Arazanini vlci

Arazanini vlci https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517212/bmid_arazanini-vlci-POv-517212.jpg 4 99 25

V kopcích a údolích Celtiky řádí zlovlci. Jsou to obrovští netvoři, o nichž se myslelo, že patří do mýtů a legend, mnohem větší než obyčejní vlci. A tak se Maddie a Will vydávají do sousední země s cílem odhalit, kdo nebo co za těmito nebezpečnými šelmami stojí. Will není z cesty do Celtiky nadšen, protože na ni má zlé vzpomínky z doby, kdy byl teprve učněm. Maddie se zase potýká s nadpřirozenem, které jako by číhalo všude kolem. Ale oba jsou hraničáři – a ti za všech okolností udělají vše, aby splnili své poslání. A když se dočkají pomoci od místních obyvatel, dozvědí se jméno čarodějky, která za těmi podivnými a nebezpečnými útoky stojí, i místo jejího úkrytu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Arazan's Wolves

Zmiu
14.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Oproti dvěma předchozím dílům, byl tenhle mnohem zajímavější a čtivější. Líbilo se mi připomenutí minulých událostí, ale na druhou stranu pár nelogičností mě zarazilo. Stopování vlka po cestě? To nešel někudy krajinou? I to, jak jen tak nakráčeli do vesnice, kde Arazan bydlela, když byla celá vesnice pod jejím vlivem, mi přišlo zvláštní. Trocha magie nevadila, i ve starších dílech se takovéto jevy vyskytovaly, i když ne přímo takto okatě.

KnihoMorka
14.08.2023 5 z 5

kniha suprová. Těším se na další díl

Meg1
13.08.2023 2 z 5

Velké zklamání! Celou sérii jsem přečetla jedním dechem, ale tato mě zklamala:-(.Byl to tak jednoduchý, předvídatelný příběh,žádná pořádná zápletka,napětí...Will a Maddy, dostali úkol, šli tam splnili ho a šli domů.

Jezinkabezinka
10.08.2023 4 z 5

Po dvou slabších dílech je Hraničářův učeň zpět ve formě. Uvítala bych je méně opakování informací, jak se umí hraničáři neslyšně plížit, dobře střílet z luku a jak mají vycvičené koně.

FantasyCZech
24.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Hned jak jsem zjistil že vychází nový hraničář, musel jsem ho předobjednat. Dneska jsem ho donesl domů, a musím říct že oproti poslední knize je to výrazné zlepšení, i když kniha je opět tenká, takže nejspíš bude jeden příběh rozdělen do dvou knih. A hlavně, což už se dlouho nestalo: jsem se v některých momentech i rozesmál. Prostě jakoby se vrátil starý dobrý Hraničářův učeň. Jen jedna věc (docela zásadní) pamatuju si HU jako realistické vypodobnění světa ve stylu středověk, ale poslední díl je (na což jsem nebyl zvyklý a ani připraven) plný magie a démonů atd. Tohle mi do knihy prostě nesedí. To nebyly knihy kde se řešila magie a zrůdy jako v zaklínači nebo tak něco. Tam byly všechny hrozby "realistické". Tady by neměly být čáry a kouzla, démoni, výroba stříbrných šípů při měsíčku a zaklínadla atd. Velcí zlí vlci by se ještě dali, ale co je moc to je moc. Takže nakonec to je 6,5 z 10 a to s odřenýma ušima. A to nepočítám četné chyby v překladu a gramatice. ;)