Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání)

Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307398/bmid_hrabe-monte-cristo-komplet-trisvazk-l6q-307398.png 5 995 119

Nové vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici. Komplet obsahuje 3 svazky: ISBN 978-80-242-5522-4 (1. svazek, 476 s.) -- ISBN 978-80-242-5523-1 (2. svazek, 485 s.) -- ISBN 978-80-242-5524-8 (3. svazek, 452 s.)... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Comte de Monte-Cristo

Pampeliishka
06.07.2016 4 z 5

Velký příběh o síle lidské mysli. Romantismus ve své ryzí podobě. A dobrý.

Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako jedinou knihu tohoto autora a bavila mě. O to víc jsem ji ocenila, když jsem navštívila Marseille a pevnost If. Pro hodne lidí nudná "klasika" nebo povinná četba. Pro mě obrovské a nezapomenutelné dílo.

jadran
16.04.2016 5 z 5

Kniha, která je podle mně hodně podceňovaná a přes ostatními zmiňovanou (podle mně rovněž někdy trochu, ale opravdu jen trochu zbytečnou) popisnost představuje jedno z těch nosných témat v literatuře. Otázka osobní pomsty za nespravedlnost, kterou způsobila sice trochu doba, ale hlavně i ze zcela osobních důvodů konkrétní lidé. Pokud někdo tvrdí, že se nejedná o literaturu té "nejvyšší" kvality, jako je tomu v případě už několika generací literárních kritiků a historiků literatury a jak nás to učí na všech stupních škol podle metodických příruček, je to zvláštní. Přitom na druhou stranu se nám od stejných lidí vnucuje jako axiom, že třeba zcela banální Vojna mír, která není ničím jiným než popisem života pár lidí z vyšších kruhů na pozadí napoleonských válek je jedna z knih naopak "nejhodnotnějších". Přitom ačkoliv kromě popisu ruské mentality a všech negativ souvisejících s tímto národem zde žádná myšlenka není a podle Vojny a míru by se ale daly točit docela zdařilé soap opery (viz. dva poslední čtyřdílné seriály italské resp. anglické provenience, které nám ČT nabídla). Naopak, osoba Monte Christa jako literárního typu se směle může třeba měřit s Hamletem. A strohé konstatování, jak pomsta nikdy nemůže vrátit zpět nic z toho, co člověk ztratil, je mnohem cennější z hlediska elementárních životních situací a z nich vyplývajících peripetií. Vždyť čím je vlastně Kunderův Žert, který Monte Christa nemá přímo v názvu jako například Verne? Inu, jenom variací na to samé a s vyústěním podobným...na druhou stranu, co se týká všech těch rovněž mnohem více oceňovaných Balzaků, Zolů a jim podobných by se dalo říct, že každý gramotný čtenář ví, kdo to byl hrabě Monte Christo, u bratrance Ponse a podobných figur si tím až zas tak moc jist nejsem. A tak nakonec nezbývá než konstatovat, že stejně rozhodují čtenáři a hlavně - miluji ta dvě slova na závěr. Čekat a doufat.

Dalda
13.04.2016 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší autorům román. Příběh o zradě, pomstě i lásce osloví čtenáře snad v každé době. Líbily se mi i četné filmové a televizní adaptace románu.

RoGa
31.01.2016 5 z 5

Moje prvni knizka,kterou jsem si z knihovny půjčila..knížka,diky ktere čtu dal a dal. Skvely příběh a neuvěřitelně dobře popsane charaktery postav. Jedna z nejlepších knih co jsem cetla.

Myrha
08.01.2016 5 z 5

Byla to moje oblíbená kniha ve 12-13 letech, dneska bych to asi nepřečetla, přesto 5 hvězd, četla jsem jí 3x, příběh patří mezi moje srdcovky

Mesič
17.12.2015 5 z 5

Celkově hodnotím na 90%. Trochu zdlouhavá se mi zdála začáteční část z Itálie a osobně jsem (i dle filmového zpracování) byla natěšená z části z vězení, která tak propracovaná nebyla. Ze začátku jsem se mírně ztrácela v postavách, jejich původních jménech a titulech. Navíc vztahové rozdělení bylo jiné než ve filmu. Celkově na mě ale kniha zapůsobila velice silně a jsem ráda, že jsem svůj popud ji na začátku odložit nesplnila. Když se tak dívám, tak moje hodnocení vyznívá negativně, což však není pravda, obzvlášť když vzpomenu na některé pasáže, které byly opravdu balzámem pro duši.

veronika97
16.10.2015 5 z 5

Neuvěřitelné, jak někdo dokázal vymyslet příběh do takových detailů, jako Dumas..Psychologie postav je opravdu precizně vystižená a děj vás přímo pohltí.. Četla jsem 2x a určitě to nebylo naposledy... pokaždé si v knize najdu něco nového, čeho jsem si třeba dříve nevšimla..
Knížka, kterou by měl alespoň jednou za život přečíst každý.

jakafe
10.10.2015 5 z 5

Tento několikadílný román jsem četla ve dne i po nocích. Alexandre Dumas je skutečně pan spisovatel, příběh Edmonda Dantése (později hraběte Monte Christa) vás pohltí a vy jen žasnete, co vše se dá do dějové linie vměstnat.

Aďulin
01.10.2015 5 z 5

I když jsem před přečtením knihy filmové zpracování a tedy i příběh dávno znala, kniha mi přinesla úplně jiný pohled na tento neuvěřitelný příběh plný pomsty, nenávisti, ale i lásky. To všechno spolu s historický pozadím příběhu dělá z této knihy jednu z nejlepších, které jsem kdy četla.

