Boj o Skandiju

kniha od:

Boj o Skandiju obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Blíži sa jar a Will s Evanlyn môžu konečne ujsť zo Skandije. Evanlyn však unesú temudžajskí jazdci, príslušníci početného národa, ktorý obýva rozľahlé stepi na východ od Skandije. Will sa vybral za nimi, ale jeden chlapec má proti šiestim ostrieľaným temudžajským bojovníkom len nepatrnú nádej - i keď je hraničiarskym učňom. V poslednej chvíli ho vystopujú Halt s Horácom a pomôžu mu Evanlyn zachrániť. Ale na radosť zo stretnutia nie je čas, pretože Halt si je istý, že šesť Temudžajcov tvorilo iba prieskumný oddiel veľkého vojska, ktoré sa chystá vpadnúť do Skandije. Štyria Araluenčania musia Skandijcov varovať a ponúknuť im pomoc - pokiaľ však ich pomoc príjme oberjarl Skandijcov. Dokážu nezmieriteľní nepriatelia bojovať bok po boku, aby zachránili svoje životy a svoje krajiny pred ničivým vpádom nepriateľa, ktorý nepozná zľutovanie? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69578/boj-o-skandiju-69578.jpg 4.61302
Série

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 4.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (110)

Kniha Boj o Skandiju

Přidat komentář
soupik2012
06. dubna

Zatím jednoznačně nejlepší díl, který tuto malou sérii uzavírá. Příběh znova plynule navazuje na předchozí knihu. Všichni pohromadě ve spojení se Skandijci čelí nové hrozbě. A zde je důvod, proč se mi tato kniha líbila nejvíc. Vymýšlení strategie jak porazit výrazně početnější armádu. Willova samostatnost v rozhodování, která umožňuje vytvoření dětského hrdiny. Will má již často lepší nápady než samotný Halt. Zkratka tento příběh je určený především pro děti a neklade si žádné vyšší cíle, nežli pobavit a zároveň nikoho nezarmoutit. Bavila jsem se a budu se těšit na další dobrodružství. Tuto sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

vojta888
31. ledna

Zase skvělý díl od kterého se nedalo odtrhnout, velmi se mi líbila válka proti temudžajům a špičkování Halta a Eraka.


VeruMalfoy
27. ledna

Tenhle díl se mi opět líbil víc než předešlý, řekla bych, že se rovná jedničce a dvojce. Osud Willa za hranicemi jeho země je akční a zajímavý tím, že se Will stává mužem a učí se rozhodovat sám za sebe. Konečně vidí, že dokáže stát i na vlastních nohách bez pomoci hraničáře.

ArwenEvenstar
14. ledna

Napínavé jako vždy. Špičkování Halta a Eraka mě pobavilo. A Erakův pokus o jízdu na koni a nenápadné plížení ještě víc.

MiLiška
08. ledna

Napínavé už od začátku, konec tentokrát na můj vkus trochu rozvláčný, moc "šťastný" a poněkud předvídatelný... A to dělení slov na konci řádků!!! Zbývající díly jsou už na cestě! Těším se na další dobrodružství s Erakem, po Haltovi je to můj nejoblíbenější hrdina. Kdo je ten Váš?

1259
08.12.2020

Od těch knížek se fakt nemůžu odtrhnout, jsou prostě skvělý. PS: přítel lituje, že mě na ně naučil a že se mu nevěnuju. :) :)

Jarka_rybář
15.11.2020

Mno, tohle je trochu slabší díl, ale pořád dobrý. Napínavý a fajn.

tereza1198
06.11.2020

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil méně než předchozí. Ale pořád to je nadprůměrné čtení a mé mladší já by z toho zešílelo.

1