Hrabě Monte Cristo. Kniha první. Díl 1/2 (třísvazkové vydání)

Hrabě Monte Cristo. Kniha první. Díl 1/2 (třísvazkové vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207465/bmid_hrabe-monte-cristo-kniha-prvni-dil--207465.jpg 5 407 51

Pro své okolí je Edmont Dantés úspěšný muž, věrný snoubence Mercedes a oddaný otci. Nenávist, sobectví a chamtivost Dantése zabíjí: vězeň z pevnosti If je ztracen. Touha po svobodě, přátelství s abbé Fariou a bohatství zrodí Monte Crista, symbol romantického ideálu, synonymum pro spravedlnost. Villefort, Danglars, Caderousse v něm poznají démona pomsty. Monte Crista určuje zrada. Monte Cristo znamená sílu a sebevědomí. Monte Cristo je podobenstvím o nekonečné moci peněz. Zosobuje velkolepé dobrodružství života, oslavuje mimořádného jedince. Monte Crista naplňuje očistná láska. Třídílný román Hrabě Monte Cristo je snad i fiktivní autobiografií Alexandra Dumase staršího, v níž skryl autor to, čím a kým chtěl být.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Svoboda

Le Comte de Monte-Cristo , 1844

4444913
24.01.2020 5 z 5

Další Dumasova romantická kláda.Uznávám že těch náhod je trochu moc(ale např.Moliérovi se to nevyčítá),tématem je stručně řečeno pouze pomsta za ukradené štěstí a ztracených 14let života jenomže kdo by to uměl popsat tak naléhavě a působivě?Myslím že např.pasáž kde Edmond odpovídá na poznámku že je ve vězení teprve 17 měsíců tak vášnivě a naléhavě co pro člověka uvyklého svobodě a volnosti znamená 17 měsíců vězení je neuvěřitelná.Odbočka-těší mě že dneska už může takováto knížka být povinnou četbou.Náš výběr Jirásek-Němcová-Jirásek mi Babičku znechutil skoro navždy.Přitom by asi stačilo kdyby nám ji "napařili"o dva roky později.

hi24nd
17.12.2019 5 z 5

Světová klasika. Každý ví o co se jedná. Je to jedna z mála knih, kde filmové zpracování nikdy nedosáhlo fantazii čtenáře. Vynikající příběh.

evelýny
10.09.2019

Světová klasika, kterou již čtenáři mohou číst 174 let. Pro mě jeden z nejlepších dobrodružných románů.
A celoživotně budu mít tento román spjatý ještě s jedním jménem - Radan. Půjčil mi jej v r. 1975 a zpříjemnil mi tak jedny letní prázdniny. I když Hrabě Monte Christo je nesmrtelný, Radanovi se to bohužel nepovedlo. Tento román jsem již nikdy více nečetla... Přesto pro mě krásný příběh lásky, zrady a pomsty pro čtenáře všech věkových kategorií a já si jej pamatuji dodnes snad i díky několikerému filmovému zpracování.

Zajímavost: Autor tohoto románu byl kreolského původu a měl mírné černošské rysy. Jeho babičkou byla otrokyně z Haiti ( dříve kolonie Francie)

P.S: V mé fantazii jediným možným Edmondem Dantèsem je Jean Marais...

Kája95
20.07.2019 3 z 5

Je to klasika, ale chvílemi se mi kniha ani nechtěla číst, strašně se to vleklo a člověk už čekal až se něco stane

amejzlík
08.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih povinné četby vůbec. Edmondovi jsem opravdu fandila a jeho nepřátele proklínala. Byla jsem jako na trní a o Edmonda se opravdu bála. Velmi jsem se těšila na jeho pomstu kterou, vykonal opravdu důkladně a lstivě.

Miroslav077
02.03.2019 4 z 5

Dobrá kniha

1amu
14.02.2019 5 z 5

Samozřejmě, že jsem tuto knihu hltal jako kluk a je dobré vracet se po mnoha létech k pokladům, které máme ve své knihovně.
Povídání mistra o obrovském podrazu, ale hlavně o dlouhodobě pečlivě připravované pomstě padouchům - Edmondem Dantésem, který bez viny skončil v jedné z nejhorších věznic Francie - pevnosti If.
Znovu jsem si vychutnal počínání autora při psaní tohoto příběhu. Kniha má spád a stejně jako u "Mušketýrů" jsme ve víru akcí, které spějí pozvolna k námi očekávanému závěru. Zlo bylo potrestáno měrou vrchovatou, zvítězila (nestává se to vždy) spravedlnost.
Samozřejmě, že Monte Cristo neušel ani filmařům. Pro mě zůstává nepřekonatelná verze, kde v hlavní roli exceluje Jean Marais.

