Hra osudu

Hra osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198646/mid_hra-osudu-Z02-198646.png 4 248 27

Po čtyřech letech, kdy se sestry Lydie a Adéla Harrisovy rozešly, aniž o sobě měly jedinou zprávu, se nyní šestadvacetiletá Adéla konečně ozve. Telefonuje z hotelu v Římě o rok starší Lydii, in-strumentářce nemocnice poblíž Los Angeles. Vyzývá ji, aby za ní přijela. Vzápětí Lydie dostane od Adély balíček, který obsahuje podivný předmět, patrně ze slonoviny, na jednom konci ozdobený řezbou zvířecí hlavy. Lydie se posléze dozvídá, že to je egyptský šakal, hrací figurka, součást deskové hry z doby starého Egypta. Když se kvůli šakalovi kdosi vloupal do jejího bytu, Lydie odlétá do Říma, přesvědčena, že Adéla potřebuje pomoc. Tím Barbara Woodová rozehrává strhující a barvitý příběh, plný nepřetržitého napětí a překvapivých dějových zvratů, který se z Kalifornie přesouvá do Říma a do Egypta, konkrétně do Káhiry, Luxoru a Údolí králů, dokonce až do útrob hrobky jednoho z fara-onů, která byla i s jejími poklady objevena a otevřena až nyní, po třech tisíciletích. Drsné i lstivé metody zlodějů... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Hounds and Jackals , 1994

orinka3
12.11.2014 3 z 5

Naivní, průhledná zápletka, od začátku jsem věděla, co bude následovat, tudíž mě v podstatě v polovině přestala knížka bavit. Samozřejmě je to dobře napsáno, to ona umí. Ale vybudovat kvalitní a překvapivý děj, aby to nebyla červená knihovna s detektivní zápletkou, to už jí jde hůř. Čekala jsem víc.

jindrusa
10.03.2014 5 z 5

Napínavé!!!

rtesarova88
12.05.2013 5 z 5

napínavé, výborné čtení. Doporučuji.

princesse
20.04.2013 4 z 5

Příjemná, čtivá, napínavá kniha, ale upřímně jsem od Barbary četla i o něco lepší. Ale určitě přečtením neprohloupíte.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Pěkná knížka dobře se mi četla.

Aknel93
15.11.2012 5 z 5

Nikdy jsem nebyla na čtění knih, ale jednou sem si řekla, že něco zkusím. V naší domácí knihovničce jsem objevila tuto knihu od paní Woodové a od té doby jsem těmito knihami uchvácená :-)

Vernika
14.09.2011 4 z 5

Jako ostatní její knížky i tato je velmi napínavá, hezká a plná nečekaných zvratů.