestření, na konci se ukázalo, že tomu tak není. Čili, příště si na takové věci budu dávat pozor a pak budu odhadovat, co se asi stane. I když, když už jsem začala o tom závěrečném souboji, přišel mi takový moc zlehčený. Horác, učeň, si troufl na zlo a povedlo se mu to? Až do té doby, než se to uzavřelo, jsem čekala, že najednou vstane z mrtvých a začne je znovu teorizovat. No, v tom případě jsem zvědavá, co se stane v dalších dílech.

ReziEngli
10.09.2017 4 z 5

Tento autor píše tak skvěle, že se nemůžu skoro odtrhnout :)

VacošVacoš
14.08.2017 5 z 5

fuuuuuurt supeeeeeeeeeer knihaaaaa

limo
11.08.2017 5 z 5

Toto je dobrý díl a pořád to má pointu.

Terka18
11.08.2017 5 z 5

Nebylo to špatné, první díl byl o kapičku lepší. Napětí nechybělo, hezké vyprávění a samozřejmě otevřený konec který vás donutí číst dál.