Kuža007
25.11.2018 5 z 5

Hrabě Monte Christo je dle mého názoru nejlepší dílo od Alexandra Dumase.

Lessana
05.09.2018 5 z 5

Geniálne! Takto si predstavujem historicko-dobrodružný román! Dokonalý štýl, ktorý vás nepustí a vy musíte čítať, až pokým sa nedostanete na koniec, aby ste rýchlo schytili ďalší diel a dozvedeli sa, ako to celé s Edmondom a jeho (ne)priateľmi dopadne :). A vôbec neprekáža, že kostru príbehu poznáte z iných ako knižných spracovaní. Gróf Montecristo, to je dokonalý príbeh, precízne vymodelované postavy, s ktorými prežívate všetko dianie (až tajíte dych), trocha histórie (na občerstvenie dejepisu) i romantiky (pre nežné srdcia), mnoho dobrodružstva a napätia, krásny dobový jazyk (pre fajnšmekrov), zmysel pre humor i gradáciu. Hurá na druhý diel! :-)

jengibre
09.05.2018 5 z 5

Tato kniha mi byla v prvním ročníku na střední škole přidělena jako povinná četba. Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že se jedná o sérii tvořenou třemi svazky, které mají celkem více než 1000 stránek, mě zaplavila vlna zoufalství :-) Přesto jsem se do knihy rychle začetla, vtáhla mě do děje a nepustila až do konce. Jsem ráda, že jsem ji četla, zanechala ve mně hluboký dojem a dodnes na ni ráda vzpomínám. Za mne rozhodně jedno z nejlepších děl světového romantismu.

Sváťa3
17.04.2018 5 z 5

Krásná trilogie, napínavá, velice svižná, perfektně čitelná. Žádné zdlouhavé pasáže. Mimochodem se dozvíte, kdo je to NABOB a kolik jste k tomu potřebovali mít v té době miliónů. Nevěřil bych, jak moc se mi bude líbit knížka od autora, který žil v 19. století!!!

dia.riedl
28.01.2018 5 z 5

Já jsem tak ráda, že jsem si tohle dílo přečetla!! Doma jsme knihy měli strašně dlouho, ale tak nějak jsem si představovala, že to bude dlouhé, nudné, moc popisné... Jak jsem se mýlila!
Příběh jsem do té doby neznala, neviděla jsem filmy, nic.
Už od začátku mě kniha dojala tím, jak skvělá je. Je neskutečně čtivá. První knihu (tedy 1. a 2. díl) jsem přečetla během víkendu a naprosto jsem si příběh zamilovala.
Nebojte se toho, moc moc moc knihu doporučuji!

iwosh
07.04.2017 5 z 5

Jo, klasika, ... :-)

marketa5465
18.05.2016

Začátek nuda, pak se konečně začalo něco dít a pak mě zase nudila, jsem z této knihy zklamaná a nemám chuť číst další díly, ale možná mě překvapí, pokud ano, tak mě povzbuďte :D :D :D

MayB2
28.04.2016 5 z 5

Po Třech mušketýrech můj nejoblíbenější Dumas, svižně napsaný. Kromě pár nezbytných historických odboček se pevně drží hlavních postav a neskončí, dokud není dokonáno.

Makaja
13.01.2016 5 z 5

Jedno z děl (myslím teď všechny tři knihy), které jsem četla jako dítě a se zájmem jsem se k nim vrátila i v dospělosti. A vždycky jsem si tam našla něco jiného. Bravurně promyšlená pomsta, výborně vykreslené postavy i prostředí, dobře napsané. Co chtít víc.

Janek
16.08.2015 5 z 5

Fantastický text.

tomas5557
02.08.2015 5 z 5

Od poloviny to začíná být celkem nuda. Promítá se do toho způsob, jakým to Dumas psal - do časopisu. První část, kde je Dantes ve vězení, je úžasně popsaná. Druhá část zobrazuje Dantese v jeho nové roli, což je právě trochu nudnější, ale věřím, že to zase grády nabere.

MiaVanAcid
24.01.2015 5 z 5

Sérii Hrabě Monte CHristo považuji za jedno z nejlepších děl vůbec.

karelk
22.01.2015 5 z 5

Žasnu, jak krásné a dobrodružné knihy tu byly dávno před námi. Na Hraběte de Monte Christa jsem se chtěl "podívat" už dávno, ale až teď n něj v mém čtenářském pořádku přišla řada. A po prvním díle nezklamal, právě naopak.

(obsahuje spoilery)
Skvěle vylíčený zvrat od bezproblémového života ED, přes naprosto nesmyslné obvinění, neuvěřitelnou těžkost samoty v pevnosti If, přes světélko ve tmě v podobě setkání s Abbé Fariou, až po dobrodružný útěk...

Hurá na další díl...