Mercatino
19.08.2015 5 z 5

Bože můj, děkuji Ti za tu možnost, přečíst si tento příběh. Po deset let jsem si Hrabě Monte Crista chtěl přečíst, odkládal jsem to :( Čekání na Knihu se vyplatilo :) Hrabě Monte Cristo je člověk, který má Právo, Chuť, Sílu, Bohatství a touhu se neobyčejně mstít jako nikdo před Ním, což z něj činí neuvěřitelně okouzlujícího a zajímavého hrdinu. Plakal jsem s Tebou, mstil jsem se s Tebou, chápal jsem Tě, souhlasil jsem s každou Tvou pohnutkou. Kus Tebe navždy zůstane ve mě, v mém srdci, v mé víře. Posledních pár stránek bylo loučení, dočíst se mi to nechtělo,protože jsem Tě nechtěl ztratit.
Byl jsi mým hrdinou,ještě než jsi zbohatl, byl jsi mým hrdinou jako vězeň v pevnosti If. Ale cenil jsem si Tě nejvíce, když jsi zachraňoval a pomáhal. Tebe si cením Hrabě, Tebe chápu, Tebe ctím. Na tvé stránky nezapomenu !!!

woodward
23.06.2015 5 z 5

Nádherný příběh, jeden ze dvou vrcholů Dumasovy tvorby (tím druhým jsou samozřejmě mušketýři). Ve světové literatuře nejspíš nenajdeme román stejně dlouhý, složitý a přitom tak strhující. Dumasovo vypravěčské umění je dovedeno k dokonalosti a jména jako Danglars, Villefort a Morcerf jsou dodnes synonymem výrazů "zloduch" a "padouch".

Babsie
15.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A to jsem jí četla v nějakých 14-15 ti letech. Příběh o zradě a pomstě, nádherně napsán, Dummasův styl vás zaujme, napínavý příběh chytne a nepustí. Charakteristiky velmi detailně popsány, všechno promyšlené. Spoustu náhod a zvratů které prostě nečekáte, a příběh velmi osvěží. Postavy si prostě oblíbíte nebo je z duše nenávidíte. Já se musím přiznat, že jsem jim všem přála horší pomstu, přestože nakonec dobře neskončili, myslím, že s tolika penězi bych je dokázala zničit hůř. Dantés na konci neměl mít výčitky svědomí, udělal co si zasloužili. Líbilo se mi jak byl příběh propletený i životy dětí hlavních postav. Bylo tam tolik děje a akce, že se nenudíte. Ano byla i slepá místa, pár kapitol se opravdu dalo číst s myšlenkami jinde. Ale nebylo jich moc, a zbytek je tak oslnivý, že naprosto zaniknou. Líbil se mi originální konec *SPOILER* Že Dantés neskončil s Mercedes ale s Haydée...Úžasný nápad, žádný román z červené knihovny, prostě realita *KONEC SPOILERU*

Plusy: Krásné napsané, napínavé, filosofické, postavy dobře vykresleny, příběh kombinovaný, šokuje vás, oblíbíte si postavy, vše pečlivě naplánováno a popsáno, pomsta vymyšlena opravdu do detailů, hlavní postavě prostě musíte přát štěstí stejně jako pár dalším. Opravdu nádherná kniha- příběh, originalita, provedení, postavy, popisy, napínavost, romantická zápletka tak akorát, přátelství, intriky...Byla jsem unesená.
Mínusy: Občasná slepá místa, zbytečné a dlouhé pasáže. V celkovém pohledu to ale vůbec nevadí, nezkazí vám to požitek z knihy.

konicekbily
29.04.2015 5 z 5

V roce 1986 jsem byl nucen po operaci zůstat v nemocnici celý týden. Ponořil jsem se do všech dílů za sebou a považuji ji za jednu z nejlepších knih.

Lily28
02.04.2015 4 z 5

Pútavý dobrodružný príbeh, má všetko, čo dobré rozprávanie potrebuje :)

GeorgieOlah
18.01.2015 5 z 5

Viděla jsem snad všechny filmové zpracování a každá verze mě v něčem zklamala.....nic prostě nemá na knižní originál. Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla :D

janasim
16.11.2014 5 z 5

Věřte, že žádné filmové zpracování Hraběte Monte Christa,byť sebelepší, vás nedokáže tak nadchnout jako tato kniha. Můžete ji mít už několikrát přečtenou a stejně se k ní budete chtít vrátit. Pokud jste viděli nejpve film Hrabě Monte Christo, nevadí. Po přečtení knihy,na něj rázem zapomenete.

Kelíns
09.11.2014 5 z 5

Tohle je jedna z těch knih, které s časem neztrácí své kouzlo. Nejradši bych teď všechny donutila, aby si ji taky přečetli, protože mi přijde, že kdo ji nečetl přišel o strašně moc. Málem jsem ji nechtěla dočíst, protože jsem se bála toho až skončí, ale když ona se čte sama.

Mrejča
05.11.2014 5 z 5

Závidím všem, kteří se k této knize dostanou nedotčeni filmem či seriálem. Pamatuji si dodnes svůj pocit, když jsem to četla ve 13 letech poprvé a vůbec nevěděla, co mě čeká. Prostě jsem tušila tušila tušila ... až na konci jsem zjistila, že jsem tušila správně. A ten pocit tušení byl nezopakovatelný a úžasný.

karel0684
04.10.2014 5 z 5

První Dumasova kniha, kterou jsme četl. A díky ní jsme četl i další. A tahle je i lepší, jak Tři mušketýři